branislav235
15.06.11,09:58
Okradnúť alebo podviesť starých ľudí alebo ľudí v núdzi považujem za hyenizmus. Napriek tomu si na tom postavili vlastný biznis stovky podnikateľov (podnikajúcich oficiálne), ale aj tisícky podvodníkov, ktorí zostávajú anonymní.
Viete, že takéto hyeny existujú aj v podnikateľskej sfére? Nedávno som zmenil sídlo firmy a vzápätí mi začali chodiť obálky so šekmi. Register obchodných spoločností, Register obchodu a živnosti a čo ja viem čo všetko ešte. Obyčajný človek to môže považovať za oficiálnu zásielku štátnej správy. Pritom nežiadajú malé čiastky! V obidvoch prípadoch sa sumy blížia k čiastke 100 EUR! Pritom nemajú ani nijakú stránku? Aký majú vlastne register? Zapíšu to do nejakej knihy alebo šanonu?
Podľa mňa je to podvod a trestný čin! Nachytal sa niekto? Pošlite mi informáciu, môžeme to skúsiť riešiť! môj mail branislav235( zavináč )hotmail.com
srska
15.06.11,08:04
Okradnúť alebo podviesť starých ľudí alebo ľudí v núdzi považujem za hyenizmus. Napriek tomu si na tom postavili vlastný biznis stovky podnikateľov (podnikajúcich oficiálne), ale aj tisícky podvodníkov, ktorí zostávajú anonymní.
Viete, že takéto hyeny existujú aj v podnikateľskej sfére? Nedávno som zmenil sídlo firmy a vzápätí mi začali chodiť obálky so šekmi. Register obchodných spoločností, Register obchodu a živnosti a čo ja viem čo všetko ešte. Obyčajný človek to môže považovať za oficiálnu zásielku štátnej správy. Pritom nežiadajú malé čiastky! V obidvoch prípadoch sa sumy blížia k čiastke 100 EUR! Pritom nemajú ani nijakú stránku? Aký majú vlastne register? Zapíšu to do nejakej knihy alebo šanonu?
Podľa mňa je to podvod a trestný čin! Nachytal sa niekto? Pošlite mi informáciu, môžeme to skúsiť riešiť! môj mail branislav235( zavináč )hotmail.com
ak poštou, tak to u mňa končí v koši. zopár krát mi to došlo aj mailom - odoslal som naspäť odpoveď aby ma ich faktúrami neobťažovali. a neobťažujú.
trisestri
15.06.11,08:15
Podviedol nás rodinný priatel,aby sme si udržali zamestnanie,tak sme mu požičali na dlhy z podnikania a on peniaze prehral na automatoch,ich odemietol splatit ako aj výplaty a odstupné,ešte na nás poštval kamarátov z kriminálky,lenže bol som opatrný na to aby som mal dokazy atd,súdy sme povyhravali,ale dostali sme iba čast sumy naspät,lebo exekútor dal čast agendy bratovi a ten nemal záujem to dotiahnút do konca.
Další pseudpodnikatelia vytvorili s fondov EU,chránené dielne, vytunelovali dotácie a ešte popritom tvrdo šikanovali ztp zamestnancov /aj s onkologickým ochorením/a potom firmy akože predali bielému konovi a zamestnanci ostali bez výplat a odstupného na policii ich iba vysmiali-hlavný akter tunelovania a šikanovania je verejnosti prezentovaný ako kladný hrdina a iniciátor petície za záchranu štátnych lesov./len zainterosavaný vedia že všetko bolo úplne inak,tento človek sám dohadzoval špinavé kšefty firmám ktoré neplatili za drevo/
camozzi
15.06.11,08:26
Pikoška
15.06.11,08:37
Ten vymazaný príspevok o externých účtovníkoch bol trefný, aj keď málo zrozumiteľný.Škoda ho:). Lebo hyena je hyena! Kedysi sme sa tešili, že svet bude prefeminizovaný, no a je to tu, svet je prehyenizovaný.:rolleyes:
srska
15.06.11,08:51
Ten vymazaný príspevok o externých účtovníkoch bol trefný, aj keď málo zrozumiteľný.Škoda ho:). Lebo hyena je hyena! Kedysi sme sa tešili, že svet bude prefeminizovaný, no a je to tu, svet je prehyenizovaný.:rolleyes:
prečo nezrozumiteľný. je všeobecne známe, že si takto privyrábajú. ale či sú to hyeny?:)
Economic
15.06.11,09:12
Okradnúť alebo podviesť starých ľudí alebo ľudí v núdzi považujem za hyenizmus. Napriek tomu si na tom postavili vlastný biznis stovky podnikateľov (podnikajúcich oficiálne), ale aj tisícky podvodníkov, ktorí zostávajú anonymní.
Viete, že takéto hyeny existujú aj v podnikateľskej sfére? Nedávno som zmenil sídlo firmy a vzápätí mi začali chodiť obálky so šekmi. Register obchodných spoločností, Register obchodu a živnosti a čo ja viem čo všetko ešte. Obyčajný človek to môže považovať za oficiálnu zásielku štátnej správy. Pritom nežiadajú malé čiastky! V obidvoch prípadoch sa sumy blížia k čiastke 100 EUR! Pritom nemajú ani nijakú stránku? Aký majú vlastne register? Zapíšu to do nejakej knihy alebo šanonu?
Podľa mňa je to podvod a trestný čin! Nachytal sa niekto? Pošlite mi informáciu, môžeme to skúsiť riešiť! môj mail branislav235( zavináč )hotmail.com

