plavčík
17.06.11,08:13
asi to sem nepatrí , ale nevedela som kde to dať...
Ahojte nemáte niekto skúsenosti s Universal agency z Michaloviec? Dcéra dostala ponuku do Holandska ako sestra - a chceli by sme si túto agentúru preveriť a neviem kde?bojím sa aby nenaletela na dáky podvod alebo neskončila ako prostitútka či čo...
plavčík
21.06.11,08:05
tak si sama odpoviem BACHA NA ŇU!!! Prišla nám pracovná zmluva a okrem dátumu nástupu tam bolo všetko inak! Tak sme to nepodpísali.
Tweety
21.06.11,08:09
tak si sama odpoviem BACHA NA ŇU!!! Prišla nám pracovná zmluva a okrem dátumu nástupu tam bolo všetko inak! Tak sme to nepodpísali.
A dobre ste urobili.:)
Indeed
21.06.11,08:10
Nielen táto, ale aj 80% týchto agentur je POCHYBNYCH !

Stačí si prečítať diskusie na exil.sk, tam je popisané kde a ako koho odrbali

vyberaju poplatky dopredu, hoci je jasný zákon, že sprostredkovanie prace je bez poplatku !

resp.odmena agentury za sprostredkovanie práce plynie z výplaty pracovníka /určité % /

Čo robí minister Mihál ???

Ved povolenia na činnost agentur vydava predsa MPSVaR

čo robí jeho kontrolná zložka ???
Tweety
21.06.11,08:11
Nielen táto, ale aj 80% týchto agentur je POCHYBNYCH !

Stačí si prečítať diskusie na exil.sk, tam je popisané kde a ako koho odrbali

vyberaju poplatky dopredu, hoci je jasný zákon, že sprostredkovanie prace je bez poplatku !

resp.odmena agentury za sprostredkovanie práce plynie z výplaty pracovníka /určité % /

Čo robí minister Mihál ???

Ved povolenia na činnost agentur vydava predsa MPSVaR

čo robí jeho kontrolná zložka ???
Určite ani žiadne povolenie nemajú, či? Potom je to fakt za zamyslenie, akých to tam hore máme.
JAJA11
21.06.11,08:16
Určite ani žiadne povolenie nemajú, či? Potom je to fakt za zamyslenie, akých to tam hore máme.

Ak nemajú povolenie, tak by sme asi na tých hore nemali nadávať. :o
Skôr je to naša chyba ak si to nepreveríme. Veď nás stále vyzývajú, ak hľadáme prácu cez nejakú agentúru, tak si ju máme preveriť na úrade práce. Tam by nám mali vedieť povedať, či sú registrovaní alebo nie. Viac tí hore spraviť nemôžu. Ostatné je na nás. Buď si to preveríme alebo sa dáme nachytať :o
Tweety
21.06.11,09:34
Ak nemajú povolenie, tak by sme asi na tých hore nemali nadávať. :o
Skôr je to naša chyba ak si to nepreveríme. Veď nás stále vyzývajú, ak hľadáme prácu cez nejakú agentúru, tak si ju máme preveriť na úrade práce. Tam by nám mali vedieť povedať, či sú registrovaní alebo nie. Viac tí hore spraviť nemôžu. Ostatné je na nás. Buď si to preveríme alebo sa dáme nachytať :o

Neporozumela si mi, písala som to tak,(či?) že možno aj majú, a vtedy by mal byť samozrejme aj nejaký dohľad-kontrola, či nie?
JAJA11
21.06.11,10:19
Neporozumela si mi, písala som to tak,(či?) že možno aj majú, a vtedy by mal byť samozrejme aj nejaký dohľad-kontrola, či nie?

Lenže väčšinou tie slušné majú aj povolenie....
Myslím, že štát by mal zodpovedať, ak dá povolenie na činnosť.....
arizona
21.06.11,10:24
To, ze maju povolenie, a su zaregistrovane na UPSVAR neda nikomu 100% istotu, ze neklamu,nepytaju zbytocne a protipravne poplatky,alebo naozaj najdu robotu,ktoru slubuju...
JAJA11
21.06.11,10:32
To, ze maju povolenie, a su zaregistrovane na UPSVAR neda nikomu 100% istotu, ze neklamu,nepytaju zbytocne a protipravne poplatky,alebo naozaj najdu robotu,ktoru slubuju...

