MAMATATA
14.06.11,22:04
Aku mam moznost overit objektivnost hodnotenia testu, pisomky z prijimaciek. Mam pravo nahliadnut do hodnotenia? Ake su povinosti skoly? Ake ma prava student? Ako riesit pochybnost o objektivite hodnotenia?
Ďakujem
pepsikova
15.06.11,03:07
...neviem, o aké testy ti ide...ak o maturitné, tak tie sa robili podľa rodného čísla, teda neboli podpísané menom a teda by mali byť hodnotené objektívne,hlavné testy sa hodnotili inde, než v škole...a školy majú evidované výsledky testov svojich žiakov,tak si treba zájsť do školy a tam dať vyhľadať...ale samotný test dostať do ruky- neviem,podľa ochoty profesorov, lebo škola je povinná uchovať doklad tuším 15 rokov...
...pochybnosť môžeš vyjadriť v škole a požiadať o preskúšanie v náhradnom termíne...dajú ti presné inštrukcie...
..testy z prijímačiek myslím že k nahliadnutiu nie sú, dá sa len znova podať prihlášku, prípadne odvolanie na výsledok...
MAMATATA
15.06.11,04:15
ide o pisomku na prijimacich pohovoroch na vysoku skolu
Nella_2
15.06.11,04:27
Podľa zákona by mal mať každý účastník právo nahliadnuť do svojej dokumentácie. Skús pohľadať na stránkach danej školy, či tam nemajú uverejnené nejaké zásady.

Napr. som našla tento dokument z Prešovskej univerzity, kde sa popisuje, za akých podmienok má študent právo si pozrieť svoje opravené testy, ak s nimi nie je spokojný. Je tam aj stanovená lehota, že dokedy.
MAMATATA
15.06.11,04:45
Dakujem Nella 2. To som zvedavy ako to funguje na ostatnych fakultach. Konkretne ekon. fakulta TUKE na strankach o prijim. pohovoroch nic take nema. Ak to plati zo zakona.........
Nella_2
15.06.11,05:00
Dakujem Nella 2. To som zvedavy ako to funguje na ostatnych fakultach. Konkretne ekon. fakulta TUKE na strankach o prijim. pohovoroch nic take nema. Ak to plati zo zakona.........
Skús pozrieť tu - Štatút TUKE

http://www.tuke.sk/tuke/univerzita/legislativa-tuke-1/zakladne-vnutorne-predpisy-tuke/

§ 12
Preskúmanie rozhodnutia o výsledku prijímacieho konania

a je tam lehota 8 dní
MAMATATA
15.06.11,05:08
Dakujem nasiel som
Nella_2
15.06.11,07:52
Dakujem Nella 2. To som zvedavy ako to funguje na ostatnych fakultach. Konkretne ekon. fakulta TUKE na strankach o prijim. pohovoroch nic take nema. Ak to plati zo zakona.........
Ešte mi napadlo - to už si dostal písomné rozhodnutie o neprijatí alebo sú to len výsledky zo stránok fakulty? Či náhodou omylom neuviedli výsledky niekoho iného pod tvojim menom... :rolleyes:
Možno by bolo dobré zájsť osobne na dekanát a zistiť si, čo je vo veci a prípadne mať so sebou aj písomnú žiadosť.