Matias.S
16.06.11,06:58
Dobrý deň,

chcem sa Vás opýtať na kvalitnú farbu na strechu 3v1. Daná strecha je už cca 20 rokov stará a vyskytujú sa na nej miesta s hrdzou a taktiež zlúpaná farba z predošlého náteru, ktorý bol cca pred 3 rokmi urobený firmou. Takže neviem aká to bola farba ... no asi nie moc kvalitná nakoľko nevydržala skoro ani 3 roky ...
Dostal som odporúčania na kvalitnejšie typy farieb, no neviem sa rozhodnúť pre konkrétny typ. Ponúknuté typy:
Hammerite Komaprim 3v1
Alkyton 3v1

Viete mi poprípade dať typ aj na inú farbu s ktorou máte skúsenosti ...
TomasHC
16.06.11,05:45
Neviem ako z dlhodobeho hladiska, ale s Alkytonom sa robilo perfektne a super kryl uz v jednej vrstve. Nie sice strechu, ale hadam to bude fungovat aj tam :)
andiablo
16.06.11,06:24
no neviem ako ty ale čo ja osobne natieram strechy tak nikdy nejdem do jednovrstvej ako to opisuju predajcovia. Jednovrstvá má skoro vždy fľaky a postupom času ide aj skôr dole. Ja mám takýto postup:
1. dobre obrúsená strecha s malou flexou, na ktorej je drátený kotúč,
2. základný náter, nechať vyzrieť ako píše výrobca,
3, dve vrstvy vrchnej farby s technologickou prestávkou ako píše výrobca,
Takto natretá strecha je parádna aj po 7 rokoch - skoro stále lesklá
Radka 111
16.06.11,11:31
Dobrý deň
ja ti odporúčam náter ThermoShield
Pozri si stránku thermoshield a tam si prečítaj o produkte TopShield ten je určený na strechy...
alltracboy
16.06.11,12:07
ja som teraz na pozink plech kupil primalex.. mali to ako novinku.. celkom v pohode to krylo. Dal som dve vrstvy stetcom. alkyton je tiez fajn.. pouzival som to na motory, robil som testy kolko stupnov to znesie..len ta cena..

http://www.primalex.sk/index.php?location=20
iv@n
20.06.11,12:56
mne odporučil známy čo natiera strechy od BASF farbu Oldorit, bežne som si to nevšimol predávať v maloobchode, chcel som pôvodne Fest-B, na tú ma presviedčal druhý známy že ju má na streche štyri roky a stále je v pohode, len sa s ňou strašne zle robí, kúpil som malú plechovku na odskúšanie na plot a je to ako natierať olej, drina a veľkú plochu natrieť aby bola bez flakov sa mi nepodarilo, tak som šiel do toho Oldoritu, uvidíme koľko vydrží, čo som bol okuknúť jednu strechu tak tam po piatich rokoch ešte držala.
podla mňa to aj tak stroskotá na podklade ako je pripravený, ja som mal asi 30 ročný pozink už dvakrát natieraný a pár hrdzavých flakov, umýval som celú strechu wapkou, neskutočný bordel zrejme z komínov a usadený prach išiel dole plus stará farba kde už nedržala dobre. potom som to prebehol ešte kartáčom kde bola hrdza a na to dve vrstvy štetcom a vrchnú valčekom, lebo štetec nechával viditelné ťahy. tak uvidíme ako dlho vydrží.
Matias.S
26.07.11,07:35
Ďakujem za odpovede.

Nakoniec som kúpil farbu PEGARUST ... po natretí napíšem výsledok.