BlackChildNin
17.06.11,08:51
Dobrý deň. K 1.12.2010 som kúpil byt, avšak kľúče som dostal až o dva týždne. Teraz mi prišlo vyučtovanie kurenia, kde platím aj za tieto dva týždne + navyše platíme všetci nájomcovia aj za 6-8bytov, ktoré nemajú vlastníkov. Môže to tak byť? ďakujem
zacik23
17.06.11,12:17
kedze "6-8 bytov este nema vlastnikov" tak predpokladajme ze si kupoval byt v novostavbe priamo od developera. Samozrejme ze tieto byty maju vlastnika, je nim bud priamo developer alebo nejaka firma nim ucelovo zalozena (ktora zvykne po predaji posledneho bytu okamzite zaniknut aby nebolo voci komu riesit reklamacie a podobne). Za vsetky nepredane byty plati ich vlastnik (=developer) prispevok do fondu oprav a vsetky ostatne poplatky tykajuce sa bytov (elektrika za spolocne priestory, fixna zlozka tepla,...).

Pri kupe bytu si urcite podpisoval zmluvu o sprave so spravcovskou spolocnostou (vacsinou tiez firma ucelovo zalozena developerom) ktora ti aj vystavila vyuctovanie za rok 2010. Doporucujem sa obratit na nich, ak vsak nemas pisomne podchytene ze platis az od prevziatia klucov (a samozrejme sa vtedy robil odpocet meracov) tak bohuzial budes musiet zaplatit cely mesiac od kupy bytu.

P.S. zavidim ti ak "platba za 2 tyzdne kurenia naviac" je tvoj najvacsi problem po takmer pol roku byvania...