erinkasz
15.06.11,20:42
Prosím o pomoc!!!
Ako mám prefakturovať pokutu z veter. kontroly výrobcovi klobás?
Na základe odobratých vzoriek z klobásy od výhradného dodávateľa mi o týždeň bolo oznámené, že obsahuje baktériu a bude voči mne ako predajcovi začaté správne konanie. Správne konanie sa skončilo a dopadlo to tak, že mi veter. správa poslala faktúru na 150€ za vyšetrenia a 300€ pokutu za predaj výrobku z baktériami. Aj sme podali vyjadrenie k začatiu správneho konania, ale všetko nám zamietli, s odôvodnením že ten kto predáva je zodpovedný! Lenže mi sme ani vzhľadom ani čuchom a ani chuťou nemôhli zistiť, či výrobok obsahuje nejakú baktériu.
Teraz by sme chceli požiadať výrobcu o zaplatenie faktúr za vyšetrenia a za pokutu, len nevieme na základe akého zákona to urobiť a vlastne ako???
Ďakujem za každú radu, 450€ je pre nás trošku moc za niečo za čo nemôžeme...
Gina Er
15.06.11,18:58
Prosím o pomoc!!!
Ako mám prefakturovať pokutu z veter. kontroly výrobcovi klobás?
Na základe odobratých vzoriek z klobásy od výhradného dodávateľa mi o týždeň bolo oznámené, že obsahuje baktériu a bude voči mne ako predajcovi začaté správne konanie. Správne konanie sa skončilo a dopadlo to tak, že mi veter. správa poslala faktúru na 150€ za vyšetrenia a 300€ pokutu za predaj výrobku z baktériami. Aj sme podali vyjadrenie k začatiu správneho konania, ale všetko nám zamietli, s odôvodnením že ten kto predáva je zodpovedný! Lenže mi sme ani vzhľadom ani čuchom a ani chuťou nemôhli zistiť, či výrobok obsahuje nejakú baktériu.
Teraz by sme chceli požiadať výrobcu o zaplatenie faktúr za vyšetrenia a za pokutu, len nevieme na základe akého zákona to urobiť a vlastne ako???
Ďakujem za každú radu, 450€ je pre nás trošku moc za niečo za čo nemôžeme...
žiadny taký zákon neexistuje,si zodpovedná ako predajca
erinkasz
15.06.11,19:05
Ja sa nebránim, že nie som zodpovedná, ale za niečo čo som jedla a jedlo to aj X ľudí a nikomu sa nič nestalo a nikto to ani neskúmal či sa niekomu niečo stalo a nedá sa to nijako ovplyvniť, či je dobrá alebo zlá??? To sa mi zdá trochu nespravodlivé...
Gina Er
15.06.11,19:19
Ja sa nebránim, že nie som zodpovedná, ale za niečo čo som jedla a jedlo to aj X ľudí a nikomu sa nič nestalo a nikto to ani neskúmal či sa niekomu niečo stalo a nedá sa to nijako ovplyvniť, či je dobrá alebo zlá??? To sa mi zdá trochu nespravodlivé...
mimotemy môj muž si odskočil z vlastného obchodu na wcko,v tom čase tam prišla kontrola,tváriaca sa ako zákazníci.aby boli obslúžení,tak z vedľajšieho obchodu dobehla predavačka a obslúžila ich...ale....nedala im doklad z pokladne....môj muž dostal pokutu 10 000 korún.....aká je tu spravodlivosť?? predavačka nie je jeho zamestnanec,a mal to pýtať od nej naspäť? nič nepomohlo,kontrola si to nenechala nijako vysvetliť,proste potrebujú splniť plán pokút :mad::mad::mad:
erinkasz
15.06.11,19:22
tak zavrieme s mužom obchod a ideme na sociálku... to bude lepšie...
Gina Er
15.06.11,19:38
keď si otvárala obchod s potravinami,tak si nevedela,čo to obnáša?
erinkasz
15.06.11,19:41
vedela, ale tiež som si myslela, že legálnou a zákonnou cestou si vymôžem pohľadávku, ktorá mi vznikla nie mojim zavinením a keďže na to neexistuje zákon, tak asi začnem vyrábať a predávať a predajcovia budú za mňa platiť pokuty... hurá to je super systém..
Gina Er
15.06.11,19:51
keby prišli na kontrolu do výroby a niečo by tam našli,tak dostane pokutu aj on...my sme si museli dať kedysi vyrobiť visačky na textil,lebo zákon hovoril,že na visačke museli byť určité symboly a od výrobcu to tam nebolo.....čo Ti budem hovoriť...
erinkasz
15.06.11,19:54
veď boli aj u neho, hneď po nás, ale my sa nedozvieme, čo tam našli, iba nám v rozhodnutí napísali že má prehodnotiť Haccp a uložili mu opatrenia pri výrobe klobásy... vieš to je cez okres, my máme prísnu veterinu, oni o 60 km benevolentnú...
Gina Er
15.06.11,19:58
veď boli aj u neho, hneď po nás, ale my sa nedozvieme, čo tam našli, iba nám v rozhodnutí napísali že má prehodnotiť Haccp a uložili mu opatrenia pri výrobe klobásy... vieš to je cez okres, my máme prísnu veterinu, oni o 60 km benevolentnú...
no neviem,či pri hrozbe e.coli si dovolia byť benevolentní:eek:
erinkasz
16.06.11,16:15
ja som spomínala e.coli???
Gina Er
16.06.11,16:16
ja som spomínala e.coli???
spomínala si nejakú baktériu.....a momentálne je e.coli veľmi aktuálna.....