lenka.u
15.06.11,16:51
dobrý deň, potreboval by som poradiť v chúlostivej záležitosti....
mám splnomocnenie konať v mene môjho partnera, ktorý je cudzinec, vo všetkých záležitostiach po dobu troch rokov.... som týmto aj povinná konať v záležitostiach... napr. keď mu došla doporučená pošta zo súdu, som povinná ju prebrať. čo môže plynúť z neprebrania tejto zásielky?
ďakujem.
lenka.u
15.06.11,14:57
ešte doplnenie otázky:
keď preberiem túto zásielku zo súdu, som povinná vec, o ktorú v nej ide, riešiť - ako splnomocnenec?
ďakujem
Tweety
15.06.11,14:58
ešte doplnenie otázky:
keď preberiem túto zásielku zo súdu, som povinná vec, o ktorú v nej ide, riešiť - ako splnomocnenec?
ďakujem
Ak máš splnomocnenie na konanie v jeho mene, čo aj uvádzaš, že máš, tak áno.
lenka.u
15.06.11,15:07
Ďakujem.
Viete mi povedať, či by som mohla byť stíhaná, ak by išlo napr. o platenie nejakých záväzkov, ktoré môj partner nedodržal alebo aká povinnosť by mi z tohoto splnomocnenia vyplývala pri nejakej trestnej činnosti, ktorú spáchal?
doktor23
15.06.11,16:17
pozor, Ty konáš v jeho mene, nie vo svojom
Mária27
15.06.11,19:12
ešte doplnenie otázky:
keď preberiem túto zásielku zo súdu, som povinná vec, o ktorú v nej ide, riešiť - ako splnomocnenec?
ďakujem
Ty ako splnomocnenec máš oprávnenie konať za splnomocniteľa, nie povinnosť. Ak preberieš zásielku, tak mu oznámiš o čo ide, aby sa mohol rozhodnúť ako bude konať.
Ak zásielku nepreberieš, bude sa považovať za doručenú v deň, ked sa vráti súdu. Súd by mu mohol začať zásielky ukladať bez doručovania na udanú adresu, tak by sa ani nedozvedel, o čo v nich ide.
lenka.u
16.06.11,09:36
Ďakujem, veľmi ste mi pomohli.