kristusa
14.06.11,18:37
Dobry den, chcela by som sa informovat, akym spôsobom mozem ako vlastnik bytu zrusit firme sidlo firmy. Mam informacie, ze firma vo februari 2011 prerokuvala zmenu sidla firmy. Jeden konatel - spolocnik odisiel. Ten druhy mal tieto zmeny - co sa dohodli na valnom zhromazdeni doriesit. Zial, firma ma stale sidlo firmy na mojej sukromnej adrese. Chodi mi sem posta, ktoru nik neprebera. Uzatvorila som so spolocnikom v marci 2009 zmluvu o prenajme priestorov - teda som dala suhlas, ze firma moze mat sidlo firmy na mojej sukromnej adrese spolocnikovi a konatelovi, ktory z fy odstupil. Kam sa mozem obratit - na policiu - aby z mojej adresy vymazali sidlo firmy? Na zmluve bola suma, ktoru mi firma mala platit za prenajom. Samozrejme, ze mi nic neplatili - bolo to na dobre slovo. Len teraz ma to obtazuje a rada by som, keby si firma prehlasila sidlo firmy. Ked to vsak od februara neurobili, cakat nemienim.
Dakujem za radu.
Economic
14.06.11,18:31
V Tvojom prípade jediná možnosť je, urobiť ako vlastník nehnuteľnosti PODNET na registrový súd, aby firmu zrušili, že u Teba už nemá sídlo. Uvidíš že toto zaberie. A súd naozaj zo svojej úradnej moci môže takúto firmu zrušiť.
kristusa
15.06.11,06:56
a co vsetko by som im tam mala zaslat? treba overenú kopiu zmluvy, LV? ake doklady by som mala prilozit?
Economic
15.06.11,08:41
a co vsetko by som im tam mala zaslat? treba overenú kopiu zmluvy, LV? ake doklady by som mala prilozit?


LV iba nič iné a ten sprievodný list - PODNET, v ňom treba pekne všetko vysvetliť, aby to pochopili. Radšej trošku zaslohuj, aby mali v tom úplne jasno. Si vlastník nehnuteľnosti, máš na to svoje právo.
kristusa
15.06.11,08:43
dakujem velmi pekne
kristusa
15.06.11,09:36
este sa chcem opytat, mam tam uviest, ze dovodom je odstupenie jedneho zo spolocnikov? nemam na to dokaz. Ak ma vyzvu, aby som im zaslala zapisnicu z valneho.... Alebo tam mam napisat, ako dovod, ze nedodrzali podmienky najmu a dodnes mi nezaplatili ani korunu za najom. Vymahat to nechcem. Len chcem aby to sidlo zrusili
Economic
15.06.11,09:40
este sa chcem opytat, mam tam uviest, ze dovodom je odstupenie jedneho zo spolocnikov? nemam na to dokaz. Ak ma vyzvu, aby som im zaslala zapisnicu z valneho.... Alebo tam mam napisat, ako dovod, ze nedodrzali podmienky najmu a dodnes mi nezaplatili ani korunu za najom. Vymahat to nechcem. Len chcem aby to sidlo zrusili

