ZoraŽ
14.06.11,22:06
Dobrý den,chcela by som info ohladom nastupu do zamestnania.
RD mi konci 17.8,2001 kedy môj syn dosiahne 3r,takže nastup by som mala začat 18,08,2011.
Problém mam stím, že práve zajtra idem do prace za vedúcou ohľadom nástupu spet,podla vašich info čo ste už pisaly viem, že mi mohla držať miesto to iste(čašníčku),iba 27t.,no ja nastupujem až po troch rokoch spet.
Musí ma prijať spet no už nemusí na to iste miesto ale s takými istými podmienkami?Viem to, že je to jednosmenna prevacka-dlhy kratky tyžden a obe smeny sú obsadené a je snimi spokojna,ak ma teda nebude chcieť mi dá vypoved?alebo ma tam neha a niaku vyhodí? ako môžem žiadať odstupne? a koľko ma musí zamestnať kým mi dá výpoved,nieže tam budem mesiac a pošle ma preč, alebo koľko tam môžem byt? Robila som tam necelé 3 roky potom som išla na materskú.
Potrebujem odpovede do 14,00h potom idem za ňou...ĎAKUJEM
ZoraŽ
14.06.11,20:09
Ešte som slobodna mamička aj to sa niako zohladnuje? Počula som aj to že mam narok ešte na vyplatenie aj dovolenky počas tích 3r čo som bola doma? a mam zmluvu na dobu neurčitú.
ZoraŽ
15.06.11,05:29
je tu niekto?
Gabi03
15.06.11,09:22
Ak nemá pre teba vhodné miesto, môže ti dať výpoveď z nadbytočnosti. Potom ti patrí odstupné. Nárok na dovolenku máš len počas materskej dovolenky (t.j. tých 27 týždňov) a nie rodičovskej dovolenky. Pri okamžitom skoneční pracovného pomeru ti ju musia preplatiť.
ZoraŽ
15.06.11,09:23
dakujem,dam vediet ako som dopadla, ked sa vratim spet...
ZoraŽ
15.06.11,16:17
TAKže bola som za veducou a zistila som že nahradne miesto pre mna nema a vypoved(nadbitočnost) s odstupnim mi nechce dat.No mala pre mna navrh či zoberem miesto upratovačky...Môže mi dat teketo miesto upratovačky ked som robila barmanku?čim sa mam obhajovat?
brčko
15.06.11,16:49
TAKže bola som za veducou a zistila som že nahradne miesto pre mna nema a vypoved(nadbitočnost) s odstupnim mi nechce dat.No mala pre mna navrh či zoberem miesto upratovačky...Môže mi dat teketo miesto upratovačky ked som robila barmanku?čim sa mam obhajovat?

ona ti má prideliť prácu podla platnej prac.zmluvy. AK chce zmenu,potrebuje od teba súhlas, tj. podpis na nejakom dodatku k prac.zmluve. Ak nesúhlasíš, nemôže ta donúťiť podpísať zmenu.
Ak ti dá podpísať, že ti ponúkla miesto upratovačky a ty si ho odmietla, tak to kludne podpíš, nodobre si to prečítaj, čo podpisuješ. Lebo ona je ti povinná ponúknuť miesto aj na kratší úväzok, no ty by si ho musela vziať len v prípade, že by zodpovedalo tvojej prac.zmluve. Ak máš v zmluve napísané, že si barmanka, tak aj po podpísaní nesúhlasu s ponúknutým miestom upratovačky budeš mať nárok na odstupné, ak s tebou skončí prac.pomer výpovedou.
ZoraŽ
15.06.11,17:55
takže vypoved mi musi dat ona aby som dostala odstuné?Ak aj nebudem suhlasit s miestom upratovačky a nastupila by som na barmanku,potrebovala by som upravyt prac dobu lebo sa roby od 09-22h,dlh.krat.týždeň,ale je to len jednosmenna prevacka,da sa to?A ak by mi nevyhovola čas že by mi ho nechcala alebo nemohla upravit s prevackovych dôvodou,tak čo?
A ak by mi dala 3mes vypoved aj tak mam narok na odstupne?
a dovolenku mi musi preplatit?
ZoraŽ
15.06.11,20:14
Ja som našla tento paragraf:takže vlasne ona mi môže podla zakona ponuknut aj miesto upratovačky po 3r RD?


§166 ods.1 ZP:
(1) V súvislosti s pôrodom a so starostlivosťou o narodené dieťa patrí žene materská dovolenka v trvaní 28 týždňov. Ak žena porodila zároveň dve deti alebo viac detí alebo ak ide o osamelú ženu, patrí jej materská dovolenka v trvaní 37týždňov. V súvislosti so starostlivosťou o narodené dieťa patrí aj mužovi od narodenia dieťaťa rodičovská dovolenka v rovnakom rozsahu, ak sa stará o narodené dieťa.

