phrubovsky
15.06.11,16:39
Dobrý deň,
rád by som dal na náš činžiak namontovať reklamu (na fasádu a máme možnosť dať reklamu aj do výťahov). Táto reklama nebude míňať elektrinu (nesiveti sa na ňu cielene, vo výťahoch svieti logicky na ňu svetlo vždy ked nastupi niekto do vyťahu). Chcem sa spýtať ako je to zo sadzbou za elektrinu. Viem že teraz je nejaký výnos, že ak správca bytoveho domu, dokáže, že spoločné časti a zariadenia slúžia výlučne iba pre domácnosti tak že je nižšia sadzba za elektrinu v spoločných priestoroch. Viete mi poradiť, ako je to v tomto prípade ak by sme tam mali reklamu ale elektrina by na ňu nebola cielene využívaná. Lebo počul som, že práve v tomto období znovu rokujú správcovské spoločnosti a bytové družstvá s dodávateľmi elektriny o tomto probléme. Ak by ste mi vedeli povedať viac ohľadne toho, bol by som Vám veľmi vďačný.
S pozdravom Hrubovský
verkaz
15.06.11,14:45
S umiestnením reklamy nemá elekrina žiadny vplyv. Vy predsa prenajmete časť spoločných zariadení firme pre účely umiestnenia svojej reklamy. Vy ako vlastníci domu musíte dať súhlas k umiestneniu tejto reklamy a správca alebo SVB uzatvoríte na tento účel zmluvu a budete mať z prenájmu nájom.
Čo sa týka lacnejšej elektriny v spoločných častiach a zariadeniach obytných domov je tu otvorená téma, tam sa všetko dozvieš.
Hľadaj tému : Elektrina v spoločných priestoroch lacnejšia.