Megen
16.06.11,18:03
chcem sa spytat, ak s.r.o konci, v likvidacii moze byt 2-3 mesiace ....ako je to so zavazkami voci operatorom ?

Je tam akciovy internet - zmluva je medzi s.r.o a internet. spolocnostou ...je nevyhnutne, aby si ju spolocnik firmy prevzal na seba ako sukromna osoba ?

operator dokonca ma v umysle zvysit sumu ak sa jedna o sukromnu osobu a viazanost trva este 11 mesiacov ..........

Odstupenie od zmluvy internet. spolocnost totizto pokutuje vyssou sumou akou je platba za cele obdobie viazanosti .........takze odstupenie od zmluvy moc neprichadza do uvahy .......alebo viete poradit ?
j.sch
16.06.11,16:52
chcem sa spytat, ak s.r.o konci, v likvidacii moze byt 2-3 mesiace ....ako je to so zavazkami voci operatorom ?

Je tam akciovy internet - zmluva je medzi s.r.o a internet. spolocnostou ...je nevyhnutne, aby si ju spolocnik firmy prevzal na seba ako sukromna osoba ?

operator dokonca ma v umysle zvysit sumu ak sa jedna o sukromnu osobu a viazanost trva este 11 mesiacov ..........

Odstupenie od zmluvy internet. spolocnost totizto pokutuje vyssou sumou akou je platba za cele obdobie viazanosti .........takze odstupenie od zmluvy moc neprichadza do uvahy .......alebo viete poradit ?
nedaj na rady ktoré ti prídu ... !

Prepíš na mňa a daj mi keš !!

určite ti prídu ! to mi ver ... aj tu sa nájdu taký tiež podnikatelia !

V živote to už tak chodí ! :-(
Economic
16.06.11,17:15
Áno likvidácia trvá určite minimálne 3 mesiace / toľko sa čaká na prihlásenie pohľadávok na základe oznamu v Obchodnom vestníku/
Spoločník si nič nemusí brať na seba, keď nechce....
Ako dlho trvá takáto sro ?
Nedá sa veľmi jednoznačne a presne poradiť pri nedostatočných informáciách. Má veľa záväzkov ? Ako je to s pohľadávkami ?
Economic
17.06.11,07:11
Tato firma trva uz 14 rokov, bola to zdrava firma, ale z dovodu ukoncenia prenajmu museli nahle prejst do likvidacie, nove priestory zial nenasli..... co sa tyka pohladavok snazia sa zbavit skladovych zasob a tak minimalizovat dopad nahleho vypovedania....( necakane vraj kvoli rekonstrukcii... ) viete nam poradit ?

Existujú rôzne spôsoby, no ja som zástanca čo najslušnejšieho jednania a preto sa prikláňam radšej ku vstupu do likvidácie. Keď už si nevedeli nájsť iné priestory na podnikanie. Vážne len tie priestory sú taký likvidačný problém ? Aj keď uznávam, že môže byť aj to jediná príčina, ak nájom nebol drahý.
Megen
17.06.11,07:16
ano este sa snazia vysporiadat so skladovymi zasobami, co nie je jednoduche .. ... odporucate cim skor vstupit do likvidacie ?

Maju aj zavazky aj pohladavky ......... a co s tym operatorom ? je nutne, aby si to vzal platit na seba ako sukr.osoba ?

AKo je to pri vypovedani zmluvy ak jeden zo zmluvnych partnerov konci posobnost ? je nato nejaky paragraf, ktory by uchranil od zbytocnych poplatkov sukr. osobu, ktora sa nie vlastnou vinou dostala do problemov ? pritom nebude ten internet vyuzivat ...preco by ho mal platit ako sukr. osoba
Economic
17.06.11,14:37
ano este sa snazia vysporiadat so skladovymi zasobami, co nie je jednoduche .. ... odporucate cim skor vstupit do likvidacie ?

Maju aj zavazky aj pohladavky ......... a co s tym operatorom ? je nutne, aby si to vzal platit na seba ako sukr.osoba ?

AKo je to pri vypovedani zmluvy ak jeden zo zmluvnych partnerov konci posobnost ? je nato nejaky paragraf, ktory by uchranil od zbytocnych poplatkov sukr. osobu, ktora sa nie vlastnou vinou dostala do problemov ? pritom nebude ten internet vyuzivat ...preco by ho mal platit ako sukr. osoba

čas kedy teda rozhodnúť o vstupe do likvidácie, záleží na rozhodnutí spoločníkov.
Pokiaľ spoločník nechce využívať služby operátor, nikde podľa mňa v zmluve nie je že si záväzok ako spoločník musí prevziať na seba. Čo je na spoločnosť je na spoločnosť, nie na žiadnu FO... To by bola iba jeho dobrá vôľa... ! Nejaký § ? Treba len do zmluvy pozrieť podľa mňa. Ak je zmluva na sro, len dobrovoľne by si ho vzal. Nemusí.