- rozprávame preto síce o rodičovskej dovolenke, táto sa však netýka žený, ktorá po materskej dovolenke pokračuje rodičovskou dovolenkou. Táto rodičovská dovolenka sa týka len muža, ktorý sa stará o narodené dieťa namiesto ženy, ktorá by bola na materskej dovolenke (28 týždňov, resp. 37 týždňov).
- v zmysle §157 je teda zamestnávateľ povinný zaradiť muža, alebo ženu na ich pôvodnú prácu a pracovisko, prípadne, ak to nie je možné z dôvodu zrušenia pracovného miesta, má povinnosť ponúknuť im inú prácu, ktorá však zodpovedá pôvodnej pracovnej zmluve - toto však platí len pri návrate do práce po tých 28., resp. 37. týždňoch. Dlhšie už nemá povinnosť - ľudovo povedané držať pôvodné pracovné miesto. Zamestnanca môže zaradiť aj na iné miesto, ktoré nebude vyplývať z pôvodne uzatvorenej pracovnej zmluvy.
ZoraŽ
16.06.11,12:22
ODPIŠE MI NIEKTO?:confused::mee: ja potrebujem naozej rady
veronikasad
16.06.11,13:18
ZoraŽ
16.06.11,14:39
Zora, od 1.4.2011 platí novela ZP.
Pozri § 157

http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?PredpisID=210114&FileName=zz2011-00048-0210114&Rocnik=2011


dakujem velmi pekne,ste zlaty a velmi ochotny,naozaj dakujem:)
ZoraŽ
17.06.11,05:56
takže ja môžemmietnut aj nadčasy,ak by mi nevyhovovali,bo ja mam prac dobu od 10,00h do 21,00 cez so,ne 22,00,a ak by sme maly chodit rano kôli ranajkam tak sme museli chodit na 06,00 a to by mi momentalne nevyhovovalo,alebo sme museli počas našho volna vypomahat na rôznych akciach,ale v zmluve to nemame...
ZoraŽ
17.06.11,11:29
Ešte sa opítam ak som v marci 2008 skončila v práci a mala som11,5 dna dovolenky, a 1,apríla som nastupovala na PN až do pôrodu 17.augusta,ako sa mi počas PN rátala dovolenka?pribudla mi nijaká alebo mi to ostalo na tí 11,5 dna?
ZoraŽ
17.06.11,18:21
prosím odpoved,prosím
brčko
21.06.11,11:51
Ešte sa opítam ak som v marci 2008 skončila v práci a mala som11,5 dna dovolenky, a 1,apríla som nastupovala na PN až do pôrodu 17.augusta,ako sa mi počas PN rátala dovolenka?pribudla mi nijaká alebo mi to ostalo na tí 11,5 dna?

neuvádzaš, či 11,5dní bolo za r.2008, či 2007.

ak si vr. 2008
január až marec pracovala
marec až cca júl bola pn
lebo predpokladám si cca v júli nastupovala na md????a tú čerpala až do konca roku 2008.

za obd. pn (prípadne rodič.dovolenky, ak by ti md skončila pred koncom roku 2008) si mala predpokladám neodpracovných dní menej ako 100 (soboty a nedele sa do toho nerátajú). V takom prípade sa celoročná dovolenka za rok 2008 nekráti, máš nárok na plnú bud 20 či 25dní či viac, ak si napr. učitelka.
ZoraŽ
21.06.11,19:47
11,5 DNA DOVOLENKY SOM MALA NA VYPLATNEJ PASKE V MARCI 2008,NA MD som nastupovala v juni, ostala mi ešte ta dovolka s roku 2008 alebo mi prepadla
ZoraŽ
30.06.11,17:58
Poprosim rychlu opoved toto mi pisala veduca dnes 30,6,2001,ako zistim co je priemerny plat to čo som mala ked som nastupovala na MD alebo co maju teras,viem ze im zvysovala,a mam tam este dovolenku 11,5 dna aj na to mam narok aby mi to preplatila?



Prajem pekný deň.



Vzhľadom na to, že miesto, z ktorého ste na MD odišli t.č. nie je voľné, navrhujem Vám rozviazanie pracovného pomeru dohodou ku dňu 17.8.2011. V prípade súhlasu Vám bude vyplatené odstupné vo výške dvojnásobku priemerného mesačného zárobku.



Prosím o info, aby som mohla nechať pripraviť potrebné dokumenty.
ZoraŽ
01.07.11,05:34
odpiše mi niekto?
Gabi03
01.07.11,06:08
Poprosim rychlu opoved toto mi pisala veduca dnes 30,6,2001,ako zistim co je priemerny plat to čo som mala ked som nastupovala na MD alebo co maju teras,viem ze im zvysovala,a mam tam este dovolenku 11,5 dna aj na to mam narok aby mi to preplatila?



Prajem pekný deň.



Vzhľadom na to, že miesto, z ktorého ste na MD odišli t.č. nie je voľné, navrhujem Vám rozviazanie pracovného pomeru dohodou ku dňu 17.8.2011. V prípade súhlasu Vám bude vyplatené odstupné vo výške dvojnásobku priemerného mesačného zárobku.



Prosím o info, aby som mohla nechať pripraviť potrebné dokumenty.

Priemerný plat je z tvojich hrubých miezd za posledný štvrťrok. Ak si si dovolenku nečerpala, musia ti ju preplatiť, aj keď to v tej dohode o rozviazanie pracovného pomeru nebude. Ale dávaj pozor, aby sa tam o odstupnom písalo. ;)
ZoraŽ
01.07.11,07:14
dakujem veeeeeeeeeeeeeeeelmi pekne

Ak sa im menil,teda zvysoval plat ona je povynná mi dat taky isty,že? nemala by mi dat najprv novu prac zmluvu s terajšim vyšim platom ako maju ostatny a podla toho mi dat vypoved aj odstupné?
ZoraŽ
02.07.11,06:05
halooooooooo