mmia
11.01.06,13:58
chcela by som Vas poprosit o radu, ci je zamestnanec povinny zdokladovat zamestnavatelovi ze je sporitelom na
1., II. pilier dôchodkoveho sporenia
2., životne poistenie
3., doplnkove dôchodkove sporenie

a ak ano akym sposobom a akymi dokladmi...
:mee: strááááásne nutne to potrebujem vediet
dakujem
Tweety
11.01.06,13:06
chcela by som Vas poprosit o radu, ci je zamestnanec povinny zdokladovat zamestnavatelovi ze je sporitelom na
1., II. pilier dôchodkoveho sporenia
2., životne poistenie
3., doplnkove dôchodkove sporenie
a ak ano akym sposobom a akymi dokladmi...
:mee: strááááásne nutne to potrebujem vediet
dakujem
Ak splňa zákonom stanovené pdmienky na odpočet, tak potom už len dokladmi o zaplatení .
;)
mmia
11.01.06,13:12
ale myslim na zaciatku, nejaky doklad o tom ze zacal "sporit", hmmm? :-(
Tweety
11.01.06,13:15
ale myslim na zaciatku, nejaky doklad o tom ze zacal "sporit", hmmm? :-(
No tak to je vari samozrejmé, že musí mať nejakú zmluvu, inak by nemal povinnosť platiť.:)
Katka2
11.01.06,13:19
Nám na školení hovorili, že predkladať zmluvu nemusí, sú tam osobné údaje a iné veci, že to nemôže zamestnávateľ od neho žiadať. Poisťovne vraj už pripavujú nejaké potvrdenia pre sporiteľov o sporení, práve kvôli tomuto problému.
Lubica3
11.01.06,13:32
Pripájam sa, hlavne teraz pri ročnom zúčtovaní dane, bude treba zdokladovať možné odpočítateľné položky, ale treba asi chvíľu počkať, uvedené sporiteľne a poisťovne majú zasielať špeciálne potvrdenia práve na tento účel.
stdr
11.01.06,13:35
Ale II. pilier podľa mňa nemusí zdokladovať. Iba by mal oznámiť zamestnávateľovi že vstúpil.
Tweety
11.01.06,13:39
Nám na školení hovorili, že predkladať zmluvu nemusí, sú tam osobné údaje a iné veci, že to nemôže zamestnávateľ od neho žiadať. Poisťovne vraj už pripavujú nejaké potvrdenia pre sporiteľov o sporení, práve kvôli tomuto problému.
Ja som nepísala, že musí zmluvu doložiť ,uviedla som len, že ju vôbec musí mať ak je sporiteľom, alebo poistencom.;)
Iveta Matlovičová
11.01.06,13:52
Ak sa sporiteľ rozhodne vstúpiť do II. piliera, dostáva viacero rovnopisov zmuvly, a jedna z nej je určená pre zamestnávateľa a vždy je lepšie jednu zmluvu mať založenú v personálnom spise, lebo človek nikdy nevie čo si náš zákonodarca vymyslí :))
mmia
11.01.06,14:00
ide o to ze v niektorych DSS davaju papier pre zamestnavatela a v inych nie tak som chcela vediet ci je to povinnost, a ak teda zacne zamestnanec sporit na Dopl. DS staci ak to iba zamestnavatelovi oznami??? nejaky doklad o tom kolko a kam sa mu ma zrazat by predsa mal mat..... a s tym zivotnym, neviete nahodou? :-(
stdr
11.01.06,14:04
Stále si myslím že zmluvu o vstupe do II. pilieru nemusí dávať zamestnávateľovi - aspon zatiaľ nie. Zamestnávateľovi je to k ničomu, má iba povinnosť vykázať vo výplatnej páske čiastku 9%.
Doplnkové DS ak ide formou zrážky zo mzdy, tak by mal predložiť zmluvu.
A čo sa týka životného poistenia, stačí to až k ročnému zúčtovaniu dane - potvrdenie od konkrétnej poisťovne, koľko zaplatil v r. 2005.
mmia
11.01.06,14:36
uz len posledny dotaz. ohladom toho zivotneho, ked zacne sporit tak asi tiez by mal predlozit zmluvu aby sa vedelo kolko zrazat???
stdr
11.01.06,14:41
Životné poistenie nemusí ísť zrážkou zo mzdy. Môže si ho platiť sám. Ak to má zrážať zamestnávateľ, tak môže predložiť zmluvu alebo aj môže spísať jednoduchú žiadosť o vykonávanie zrážok zo mzdy.
mmia
11.01.06,14:43
dakujem :-)