bibitraub
15.06.11,21:26
V mesiaci máj sme uskutočnili vývoz tovaru. Colnica za služby pri vývoze nám poslala faktúru bez dph s odvolávkou na §47 ods.2 a 6.

blíži sa termín podania daňového priznania dph, uvádza sa v tlačive DPH v nejakej kolónke aj suma z tejto faktúry alebo nie?

Ďakujem za odpoveď
betka
16.06.11,18:11
Kuk do DP, riadok 17.

Ano, uvádza sa to v DP, pretože ide o dodanie služby, ale v zmysle zákona o DPH je táto služba oslobodená, ale je predmetom DPH.
bibitraub
17.06.11,06:39
betka ďakujem za vyjadrenie ale pochopila si moju otázku správne, nemyslím si že tvoja odpoveď je správna? ešte raz vysvetlím:

1.) v mesiaci máj sme uskutočnili vývoz tovaru do nórska - faktúra bola vystavená 5.5.2011 na sumu 1500 eur bez dph s odvolávkou na §47 ods. 2.
v DPH priznaní ja túto sumu uvediem v riadku 17 - správne?


2.) colnica odoslania bola Trnava a tá nám poslala za vystavenie sprievodných dokladov faktúru na sumu 13eur bez dph.
- túto sumu vystavenej faktúry za poskytnutú službu colnica uvádza v DPH priznaní v riadku 17 - uvaýujem správne?

- my v DPH priznaní túto sumu z prijatej faktúry za poskytnuté služby od colnice neuvádzame nikde?
bibitraub
20.06.11,06:15
prosím odpovie mi niekto?
KEJKA
20.06.11,06:17
v zmysle vysvetlenie je odpoved NIE, pre vás to je dodávateľská faktúra.
bibitraub
20.06.11,06:31
KEJKA, to znamená , že ja sumu z tej dodávateľskej faktúry za colné služby neuvádzam nikde v DPH priznaní?


Iba v riadku 17 DPH tlačiva uvádzam sumu našej vývoznej faktúry za tovar, tak ako som vyššie písala. Mám pravdu?

Ďakujem