normil11
16.06.11,23:02
Bola by som asi ako nekvalifikovaná. Mohla by som sa prípadne uchádzať o miesto riaditeľky v MŠ? Ďakujem
zdenka131
17.06.11,02:35
Vyhláška 437/2009 hovorí o kvalifikačných predpokladoch. Nájdeš tam všetky varianty vzdelania, ktoré sa posudzujú ako splnenie kvalifikačného predpokladu.

Neviem, aké konkrétne vzdelanie máš , preto Ti pridávam link, kde si môžeš pozrieť , či spĺňaš kvalifikačné predpoklady.

http://www.fedu.uniba.sk/fileadmin/user_upload/admin/obrazky/ofakulte/Celozivotne_vzdelavanie/Vyhl.o_kvalifi.predpokl.437_2009.pdf

V prípade potreby a po doplnení údajov o vzdelaní Ti poradíme .
normil11
17.06.11,10:23
dodrý, dopním údaj mám pedagogické vzdelanie odbor vychovávateľstvo...25 ročnú prax
zdenka131
17.06.11,16:04
Želám pohodový deň,

ak máš stredné odborné vzdelanie v študijnom odbore vychovávateľstvo a doplnkovú maturitnú skúšku v študijnom odbore učiteľstvo pre materské školy /čo však z doplnených údajov nevyplýva /, si kvalifikovaná na pozíciu učiteľky MŠ. Ak nemáš doplnkovú MS v študijnom odbore učiteľstvo pre MŠ, nie si kvalifikovaná.
zdenka131
17.06.11,16:12
Ak nespĺňaš kvalifikačné požiadavky vzdelania na výkon činnosti učiteľa materskej školy, nespĺňaš kvalifikačné predpoklady ani na výkon činnosti riaditeľa školy.
lorelei
17.06.11,19:13
Ja sa tu zamiesam tiez , aj ked riesim len podobne nieco. Mam strednu skolu s maturitou 5 rocna hotelka v piestanoch. Ked by som chcela robit ucitelku v MS, co potrebujem aku skolu este? Vopred dakujem, elbo ja som to moc nepochopila z tej stranky, ze aku konkretnu skolu, alebo nadstavbu - proste konkretne co by som mala este absolvovat.
jozka56
17.06.11,19:32
Jani učiteľky MŠ musia mať strednú ped. školu, v našom okolí je v Modre. Ty si budeš musieť spraviť doplňujúce pedagogické štúdium pre MŠ.
normil11
17.06.11,19:38
ešte by som mala jeden dotaz k téme...niekde som čítala o nejakej výnimke zo vzdelania...to by sa nemohlo týkať môjho problému? nevedela som si ten zákon vysvetliť....
Sabadka
20.06.11,06:18
ešte by som mala jeden dotaz k téme...niekde som čítala o nejakej výnimke zo vzdelania...to by sa nemohlo týkať môjho problému? nevedela som si ten zákon vysvetliť....

Výnimka zo vzdelania sa už nedáva. Naposledy bola poskytnutá v roku 2000-2001 Tie učiteľky, ktoré ju v tom roku dostali, u tých výnimka zo vzdelania zostáva zachovaná až dovtedy kým pracujú v tej istej pozícii ako vtedy keď tú výnimku dostali. Týkalo sa to tých pedagogických zamestnancov, ktorí nemali ukončené potrebné vzdelanie na výkon činnosti v zmysle vyhlášky 41/1996 v danom období mali viac ako 45 rokov a ak si dobre spomínam tak viac ako 15 rokov praxe.