renata
15.06.11,08:04
Dodávame (plátca DPH v SR) v rámci zmluvy o dielo stavebno-montážne práce - opravu areálovej kanalizácie na farme v ČR (odberateľ je platiteľom DPH v ČR). Prepravujeme materiál zo SR do ČR a následne vykonávame zemné práce a montáž materiálu. Jedná sa o službu dľa § 16, odst.1- služba vzťahujúca sa na nehnutelnosť ? Ak áno, faktúrujeme bez DPH a súhrnný výkaz nepodávame?
Nie som si istá, nakoľko nevykonávame iba stavebné práce ale aj premiestňujeme materiál zo SR do ČR s následnou montážou. A ešte jedna vec - dodanie stavby lebo jej časti na základe zmluvy o dielo je dľa §8 zákona o DPH dodaním tovaru.. ja posudzujem službu. Neviem či to súvisí s uvedeným prípadom.
Vladimír Ozimý
15.06.11,06:09
do súhrnného výkazu to nejde. Či už to posúdite ako službu alebo tovar s montážou.
jeso
15.06.11,06:24
Dodávame (plátca DPH v SR) v rámci zmluvy o dielo stavebno-montážne práce - opravu areálovej kanalizácie na farme v ČR (odberateľ je platiteľom DPH v ČR). Prepravujeme materiál zo SR do ČR a následne vykonávame zemné práce a montáž materiálu. Jedná sa o službu dľa § 16, odst.1- služba vzťahujúca sa na nehnutelnosť ? Ak áno, faktúrujeme bez DPH a súhrnný výkaz nepodávame?
Nie som si istá, nakoľko nevykonávame iba stavebné práce ale aj premiestňujeme materiál zo SR do ČR s následnou montážou. A ešte jedna vec - dodanie stavby lebo jej časti na základe zmluvy o dielo je dľa §8 zákona o DPH dodaním tovaru.. ja posudzujem službu. Neviem či to súvisí s uvedeným prípadom.


ano súhlasím s Vladimírom
ak ide o dodávka tovaru s montážou - fakturujete bez DPh ,takéto dodanie do EU nejde do DP DPH ani do SV , nakolko ide o dodanie podľa § 13 ods. 1 DPh miesto dodania tovaru spojené s inštaláciou alebo montážou je iný štát EÚ Ide o dodávku s prenosom daňovej povinnosti na klienta.

pokiaľ ide o stavebné práce na nehnuteľnosti -faktúra bude bez DPh a ani takéto plnenie nejde do DP DPh ani do SV nakoľko ide o súbor stavebných prác, miesto dodania sa určuje podľa § 16 ods. 1.
, (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty.html)
renata
15.06.11,08:24
Ďakujem za odpovede.