lubka0907
15.06.11,07:18
ahojte..môže daňový úrad zablokovať firemný účet z ktorého sa vyplácajú mzdy..teda viem, že môže, ale z účtu sa vyplácajú aj mzdy, posledné mzdy boli vyplatené v apríli za mesiac marec. Výpatné termíny sú vždy k 30 dňu. Účet bol zablokovaný 19. 5. a upozornenie o začatí exekúcie bolo doručené až 6. 6. Mzdy sa nedajú vyplácať. V zákone 511 § 83b je uvedené, že máme predložiť banke hlásenie o tom, že na jeho účte vedenom v banke sú aj peňažné prostriedky na výplatu miezd. Ako máme podať toto hlásenie? Existuje na to nejaké tlačivo, alebo to stačí napísať ako list? čo k tomu treba dodať? A ešte jedna otázka, z tohto účtu sa môžu vyplácať mzdy každý mesiac, alebo len mzda pre výplatné obdobie najbližšie k dňu, keď bolo banke doručené rozhodnutie o začatí daového exekučného konania? presne takto je to uvedené na daňovom exekučnom konaní. Ale prečo sa bere do úvahy datum dodania príkazu banke, keď nám to bolo dodané skoro až o mesiac neskor. Dúfam, že mi niekto bude vedieť poradiť.
LenkaBr
16.08.11,05:32
pripojím sa k tejto téme...

1. Včera dorazila ďalšia blokácia na firemný účet. Mzdy za 062011 nemáme doteraz vyplatené. Dozvedela som sa zatiaľ z neoverených zdrojov, že prostriedky na mzdy by mali byť k dispozícii aj pri blokácii.
Prišli nám nejaké platby (ani zďaleka nepokrývajúce žiadnu z exekúcií) a čiastkovo pokrývajúce výplatu miezd a odvodov za spomínaný jún 2011.
Neviem, ktorý exekútor nám prvotne (18.7.) zablokoval účet - poštu prevzal konateľ a doteraz ju nemám v evidencii, takže neviem ani ktorého exekútora kontaktovať.

Ako postupovať? (tak pošepky možno spomenúť, že na pokladni sa účtovneprostriedky nachádzajú: pokladňa = konateľ, v dosť vysokej hodnote).

2. Oznámila som šéfovi ukončenie PP k 31.8.2011 dohodou, s čím súhlasil (no keďže na firmu v mojej prítomnosti zásadne nechodieva, mám potvrdenie len smskou - že "ok. Dohodneme prevzatie/odovzadnie dokumentov). Takže čakám, či a kedy príde a prevezme doklady, resp. na zaučenie niekoho nového- neviem si ani vyčerpať dovolenku, takže existuje nárok na jej preplatenie k ukončeniu PP.
Dnes však nastal prvý deň možnosti dať okamžitú výpoveď pre nevyplatenie júnovej mzdy a tým aj možnosť uplatnenia si nároku na náhradu mzdy za VD 2 mesiacov.
Nie som však vypočítavá, teda o to mi nejde. Môžem dúfať vo vyplatenie mzdy za odpracované mesiace (6+7+8 aj s preplatenou nevyčerpanou dovolenkou), nieto ešte v náhradu mzdy. Nárok by však na náhradu podľa ZP vznikol (vznikol by, keby som bola sviňa - kto však a kedy prevezme moju agendu, keď odtiaľto "vypadnem" zo dňa na deň. Nemám ani vyčerpanú dovolenku (ešte 21 dní do konca augusta), takže teoreticky ma nemusí zaujímať, koho na moje miesto dosadí a s akou praxou.
Čo by ste robili?
LenkaBr
17.08.11,05:59
posúvam...
prosím o radu
lubka0907
30.08.11,11:16
Nevie nám nikto pomôcť? Zákon 511 § 83b sa vzťahuje na daňovú exekuciu, ale ako postupovať pri inej exekucii? napr. z poisťovní? Ako požiadať banku aby sprístupnila peňažné prostriedky na vyplatenie výplat?
lubka0907
06.03.12,13:29
Opäť sa na vás obraciam s prosbou, či mi vie niekto poradiť.
lubka0907
07.03.12,05:58
skutočne sa s tým niekto nestretol a neriešil to nejako?
Tweety
07.03.12,06:00
Podľa mňa treba o to požiadať listom s presným údajom o výške na mzdy a odvody.
lubka0907
07.03.12,06:18
Máme to poslať rovno do banky formou príkazu na úhradu?
Tweety
07.03.12,06:32
Máme to poslať rovno do banky formou príkazu na úhradu?

Zaslať alebo odniesť list osobne a urobiť úhrady. Tak som to myslela.