constantin
15.06.11,08:37
Nechapem vašu žiadost o vyplatenie mzdy.Už pri nastupe vam bolo povedané ,že mzda sa vyplaca 20 dňa nasledujuci mesiac.Preto nechapem vašej žiadoti,že po prebratí potvrdenia na urad prace ,čo bolo na začiatku mesiaca som vás nevidela.Kedže pre pracovné povinnosti neplanujem cestu do .........Budete sa musiet unuvat si príst vyplatu previat osobne. Takuto odpoved som dostala na moju ziadost o vyplatenie mzdy.Bola som tam osobne 10 a 18 mája.Na žiadnom vyplatnom termíne sme sa nedohodli pretože vyplatu dava sporadicky a nie 20 ako píše.Ale to je jedno mohli mi peniaze vyplatiť pošovou poukážkou ako to robia aj iné firmy.Poradte čo dalej???????
veronikasad
15.06.11,06:47
Nechapem vašu žiadost o vyplatenie mzdy.Už pri nastupe vam bolo povedané ,že mzda sa vyplaca 20 dňa nasledujuci mesiac.Preto nechapem vašej žiadoti,že po prebratí potvrdenia na urad prace ,čo bolo na začiatku mesiaca som vás nevidela.Kedže pre pracovné povinnosti neplanujem cestu do .........Budete sa musiet unuvat si príst vyplatu previat osobne. Takuto odpoved som dostala na moju ziadost o vyplatenie mzdy.Bola som tam osobne 10 a 18 mája.Na žiadnom vyplatnom termíne sme sa nedohodli pretože vyplatu dava sporadicky a nie 20 ako píše.Ale to je jedno mohli mi peniaze vyplatiť pošovou poukážkou ako to robia aj iné firmy.Poradte čo dalej???????
výplatný termín a spôsob výplaty je povinnou náležitosťou prac.zmluvy. Aký termín tam máš uvedený ?
vieraaaa
15.06.11,06:47
a čo takto poslať výplatu na účet?
Zákonník práce § 130 Výplata mzdy

(1) Vyplácaná mzda sa zaokrúhľuje na najbližší eurocent nahor, ak kolektívna zmluva alebo zamestnávateľ vo vnútornom predpise neustanovujú priaznivejšiu úpravu zaokrúhľovania mzdy v prospech zamestnanca. Mzda sa zamestnancovi vypláca v peniazoch; v inom druhu plnenia alebo v cudzej mene možno mzdu vyplácať, len ak to umožňuje tento zákon alebo osobitný predpis.

(2) Mzda sa vypláca vo výplatných termínoch dohodnutých v pracovnej zmluve alebo v kolektívnej zmluve. So zamestnancom vykonávajúcim domácku prácu možno dohodnúť výplatu mzdy aj za dodanie každej skompletizovanej pridelenej práce.

(3) Medzi výplatnými termínmi môže zamestnávateľ poskytovať preddavok na mzdu v dohodnutých termínoch. Na žiadosť zamestnanca môže zamestnávateľ poskytnúť preddavok na mzdu aj v inom termíne, na ktorom sa so zamestnancom dohodnú.

(4) Mzda sa vypláca v pracovnom čase a na pracovisku, ak sa v pracovnej zmluve nedohodlo inak. Ak sa zamestnanec z vážnych dôvodov nemôže dostaviť po výplatu mzdy alebo ak pracuje na vzdialenom pracovisku, zašle mu zamestnávateľ mzdu tak, aby mu bola doručená v deň určený na jej výplatu, alebo najneskôr v najbližší nasledujúci pracovný deň na svoje náklady a nebezpečenstvo, ak sa nedohodnú inak.

(5) Pri vyúčtovaní mzdy je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi písomný doklad obsahujúci údaje o jednotlivých zložkách mzdy a o vykonaných zrážkach a o celkovej cene práce. Celkovú cenu práce tvorí mzda vrátane náhrady mzdy a náhrady za pracovnú pohotovosť a osobitne v členení preddavok poistného na zdravotné poistenie, poistné na nemocenské poistenie, poistné na starobné poistenie, poistné na invalidné poistenie, poistné na poistenie v nezamestnanosti, poistné na garančné poistenie, poistné na úrazové poistenie, poistné do rezervného fondu solidarity a príspevok na starobné dôchodkové sporenie, ktoré platí zamestnávateľ. Na žiadosť zamestnanca mu zamestnávateľ predloží na nahliadnutie doklady, na ktorých základe bola mzda vypočítaná.

(6) Zamestnanec môže na prijatie mzdy písomne splnomocniť inú osobu. Bez písomného splnomocnenia možno vyplatiť mzdu inej osobe ako zamestnancovi, len ak tak ustanoví osobitný predpis.

(7) Zamestnávateľ nemá právo akýmkoľvek spôsobom obmedzovať zamestnanca vo voľnom nakladaní s vyplatenou mzdou.

