AlenockaS
15.06.11,14:35
Včera som obzerala moje krásne rastliny pepína gold, už začínajú kvitnúť, ale sú príšerne zavoškované. Otec mi poradil výluh zo žihľavy ( nechcem žiadny chemický postrek ), máte ešte nejaké typy ako na vošky ?
srska
15.06.11,12:40
Včera som obzerala moje krásne rastliny pepína gold, už začínajú kvitnúť, ale sú príšerne zavoškované. Otec mi poradil výluh zo žihľavy ( nechcem žiadny chemický postrek ), máte ešte nejaké typy ako na vošky ?
vylúhovaný cesnak a že vraj aj mydlová voda (neskúšal som)
daj si do google
terezamaria
15.06.11,13:31
Včera som obzerala moje krásne rastliny pepína gold, už začínajú kvitnúť, ale sú príšerne zavoškované. Otec mi poradil výluh zo žihľavy ( nechcem žiadny chemický postrek ), máte ešte nejaké typy ako na vošky ?

Výluh zo žihľavy je vynikajúci na všetky vošky, či na zelenine alebo okrasných rastlinách.
Trošku je problém, aká koncentrácia sa má použiť, lebo záleží na " sile " žihľavového extraktu.
Do veľkej nádoby sa natlačí žihľava a zaleje vodou. Po 2 - 3 týždňoch treba vyskúšať postriekať v koncentrácii 1 : 10, pokiaľ by to bolo slabé, tak zvyšovať na 1 : 5, prípadne 1 : 3 / 1 diel žihľavového extraktu a 3 diely vody/. :)
Gina Er
15.06.11,13:38
Výluh zo žihľavy je vynikajúci na všetky vošky, či na zelenine alebo okrasných rastlinách.
Trošku je problém, aká koncentrácia sa má použiť, lebo záleží na " sile " žihľavového extraktu.
Do veľkej nádoby sa natlačí žihľava a zaleje vodou. Po 2 - 3 týždňoch treba vyskúšať postriekať v koncentrácii 1 : 10, pokiaľ by to bolo slabé, tak zvyšovať na 1 : 5, prípadne 1 : 3 / 1 diel žihľavového extraktu a 3 diely vody/. :)
po 3 týždňoch bude po pepínach :D :(
keď nechceš chémiu,tak potom jedine lienku sedembodkovú :D:D:D
ale vážne,hm,nechemické nič neviem....

http://www.priateliazeme.sk/spz/files/2_2001.pdf
Gina Er
15.06.11,13:41
Tabakový odvar je jedným z tradičných prípravkov, ktorý sa už dávno osvedčil proti voškám. 200 gramov fajkového tabaku sa nechá 24 hodín lúhovať v 5 litroch vody. Na druhý deň sa povarí dve hodiny pomalým varom. Po vychladnutí sa nieša s vodou v pomere1:1 Na 5 litrov odvaru sa pridáva 200 gramov rozvareného obyčajného, alebo mazľavého mydla.
Milas265
15.06.11,18:01
Nuž neviem..tieto "lektvary" varievala svokra,ale len preto,že bola lakomá...:D:D
Bola presvedčená ,že to pomáha. Ano,ale iba vtedy ,keď je tam tej hávede
málo...existujú aj postreky s účinkom iba jeden deň a sú rozložitelné,takže nezanechávajú v zemi nebezpečné zvyšky..ja by som išiel týmto smerom...
variť jedine vykvasené slivky..:D Apropó..ten tabak Taras Buľba bol najúčinnejší aj s mydlom,len som si privoňal a napínalo ma na tyčku.:D takže vošky odídu,alebo mravce ich prenesú na papriku:D:D
trvalka
16.06.11,08:53
Je to síce chémia ale vošky úspešne "zmývam" saponátovou vodou. Jar alebo iný saponát vlejem do vody aby riadne penilo a striekam kým sa vošky neodplavia. Používam najčastejšie na ruže.
AlenockaS
20.06.11,11:53
Urobila som si výluh zo žihľavy, do toho pridala mydlové vločky, ľudia to vám tak smrdí, že ja byť tou všou,tak vezmem nohy na plecia a padám .....ale k veci, myslím, že to trochu pomohlo, ovšem tých vošiek tam je tak strašne veľa, že budem musieť asi postrekovať každý deň, kým nezmiznú, rastlinkám to zdá sa zatiaľ nevadí, klop klop :-)