Megen
14.06.11,14:32
Chcem sa spytat co je povinny SZCO pri PN ....

- da sa PN aj so spatnym datumom oznamit, napr. dnes je 14., problemy vznikli uz od 2.6. ( komplikacie, ktore sa zvrhli necakane ) povodne som neplanoval PN.., ale hold neda sa inak ..

- dokedy je potrebne oznamit ZP o vzniku PN
- dokedy je potrebne soc. poistovni oznamit PN ....
- staci to aj pisomne ?
- odvod do SP zaplatim za dni zdrave akym vypoctom ?

vdaka vopred ...
veronikasad
14.06.11,12:38
SZČO je povinne nemocensky poistená osoba ? Začiatok PN-ky určí ošetrujúci lekár na základe posúdenia zdravotného stavu pacienta. Máš vystavený preukaz o trvaní dočasnej pracovnej neschopnosti ?
Tweety
14.06.11,12:39
Chcem sa spytat co je povinny SZCO pri PN ....

- da sa PN aj so spatnym datumom oznamit, napr. dnes je 14., problemy vznikli uz od 2.6. ( komplikacie, ktore sa zvrhli necakane ) povodne som neplanoval PN.., ale hold neda sa inak ..

- dokedy je potrebne oznamit ZP o vzniku PN
- dokedy je potrebne soc. poistovni oznamit PN ....
- staci to aj pisomne ?
- odvod do SP zaplatim za dni zdrave akym vypoctom ?

vdaka vopred ...
Lekár môže vystaviť PN najviac 3 dni spätne.
mono1674
04.07.11,18:31
dobry den,,vie mi niekto poradit...som szco od 15.6.2011 dovtedy som bola do konca roka 2010zamestana 10rokov potom od 1.1.2011na urade prace do 15.6.2011 odkedy som szco...mam narok na pn ak som sa nenahlasila do socialnej poistovne?? alebo sa mam najskor nahlasit ako dobrovone nemoc.poistena osoba a mozem poberat davky NP ??alebo musim byt najskor 270dni dnp az potom mam narok na davky pn??
Xanti
04.07.11,18:36
dobry den,,vie mi niekto poradit...som szco od 15.6.2011 dovtedy som bola do konca roka 2010zamestana 10rokov potom od 1.1.2011na urade prace do 15.6.2011 odkedy som szco...mam narok na pn ak som sa nenahlasila do socialnej poistovne?? alebo sa mam najskor nahlasit ako dobrovone nemoc.poistena osoba a mozem poberat davky NP ??alebo musim byt najskor 270dni dnp az potom mam narok na davky pn??
Ak chceš poberať dávky NP, tak sa prv zahlás na SP na DNP. A potom si daj vypísať marodku. 270 dní poistenia splňaš, takže stačí sa ti prihlásiť na DNP.
Mila123
04.07.11,18:40
Lekár môže vystaviť PN najviac 3 dni spätne.
to áno, pri bežnom ochorení...pri ochorení psychiatrickom až 7 dní spätne....
mono1674
04.07.11,19:11
diki Xanti,,a kolko dni po zahlaseni sa mozem dat na pn?? lebo mam ist na operaciu a neviem co spravit....
Xanti
04.07.11,19:16
diki Xanti,,a kolko dni po zahlaseni sa mozem dat na pn?? lebo mam ist na operaciu a neviem co spravit....
Koľko potrebuješ, ale potom nezabudni zaplatiť alikvotnu čiastku odvodov do 8.meho ďalšieho mesiaca aby si nebola dlžná SP. A aby Ti PN vyplatila.
Prihlás sa a kludne o den dva môžeš ísť na PN.