Lopy
16.06.11,17:00
Dobry den, rad by som sa informoval ci je mozne nieco robit vo veci, v roku 2009 v novembri mi bola udelena pokuta po nepreukazany sa platnym cestovnym listkom, v dosledku nezaplatenia mi chodili nasledne vyzvy, upomienky atd., minuly mesiac mi prisla VYZVA PRED EXEKUCIOU, ktoru som sazmorejme cakal a chystal som sa vsetko zaplatit, ma sa jednat o sumu 75e, a tu nastava problem, prisli mi nie jedna ale DVE VYZVY PRED EXEKUCIOU so splatnostou v rovnaky den, malo sa jedna o dve pokuty nezaplatene v roku 2009 , na prvu pokutu o ktorej som vedel mi chodili riadne upovedomenia o priebehu pravnych a sudnych krokoch, vsetky papiere suvisiace s pokutou co mi chodili som si starostlivo uschoval a kedze som student nemal som financne prostriedky na vyrovnanie dlhu , takze som zavazok docasne odkladal odkladal, nasledne po zisteni, ze na druhu pokutu, ktora ani neviem ci bola resp. si nepamatam nemam ani jediny papier teda upomienku, vyzvu. Rovno mi prisla VYZVA PRED EXEKUCIOU na obidve pokuty, rozhodol som sa teda zavolat do adv. kancelarie a pozistovat nieco, zistil som, ze tam mam DVE pokuty, ktore boli udelene v rychlom slede po sebe, avizoval som panej, ktora tam pracuje, ze mi nic neprislo, nemam ani jeden papier, vobec nic na druhu pokutu, samozrejme odpoved bola taka, ze som si to nevyzdvihol a je to moja chyba. Co je, ale zaujimave, ze aj keby som si jeden list z 4-5tych za ten rok a pol nevyzdvihol alebo sa stratil, co sa na 99% nestalo lebo na toto si davam velky pozor, by som mal mat aspon ten jeden k druhej pokute, kedze dopredu nemozem vediet co je predmetom listu od Okr. sudu/pravnickej organizacie tak nejaka potencialna spekulacia z mojej strany nevyzdvihnut si vyzvu k druhej pokute je podla mna vylucena. Este jedna vec co som si vsimol bolo, ze na jednej z upomienok, bolo cislo druhej pokuty, teda tej o ktorej som nevedel preciarknute a nad to napisane cislo prvej pokuty s ktorou som bol oboznameny. Dakujem
arizona
16.06.11,15:09
... a prave preto sa oplati preberat doprucene zasielky,aby si sa mohol branit ,prip.dohodnut na dalsom postupe.
Nepreberanim dosiahnes akurat to, ze nevies o co sa jedna a pokracuje sa o tebe-bez teba...

-su to dve pokuty na rozlicne ceny?
-maju jedneho odosielatela?
Mária27
16.06.11,15:55
Napíš im, že ide len o jednu pokutu a nech ti dokážu, že ti list poslali aj druhýkrát. Môže ísť o omyl alebo zneužitie údajov z prvej pokuty revízorom.
Lopy
16.06.11,18:04
Sumy su 75E prva pokuta resp. ku ktorej mi riadne chodili upovedomia, druha 100e o ktorej som nevedeli zhola nic, prisli v jednej obalke spolu. Ako som pisal vyssie vsetky listy co mi prisli som si bol vyzdvihnut, a ak sa jeden stratil/zabudol som nan co sa ale podla mna nestalo, tak by som mal mat aspon jeden ten list od nich, lenze ja nemam ani jeden jediny list od nich k druhej pokute.
Barbara
17.06.11,03:57
Treba sa pozrieť , či č. exekúcie je rovnaké na obidvoch výzvach a či aj oprávnený je ten istý. Ak č. exek. a oprávnený sa zhodujú tak sa jedná o tú istú exekúciu.
Lopy
17.06.11,11:15
Eeste raz jedna sa o dve rozne pokuty, dve rozne exekucie co mi bolo potvrdene aj v adv. kancelarii, otazka ale znie ci je mozne zistit si ci mi boli dorucovane listove zasielky
arizona
17.06.11,11:41
Eeste raz jedna sa o dve rozne pokuty, dve rozne exekucie co mi bolo potvrdene aj v adv. kancelarii, otazka ale znie ci je mozne zistit si ci mi boli dorucovane listove zasielky
Na poste eviduju vsetky doporucene zasielky,ale neviem, ci je to ich povinnostou vyhladat,alebo zalezi na dobrej voli.

Nedorucena zasielka sa vracia odosielatelovi.Predpokladam, ze exekutor si eviduje svoju postu. Takze aj on by vedel pomoct.
Lopy
17.06.11,11:50
Na poste eviduju vsetky doporucene zasielky,ale neviem, ci je to ich povinnostou vyhladat,alebo zalezi na dobrej voli.

Nedorucena zasielka sa vracia odosielatelovi.Predpokladam, ze exekutor si eviduje svoju postu. Takze aj on by vedel pomoct.
Nastastie to v rukach exekutor este nemal kedze sa jednalo o vyzvu pred exekuciou, vsetko som teda zaplatil, v pondeok skusim zavolat na Okr. sud a pozistovat ci mi boli poslane alebo ci som prevzal nejaky listy s cislom druhej pokuty. Sazmorejme dakujem za vsetky rady doposial :)