Ingrid Ondruskova
15.06.11,20:46
Zdravím,
ak môžete, pomôžte odpoveďou, resp., čo si o tom myslíte...dnes som mala stretko s kamoškami a máme deti vo veku 7-8 rokov a je tu čas školských výletov, no a trochu sme sa názorovo "chytili" kvôli vreckovému pre túto vekovú kategóiu, ja razím názor, že 1 až 3 eurá musia takému decku predsa na 1 deň na školskom výlete stačiť, a kamošky majú názor, že aspoň 10 EUR!!!, čo sa mi zdá veľa /jedná sa o prváčikov.../nie som lakomá, ani úzkoprsá, ale ide mi trochu o
princíp, ako deti učiť hospodáriť a ide ešte o to, že potom v 5.-tom ročníku budem dávať deťom 30 EUR? Lebo s jedlom rastie chuť...ďakujem za názory...
Gina Er
15.06.11,18:51
na výlet by som možno dala viac ako na obyčajný deň,ale 10 je asi veľa....pre prváka
Lubaba
15.06.11,19:11
...ja by som dala aspoň 5 €....
mimotemyale dobre to mali vymyslené v našej škole, deti išli do školy prírody a dovolili im zobrať na 5 dní najviac 15 €, aby neboli veľké rozdiely a deti sa zle necítili...
arizona
15.06.11,19:19
Ja som ako decko dostavala na celodenny vylet 50-60 korun.Kto mal stovku, bol macher, co mu vsetci zavideli.:D

Minula som ich na malinovky,nanuky,ci zmrzliny.Desiata bola samozrejme z domu.
Vacsinou sme vzdy este navstivili nejake hrackarstvo, ci stanok so suvenirmi, aby sme nieco priniesli z vyletu aj domov.
Myslim, ze dnesne deti su na tom asi rovnako. Malinovky, sladkost,zmrzlina...prip. nejaka drobnost.
Zrataj si kolko to dnes stoji...
Myslim, ze 1-3 eura je malo,dieta za to nemoze, ze su ceny vysoke.
A na vylet sa nechodi kazdy den, dieta si ho chce uzit :);)
alla66
15.06.11,19:27
Zdravím,
ak môžete, pomôžte odpoveďou, resp., čo si o tom myslíte...dnes som mala stretko s kamoškami a máme deti vo veku 7-8 rokov a je tu čas školských výletov, no a trochu sme sa názorovo "chytili" kvôli vreckovému pre túto vekovú kategóiu, ja razím názor, že 1 až 3 eurá musia takému decku predsa na 1 deň na školskom výlete stačiť, a kamošky majú názor, že aspoň 10 EUR!!!, čo sa mi zdá veľa /jedná sa o prváčikov.../nie som lakomá, ani úzkoprsá, ale ide mi trochu o
princíp, ako deti učiť hospodáriť a ide ešte o to, že potom v 5.-tom ročníku budem dávať deťom 30 EUR? Lebo s jedlom rastie chuť...ďakujem za názory...
Stačí ísť okolo McDonald's (http://www.mcdonalds.sk/file/sk/produkty/MCD-Cennik.pdf) a použiť WC (http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/regiony/v-bratislave-pytaju-za-navstevu-wc-nehorazne-euro.html) a decká majú po vreckovom. http://www.flydk.sk/assets/images/Peniaze_103.gif..... suvenír na pamiatku, darček pre maminu, ocina, sestričku, babinu...........
video1983
15.06.11,19:37
tiez si myslim ze 1-3€ je dost malo , ale tych 5€ mu musi bohato vystacit , ja som mal kedysi vreckove 3,33€ na tyzden :D
a na vylet len to co som si usetril z vreckoveho
KEJKA
15.06.11,19:40
ak má o všetko postarané, tak 2-3 eura na zmrzlinku musi stačiť, aj tak to minie na hlúposti., ale treba posúdiť aj individuálne.
video1983
15.06.11,19:42
btw. co stoji taka zmrzka?
alla66
15.06.11,19:45
50 - 60 centov za kopček
KEJKA
15.06.11,19:45
30 centov?, veru ani neviem.
Zmrzlina, to bolo len také synonymum pre všetko, čo by si deti pri nejakej príležitosti radi kupili. možno aj pohľadnicu.
Ale čím viac peňazí, tým väčšie oči............
Ingrid Ondruskova
15.06.11,19:46
....nóó v našom meste dávame bežne /aspoň zatiaľ/ 0,30 EUR za kôpku, ale fakt netuším, čo to stojí v Blave...
/Bratislavu spomínam preto, že deti išli na ten výlet práve do Bratislavy/
alla66
15.06.11,20:06
zk24
15.06.11,20:13
....nóó v našom meste dávame bežne /aspoň zatiaľ/ 0,30 EUR za kôpku, ale fakt netuším, čo to stojí v Blave...
/Bratislavu spomínam preto, že deti išli na ten výlet práve do Bratislavy/