Môžeš to tak uviesť, že to máš ako informáciu od toho druhého. Ale udaj tam len veci konkrétne. Nie žiadne dohady. Ak bola riadne uzatvorená zmluva o nájme, na základe ktorej mali platiť a neplatili, tak v takomto prípade môžeš aj zmluvu doložiť.
kristusa
16.06.11,05:37
moze byt takto?
vypoved zo zmluvy nemam a jeden znamy mi poradil, aby som ju tam velmi nespominala:
Som jediným vlastníkom bytu č. xx na x. poschodí na xxxx ulici číslo x v Bratislave, m. č. xxxx. Nehnuteľnosť som nadobudla na základe Kúpnej zmluvy v roku 2006. V prílohe prikladám List vlastníctva, potvrdzujúci nadobudnutie nehnuteľnosti. xx. xx. 2009 som na náklade Nájomnej zmluvy s firmou xyxy (ďalej len firma) dala súhlas na uvádzanie vyššie uvedenej adresy ako sídla firmy. Vo februári 2011 sa na valnom zhromaždení firmy prerokúvala zmena sídla firmy. Valné zhromaždenie sa uznieslo schváliť zmenu sídla firmy na adresu WRWRWR. Tieto informácie mi poskytol odstupujúci spoločník a konateľ firmy nahliadnutím do Zápisnice z rokovania mimoriadneho valného zhromaždenia spoločnosti xxxx.
Na základe výpisu z Obchodného registra som zistila, že firma aj napriek tomuto uzneseniu naďalej používa ako sídlo firmy adresu na MOJA ADRESA, aj keď sa odsťahovala a poštu nik nepreberá. Nie som spoločníkom tejto firmy a nemám ani splnomocnenie, tým pádom nie som oprávnená preberať žiadne doporučené zásielky ani inú listovú korešpondenciu.
Ako vlastník nehnuteľnosti by som chcela podať podnet na zrušenie firmy na základe § 68 Obchodného zákonníka č. 513/1991 Zb, odst. 6.
Economic
16.06.11,05:43
moze byt takto?
vypoved zo zmluvy nemam a jeden znamy mi poradil, aby som ju tam velmi nespominala:
Som jediným vlastníkom bytu č. xx na x. poschodí na xxxx ulici číslo x v Bratislave, m. č. xxxx. Nehnuteľnosť som nadobudla na základe Kúpnej zmluvy v roku 2006. V prílohe prikladám List vlastníctva, potvrdzujúci nadobudnutie nehnuteľnosti. xx. xx. 2009 som na náklade Nájomnej zmluvy s firmou xyxy (ďalej len firma) dala súhlas na uvádzanie vyššie uvedenej adresy ako sídla firmy. Vo februári 2011 sa na valnom zhromaždení firmy prerokúvala zmena sídla firmy. Valné zhromaždenie sa uznieslo schváliť zmenu sídla firmy na adresu WRWRWR. Tieto informácie mi poskytol odstupujúci spoločník a konateľ firmy nahliadnutím do Zápisnice z rokovania mimoriadneho valného zhromaždenia spoločnosti xxxx.
Na základe výpisu z Obchodného registra som zistila, že firma aj napriek tomuto uzneseniu naďalej používa ako sídlo firmy adresu na MOJA ADRESA, aj keď sa odsťahovala a poštu nik nepreberá. Nie som spoločníkom tejto firmy a nemám ani splnomocnenie, tým pádom nie som oprávnená preberať žiadne doporučené zásielky ani inú listovú korešpondenciu.
Ako vlastník nehnuteľnosti by som chcela podať podnet na zrušenie firmy na základe § 68 Obchodného zákonníka č. 513/1991 Zb, odst. 6.

Je to výborné, ešte tam môžeš doplniť kde píšeš, že nie si spoločník - doplň že nie si ani konateľ spoločnosti.

Môžeš tam ešte ak chceš dopísať :
Podľa § 200a/, ods. 3 O.s.p. ak sa konanie vo veciach obchodného registra začína na návrh, tento návrh musí byť doložený listinami preukazujúcimi skutočnosti, ktoré sa majú do obchodného registra zapísať. Podanie, ktoré nemá náležitosti návrhu, sa považuje za podnet na začatie konania bez návrhu.
Z vyššie uvedeného dôvodu navrhujem súdu, aby začal vo veci konanie o dosiahnutie zhody medzi zápisom v obchodnom registri a skutočným stavom.
kristusa
16.06.11,06:04
LV moze byt aj z datumu kedy som nehnutelnost nadobudla, alebo vypis nesmie byt starsi ako 3 mesiace...
Economic
16.06.11,06:16
LV moze byt aj z datumu kedy som nehnutelnost nadobudla, alebo vypis nesmie byt starsi ako 3 mesiace...

Kľudne tam dolož aj taký stiahnutý z kataster portálu. Tam bude vidieť aj kedy si to nadobudla, a aj to, k že si stále vlastníčkou.
kristusa
16.06.11,06:34
velmi pekne dakujem
nemam ziadne dalsie otazky ;o))))
hornak.ebsr
24.10.12,17:58
Chcel by som sa opýtať aký to malo efekt ? Zrušil súd tú spoločnosť ? Alebo sa spoločníci spamätali ?