Ľuboš Valach
17.06.11,08:33
Dobry den.
Mam otazku pokial je stupacka brana ako spolocne zariadenie domu ? Ja to chapem tak ze spolocna je len hlavna zvisla rura. Vsetky odpocky ktore idu znej su uz majetkom vlastnika bytu.
Ide oto ze u jedneho vlastnika zatekalo a bola mu realizovana vymena trojodbocky ktora sa nasledne napaja do hlavnej rury. Nas spravca to dal preplatit z fondu oprav, bez toho aby sa ma nato, ako predsedu opytal. Je to spravne?

Vdaka za odpoved.

:confused:
arizona
17.06.11,07:37
Halli
17.06.11,11:07
Dobry den.
Mam otazku pokial je stupacka brana ako spolocne zariadenie domu ? Ja to chapem tak ze spolocna je len hlavna zvisla rura. Vsetky odpocky ktore idu znej su uz majetkom vlastnika bytu.Až od odbočky ďalej...
Ide oto ze u jedneho vlastnika zatekalo a bola mu realizovana vymena trojodbocky ktora sa nasledne napaja do hlavnej rury. Nas spravca to dal preplatit z fondu oprav, bez toho aby sa ma nato, ako predsedu opytal. Je to spravne?

Vdaka za odpoved.

:confused:

správne...odpoveď červeným
IvanPK
17.06.11,15:47
Podľa mňa je dôležitejšie, prečo ty ako predseda si o tom nevedel, správca nekomunikuje s predsedom SVB, čudné! Naše SVB je vlastníkom aj odbočiek...menili sme všetky stúpačky kanalizácie, pretože nám tiekli odbočky,boli prasknuté...je dôležité určiť si čo je SVB a čo je vlastníkov....potom nie sú problémy...a ešte to máme tak že ja ako predseda zabezpečujem opravy, havárie.....správca ja mimo....
Halli
17.06.11,16:25
Podľa mňa je dôležitejšie, prečo ty ako predseda si o tom nevedel, správca nekomunikuje s predsedom SVB, čudné! Naše SVB je vlastníkom aj odbočiek...menili sme všetky stúpačky kanalizácie, pretože nám tiekli odbočky,boli prasknuté...je dôležité určiť si čo je SVB a čo je vlastníkov....potom nie sú problémy...a ešte to máme tak že ja ako predseda zabezpečujem opravy, havárie.....správca ja mimo....

Ivan podľa registra sa u nich menia predsedovia ako na páse a on je predsedom len od marca 2011 a k tomu sú SVB v správe niekoho, tak sa ani nečudujem...;)
IvanPK
17.06.11,18:46
Prepáčte to som nevedel , ja som 10 rokov....
verkaz
18.06.11,07:53
Keď sme si dávali robiť nové rozvody, tak sme všetko odbočky aj ventily platili zo spoločného. Vlastníkom sa to odovzdalo a teraz si už opravy odbočiek, ventilov a všetko, čo je od napojenia do bytu hradia sami.
Ty by si si mal sadnúť so správcom a vykonzultovať si tieto záležitosti. A nemal by bez tvojho predchádzajúceho súhlasu nič dávať v bytoch opravovať.
Gapo
18.06.11,08:05
Tá "trojodbočka" sa volá stromček a ako taký patrí k stupačke, čiže je spoločný. ;)