Andrea1782
14.06.11,22:14
Dobry vecer,

existuje prosim niekde zakonne definovane, za akych podmienok musi zamestnavatel zabezpecit zamestnancovi ubytovanie, ak ho posiela na pracovnu cestu ? Napriklad ak z BA musi byt zamestnanec v KE uz o 8h rano.

Dakujem
Andrea
Chobot
14.06.11,21:57
Dobry vecer,

existuje prosim niekde zakonne definovane, za akych podmienok musi zamestnavatel zabezpecit zamestnancovi ubytovanie, ak ho posiela na pracovnu cestu ? Napriklad ak z BA musi byt zamestnanec v KE uz o 8h rano.

Dakujem
Andrea

Všetko, čo k tomu je, je uvedené v zákone o cest. náhradách č. 283/2002 § 3 ods. 1:

(1) Zamestnávateľ vysielajúci zamestnanca na pracovnú cestu písomne určí miesto jej nástupu, miesto výkonu práce, čas trvania, spôsob dopravy a miesto skončenia pracovnej cesty; môže určiť aj ďalšie podmienky pracovnej cesty. Zamestnávateľ je pritom povinný prihliadať na oprávnené záujmy zamestnanca.

Teda ka ťa posiela do KE aby si tam bola ráno o 8:00, tak je povinný prihliadnuť na to, aby tam bola vyspatá a nemôže ťa nútiť cestovať celú noc autobusom. Môže ti ale zabezpečiť ležadlový vozeň a budeš cestovať v noci.

Je to skôr o dohode a kompromisoch. A je problém, že ti nechce zabezpečiť ubytovanie? Alebo ako ti navrhuje cestovať? Núti ťa cestovať v noci?
Andrea1782
15.06.11,05:51
Dakujem za odpoved - cize ide viac-menej o dohodu, nie je nikde zakonne stanovene, ze mi musi zabezpecit ubytovanie. Skoda. Lozkovy vozen je totiz fajn, ale aj to je podla mna nedostatocne, ved clovek sa zase az tak nevyspi a potom musi taky polamany, neumyty, v obleceni zo vcera ist nieco robit... Ide len o to, ze uctovnicka po nas ziada na preplatenie cestovnych nakladov, aby sme zdovodnili, preco sme prespali v KE, co sa mi vidi vrchol drzosti, ked sme tam mali byt o 8h rano.

Este raz vdaka
Andrea
Chobot
15.06.11,06:09
Dakujem za odpoved - cize ide viac-menej o dohodu, nie je nikde zakonne stanovene, ze mi musi zabezpecit ubytovanie. Skoda. Lozkovy vozen je totiz fajn, ale aj to je podla mna nedostatocne, ved clovek sa zase az tak nevyspi a potom musi taky polamany, neumyty, v obleceni zo vcera ist nieco robit... Ide len o to, ze uctovnicka po nas ziada na preplatenie cestovnych nakladov, aby sme zdovodnili, preco sme prespali v KE, co sa mi vidi vrchol drzosti, ked sme tam mali byt o 8h rano.

Este raz vdaka
Andrea

No tak jej to zdôvodni - že ste museli byť v KE o 8:00 ráno a nemohla si z osobných dôvodov cestovať v noci a ráno byť nevyspatá. Preto ste zvolili alternatívu, že ste tam prespali.

Inak zhodou okolností aj ja dnes idem do KE IC čkom o 17:28, lebo zajtra tam mám služobné povinnosti....:rolleyes::rolleyes: A tiež tam spím. Takže sa odvolaj na mňa, že aj iní to tak robia. ;)