Tanče
16.11.07,15:08
Ten kašeľ sa mi nepáči. Nebol chorý?

Tak to neviem, ci bol chory alebo posobila nejaka otrava ktora vyraďovala organy az kym....???. Pohyboval sa vsak normalne. A ak bol lenivy tak som to prisudzovala jeho nocnemu zivotu...
bv_alexandra
16.11.07,16:12
Krásavec. Rozpráva?Ano, rozpráva má dva roky takže už má dosť veľku slovnú zásobu, a napodiv slová ktoré nepatria do slovníka, sa naučil najrýchlejšie:D

ako zdraví klientov? :DZatiaľ slušne chvalabohu:D
Je naučený tak, že ked ráno prídem hned zdraví ahoj dobré ráno, a ked odchádzame tak tiež pozdraví.
A čo sa týka klientov, ked dojdú tak nepozdraví, len ked odchádzajú tak im zakričí dovidenia. :rolleyes:Dožvie prečo:D
Jediný človek koho pozdraví aj pri príchode je poštár:---
Tarif
20.11.07,10:14
Mám papagája Alexandra Velkého, lieta v byte a zdemoluje nám všetko.Klietku neznáša. Ak máte niekto takého papagája ozvite sa.
jež
03.12.07,17:33
Má niekto skúsenosti s cestovaním autobusom, alebo vlakom zo psíkom ? Ja mám malého psíka - maltézsky , má 5 mesiacov a chcem cestovať až 160 km. Ale neviem či to pôjde autobusom. Preto zisťujem ako chodia vlaky, aj keď budem mať okľuku 70 km. Prestupovala by som aj na medzinárodný, a tam mám zas problém, či nás zoberu.
Prosila by som o každú radu. Ďakujem.
judita1971
03.12.07,20:25
Toto je môj miláčik Buddy - rhodézsky ridgeback.
Cecilia
03.12.07,20:25
šteniatko už mám doma, je to maltézky a vola sa Timmy,no len by som chcela vedieť ako naňho aby som ho naučila vykonať svoju potrebu vonku. Codíme po vonku dosť dlhu dobu , tam nespaví nič a v byte tak za pol hodinky už je nacikane. Viem že to nepôjde na prvý krát, trpezlivosť mám, ale možno neviem ako na to. Ďakujem za každú radu.

Ja som nášho maltezáka učila chodiť von, podľa knihy. Ráno o štvrtej som vstávala, bolo leto, pred tromi rokmi, keď bol ešte maličký. Pes má ísť von po vlastných, nie na Vašich rukách, aby si tú cestičku každé ráno zapamätal. Aj sa to podarilo, naučil sa asi po mesiaci pekne chodiť vonku do trávičky. Teraz má už tri roky a začína nám robiť napriek, neviem prečo. Keď ho nevidíme, očúra nám stoličku v kuchyni alebo keď je niečo spadnuté na zemi, napr. igelit. taška, tak to očúra, ale nikdy ho nevidíme, ako to robí. A robí to iba v určitých miestnostiach, na chodbe nie. Nechápem, je to špecialita maltezákov?
AlaNR
04.12.07,11:49
My sme zdedili jednu čiermu mačku po susede. Bohužiaľ alebo bohudík sa okotila a máme 5 malých čiernych mačiat.

Sú strašne zlatučké, väčšinou sú samá pavučina, lebo sa tárajú kade tade po pivniciach a šopách.
Zatiaľ sú také maličké, majú tuším len tri mesiace. No neviem, keď vyrastú, čo budeme robiť so šiestimi čiernymi mačkami:eek:

