zedino
17.06.11,08:47
Dobrý deň poraďáci,

som vo fáze riešenia výzbroje kotolne, vzhľadom k faktu, že nemám a ani nebudem mať na pozemku plyn som nútený riešiť primárny zdroj energie elektricky. Niekde, bohužiaľ, už neviem kde som čítal, ýže existujú aj telesá na prípravu teplej vody s integrovaným tepelným čerpadlom využívajúcim teplý vzduch v miestnosti kde sú inštalované, ak má s tým niekto skúsenosti, alebo o tom aspoň niečo vie, poprosil by som o info event. aj nejaké referencie ak je to možné.

Ďakujem
tienik
17.06.11,09:06
Preco bohuzial?
Mylsim ze prave v dnesnej dobe to zacina byt zaujmave.
K otazke, existuje cosi take, napri firma NILAN to dava do rekuperacnych jednotiek.
Moj osobny nazor je, ze ako hracka na leto je to drahe - pretoze to moze ekonomicky fungovat len ak mam tepla prebytok. V zime vodu radsej zohrejem priamo, ako brat teplo zo vzduchu - co som predtym vykuril.
zedino
17.06.11,13:36
Samozrejme ze to nepojde z vykurovaneho vzduchu niekde v kupelni bude to v technickej miestnosti resp. kotolni, vedla garaze, bez priameho vyhrevu z domu, studeny vzduch samozrejme bude odvadzany mimo dom klasickym vzduchotechnickym potrubim, ved to by bola blbost aby som si ochladzoval dom :-)

Len som chcel vediet ci to nahodou niekto nema a ake su s tym skusenosti
peterkos2
17.06.11,17:52
Veď daj klasické TČ napr. vzduch-voda a máš vyriešené aj kúrenie aj TUV.
pedroman1
05.07.11,11:52
Skus pozriet na stranku heatpump.sk /bojlery-quad-energy/
zedino
07.08.11,09:37
no praveze klasicke TC nechcem riesit, zatial mi nikto jasne neukazal ze pri 10 - 15 k investicii do systemu TC na kurenie a ohrev TUV mam zmysluplnu navratnost, vyhladovo maximalne do 5 rokov, ina ani nema vyznam, a riesenie bojler + integrovane TC v radovo 5-7 x nizsej investicii mi pride podstatne rozumnejsia varianta, preto sa chcem uberat prave tymto smerom, len som chcel nejake referencvie ci a ako to funguje, nejake osobne kontakty na ludi co to maju uz mam, myslel som ci aj tu nejaki nadsenci nezdielaju zanietenie pre tieto technologie ;-)

PS: tie heatpump vyzeraju velmi slubne, bol som na dovolenke takze som to zatial neriesil ale planujem hned zajtra - 8.7. - kontaktovat - dik