lvs
14.06.11,22:47
Má niekto skúsenosti s ručným tyčovým vysávačom na elektrinu? Potrebujem nový vysávač a neviem sa rozhodnúť, či kúpiť klasický, alebo ručný vysávač. Potrebujem ho na každodenné používanie, pretože mám malé dieťa a psa.
AlenockaS
15.06.11,05:15
Neviem, či ručný vysávač je dostatočne výkonný, ja mám dvoch psíkov, keď som si kupovala nový vysávač, tak som volila výkonnejší, rowentu silence s hepa filtrom, je aj tichší, som spokojná ....
arizona
15.06.11,05:21
Má niekto skúsenosti s ručným tyčovým vysávačom na elektrinu? Potrebujem nový vysávač a neviem sa rozhodnúť, či kúpiť klasický, alebo ručný vysávač. Potrebujem ho na každodenné používanie, pretože mám malé dieťa a psa.
Ja by som odporucila bezny,klasicky.
So samotnou hadicou sa lepsie manipuluje,dostanes sa s nou aj do uzkych priestorov,daju sa povysavat aj steny,alebo rohy na plafone.
Tycovy je vhodnejsi iba na podlahu a rovne plochy. Do uzkych priestorov sa s nim nedostanes,ak by si potrebovala povysavat nieco vyssie polozene, tak ho musis dvihat dvoma rukami, je tazky, zle sa manipuluje. Na vela miest sa s nim nedostanes.

http://domacirobot.sk/img/p/121-251-home.jpg predpokladam, ze si myslela nieco taketo,ako na obrazku
Nella_2
15.06.11,05:54
Ja by som odporucila bezny,klasicky.
So samotnou hadicou sa lepsie manipuluje,dostanes sa s nou aj do uzkych priestorov,daju sa povysavat aj steny,alebo rohy na plafone.
Tycovy je vhodnejsi iba na podlahu a rovne plochy. Do uzkych priestorov sa s nim nedostanes,ak by si potrebovala povysavat nieco vyssie polozene, tak ho musis dvihat dvoma rukami, je tazky, zle sa manipuluje. Na vela miest sa s nim nedostanes.

http://domacirobot.sk/img/p/121-251-home.jpg predpokladam, ze si myslela nieco taketo,ako na obrazku
Presne, súhlasím s týmto.
Tyčové vysávače sa už vyrábajú výkonné, s ohybnou hlavicou - ale mne sa ten ohyb zdal dosť "labilný" (keď sa to zlomí, tak čo s tým potom?).
S klasickým vysávačom, ktorý má rôzne nadstavce, sa dostaneš prakticky všade (napr. keď sa vŕtajú diery do stien a nechceš mať prach všade, tak priložíš rúru klasického vysávača a odvádzaš ten prach do neho).

Tyčový by som ja brala vtedy, ak by som mala väčší byt alebo dom a ak by som mala aj klasický vysávač. Tyčový by bol na každodenné vysávanie a ten klasický na také dôkladnejšie. :)
AlaNR
15.06.11,06:08
Ja som zvolila značku Vorwerk. Cenovo sú trošku viac náročné, ale už 8 rok s ním vysávam prakticky v kuse - bez potreby servisu. Raz za rok sa menia filtre, 1 sáčik vydrží dlho. Hlavica vysávača naklepáva koberce, ako keby sa prášili vonku a čo je hlavné, vysávač cez žiadny otvor nevypúšťa prach do miestnosti, pretože je vrecko pevne schované.

Čo sa týka praktickosti:
pokiaľ je treba vysávať podlahy a koberce, v tom prípade doporučujem tyčový. Nemusíš za sebou ťahať vysávač, stačí ho zapojiť do eletriny a vysávať.
keď je ale treba povysávať trebárs pavučiny na stene, sedačku, auto atď. tak by som radšej zvolila obyčajný vysávač, pretože vysávanie je v tomto prípade s tyčovým veľmi nemotorné. Môj sa síce dá zavesiť na plece, má to samostatný popruh práve na tento účel, ale po chvíli vysávania začína byť vysávač ťažký.
Alebo: kúpiť taký, ako je na obrázku v predchádzajúcom príspevku, že má aj malý ručný vysávač. ;)
Mária27
15.06.11,06:43
Mám aj klasický aj dobíjateľný tyčový vysávač s vyberateľným ručným (ergorapido). Každý z nich použijem vtedy, keď je to vhodnejšie: tyčový na rýchle pozbieranie všeličoho z koberca či podlahy, ručný tak isto na menšie či vyššie plochy, klasický na dôkladné hlbšie vysávanie. Bez klasického sa nezaobídeš, ten druhý je šikovný.
kathy_smal
15.06.11,10:55
Ja mam dva vysavace, jeden klasicky s hepa filtrom a druhy bezsnurovy ergorapido, klasiku pouzivam na tie moje 2 koberce (1x do tyzdna) a s bezsnurovym beham po plavajucich(skoro kazdy den). Tiez mam male dieta a je to na nezaplatenie ked raz dva povysavam omrvinky spod stola, piesok z topanok, alebo aj omrvinky z koberca.
helma73
17.06.11,10:36
my sme toto riešili práve pred mesiacom,ja som veľmi chcela ručný tyčový, ale odhovorili ma v elektre a zobrali sme malý šikovný elektrolux a vsadila som na vynikajúci výkon, a je to dobré.