To budeme s maminou ako také bosorky, stačí posadiť na plece a ideš...
Keďže sme len dve, tak štyri ponúkam. Bosorky hláste sa :D
Bionda
04.12.07,15:15
No ja by som celkom rada získala zase čierne mačky. Ja som z okolia NR a ty ALA?
A čierne nie sú len pre bosorky :D
wayan
04.12.07,19:14
Ahoj Cecilia,mam ten isty problem s yorkshirom,zadala som preto novu temu prave kvoli tomuto problemu.skus sa na to mrknut a pridat nejake skusenosti a rady.mozno sa nam nejako podari ich prevychovat...
Eulalia
05.12.07,04:38
Má niekto skúsenosti s cestovaním autobusom, alebo vlakom zo psíkom ? Ja mám malého psíka - maltézsky , má 5 mesiacov a chcem cestovať až 160 km. Ale neviem či to pôjde autobusom. Preto zisťujem ako chodia vlaky, aj keď budem mať okľuku 70 km. Prestupovala by som aj na medzinárodný, a tam mám zas problém, či nás zoberu.
Prosila by som o každú radu. Ďakujem.
Moja skúsenosť zpred 3 rokov, keď som ešte mala psíka - psíkov berú práve len do medzinárodných IC vlakov. Do vnútroštátnych IC rýchlikov ich nechceli brať. Popýtaj sa na stanici v pokladni a hlavne v dopravnej kancelárii. Platíš za neho polovičné cestovné, aj keď ho budeš mať na kolenách v taške. V autobuse to záleží na prepravnej spoločnosti, aké má pravidlá.
AlaNR
05.12.07,07:21
No ja by som celkom rada získala zase čierne mačky. Ja som z okolia NR a ty ALA?
A čierne nie sú len pre bosorky :D

Jasne, som z tesného okolia.
Len sa obávam, že mačky nechytí nikto, lebo sú strašne bojazlivé. Nedajú sa chytiť nikomu a keď sa k nim ktokoľvek priblíži, naježia sa a škriabu. :(
mirpo
05.12.07,07:48
Jasne, som z tesného okolia.
Len sa obávam, že mačky nechytí nikto, lebo sú strašne bojazlivé. Nedajú sa chytiť nikomu a keď sa k nim ktokoľvek priblíži, naježia sa a škriabu. :(
Presne toto hovorili aj o našom kocúrikovi, keď sme si ho brali. Škriabal, naježil sa....:eek: Keď sme ho už mali v náručí, tak sa len pritúlil a ticho čakal :)
Teraz, po 1/2 roku je to ten najväčší maznák, len sa túli, nechá sa nosiť na pleci...:D... nie je čierny, ale skôr hnedý - viď príspevok č. 210 :---
Viera Klimentová
05.12.07,08:05
Ak máte akékoľvek problémy, nie len zdravotné, ale aj povahové, či návykové kliknite si na webovú stránku mačky SOS. Sú tam veľmí dobré a účinné rady aj od odborníkov veterinárov. Ja som práve tejto stránke nesmierne vďačná za záchranu môjho malého Samka-kocúrika.

Moji miláčikovia-Murko už nie je, mal 12 rokov. Priatelia mi poslali Samka, ktorého sa podarilo zachrániť.
Bionda
05.12.07,16:51
Keď som ako malá začala s chovom mačiek, ja aj sestra sme dostali každá jednu, dalo mi to dosť k tomu, aby som si vedela poradiť. Na začiatku som bola dodriapaná a dohryzená, ale chce to čas , aby si na vás zvieratko zvyklo. Dnes viem, že až tak rýchlo si zas zvykať nemusí, ale vysvetlite dieťaťu, že jeho zvieratko chce čas :D:D, aby si zvyklo.
Ale sa musím pochváliť, že mačka mi potom nosila pozabíjané myši a kládla mi ich na okno, alebo pred dvere a vždy keď mala mladé ma zaviedla presne, kde ich na povale v sene mala a dokonca som ich mala povolené aj chytať, bez toho, aby ich odmietla. ( aj keď vedela, že bude selekcia a jej zostane možno 2-3 max) .
Dnes zháňam mačky pre moju mamu, nakoľko jej otrávili všetky. Takže Ala nuž neviem ako sa teda dohodneme, ak môžem poradiť, skús toto:, nos im mlieko a stále buď najprv obďaleč- aby videli že nie si nebezpečná a keď budú piť, tak sa pomaly približuj,keď odbehnú, tak zase nepohnute pozoruj, kým zas nepôjdu papať, možno aj týždeň budú úplne plaché- závisí od hladu, ale príde deň a ty ich pohladíš.
Nuž daj vedieť, ja som už zháňala, mám pre nich pekný domov s veľkým priestranstvom a dobrou gazdinou.
ajale
17.12.07,21:15
Toto je nas William bude mat onedlho 7 rokov, fotky su z Izraelu, tam sme ho museli obcas dat ostrihat.
VladoaKatka
18.12.07,04:28
Priepela by som do tejto témy s jednou príhodou.
Bolo to asi pred 30-timi rokmi. Po skončení školy som pracovala v jednom väčšom podniku, v areáli nás rozvážal závodný autobus na jednotlivé prevádzky. Po dovolenke jedna naša staršia kolegyňa plakala a rozprávala nám, že pred týždňom Miška pochovala, že je to strašné samej v tom byte, každý deň chodí na jeho hrob atď..... Druhá kolegyňa sa jej spýtala, či sa Zuzka nevrátila? a tá pani, že nie, že už mesiac je preč a nič o nej nevie, plakala ďalej.
Na to dvaja páni za mojim chrbtom - "chudera pani syna pochovala, dcéra jej ušla, to je strašný osud".

