lubica2403
16.06.11,21:58
Na obecný úrad som poslala písomnú žiadosť - máme dlhodobý problém so zaplavovaním pivnice v dôsledku nedostatočného čistenia rigolov v obci,ktoré sa upchávajú. Keďže som momentálne dlhodobejšie mimo bydliska, neviem , či mi domov prišla písomná odpoveď. Len na internetovej stránke obce som sa v zápisnici dočítala, že " obecné zastupitreľstvo BERIE NA VEDOMIE žiadosť pani.... o vyčistenie rigola" atď
Často v zápisnici nachádzam podobné vyjadrenia. Rada by som vedela, či je to OK. Nie je povinnosťou obecného zastupiteľstva v prípade žiadosti stanoviť kompetentnej osobe "UKLADÁ" vybaviť žiadosť takým a takým spôsobom a TERMÍN dokedy sa má žiadosť vybaviť?
Ďakujem vopred za príspevky
Chobot
17.06.11,06:48
Na obecný úrad som poslala písomnú žiadosť - máme dlhodobý problém so zaplavovaním pivnice v dôsledku nedostatočného čistenia rigolov v obci,ktoré sa upchávajú. Keďže som momentálne dlhodobejšie mimo bydliska, neviem , či mi domov prišla písomná odpoveď. Len na internetovej stránke obce som sa v zápisnici dočítala, že " obecné zastupitreľstvo BERIE NA VEDOMIE žiadosť pani.... o vyčistenie rigola" atď
Často v zápisnici nachádzam podobné vyjadrenia. Rada by som vedela, či je to OK. Nie je povinnosťou obecného zastupiteľstva v prípade žiadosti stanoviť kompetentnej osobe "UKLADÁ" vybaviť žiadosť takým a takým spôsobom a TERMÍN dokedy sa má žiadosť vybaviť?
Ďakujem vopred za príspevky

To znamená, že tvoju žiadosť ZOBRALI NA VEDOMIE, ale nie, že to aj urobia. Teraz budú o tom rozhodovať, či je to ekonomické dať vyčistiť tie rigole.

Robí sa to preto, aby bol záznam, že taká nejaká žiadosť prišla a že sa ňou budú zaoberať v budúcnosti.
lubica2403
17.06.11,07:03
Ďakujem.

Oni tak reagujú na všetky žiadosti.
A ked si pozrieš uznesenie z nasledujuceho zasadnutia, vobec sa k tým žiadostiam nevracaju. Takže zobrali na vedomie a tým to hasne.
V uzneseniach vobec nemajú "kontrola plnenia uznesenia z predchádzajúceho zasadnutia". Existuje nejaký predpísaný vzor - záväzný, čo všetko má obsahovať uznesenie zo zasadnutia obecného zastupiteľstva? Tie naše uznesenia mi prídu trochu "čudné".
Oklrem toho - zasadnutie býva raz za dva mesiace a odpoveď na žiadosť by mi mala prísť do 30 dní.,nie? To mi iba odpovedia - žiadosť sme zaevidovali a budeme sa ňou zaoberať? Nemám právo na informáciu - KEDY a AKO sa bude vec riešiť?