daniela-D
15.06.11,08:47
mam trosku komplikovanu situaciu prosim raddte :)))
som na materskej.. firma pocas toho obdobia co som na materskej sa zlucila z inou resp. zanila.. ja mam stale zmluvu v starej firme.. uz som druhy rok na materskej.. vypoved ani nic podobne mi neprisla..
a vsak chcem nastupit popri materskej do uplne inej firmy j to mozne? a ak je.. musim to majitelovi starej firmy.. nahlasovat? som v trocha zlozitej situacii teraz..a do noveho zamestnania by som mala povedat o tom ze mam zmluvu este stale v starej firme (ktora vsak uz zanikla..) ja som sem davala jednu otazku davnejsie.. co sa tyka materskej ci ma moze prepustit a nedat mi ani odstupne sef kedze firma sa zlucila resp. zanikla (on totizto zo zenami vydzubkal.. dal im nove zmluvy na novu firmu a vsak uz nie na neurcito len na skusobnu dobu.. a vsetky tie zeny do tych 3 mes. prepustil.)
Tweety
15.06.11,07:10
mam trosku komplikovanu situaciu prosim raddte :)))
som na materskej.. firma pocas toho obdobia co som na materskej sa zlucila z inou resp. zanila.. ja mam stale zmluvu v starej firme.. uz som druhy rok na materskej.. vypoved ani nic podobne mi neprisla..
a vsak chcem nastupit popri materskej do uplne inej firmy j to mozne? a ak je.. musim to majitelovi starej firmy.. nahlasovat? som v trocha zlozitej situacii teraz..a do noveho zamestnania by som mala povedat o tom ze mam zmluvu este stale v starej firme (ktora vsak uz zanikla..) ja som sem davala jednu otazku davnejsie.. co sa tyka materskej ci ma moze prepustit a nedat mi ani odstupne sef kedze firma sa zlucila resp. zanikla (on totizto zo zenami vydzubkal.. dal im nove zmluvy na novu firmu a vsak uz nie na neurcito len na skusobnu dobu.. a vsetky tie zeny do tych 3 mes. prepustil.)
Nie si na MD, ale na RD, takže Ti nič nebráni nastúpiť do nového zamestnania, a to aj bez skončenia prvého. Zamestnáv. to oznámiť nemusíš.
daniela-D
21.07.11,09:16
Dakujem..
prave sa mi naskytl amoznost nastupit do noveho zamestnania.. teda zajtra ma caka pohovor. vraj si mam zo sebou vziat aj zapoctovy list( predpokladam ze kvoli odpracovanym hodinam..dnom.. pn.. dovolenke.atd) avsak mam problemm.. zapoctovy list sa vydava az ked mam vystup zo stareho zamestnania ze?.. a co teraz? da sa to nahradit napr papierom co mi dali zo starej roboty na vypocet materskej? tam je to tiez popisane kolko a co...
dufam len ze mi kvoli tomu nedaju K.O .. a ze dostanem prilezitost.. len je to zvlastne kazdemu¨( aj na uradoch vysvetlovat ze firma sa zrusila resp ju prevzala nova.. aa proste chaoz) bola som na soc. a tam mi dali potvrdenie aspon ze som tam pracovala.. atd... ale termin vystupu je tam len ze : -- . Tak som zvedava ci to bude pruser..
poradte co teraz.. a nechcela by som aby vedel "novy" majitel nasej sterej firmy ktoru si sibalskym sposobom privlastnil :DD ze mam inu pracu.. a zas vsetko vysvetlovat..atd.. aj tak je to tam na prd. aj platovo ajj celkovo z pracou..
Timer3
21.07.11,11:36
Zakonnik prace pokial viem, nikde nehovori, ze nemozes robit na 2 miestach naraz, jedine, ak by to boli konkurencne firmy a mohla by si nejak zneuzivat informacie z vnutra firmy na svoj osoh, vtedy by to bol problem.