2936
15.06.11,06:13
Zdravim,

uz asi 2 roky vybavujeme SP. :mee: Manzel dostal darom asi 60á ornej pody na ktorej chceme stavat. Ten "pozemok" je sucastou megaparcely, ktora ma "X" vlastnikov. Je to vraj extravilan, obec este nema (uz 19.rok) uzemny plan ale inym smerom sa neda ist so stavbami takze skor ci neskor sa tam vsetko zastavia. Uz mame zrusenie spolocneho vlastnictva, je to vynate z PPF (400m2), 400m2 stav. pozemok je vymerany je geom. plan, mame vsetky vyjadrenia dotknutych organov/stran ale ani za toho boha nam nechcu vydat LV. Vraj najmensia plocha je 20 arov co sa moze vykreslit a dat na to LV. A to sa netyka len nas/ nasho pozemku ale aj ostatnych "X" vlastnikov, ktori su rozlezeni po celom svete... Paradoxom je ze "dalej" od obce v este vacsom extravilane uz su stavby dokonca aj "otvaraju nove ulice"... Je tu nejaka sanca (vynimka, klucka) ako ziskat SP?! Za napady/podnety vopred dakujem!
mendo933
15.06.11,04:24
ja som mal tiez podobnu situaciu, ale u mna bol problem s vynatim pôdy. Ked to bolo vynate uz neboli ziadne problemi. Pozemok 1750m2 a vynate 200m2
81janka
15.06.11,19:58
Naša situácia bola podobná. Pozemok mal cca 1,5 ha a spoločne 5 existujúcich a 3 nejestvujúcich emigrovaných a pravdepodobne už dávno mŕtvych spolumajteľov, ktorí kedysi v prvej etape vysťahovalectva emigrovali za veľkú mláku. Títo boli zastupovaní Slovenským pozemkovým fondom, pretože žiadni dediči sapo nich nenašli. SPF spravoval presne 50 % tejto plochy, a preto sme to všetko museli riešiť súdnou cestou. Ale pokiaľ sa dobre pamätám, bolo nám povedané, že súdom to musí ísť len preto, že plocha, ktorú si chceme dať vymerať nemá nad 20 árov. Keby mala, tak sa to (drobenie poľnohospodárskej pôdy) dá aj mimosúdne... Nuž a potom začali ostatné opletačky - vyňatie z pôdneho fondu, vyjadrenie hydromeliorácií, stanovisko obce, získanie výnimky z ochranného pásma cesty od správy ciest, atď. atď.....