V centre bratislavy aj 70 centov za kopcek a 20 centov za "lepsi" kornutok.
najdete aj za 50. Ale aj za 70

a ja by som dala aspon 5. Minimalne. Za 3 eura v bratislave si kupit kopcek zmrzliny a chladenu vodu k tomu. aj hot dog stoji uz 1 - 1,5 eura. Americky hotdog 2,5. Hamburger aj 4 eura.
KEJKA
15.06.11,20:18
a prečo by dieťa na výlete, ak má postarané o stravu, malo vyjedať hamburhery a hot-dogy? Ak nemá stravu, tak samozrejme by som sa snažila mu nabaliť, ale aj penazí dala viac, nech si dopraje.
video1983
15.06.11,20:21
no ty kokos ze 70c za kopcek asi som zaspal dobu
zk24
15.06.11,20:22
a prečo by dieťa na výlete, ak má postarané o stravu, malo vyjedať hamburhery a hot-dogy? Ak nemá stravu, tak samozrejme by som sa snažila mu nabaliť, ale aj penazí dala viac, nech si dopraje.

nevravim ze ma jest hamburgery. to je len priklad aby si urobili obraz o cenach v BA.
ivanval
19.06.11,19:14
Asi tak 10 rokov dozadu som dostaval 200SK na 5 dni...vacsinou som len nakupil darceky pre rodinu, lebo co som zvysil, tak som si mohol nechat :)
camozzi
19.06.11,19:44
0.70 ecok za kopcek zmrzky... tak to je uz ina liga. Za mojho mladi stalo tolko Cornetto od Algidy a to som na neho mohol pozerat akurat tak cez sklo mraziaceho boxu. Normalna zmrzka stala tusim 3 koruny za kopcek.
terezamaria
19.06.11,19:46
Mám 10 ročnú vnučku, ide za odmenu zo školy do Banskej Štiavnice na výlet. Keď sme rozprávali o meste a pamätihodnotiach, hneď povedala, že chce každému niečo kúpiť. ;) Každému znamená maminke, ockovi, bratčekovi a mne.
Odhovárala som ju, aby nič nekupovala, že všetci vieme, že nás i tak má rada.:)