Áno súhlasím. To uvádzanie štátneho znaku je veľmi zmätočné. Len bohužiaľ nik s nimi ešte nebojuje. Zneužívajú štátne znaky na podvod. Ja sa živím zakladaním sro a podobnými službami, no každého človeka dopredu upozorním, že ak dostane zo 2 také obálky, aby ich hodil rovno do koša. No poznám aj takých, ktorí v strachu aby niečo neurobili zle, toto veru zaplatili. Mňa samú to veľmi hnevá. Sú to ozaj hyeny...
jar88
15.06.11,13:05
Okradnúť alebo podviesť starých ľudí alebo ľudí v núdzi považujem za hyenizmus. Napriek tomu si na tom postavili vlastný biznis stovky podnikateľov (podnikajúcich oficiálne), ale aj tisícky podvodníkov, ktorí zostávajú anonymní.
Viete, že takéto hyeny existujú aj v podnikateľskej sfére? Nedávno som zmenil sídlo firmy a vzápätí mi začali chodiť obálky so šekmi. Register obchodných spoločností, Register obchodu a živnosti a čo ja viem čo všetko ešte. Obyčajný človek to môže považovať za oficiálnu zásielku štátnej správy. Pritom nežiadajú malé čiastky! V obidvoch prípadoch sa sumy blížia k čiastke 100 EUR! Pritom nemajú ani nijakú stránku? Aký majú vlastne register? Zapíšu to do nejakej knihy alebo šanonu?
Podľa mňa je to podvod a trestný čin! Nachytal sa niekto? Pošlite mi informáciu, môžeme to skúsiť riešiť! môj mail branislav235( zavináč )hotmail.com
Ak sa ti podarí pozbierať aspoň 1000 tých nešťastníkov, ktorí sa nechali obrať o stovku, pravdepodobne sa nechajú obrať aj od teba o stovku či dve.:D
-------------------------------------
Dobrý podnikateľský nápad:---
Ak by sa ti podarilo obrať o dve stovky, takých tri tisíc nešťastníkov, máš 600.000 € a to je už iná hyena.
--------------------------------------
Alebo ich skúsiš poriešiť zadarmo?:cool:
pepsikova
15.06.11,13:09
...ja viem aj o takých hyenách, ktoré zamestnajú pracovníkov len pod podmienkou, že sú evidovaní na ÚP, požiadajú si úrad práce o príspevok na týchto ľudí, dajú im oficiálny zárobok len 135€ a ostatné "do ruky"...no a pokiaľ sa takýto človek odhlási z ÚP, alebo nebodaj ochorie,vyhodia ho,lebo nedostanú príspevok na jeho prácu...len v PE sú takéto firmy minimálne 3 -jasné, že súkromné...
Melnick
15.06.11,13:17
Ak sa ti podarí pozbierať aspoň 1000 tých nešťastníkov, ktorí sa nechali obrať o stovku, pravdepodobne sa nechajú obrať aj od teba o stovku či dve.:D
-------------------------------------
Dobrý podnikateľský nápad:---
Ak by sa ti podarilo obrať o dve stovky, takých tri tisíc nešťastníkov, máš 600.000 € a to je už iná hyena.
--------------------------------------
Alebo ich skúsiš poriešiť zadarmo?:cool:

Mne dnes traja klienti volali, že im prišiel lisť z Registra obchodu a živnosti na sumu 59,00 €ur s DPH a to nehovorím, že minimálne jeden pos.... poctivec volal rovno z pošty . Poradila som im : hodiť do koša !!!!!!!!

mimotemyHyeny sú ešte aj platitelia DPH ?!?!?!?!:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek: tak to som fakt takáto:eek::eek::eek::eek::eek::eek:
Halli
15.06.11,13:25
kto chce môže zaplatiť aj týmto hyenám :o

