Emusienka
15.06.11,09:55
Dobry den.Chcela som sa opytat ci musim udat otca v rodnom liste dietata aj ked nechcem a kde mam vybavit aby malo dieta po mne priezvisko????Dakujem za skoru odpoved
Tweety
15.06.11,07:57
Dobry den.Chcela som sa opytat ci musim udat otca v rodnom liste dietata aj ked nechcem a kde mam vybavit aby malo dieta po mne priezvisko????Dakujem za skoru odpoved
Na prvú otázku: nemusíš
a na druhú: matrika je tá najkompetentnejšia.
Mila123
15.06.11,08:09
záleží či sa dieťa narodilo, a má už otca na RL alebo sa dieťa iba chystá narodiť.....
willma
15.06.11,08:15
prečo trestáš dieťa?
Barbara
15.06.11,08:22
nemať otca v RL znamená nemať výživné od otca či?
Katy a R
15.06.11,08:25
.. pokiaľ ja viem, dieťa má priezvisko automaticky po matke ... a práveže zmena sa musí ísť vybaviť - aj z oteckom (dáva súhlas) , ak chce priezvisko po ňom:confused: či sa to už menilo:confused:
doplním "Ak otec dieťaťa nie je známy, zapisuje sa priezvisko matky, ktoré má v čase narodenia dieťaťa."
.. citované z .. http://portal.gov.sk/portal/sk/default.aspx?catid=39&etype=1&aid=124
Oliwa
16.06.11,11:46
Mám dojem, že chceš potrestať alebo sa pomstiť otcovi dieťaťa, ale opak bude pravdou. Súhlasím s Willmou a Barbarou - mysli v prvom rade na dieťa, ono predsa nemôže za to, že sa narodí/narodilo. Tak mu nekomplikuj život viac, ako je. O prítomnosť a výchovu otca zrejme už prišlo, tak ho neoberaj o ďalšie práva...
Alebo chceš, aby raz nebodaj sedelo na pohovke v Pošte pre Teba a pátralo po ňom? Čo Ty vieš, čo narobí s jeho dušičkou prázdna kolónka v rodnom liste, keď sa mu budú spolužiaci v škole posmievať... Na to si nemyslela?
prudky
16.06.11,12:24
Mám dojem, že chceš potrestať alebo sa pomstiť otcovi dieťaťa, ale opak bude pravdou. Súhlasím s Willmou a Barbarou - mysli v prvom rade na dieťa, ono predsa nemôže za to, že sa narodí/narodilo. Tak mu nekomplikuj život viac, ako je. O prítomnosť a výchovu otca zrejme už prišlo, tak ho neoberaj o ďalšie práva...
Alebo chceš, aby raz nebodaj sedelo na pohovke v Pošte pre Teba a pátralo po ňom? Čo Ty vieš, čo narobí s jeho dušičkou prázdna kolónka v rodnom liste, keď sa mu budú spolužiaci v škole posmievať... Na to si nemyslela?

Či prázdna kolonka (už vidím ako si deti v triede ukazujú RL :D ) , alebo iné priezvisko , alebo si nájdu iný dôvod na posmievanie.
Tomu sa nedá predísť.
Ale možno by bol zaujímavý dôvod : Dieťa s ním mať, ale nezapísať.
Katy a R
16.06.11,12:32
myslím, že zadávateľka sa pýtala na postup ... a prečo to tak chce spraviť nemôžeme vedieť:confused: ... aspoň ja teda dôvod nepoznám, takže vynášať nejaké súdy mi neprináleží.
willma
16.06.11,15:12
nesúdime, len vidíme ďaleko dopredu. Už som tu v jednej podobnej téme písala, že sa nebudem čudovať, keď od tej istej zadávateľky neskôr pribudne otázka - mám nízky príjem, ako získam výživné? Prípadne po rokoch otázka od dieťaťa - vydedil ma otec, ako to môžem napadnúť. Jednoducho, prečo je potrebné spáliť všetky mosty a nenechať si čo len drobnú únikovú cestičku???