(8) Zamestnávateľ je povinný, po vykonaní zrážok podľa § 131, poukázať mzdu alebo jej časť určenú zamestnancom na ním určený účet v banke alebo v pobočke zahraničnej banky v Slovenskej republike, ak o to zamestnanec písomne požiada alebo ak sa zamestnávateľ so zamestnancom na takom postupe dohodne tak, aby určená suma peňažných prostriedkov mohla byť pripísaná na tento účet najneskôr v deň určený na výplatu. Ak o to zamestnanec požiada, môže zamestnávateľ časti mzdy určené zamestnancom poukazovať aj na viac účtov, ktoré si zamestnanec sám určil.
constantin
15.06.11,06:58
Žiadny! Ked som tam bola 18 tak mi povedal,že vyplata je 20 pritom všetci zamestnanci už vyplatu mali.Mám mu napísat ešte raz nech mi peniaze vyplatý na učet alebo tam mám ist osobne????
veronikasad
15.06.11,07:02
Žiadny! Ked som tam bola 18 tak mi povedal,že vyplata je 20 pritom všetci zamestnanci už vyplatu mali.Mám mu napísat ešte raz nech mi peniaze vyplatý na učet alebo tam mám ist osobne????
Prečo nepokračuješ v tejto téme ?
http://www.porada.sk/t168619-dohoda-a-vykonani-prace-a-ukoncenie-dohody.html

Nemala si pracovnú zmluvu, predch.odpovede sa týkajú povinností zamestnávatela pri výkone práce na prac.zmluvu.
constantin
15.06.11,07:33
Ja som robila na dohodu o vykonaní činnosti ,kde nebol uvedený termín výplaty ani hodinová mzda.
Tweety
15.06.11,07:44
Ja som robila na dohodu o vykonaní činnosti ,kde nebol uvedený termín výplaty ani hodinová mzda.
AK si robila na dohodu, nebola to teda PZ, takže ani mzda, ale odmena za prácu na dohodu, a tá mala byť uvedená v samotnej dohode, a rovnako aj zmienka o termíne splatnosti.
constantin
15.06.11,08:06
Nebolo tam nič uvedené to je už jedno len chcem vediet či som povinná si ist peniaze prevziat osobne alebo mi ich môže poslať poštou alebo na účet?????Ked som sem minule písala tak ste mi poradili aby som mu poslala žiadost to som urobila a jeho odpoved bola takáto.Pýtam sa sama seba kde som urobila chybu ?Je naozaj hriech nájsť si poriadnu prácu a prestať pracovať na dohodu?
Tweety
15.06.11,08:07
Nebolo tam nič uvedené to je už jedno len chcem vediet či som povinná si ist peniaze prevziat osobne alebo mi ich môže poslať poštou alebo na účet?????Ked som sem minule písala tak ste mi poradili aby som mu poslala žiadost to som urobila a jeho odpoved bola takáto.Pýtam sa sama seba kde som urobila chybu ?Je naozaj hriech nájsť si poriadnu prácu a prestať pracovať na dohodu?
AK na tej dohode nebolo nič o odmene, tak nevieš ani koľko vlastne si mala dostať, alebo ako ste sa to dohodli? Odmena môže byť vyplatená v hotovosti, alebo na účet,(rovnako aj výplaty zamestnancov) to je tiež vecou dohody obidvoch strán. Alebo to bolo celé načierno?
constantin
15.06.11,08:25
Mala som dohodu ktoru som dala na urad prace nič ine tam nebolo písané.Povedal,že mám 1,60 na hodinu teda sme sa tak dohodli nakoniec mi to vyšlo za 10 dní 206,50 v čistom myslím po zdanení.Už nikdy v živote nepojdem pracovať na dohodu!!!Takže mám mu napísať ešte raz nech mi vyplatí peniaze na učet alebo tam mám isť osobne?????
Tweety
15.06.11,08:28
Mala som dohodu ktoru som dala na urad prace nič ine tam nebolo písané.Povedal,že mám 1,60 na hodinu teda sme sa tak dohodli nakoniec mi to vyšlo za 10 dní 206,50 v čistom myslím po zdanení.Už nikdy v živote nepojdem pracovať na dohodu!!!Takže mám mu napísať ešte raz nech mi vyplatí peniaze na učet alebo tam mám isť osobne?????
Je to na Tebe.
Xanti
15.06.11,08:35
Mala som dohodu ktoru som dala na urad prace nič ine tam nebolo písané.Povedal,že mám 1,60 na hodinu teda sme sa tak dohodli nakoniec mi to vyšlo za 10 dní 206,50 v čistom myslím po zdanení.Už nikdy v živote nepojdem pracovať na dohodu!!!Takže mám mu napísať ešte raz nech mi vyplatí peniaze na učet alebo tam mám isť osobne?????
:confused: Hm... pre UP potrebuješ aj potvrdenie o vyplatenej odmene - mzde.
Aj to Ti má zamestnávateľ vydať. A ďalšia vec, ak Ti vyplatí a spravil ti mzdu na 206,50 eur tak ťa z UP vyradia na 3 mesiace ( budeš si musieť sama platiť odvody do ZP vo výške 46,06 € mesačne ) nakoľko max. príjem, ktorý môže uchádzač o zamestnanie dosiahnuť je 136,61 eur.
Stanislav 1975
15.06.11,08:45
Nechapem vašu žiadost o vyplatenie mzdy.Už pri nastupe vam bolo povedané ,že mzda sa vyplaca 20 dňa nasledujuci mesiac.Preto nechapem vašej žiadoti,že po prebratí potvrdenia na urad prace ,čo bolo na začiatku mesiaca som vás nevidela.Kedže pre pracovné povinnosti neplanujem cestu do .........Budete sa musiet unuvat si príst vyplatu previat osobne. Takuto odpoved som dostala na moju ziadost o vyplatenie mzdy.Bola som tam osobne 10 a 18 mája.Na žiadnom vyplatnom termíne sme sa nedohodli pretože vyplatu dava sporadicky a nie 20 ako píše.Ale to je jedno mohli mi peniaze vyplatiť pošovou poukážkou ako to robia aj iné firmy.Poradte čo dalej???????

Constantin, asi tam budeš musieť ísť osobne- toto nieje o ničom inom, len že bývalý zamestnávateľ je asi urazený a preto ťa naťahuje a preháňa, keby chcel tak ti to može poslať šekom alebo na účet, ale on ťa chce asi troška vytrestať a preto vymýšľa- ale právne ma asi pravdu on...
takže tam budeš musieť toho 20 ísť...