To boli kocúrik Miško a mačička Zuzka.
ajale
18.12.07,11:51
tak tieto ufá síce nie sú domáce, len sídliskové, ale celkom sa s nimi dá :D
Tie macicky vizeraju ako tie co sa im podarilo v Korei naklonovat:D
mirpo
14.02.08,17:48
Aké môžu byť dôvody, aby fenka utekala - podhrabávala sa pod plotom k susedom a ďalším v rade...:confused: Už neviem čo s ňou :mee::mee::mee:
Naučila ju to fenka bývajúca o dva domy vedľa. Podhrabala sa k nám a spolu aj s našou behajú po záhradách:eek: A to sa naša aj hárala. Takže ak by boli šteniatka, ponúknem:D
PS: mám am. kokeršpanielku - 8,5 mesačnú
sway
14.02.08,18:02
.... a zasa je môj miláčik prudko aktuálny - už je tu so mnou na Porade nejakú chvíľu.... ;) :D
Meggi 1
14.02.08,21:08
.... a zasa je môj miláčik prudko aktuálny - už je tu so mnou na Porade nejakú chvíľu.... ;) :D
mimotemy Akého ty máš chlpatého asistenta ! :D:D
sway
15.02.08,07:37
mimotemy Akého ty máš chlpatého asistenta ! :D:D


...no, robíme odušu....;)
jež
16.02.08,17:55
Mám od novembra 2007 malého psíka maltezského.Teraz má 7 mesiacov, Začal krívať na zadnú labku aj kvílil keď som ho zobrala na ruky. Navštívili sme veteriára, a ten mu spravil snímok . A výsledok. Psík ma poškodený od narodenia kľb, treba mu to operovať. Vraj jediné riešenie, lebo by to bolo čím ďalej horšie.
Mali ste niečo podobné ?
dalida
22.02.08,05:14
Aj ja by som rada predstavila našich "malých" :D:D:D miláčikov. Sú to rodézski ridgebackovia: s bielymi labkami Brunko a ten druhý Edgar. Sú to lapaji, úspešne nám plienia kus záhrady, ale čo keď ich máme tak radi!:)
iika
22.02.08,10:15
Viem, ze je to mimotemy, ale predsa prosím o radu: ako je to s importom papierového psa z Čiech na Slovensko- aké potvrdenia sú treba? Ak viete link, kde sa to dočítam, vložte ho sem. Neotravovala by som, keby to nesúrilo. Ďakujem.
damati
04.03.08,14:23
Náš miláčik
zuhl
04.03.08,15:01
Tu je náš miláčik.
maxipc
05.03.08,14:37
Toto je moja labradorka Ella, ešte len dorastenka, má 7 mesiacov.
JaDo
05.03.08,21:48
Tak krásne čiernu labradorku som ešte nevidela.
trisestri
08.03.08,11:12
podla mna ako domaci milačikovia su vhodny do bytu aj morske prasiatka-su mile,pritulne a celkom aj čistotne
baniz
08.03.08,14:27
Toto sú naše šteniatka Westíkov.
Fipeko
19.03.08,23:57
Ja som tiez viezla psika z Ciech, chovna stanica ktora psika predava dava psika aj s pasom aj s tetovatovanim a pod. takze kupujuci nema v podstate ziaden problem
takze dostanete rodny list, pas, tetovanie alebo cip
a odveziete si psika domov a ak sa mozem spytat ako rasu idete kupit a z akej chovnej stanice?
Fipeko
19.03.08,23:59
a este poznamka nezabudnite na zmluvu o kupe nie kvoli importu ale kvoli Vam
mirpo
20.03.08,08:10
Hurááááááá! Od včera máme 2. havinka (zase fenku):eek::);):---:D:---:)
Takže mám doma konečne dve slečny - am. koker. Zoznámenie dopadlo výborne...:) Prikladám pár foto
VladoaKatka
20.03.08,08:11
Hurááááááá! Od včera máme 2. havinka (zase fenku):eek::);):---:D:---:)
Takže mám doma konečne dve slečny - am. koker. Zoznámenie dopadlo výborne...:) Prikladám pár foto