Ale keď nie sú zaregistrovaní, tak skoro vždy sú to problematické agentúry. Veď už len to, že sa nezaregistrovali, svedčí o tom, že nie sú zodpovední..... :o
misoft
21.06.11,15:10
Výpis z OR: Základné imanie cca 6640€, je to s.r.o., každý z konateľov môže rozhodovať samostatne (čo povie jeden, druhý môže spochybniť!), výpis zo živnostenského - rozsah činností:

Predmety podnikania

Podnikateľské poradenstvo v rozsahu voľných živností
Deň vzniku oprávnenia: 27. 2. 2007

Činnosť organizačných a ekonomických poradcov
Deň vzniku oprávnenia: 27. 2. 2007

Prieskum trhu a verejnej mienky
Deň vzniku oprávnenia: 27. 2. 2007

Kancelárske a sekretárske služby (vrátane kopírovacích a rozmnožovacích služieb)
Deň vzniku oprávnenia: 27. 2. 2007

Reklamné činnosti
Deň vzniku oprávnenia: 27. 2. 2007

Sprostredkovanie predaja cestovných lístkov
Deň vzniku oprávnenia: 27. 2. 2007

Sprostredkovanie medzinárodnej odbornej spolupráce
Deň vzniku oprávnenia: 27. 2. 2007

Poskytovanie dátových služieb prostredníctvom verejnej telefónnej siete - internetová čitáreň
Deň vzniku oprávnenia: 27. 2. 2007

Organizovanie a usporadúvanie prezentácií, kurzov, školení, seminárov vrátane ich vecného a odborného zabezpečenia
Deň vzniku oprávnenia: 27. 2. 2007

Prevádzkarne
07101 Michalovce, Nám. osloboditeľov 1

Lektorská, vzdelávacia, školiaca a prednášková činnosť (okrem činnosti spadajúcich do režimu viazaných živností v oblasti ochrany práce, banskej činnosti a činnostiach vykonávaných banským spôsobom a požiarnej ochrany)
Deň vzniku oprávnenia: 27. 2. 2007

Prevádzkarne
07101 Michalovce, Nám. osloboditeľov 1

Sprostredkovanie obchodu v rozsahu voľnej živnosti
Deň vzniku oprávnenia: 27. 2. 2007

Sprostredkovanie v oblasti dopravy - služby dopravných agentúr
Deň vzniku oprávnenia: 27. 2. 2007

Sprostredkovanie výroby v rozsahu voľnej živnosti
Deň vzniku oprávnenia: 27. 2. 2007

Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) v rozsahu voľných živností
Deň vzniku oprávnenia: 27. 2. 2007

Kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) v rozsahu voľných živností
Deň vzniku oprávnenia: 27. 2. 2007

Predaj na priamu konzumáciu nealkoholických a priemyselne vyrábaných mliečnych nápojov, koktailov, piva, vína a destilátov
Deň vzniku oprávnenia: 27. 2. 2007

Predaj na priamu konzumáciu zmrzliny, ak sa na jej prípravu použijú priemyselne vyrábané koncentráty a mrazené krémy
Deň vzniku oprávnenia: 27. 2. 2007

Predaj na priamu konzumáciu tepelne rýchlo upravovaných mäsových výrobkov a obvyklých príloh ako aj bezmäsitých jedál
Deň vzniku oprávnenia: 27. 2. 2007

Predaj na priamu konzumáciu jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžok
Deň vzniku oprávnenia: 27. 2. 2007

Ubytovacie služby bez prevádzkovania pohostinských činností
Deň vzniku oprávnenia: 27. 2. 2007

Prenájom reklamných plôch
Deň vzniku oprávnenia: 27. 2. 2007

Poskytovanie služieb pre rodinu a domácnosť
Deň vzniku oprávnenia: 27. 5. 2008

Prevádzkovanie cestovnej agentúry
- bohatý výber, ktorý ihneď indikuje neserióznosť.

Nespoliehal by som sa.

BTW: pozriem sa osobne, kde sedia.
Dám potom info.
jana195
17.08.11,08:53
Chcem varovat ženy,aby sa nezaplietli s touto agenturou-veľa ludi pri nich pohorelo..........
misoft
17.08.11,15:33
Neskoro, ale predsa. Bol som sa do tej agentúry pozrieť - až trikrát! (vždy v iný deň, aj hodinu). Stále tam mali zatvorené, kancelária síce vybavená (pohľad cez sklenené dvere), ale bez života.
Moje osobné hodnotenie (pre ostatných ako informačné): nedôveryhodné (obal pekný, obsah skazený).
jana195
18.08.11,10:23
Neskoro, ale predsa. Bol som sa do tej agentúry pozrieť - až trikrát! (vždy v iný deň, aj hodinu). Stále tam mali zatvorené, kancelária síce vybavená (pohľad cez sklenené dvere), ale bez života.
Moje osobné hodnotenie (pre ostatných ako informačné): nedôveryhodné (obal pekný, obsah skazený).
Čista pravda...profesionalny podvodnici ...
plavčík
19.08.11,04:52
Tak je to! Agentúra niečo iné hovorí a potom dá úplne inú veľmi podozrivú zmluvu. Zakázala som to dcére podpísať.Táto agentúra je ako mnohé ďaľšie nespoľahlivá.
jana195
19.08.11,11:31
Tak je to! Agentúra niečo iné hovorí a potom dá úplne inú veľmi podozrivú zmluvu. Zakázala som to dcére podpísať.Táto agentúra je ako mnohé ďaľšie nespoľahlivá.
Ano...vedia pekne oblbnut,a všetko je inač...
badko204
03.05.17,18:13
Robil niekto za univerzal aka je to agentura