user28
15.06.11,20:33
Zdravim. Bol som v obchode, kde stala pri pokladni zena ktora mudrovala a hadala sa o 80centov asi 10 minut. Po tom ako som povedal nech uz ide dalej mi zacala nadavat a mpovysenecky rozpravat ze je platiaci zakaznik a ze ma na to pravo. Na to jej povedala nieco ina starsia pani-zakaznicka a aj tu takymto sposobom umlcala.. Ked znovu nieco vravela kamarat k nej prisiel strcil do nej a zakrical nech ide do pi*e prec konecne. chvilu sa hadali a ona odisla. Nebola ziadna ujma, zranenie, nespadla ani nic. Myslite ze keby sa rozhodla to riesit dodatocne s policajtmi mohlo by z toho nieco byt? vdaka
buchač
15.06.11,18:40
Zdravim. Bol som v obchode, kde stala pri pokladni zena ktora musdrovala a hadala sa o 80centov asi 10 minut. Po tom ako som povedal nech uz ide dalej mi zacala nadavat a mudrovat. Na to jej povedala nieco ina starsia pani-zakaznicka a aj tu takymto sposobom umlcala.. Ked znovu nieco vravela kamarat k nej prisiel strcil do nej a zakrical nech ide do pi*e prec konecen. chvilu sa hadali a ona odisla. Nebola ziadna ujma, zranenie, nespadla ani nic. Myslite ze keby sa rozhodla to riesit dodatocne s policajtmi mohlo by z toho nieco byt? vdaka

...user....hm , to si z nás usieraš ??? :rolleyes::confused:





Ozaj ...len tak na okraj ...ak by som mal tak dlho čakať , tak JA by som šmaril na pult ten problémový obnos ...ver tomu , že by ženská prestala ...
Ozaj ...na margo ...kde sa podela tá slušnosť ????....aj tomu ver , že ak by sa slušnejšie ten dotyčný zachoval , tak ani k hádke nemuselo dôjsť ...
Ozaj ... bola tam len jedna pokladňa ???... ak nie , tak predsa idem k ďalšej .....či ......????
camozzi
15.06.11,18:41
Je otazne ci by sa policajti s tym chceli zaoberat. Mozno by mohol byt z toho pristupok. V takychto situaciach by to bolo o tom, ze ty mas svedka, ona ma svedka a je z toho slovo proti slovu.
user28
15.06.11,18:46
ne neusieram:D ide o to ze vo filmoch to funguje jak nic, kazdy sa ohana zalobami a tak nemam realnu predstavu jak to funguje...
Gina Er
15.06.11,18:49
ne neusieram:D ide o to ze vo filmoch to funguje jak nic, kazdy sa ohana zalobami a tak nemam realnu predstavu jak to funguje...
si na Slovensku,nie v americkom filme :D:D:D
lujza.j
15.06.11,18:54
keď sa nevie niekto ovládať a chce byť "hustý", tak potom nech mu "nelepí" z možných následkov:)
§ 49
Priestupky proti občianskemu spolunažívaniu

(1) Priestupku sa dopustí ten, kto
a) inému ublíži na cti tým, že ho urazí alebo vydá na posmech,
b) inému z nedbanlivosti ublíži na zdraví,
c) úmyselne uvedie nesprávny alebo neúplný údaj pred štátnym orgánom, pred orgánom obce alebo pred organizáciou za účelom získania neoprávnenej výhody,
d) úmyselne naruší občianske spolunažívanie vyhrážaním ujmou na zdraví, drobným ublížením na zdraví, nepravdivým obvinením z priestupku, schválnosťami alebo iným hrubým správaním
e) od iného násilím sám alebo za pomoci ďalších osôb vymáha majetkové práva alebo práva z nich vyplývajúce, o ktorých sa domnieva, že mu patria bez vykonateľného rozhodnutia príslušného orgánu,
f) napomáha osobnou účasťou násilnému vymáhaniu majetkových práv alebo práv z nich vyplývajúcich, hoci na ich vymáhanie niet vykonateľného rozhodnutia príslušného orgánu.

(2) Za priestupok podľa odseku 1 písm. a) možno uložiť pokutu do 33 eur, za priestupok podľa odseku 1 písm. b) až d) a písm. f) pokutu do 99 eur a za priestupok podľa odseku 1 písm. e) pokutu do 331 eur.
Gina Er
15.06.11,18:55
keď sa nevie niekto ovládať a chce byť "hustý", tak potom nech mu "nelepí" z možných následkov:)
§ 49
Priestupky proti občianskemu spolunažívaniu

(1) Priestupku sa dopustí ten, kto
a) inému ublíži na cti tým, že ho urazí alebo vydá na posmech,
b) inému z nedbanlivosti ublíži na zdraví,
c) úmyselne uvedie nesprávny alebo neúplný údaj pred štátnym orgánom, pred orgánom obce alebo pred organizáciou za účelom získania neoprávnenej výhody,
d) úmyselne naruší občianske spolunažívanie vyhrážaním ujmou na zdraví, drobným ublížením na zdraví, nepravdivým obvinením z priestupku, schválnosťami alebo iným hrubým správaním
e) od iného násilím sám alebo za pomoci ďalších osôb vymáha majetkové práva alebo práva z nich vyplývajúce, o ktorých sa domnieva, že mu patria bez vykonateľného rozhodnutia príslušného orgánu,
f) napomáha osobnou účasťou násilnému vymáhaniu majetkových práv alebo práv z nich vyplývajúcich, hoci na ich vymáhanie niet vykonateľného rozhodnutia príslušného orgánu.

(2) Za priestupok podľa odseku 1 písm. a) možno uložiť pokutu do 33 eur, za priestupok podľa odseku 1 písm. b) až d) a písm. f) pokutu do 99 eur a za priestupok podľa odseku 1 písm. e) pokutu do 331 eur.

no to je síce pekné,ale skús sa niečoho domôcť :(
user28
15.06.11,19:02
ok takze podla 1d drobne ub na zdravi- sa to riesi pokutou?
taketo strkanice sa nezapisuju do trestneho registra alebo nejakym sposobom riesit cez sud? (este raz sorry vela filmov)
buchač
15.06.11,19:05
ok takze podla 1d drobne ub na zdravi- sa to riesi pokutou?
taketo strkanice sa nezapisuju do trestneho registra alebo nejakym sposobom riesit cez sud? (este raz sorry vela filmov)
...;)...

http://astroportal.sk/images/mesiac_zem.jpg
lujza.j
15.06.11,19:06
ok takze podla 1d drobne ub na zdravi- sa to riesi pokutou?
taketo strkanice sa nezapisuju do trestneho registra alebo nejakym sposobom riesit cez sud? (este raz sorry vela filmov)

priestupok sa prejednáva na mieste príslušnom Miestom úrade, áno ukončovala som aj pokutou, ale väčšinou sa vec objasnila /na Polícii/ a odstúpila na prejednanie, ale to je už pár rokov dozadu.
Gina Er
15.06.11,19:07
ok takze podla 1d drobne ub na zdravi- sa to riesi pokutou?
taketo strkanice sa nezapisuju do trestneho registra alebo nejakym sposobom riesit cez sud? (este raz sorry vela filmov)
tú ujmu na zdraví by pani musela nejako dokázať,čo predpokladám,že by nemala šancu....nejaké postrčenie nemôže nechať následky na zdraví (ak by náhodou po tom postrčení nespadla na zem a nerozbila si hlavu napr.,to už by mohlo byť vážne)