prepinakos
17.06.11,06:47
Zdravím poraďáci,

načrtnem situáciu:

Vymyslel som istý marketingový systém ktorý na Slovensku ani vo svete zatiaľ neexistuje. Problém je v tom že patentový úrad mi niečo také nevie / nemôže patentovať. O 2 týždne sa mám stretnúť s potencionálnym investorom. Bojím sa však že by mi nápad mohol ukradnúť. Vie mi niekto poradiť spôsob ako sa nápad pokúsiť ochrániť. Našiel som niekde zmluvu o mlčanlivosti, ktorá hovorí o tom že ten človek nesmie použiť nič z toho s čím bude oboznámený či už ústne alebo písomne , pokuty atď. Lenže tu sa naskytá otázka odkiaľ bude jasné čo to "know-how" je. Napísať do tej zmluvy to predsa nemôžem, to by nemala zmysel.

Ja som uvažoval takto : dať si dokumenty ktoré podrobne opisjú tento systém overiť notárom , prípadne niekde u neho uložiť a v zmluve potom použiť odkaz na tento notársky overený spis v ktorom je "know-how" podrobne popísane.
Dalo by sa to takto urobiť?

Prípadne má niekto lepší nápad ? Skúsenosť?
Sem s nimi. Vopred Vám ďakujem.
Dáša_
17.06.11,04:49
raz tu bola prezentovaná aj taká myšlienka, že napíšeš a pošleš sám sebe doporučene. Obálku si potom neotvorenú uschováš pre potreby dokazaovania.
Či ti to ale bude stačiť, to netuším.
prepinakos
17.06.11,04:51
Nie je to zlá myšlienka, ale neviem či by niečo také uspelo pred súdom. To asi nie. Ale ďakuje za reakciu . Asi budem musieť zájsť za nejakým právnikom, ktorý sa v tom vyzná.
srska
17.06.11,04:54