berere
16.06.11,15:27
Dobry den, mame skoro 11 rocnu fenku ang. kokerspaniela. Ako 4 rocna mala steniatka. Odvtedy jej ostalo ovisnute brucho. Zverolekar to neriesil. Posledny mesiac sa vsak zacala neskutocne skrabat po celom tele, hlavne usi, ktore uz ma rozskrabane do krvi, brucho a nohy. Veterinar navrhol ako prvu liecbu liecbu samponom, vitaminom E a antibiotikami do usi. Po tyzdni samponovania a kvapkania kvapiek do usi sa stav nezlepsil, skor zhorsil. Teraz nam navrhol jedinu alternativu a tou je kastracia, nakolko ma v oblasti ciciek tumory velkosti vlasskeho orecha. Vie nam niekto poradit, ci ma kastracia v tomto veku este vyznam, alebo ako postupovat aby sa netrapila? :(

Dakujem
Gina Er
16.06.11,14:08
tam budú asi dva problémy,škriabanie a tumory.....
najprv treba zistiť,prečo sa škriabe(alergia,svrab,blchy....)
to sa určite za jeden týždeň nevylieči.potom by som riešila tumory.moja fenka tiež mala také hrče na mliečnych žľazách,dala som jej to odoperovať,ale po čase sa to znova objavilo.nebolo to zhubné,ale tukové.potom som to už nechala tak,nevadilo jej to,nebolo to nejako moc veľké.ten vek 11 rokov je už dosť veľa,obávala by som sa,ako znesie uspanie...išla by som sa poradiť aj k inému lekárovi.takto na diaľku sa ťažko niečo radí a sme tu len laici....
berere
17.06.11,08:19
dakujem