Samozrejme, že ide na výlet prvý krát, veľmi sa teší a bude si chcieť kúpiť aj džús a zmrzlinu. I keď rožtek, keksík a čajík bude mať so sebou.:---
Je veľa, aby si zobrala 10 eur? Veď chce spraviť radosť všetkým.:)
KEJKA
19.06.11,19:49
jasne že nie. Ide prvý raz, povedala načo to chce, tak bude mať radosť, že má možnosť obdarovať
ivanval
19.06.11,20:36
Ešte mi nedá ku tomu kopčeku zmrzliny, tak u nás v Poprade na námestí stojí 0,30 - 0,40 centov...inak za 0,7€ som kupoval celkom veľký kopček priamo v centre Prahy na Václavskom námestí...
a_je_to
19.06.11,20:38
Dieťa a peniaze ... veľmi dôležité. Čím skôr ich má v rukách, tým lepšie. Moje deti mali svoje vlastné peniaze asi od 6 rokov veku. Syn väčšinou za veľkonočnú oblievačku starých materí, tiet a krstných mám, dcéra za dobré známky na vysvedčení. A ako si ich vedeli strážiť, počítať a hospodáriť s nimi. Dodnes im to ostalo. Na výlet by malo dostať toľko, koľko rodič dokáže bez drámy oľutovať, aj keby sa premárnili ... u každého je to individuálna suma. Tých 20 € by som svojej 10 ročnej dcére dal bez problémov ... lebo viem, že by aspoň 8 € doniesla naspäť. Ako člen rady rodičov som chodieval s deťmi ako výpomoc na výlet a na nakupovanie sa deti tešili viac, ako na iné výletné atraktivity. Nakupujúce dieťa sa cíti byť osobnosťou. Zvlášť s dcérou /okolo 5 rokov/ som sa musel až do vyčerpania hrávať o obchod. Naše deti sa s veľkou obľubou nechali posielať samé na nákupy, na dedine sa to dá. Hlavné je neprejaviť sklamanie nad prvým nákupom, nech by to bola akákoľvek zbytočnosť.
video1983
19.06.11,20:46
no ak je kazdy rodic taky ako ty tak neni problem dat 8r. dietatu 20€ klobuk dole velmi rozumne si to napisal
VERONIKA6
20.06.11,10:42
Keď moji synovia chodili do prvej triedy, boli na výlete a nikdy nezabudnem ako natešení vykladali z ruksáčika, čo nám kúpili. Bol to celý chlieb. Videli, čo kupujem ja skoro každý deň a tak mi urobili takúto radosť.
traveldrive
20.06.11,16:14
Mám 8-ročného syna, na týždeň v škole v prírode dostal 10 €. Skoro 7 priniesol nazad, poučený, že na každý výlet sa nechodia kupovať darčeky. Ale priniesol malé lízatká pre svojho bračeka a sestričku. V tomto veku si dieťa začína uvedomovať zmysel a hodnotu peňazí, preto je dobré mu v tom rozhľade pomôcť. Peniaze treba dať, s rozumom, nepreháňať to. Dávať veľa je rovnako zlý extrém ako nedávať nič.
Andy Kralik
20.06.11,16:23
Bol to celý chlieb. Videli, čo kupujem ja skoro každý deň a tak mi urobili takúto radosť.
Tiež si spominam ze som ako prvak doniesol domov ako darcek z prveho vyletu vrecusko zemiakov. (Bola jar, boli nove a videl som ako ich kupovali ucitelky,.. tak som sa aj ja chcel zavdacit) :)
osky
20.06.11,16:57
euro je euro,nemoze sa to donekonecna preratavat na koruny,pretoze ceny su uz posunute ovela vyssie vdaka euro.
detom treba dat priestor na to,aby si ako sa hovori-ohmatali aj peniazky.vsak na vylet nechodia denno-denne a je to ozaj take trapne,ked sa jedno dieta musi pozerat na druhe,ako si kupuje nieco,co si uz ono nemoze kupit.je to potom aj o psychike dietata,citi sa take menjcenne.
ked detom vysvetlite co a ako asi ma nakupovat,dieta to uz zvladne.hovorim sice len z pozicie ucitelky-doprovodu,ale podla mojich pozorovani-deti sa nechaju takym nakupnym osialom uniest len prvy raz.druhy raz sa väcsinou snazia uz ineco usetrit do sporkasky.
traveldrive
20.06.11,17:41
euro je euro,nemoze sa to donekonecna preratavat na koruny,pretoze ceny su uz posunute ovela vyssie vdaka euro.
detom treba dat priestor na to,aby si ako sa hovori-ohmatali aj peniazky.vsak na vylet nechodia denno-denne a je to ozaj take trapne,ked sa jedno dieta musi pozerat na druhe,ako si kupuje nieco,co si uz ono nemoze kupit.je to potom aj o psychike dietata,citi sa take menjcenne.
ked detom vysvetlite co a ako asi ma nakupovat,dieta to uz zvladne.hovorim sice len z pozicie ucitelky-doprovodu,ale podla mojich pozorovani-deti sa nechaju takym nakupnym osialom uniest len prvy raz.druhy raz sa väcsinou snazia uz ineco usetrit do sporkasky.