Duplicitné registre:
Register obchodu SR v.o.s. www.or.sk
Register obchodu a živnosti, Firmdata Slovenská republika, s.r.o., www.firmdata.sk
Register obchodných spoločností SR, Infodat, www.regfirm.sk


http://glasa.blog.sme.sk/c/105512/Neplatte-poukazky-neoficialnym-obchodnym-registrom.html

fungujú už dávno...
expeert
15.06.11,21:13
kto chce či nechce, musí zaplatiť aj týmto hyenám :D

www.drsr.sk

tiež fungujú už dávno...
srska
15.06.11,21:27
kto chce či nechce, musí zaplatiť aj týmto hyenám :D

www.drsr.sk (http://www.drsr.sk)

tiež fungujú už dávno...
musí?:)
Economic
16.06.11,04:51
Určite nemusí !!!!! Ja za tie peniaze radšej niečo kúpim vnukovi.... To bude lepšia investícia !
expeert
16.06.11,08:11
Určite nemusí !!!!! Ja za tie peniaze radšej niečo kúpim vnukovi.... To bude lepšia investícia !

Keď niečo kúpiš vnukovi, tak tam im dáš tiež nejakých 20%... :)
trisestri
16.06.11,10:13
alebo nepriamo URSO
Macka
16.06.11,10:27
..aj ja poznám " podnikateľské hyeny".Napr. niektoré dopravné firmy/ česť výnimkám!/. vyplácajú svojim šoférom MKD/ jeden z nich je aj môj manžel/ minimálne mzdy bez nároku na diéty, ktorých prevzatie ale musia podpísať. Nechcite vidieť výšku PN, dovolenky, či nebodaj dôchodku. Vymeniť zamestnávateľa? Z blata do kaluže! Nevravím, že táto oblasť podnikania je jednoduchá ,ale mnohí majitelia a spoločníci týchto firiem sa určite sťažovať nemôžu.Na rozdiel od ich zamestnancov..... Inšpektorát práce nepomôže, a zamestnanci sa boja ohlásiť, toť slovenská realita....
hubatá
21.06.11,11:53
Ak zamestnávateľ nevyplatí to čo prináleží zamestnancovi, tak ho IP odkáže na súd, kde sa môže súdiť roky: medzitým firma zanikne, vznikne iná kde sa prelejú peniaze z tej prvej. Zamestnávateľ neškoduje. Len zamestnanec nemá už od koho ani svoju mzdu si vymáhať. Má plno uznesení, rozhodutí ktoré sú mu nanič: exekútor nič nevymôže, firma už neexistuje.
A stačilo tak málo v začiatku: aby vydal platobný príkaz Inšpektorát práce akceptovateľný exekútorom.
Economic
21.06.11,12:00
Ak zamestnávateľ nevyplatí to čo prináleží zamestnancovi, tak ho IP odkáže na súd, kde sa môže súdiť roky: medzitým firma zanikne, vznikne iná kde sa prelejú peniaze z tej prvej. Zamestnávateľ neškoduje. Len zamestnanec nemá už od koho ani svoju mzdu si vymáhať. Má plno uznesení, rozhodutí ktoré sú mu nanič: exekútor nič nevymôže, firma už neexistuje.
A stačilo tak málo v začiatku: aby vydal platobný príkaz Inšpektorát práce akceptovateľný exekútorom.


Ďalší z negatívnych prípadov aká vysoká je tu nevymožiteľnosť práva obyčajného človeka a potom máme dôverovať našej justícii !!!! Ozaj dobrý príklad. No nik z kompetentných toto nerieši. Ich sa to totiž vôbec netýka. Oni majú platy z našich daní isté ! A nielen tie....
alusa783
21.06.11,12:14
hyeny su všade poznam podnikatela založí firmu podnika a podnika potom prišla hospodárska kríza... neboli peniašky na platenie tak založil dalšiu na staru chodili exekucie jedna za druhou dlhoval veeela penazí veeela ludom, teraz podá návrh na konkurz, firma sa zruší a podnikatel podniká dalej ... ale peniaze a majetok z pôvodnej firmy sa záhadne stratili (ved načo by platil dlhy ked netreba) toto je možné len na slovensku
trisestri
21.06.11,17:21
Bývaly minister vnútra Hudek,nerešpektuje rozhodnutia súdov,ako také hovädo mohlo byt ministrom vnútra a čo to za štát a čo to za polícia ked nevedia už ani súdne rozhodnutia vymoct-našit paragraf-marenie úradného rozhodnutia a zavriet do basy aspon na 5 rokov.Další príklad že toto je mafianský štát a nie pravný,tolka arogancia aj vtedy ked výnimočne spravodlivost nie slepá.