Sú nádherné :):):)
mirpo
20.03.08,08:15
Sú nádherné :):):)
Ďakujééém.:) Ale tá radosť, ktorú mám z nich je nevyčísliteľná.... a samozrejme radosť, ktorú mi tým chcel urobiť môj drahý /snúbenec/ :---:):---
VladoaKatka
20.03.08,08:18
Ďakujééém.:) Ale tá radosť, ktorú mám z nich je nevyčísliteľná.... a samozrejme radosť, ktorú mi tým chcel urobiť môj drahý /snúbenec/ :---:):---

Máme tiež dvoch psov, ale zo šteniatka a ich vzájomnej lásky a staroslivosti dospelého psa o šteňa sme mali najväčšiu radosť. Takou láskou, ako sa on staral o to 6 mesačné psíča málokedy vidíš aj medzi ľudmi, bohužial.:)
Prajem Ti aby si z nich mala len a len radosť.
mirpo
20.03.08,08:29
Máme tiež dvoch psov, ale zo šteniatka a ich vzájomnej lásky a staroslivosti dospelého psa o šteňa sme mali najväčšiu radosť. Takou láskou, ako sa on staral o to 6 mesačné psíča málokedy vidíš aj medzi ľudmi, bohužial.:)
Prajem Ti aby si z nich mala len a len radosť.
Tá staršia má len 10 mesiacov a tá malá má 7 týždňov - takže máme dve šteniatka :---:) ale hneď ako malá zakňučí naša Nelka už je pri nej a utešuje ju. Len uvažujem načo mi je telka, keď mám maznáčikov. :---
Dav
20.03.08,09:00
Máme tiež dvoch psov, ale zo šteniatka a ich vzájomnej lásky a staroslivosti dospelého psa o šteňa sme mali najväčšiu radosť. Takou láskou, ako sa on staral o to 6 mesačné psíča málokedy vidíš aj medzi ľudmi, bohužial.:)
Prajem Ti aby si z nich mala len a len radosť.
Súhlasím!!!

My sme zažili lásku asi ročnej fenky k rodinke mama + 6 šteniatok.Fenka bola z útulku u nás asi pol roka, kým sa jej nájde dajaká rodina....dostala u nás doživotie:), a tú rodinku sme mali tiež ako detašované pracovisko útulku. Naša vyslovene dominantná, žiarlivá, neprispôsobivá hafanica dala absolútne čitateľným spôsobom najavo votrelkyni, že ju nechce ohroziť. A starala sa o jej šteniatka. Aby neušli, aby boli pri matke, aby boli čisté, hrala sa s nimi. Bolo to zároveň smiešne a dojímavé.
andreaS
20.03.08,19:12
Mirpo: prenadherne fotky!!!! akurat sme ich obdivovali a rozmyslali co by robil ten nas, keby sme si zaobstarali dalsie stenko... skoda ze si to nemozeme v panelaku dovolit :( uprimne zavidim dvoch amikov a hlavne to milucke krasnucke a hebucke steniatko! :) teda oprava tie dve steniatka :)

