dzyna
16.06.11,15:28
Zablokovali mi ucet v banke kam mi chodia peniaze u UP.
Nakolko som este na MD poberam matersku a rod.prispevok.
Vsetko si beru...Maju na to pravo? Z coho mam teraz zit?
Nemam ani cent...to mam ist zobrat? :mee:
willma
16.06.11,14:43
exekútor vidí účet a financie na ňom - nevie rozlíšiť či je to výživné, prídavky rodičovský alebo mzda - treba ísť za ním a pokúsiť sa o vysvetlenie situácie.
Mária27
16.06.11,15:28
Pozri exekučný poriadok

§ 104
Pohľadávky nepodliehajúce exekúcii

Exekúcii odpísaním z účtu v banke nepodliehajú prostriedky na účte do výšky 99, 58 eura a prostriedky, ktoré sú výslovným vyhlásením povinného určené na výplatu miezd jeho zamestnancov na výplatné obdobie najbližšie dňu, keď bol banke doručený príkaz na začatie exekúcie prikázaním pohľadávky z účtu v banke. Ak má povinný viac účtov, exekúcii nepodliehajú prostriedky na účte do výšky 99, 58 eura len na jednom z nich.

§ 56
Odklad exekúcie

(1) Na návrh povinného môže súd (§ 45) povoliť odklad exekúcie, ak sa povinný bez svojej viny ocitol prechodne v takom postavení, že by neodkladná exekúcia mohla mať pre neho alebo pre príslušníkov jeho rodiny zvlášť nepriaznivé následky a oprávnený by nebol odkladom exekúcie vážne poškodený. Odklad exekúcie môže súd povoliť iba na návrh povinného, ktorý je fyzickou osobou.
Katarínka 85
30.06.12,04:05
Ahoj..Možem si založiť nový účet ak mám exekúciu na terajšom účte ale s exekútorkou som dohodnutá na určitých mesač. splátkach .. Nakolko v práci potrebujem účet..
Ďakujem za radu...
pepsikova
30.06.12,05:01
Ahoj..Možem si založiť nový účet ak mám exekúciu na terajšom účte ale s exekútorkou som dohodnutá na určitých mesač. splátkach .. Nakolko v práci potrebujem účet..
Ďakujem za radu.....

..radšej nie..použi účet niekoho blízkeho,ak potrebuješ...lebo exekútor ti siahne aj na ten nový, ak na ňom budú prostriedky na rýchlejšie splatenie dlhov...banka má tvoj zablokovaný v pamäti a automaticky nahlási aj ten nový..
Katarínka 85
01.07.12,10:41
Spravila by som v inej banke..A nakolko sme dohodnuté na splátkach tak by mi to nemala vziat...ja sama som jej navrhla výšku splátky..A nakolko som samoživitelka (4 ročného syna) a mohla som jej posielat minimum čo by som mohla schopná splácať a nemohla by nič..A najlepšie je že to mám od ex priatela takéto problémy...