Bimbe
11.01.06,14:38
Zaujímalo by ma, či je možné prevádzkovať živnosť a zároveň byť aj zamestancom? Musí o tom zamestnávateľ vedieť? Sú na to nejaké špecifické podmienky? Ďakujem.
Tweety
11.01.06,14:08
Zaujímalo by ma, či je možné prevádzkovať živnosť a zároveň byť aj zamestancom? Musí o tom zamestnávateľ vedieť? Sú na to nejaké špecifické podmienky? Ďakujem.
Je to možné. Nemôžeš bez súhlasu zamestnávateľa podnikať v tom, v čom podniká on. ;)
Bimbe
11.01.06,14:10
Treba mať na to písomný súhlas?
Daska
11.01.06,14:56
Treba mať na to písomný súhlas?

Lepsia mat pre istotu
Tweety
11.01.06,15:11
Treba mať na to písomný súhlas?
Ak by si podnikal bez jeho súhlasu v tom istom a dozvedel by sa, bolo by to porušenie PZ a dôvod na rozviazanie PP. , ;)
ajobs
11.01.06,15:23
Ak by si podnikal bez jeho súhlasu v tom istom a dozvedel by sa, bolo by to porušenie PZ a dôvod na rozviazanie PP. , ;)

Súhlasím s Majou, upresním, že ide o § 83, ods.1 ZP.
Inak, posudzuje sa zhodnosť predmetov činnosti, nie pracovnej náplne.
Vysvetlím to na príklade: ak si účtovník v softwarovej firme, a táto firma NEMÁ vykonávanie účtovníctva, alebo ekonomického poradenstva vo svojom predmete činnosti, môžeš robiť účtovníka mimo svojoj firmy a nepotrebuješ na to súhlas zamestnávateľa. To je dikcia zákona.
V praxi je však obyčajne zaužívané, že zamestnanec žiada o výkon činnosti aj na prácu, ktorú bude vykonávať mimo materskej firmy, predíde sa tým zbytočným podozreniam, a možným transferom "know-how" z jednej firmy do druhej.
Tweety
11.01.06,15:51
TONO,
dala som súhlas s príspevkom, ale vyzerá to čudne, pretože v prvej vete súhlasíš Ty so mnou.Teda nakoniec súhlasím , že so mnou súhlasíš. To vyšlo čo?