bamboo
16.06.11,07:13
ahojte poradaci, chcem sa spytat ci uz bol niekto tento rok v grecku,alebo tak celkovo ci si myslite ze v letoviskach bude vsetko ako po minule roky aj ked je situacia momentalne taka aka je..
Mila123
16.06.11,05:17
ej , neboj, určite je bezpečné.....prinajhoršom ťa iba ošklbú.......ale turistov si vážia...neboj.....
bamboo
16.06.11,09:08
no aj som si myslela, ze letovisk sa to moc nebude dotykat..btw, ak by ste vedeli o nejakom lacnom hoteli, kludne piste :)
terezamaria
16.06.11,09:33
220870
16.06.11,16:45
Bezpečné nebezpečné.Problém tam môže byť pri bankrote s bankami ,bankovými terminálmy,bankomatmy.Ak padnú ich banky tak ,ako zamestnávatelia vyplatia svojich zamestnancov?Grék zamestnanec nepohne slamkou zadara, nie, ako na Slovensku slovák.Môže sa stať ,že turisti uviaznu na letiskách ,v prístavoch ,v letoviskách bez penazí keď nebudú fungovať bankomaty a banky,bez obsluhy reštaurácií ktoré nebudú mať zamestnancov......už som o tom písal.
Takže ak do Grécka tak len svojim autom ,s peniazmi na dva tri dni dopredu a určite nie na ostorov.V tomto prípade určite platí staré známe.Radšej byť potešeným pesimistom ako sklamaným optimistom.Mal som a stále mám v pláne Grécko ,ale čím ďalej tým viac to vyzerá na Makarskú a okolie.
dad111
17.06.11,08:52
Takže ak do Grécka tak len svojim autom ,s peniazmi na dva tri dni dopredu .
Radšej ale s plnou nádržou a nie ďaleko na juh. Ak to tam padne, nebude ani benzín. Niečo také som zažil v 1992 na ceste do Grécka cez Macedóniu. Bola vojna a benzínky bez benzínu. Mnohokilometrové rady áut. Tam ale mali aj samopaly, to asi Gréci nebudú mať. Nebolo nám všetko jedno.
SVK
17.06.11,12:32
Bezpečné nebezpečné.Problém tam môže byť pri bankrote s bankami ,bankovými terminálmy,bankomatmy.Ak padnú ich banky tak ,ako zamestnávatelia vyplatia svojich zamestnancov?Grék zamestnanec nepohne slamkou zadara, nie, ako na Slovensku slovák.Môže sa stať ,že turisti uviaznu na letiskách ,v prístavoch ,v letoviskách bez penazí keď nebudú fungovať bankomaty a banky,bez obsluhy reštaurácií ktoré nebudú mať zamestnancov......už som o tom písal.
Takže ak do Grécka tak len svojim autom ,s peniazmi na dva tri dni dopredu a určite nie na ostorov.V tomto prípade určite platí staré známe.Radšej byť potešeným pesimistom ako sklamaným optimistom.Mal som a stále mám v pláne Grécko ,ale čím ďalej tým viac to vyzerá na Makarskú a okolie.


To je uplne prehnana uvaha. Bankrot v aktualnom stave bude znamenat nesplatenie plnej sumy statu za svoje zavazky a to su peniaze, ktore si uz pozicali a samozrejme minuli (tak ako aj Slovensko) na dlhopisovom trhu. Sukromneho sektora sa to dotkne nepriamo a teda vplyv na turistu nebude okamzity. Jedine riziko pre dovolenkara zostava tak ako min. rok strajk alebo v pripade velkych miest ako napr. Ateny alebo Thessaloniki nepokoje. Zamestnanci statu ako napr. letova prevadzka a pod. sa o svoju mzdu nemusi obavat v letnych mesiacoch, stat by v pripade platobnej neschopnosti zacal setrit na inych zamestnancoch, napr. predstaviteloch cirkvi. Osobne odporucam Grecko na last minute, pretoze tam kde ludia v prehnanej panike nekupuju, tam su najnizsie ceny. A pri najhorsom mame vladny "special", co je asi najvacsie riziko ;-)
lujza.j
18.06.11,11:43
Re: Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo
Asi je to v Grécku dosť zlé:
http://www.osud.cz/v-recku-je-valka-...ruske-televize
220870
18.06.11,14:11
Re: Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo
Asi je to v Grécku dosť zlé:
http://www.osud.cz/v-recku-je-valka-...ruske-televize
Veľmi užitočné.:)
lujza.j
18.06.11,14:17
Veľmi užitočné.:)

je to od Terezamarie:) ja som to prehodila aj sem,lebo do pôvodnej témy kde som to našla nemusí každý kukunúť;) dúfam, že sa na mňa nehnevá;)
220870
18.06.11,14:23
nevadí je to krutá pravda a to sa ráta vždy.Len zabudli povedať že v Grécku protestujú hlavne ukrátený štátny úradníci ktorý sa mali lepšie ako prasce v nebi.Súkromníkov ani ich zamestnancov tam niet tý makajú aby sa štátny úradník mal ako prasa v žite.
lujza.j
18.06.11,14:27
ako "krásne" si to podelili:(:(
220870
18.06.11,14:33
Mnohý nadávajú že Gréci sú lenivý.Určite sú aj taký,ale ja som videl po dovolenkách v Grécku Grékov aj neuveriteľne pracovitých ktorý pri 40 °C makali na stavbách "gyrosárňach" pri pečúcom gryle možno 50°C.Ich problém sú skorumpovaný politici tak, ako u nás aj v celom svete.
bamboo
21.06.11,09:07
ano je katastrofa co sa tam deje ale ako som si tento tyzden robila obhliadky v cestovkach, ludia zajazdy do grecka kupuju, neboja sa demonstracii v letoviskach..ja som sa nakoniec rozhodla grecko tento rok ozeliet a v piatok cestujem na palmovu rivieru:) tym co cestujete do grecka kazdopadne zelam krasnu,nerusenu dovolenku