Tak nejak, pekne napísané. Ušetrené z vreckového môže putovať do prasiatka, a to je potom niečo, keď si za svoje vlastné peniaze môže dieťa kúpiť, po čom túži.
willma
21.06.11,05:44
blcha bola nedávno v ŠVP. Nejako vyplynulo, že dostala vreckové od môjho brata 10€ a odo mňa ďalších 10€. Po návrate mala v rukách 15€. Ešte bola taká dobrá, že svojmu bratovi požičala 5€ :), (momentálne ale fňuká, kedy jej to vráti) :D, takže tak
arizona
21.06.11,05:54
Tiež si spominam ze som ako prvak doniesol domov ako darcek z prveho vyletu vrecusko zemiakov. (Bola jar, boli nove a videl som ako ich kupovali ucitelky,.. tak som sa aj ja chcel zavdacit) :)
Ja som zas dostala od asi 7 rocneho synatora ako darcek z vyletu indiansku celenku :D:D:---
alessi
21.06.11,06:00
€ 5 pre prváka to stačí.

mňa dorazila jedna osmačka. išli sme na exkurziu a ona pri sebe €50 a ja pred výplatou nejakých €5. Hanba a trapas teda fakt.
ludmilla
21.06.11,06:06
Syn bol v škole v prírode na týždeň a tiež sme riešili koľko mu dáme vreckové, nakoniec sme sa s rodičmi dohodli na 20 € (na deň 4€) a domov priniesol 11€, ktoré si ušetril.
Chodí tiež do letného tábora na 1 týždeň a tam je presne napísané, čo si môže priniesť - deti si môžu priniesť len 6€ v 1€ minciach ako vreckové do táborového bufetu, týchto 6€ sa odovzdáva vedúcim a tí tieto peniaze vyplatia na 2x deťom 3€ + 3€. Takto majú všetci rovnako a sú spokojní. Taktiež mobily sa s menovkou odovzdávajú táborovému vedúcemu.
ludmilla
21.06.11,06:12
.. zlyhala som v matematike :D:D:D
pavlinka
21.06.11,06:21
Moja dcéra keď bola prváčka priniesla z výletu sáčkovú gulášovú polievku.
Erika686
21.06.11,13:00
No tak cerstva skusenost s vreckovym :-) moj syn dnes mali babkove divadlo a po nom sli do mesta.Dala som mu 5 e , sak na dve hodiny v meste mu je to az-az. Doplnim, ze syn je prvak.
Prisiel domov, v meste si kupil nejake auticka, ktore stali 5,05, dolozila mu ucitelka a este mu "musela" kupit aj zmrzlinu...:)
Keby som mu dala 10, tak minie 10....
video1983
21.06.11,13:05
ale ta radost z auta !!!
traveldrive
21.06.11,13:14
Jednoznačne, ešte nepozná cenu peňazí radosť z prvého nákupu, o ktorom si rozhodol sám, tá musí byť nepopísateľná, to rozhodne.
Len nedávať peniažky len tak "na minutie" príliš často, a nie príliš veľa, aby sa raz dostavila radosť aj z veci, ktorú si kúpil z toho, čo dokázal ušetriť. Deti sú veľmi učenlivé v týchto veciach a veľmi ich teší, keď zvládnu "dospelácke" záležitosti, ako je napríklad nákup v obchode.
Erika686
21.06.11,14:46
Ano, radost bola neskutocna...ani hladny nebol:D