katuliK1986
16.06.11,13:01
Dobrý deň,

sme akciovka a kúpili sme motorove vozidlo M1 určené výlučne na podnikanie. viem, že mám oznamovaciu povinnosť a list o tom, že sme obstarali osobný automobil + techničák som zaslala daňovému úradu, kam patríme a kam posielame priznania, platíme aj DPH a daň z príjmu. teraz ma ale napadlo, či som to nemala poslať niekam inam (prípadne ešte niekam). poslala som oznámenie správne?

ďakujem a prajem pekný deň :-)
Tweety
16.06.11,11:24
Dobrý deň,

sme akciovka a kúpili sme motorove vozidlo M1 určené výlučne na podnikanie. viem, že mám oznamovaciu povinnosť a list o tom, že sme obstarali osobný automobil + techničák som zaslala daňovému úradu, kam patríme a kam posielame priznania, platíme aj DPH a daň z príjmu. teraz ma ale napadlo, či som to nemala poslať niekam inam (prípadne ešte niekam). poslala som oznámenie správne?

ďakujem a prajem pekný deň :-)
Voči DÚ je potrebné splniť si oznamovaciu povinnosť k dani z MV,(potom aj podať DP za rok) neviem, či myslíš tú, ak k tomu TP, ten nie je súčasťou oznamovacej povinnosti.
katuliK1986
16.06.11,11:27
Voči DÚ je potrebné splniť si oznamovaciu povinnosť k dani z MV,(potom aj podať DP za rok) neviem, či myslíš tú, ak k tomu TP, ten nie je súčasťou oznamovacej povinnosti.

no myslím to tak, ze pred týždňom sme kúpili auto na podnikanie a ja som to zatiaľ nahlásila iba miestne príslušnému daňovému úradu. neviem, či to stačí, či mám písať ešte niekam
Tweety
16.06.11,11:33
no myslím to tak, ze pred týždňom sme kúpili auto na podnikanie a ja som to zatiaľ nahlásila iba miestne príslušnému daňovému úradu. neviem, či to stačí, či mám písať ešte niekam
ALe čo ste nahlásili, samotnú kúpu? Tú nie je potrebné hlásiť, je potrebné oznámiť jeho používanie na podnikanie-prihlásiť ho k dani z MV, t.j. oznámiť vznik daňovej povinnosti.

http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4g3CgzyMAJJgjiO-pEYYiCOIbK4r0d-bqp-kL63foB-QW5oRLmjoyIAo3pPiw!!/delta/base64xml/L3dJdyEvd0ZNQUFzQUMvNElVRS82XzBfMlFSSDI!
Iným inštitúciam nič neoznamuješ.
katuliK1986
16.06.11,11:44
napísala som im, že sme kúpili osobné vozidlo v kategórií M1 (kvôli odpočtu DPH) a že sme ho zaradili do majetku podniku a že bude používané výlučne na podnikanie. a pridala techničkák. takže tak by to potom malo stačiť, z toho jasne vyplýva, že mi vznikla daňová povinnosť
Tweety
16.06.11,11:45
napísala som im, že sme kúpili osobné vozidlo v kategórií M1 (kvôli odpočtu DPH) a že sme ho zaradili do majetku podniku a že bude používané výlučne na podnikanie. a pridala techničkák. takže tak by to potom malo stačiť, z toho jasne vyplýva, že mi vznikla daňová povinnosť
Ok, ale ten techničák nebolo potrebné priložiť. Oznamov. povinnosť je do 30 dní.
KEJKA
16.06.11,11:46
a dala si tam aj dátum? DU majú svoje tlačivá, ak si poslala list, nemalo by to vadiť, ale skús sa opýtať správkyne, či to eviduje - za opýtanie nič nedáš, skús hoci aj zavolať.
katuliK1986
16.06.11,11:52
dala som tam aj dátum zaradenia majetku do užívania a zásielku som dala doporučene a pre istotu som to aj poistila, aby som mala aj nejaký dôkaz. ďakujem, pre istotu tam zajtra zavolám