elena.v
14.06.11,16:28
Dobry den,
kamarat, rakusan, chce otvorit na slovensku stavebnu firmu, kde vobec zacat? AK by ste mi mohli popisat kroky, podla ktorych by mal postupovat, bola by som velmi vdacna! Dakujem vopred!
Economic
14.06.11,19:29
Pokiaľ je to sro, tak ju musí založiť. Teda musia sa spísať všetky potrebné dokumenty, ak bude on konateľ, tak bude potrebovať VRT z domovskej krajiny preložený úradne do slovenčiny ak tu nemá povolenie na pobyt. Vybaví sa Osvedčenie o živnostenskom oprávnení a následne zápis do OR. Pri elektronickom podaní sa dá ušetriť samozrejme 50 %. Zaoberám sa takýmito službami.
elena.v
16.06.11,13:04
Pokiaľ je to sro, tak ju musí založiť. Teda musia sa spísať všetky potrebné dokumenty, ak bude on konateľ, tak bude potrebovať VRT z domovskej krajiny preložený úradne do slovenčiny ak tu nemá povolenie na pobyt. Vybaví sa Osvedčenie o živnostenskom oprávnení a následne zápis do OR. Pri elektronickom podaní sa dá ušetriť samozrejme 50 %. Zaoberám sa takýmito službami.

Dakujem moc krat za odpoved!
este mensia otazka - pokym by sa ta firma tykala mensich stavebnickych sluzieb - prerabanie, pripadne rekonstrukcia - co by bolo lepsie - zaregistrovat to ako sukromeho podnikatela (neviem, ako sa to povie presne - mozno sukromny zivnostnik?) alebo s.r.o? ake su vlastne medzitym rozdiely , ja osobne predpokladam, ze to asi suvisi z vyskou danovych poplatkov, ktore sa platia statu...? pripadne, ako su ine moznosti zaregistrovat nejaky businesso?
2 - pokym sa zaoberate takymi sluzbami, nemohli by ste mi zdielit, kolko by to stalo, posunula by som informacie kamaratovi, ak by mal zaujem, kontaktoval by Vas. dakujem!
Economic
16.06.11,13:26
Dakujem moc krat za odpoved!
este mensia otazka - pokym by sa ta firma tykala mensich stavebnickych sluzieb - prerabanie, pripadne rekonstrukcia - co by bolo lepsie - zaregistrovat to ako sukromeho podnikatela (neviem, ako sa to povie presne - mozno sukromny zivnostnik?) alebo s.r.o? ake su vlastne medzitym rozdiely , ja osobne predpokladam, ze to asi suvisi z vyskou danovych poplatkov, ktore sa platia statu...? pripadne, ako su ine moznosti zaregistrovat nejaky businesso?
2 - pokym sa zaoberate takymi sluzbami, nemohli by ste mi zdielit, kolko by to stalo, posunula by som informacie kamaratovi, ak by mal zaujem, kontaktoval by Vas. dakujem!

živnostník = fyzická osoba ručí celým svojim majetkom = musí platiť odvody
sro - ručí do výšky základného imania spoločnosti - ako spoločník a konateľ pokiaľ si nevypláca žiadne odmeny, nemusí platiť odvody
výhodnejšia forma je určite sro. Kontaktné info sú v mojom profile, viac info dodám v e-maili.
veronikasad
16.06.11,13:41
živnostník = fyzická osoba ručí celým svojim majetkom = musí platiť odvody
sro - ručí do výšky základného imania spoločnosti - ako spoločník a konateľ pokiaľ si nevypláca žiadne odmeny, nemusí platiť odvody
výhodnejšia forma je určite sro. Kontaktné info sú v mojom profile, viac info dodám v e-maili.
A prečo nie na Porade. Možno by to zaujímalo viacerých ...
Economic
16.06.11,13:49
A prečo nie na Porade. Možno by to zaujímalo viacerých ...

Zmazaný.
Economic
16.06.11,13:54
Nemyslela som tvoj cenník, ale rady okolo založenia firmy zahraničného občana, o čom táto téma je ...


Ja som mala na mysli odpoveď na cenu, na ktorú bola otázka. Za to moja odpoveď bola taká aká bola. Predchádzajúci príspevok preto upravím.
Moje know how vybudované za niekoľko rokov tvrdej práce nebudem rozvádzať na porade a nikomu ho len tak nepodhodím. Otázku som považovala za všeobecnú.
Pokiaľ sa niekto na niečo konkrétne na porade pýta, veľmi rada poradím. Tých mojich rád je tu na porade už veľmi veľa.
veronikasad
16.06.11,14:09
Economic, súhlasím. Ale rovnako neférové by sa mi zdalo, keby účtovníci v každom druhom príspevku dávali odkaz na svoju stránku. Ak niekto má seriozny záujem o súkromnú spoluprácu, nájde si ťa aj bez toho ... Na Porade som našla nielen nových priatelov, ale aj nových klientov.
formulka
16.06.11,14:36
Neviem prečo tak útočíš na Economic. Pozerala som už veľmi veľa príspevkov od Economic a nevidela som tam žiadne odkazy na jej stránku. Máš s niečím problém ? Ak áno, tak to naozaj nemusíš riešiť verejne na porade, pošli jej kľudne SS, že sa Ti to nepáči. Ostatných poraďákov toto ozaj nezaujíma. Economic radí veľmi profesionálne. Aj mojim klientom už veľmi dobre poradila. A veľmi si jej rady pochvaľovali.
veronikasad
16.06.11,15:04
Neutočím, reagovala som na jej príspevok č. 6, ktorý bol zmazaný. Nemám s ňou žiadny problém. Na Porade je bezplatná inzercia, ktorú môže využívať.
formulka
17.06.11,06:48
Na margo k Tvojej poznámke, spomenutá inzercia neslúži na zadávanie ponuky služieb, je to proti pravidlám porady. Taká ponuka by bola administrátorom zmazaná.