a co sa tyka tej telky, ked bol ten nas maly, tak tiez sme ju sledovali len velmi malo. Dnes ma uz styri roky (zrovna presne dnes) ale stale sa neviem na neho vynadivat a zakazdym vie prekvapit niecim novym.
mirpo
25.03.08,19:18
Tak prikladám ďalšie foto mojich chlpáčikov. Naša nová kokerka sa volá Angie /Endží/, akože anjelik v kratšej forme. :D:D Máme ju už skoro týždeň a vie sa vypýtať von, keď potrebuje a podarí sa jej aj sadnúť na povel :---:):eek: len som zvedavá, či jej to aj vydrží.
Dav
29.03.08,15:55
Odporúčam do pozornosti stránku http://www.havino.net/.

Pokiaľ by niekto chcel chlpatého miláčika, sú tam, a čakajú, a čakajú, kým nájdu domov.
Možno niekto potrebuje práve takého kamaráta:), aký hľadá domov.
Simonab
03.04.08,14:57
Náš Jorko má strašne rád sneh. Posúďte sami.:D
durisovad
03.04.08,15:36
A neoziabali ho labky? Nemal by mat aj cizmicky?
Simonab
03.04.08,17:32
A neoziabali ho labky? Nemal by mat aj cizmicky?
Neboj určite nie, aj ten kabátik má hlavne kvôli tomu aby sme ho nemuseli celého kúpať keď prídeme zvonka, lebo to on nemá rád.:D A aby nebol hneď celý mokrý
Elena Navrátilová
03.04.08,17:38
Simonka je strašne krásny... človek hneď znežnie keď ho vidí aký je krásny. ;)
Eulalia
03.04.08,18:03
Neboj určite nie, aj ten kabátik má hlavne kvôli tomu aby sme ho nemuseli celého kúpať keď prídeme zvonka, lebo to on nemá rád.:D A aby nebol hneď celý mokrý
A aby ho na tom snehu bolo vôbec vidno;):)
Dav
03.04.08,18:12
Wendy, sadni!
Eulalia
03.04.08,18:23
Wendy, sadni!
Jéééj, tá je krásna a aká poslušná:) To sa Ti smeje, keď máš takú spoločníčku;)
Dav
04.04.08,05:38
Jéééj, tá je krásna a aká poslušná:) To sa Ti smeje, keď máš takú spoločníčku;)


Poslušná:D , to teda je. A spoločníčka na nezaplatenie. No, veď jej ani neplatím:D:D:D.
kitky
04.04.08,11:09
Náš Jorko má strašne rád sneh. Posúďte sami.:D


Je uzasny. Aj my mame WHWT.:)
beatap
04.04.08,11:30
akoby som videla nášho Bobbyho aj s tou vestičkou
omega2.0
07.04.08,07:57
My mame zakrslika, zajacika Alexa , je s nim sranda
Chceli ho deti a staram sa o neho ja s manzelkou :)
Eulalia
07.04.08,14:48
My mame zakrslika, zajacika Alexa , je s nim sranda
Chceli ho deti a staram sa o neho ja s manzelkou :)
A foto je kde?:)
JankaV.
07.04.08,16:56
Posielam aj nášho domáceho miláčika.
Eulalia
07.04.08,17:51
Posielam aj nášho domáceho miláčika.
Krásny, skoro ako Beethoven:)
Maya
17.04.08,16:28
Toto je moja jazvecicka Tapka :---
19313
arizona
18.04.08,18:49
Ahoj, posielam aj ja niečo z nášho zverinca:---
Dav
19.04.08,20:21
Arizona, dokonalá ZOO.Krásne zvieratka.
Eulalia
20.04.08,04:58
Arizona, dokonalá ZOO.Krásne zvieratka.
A najviac sa mi páči, ako spolu dobre vychádzajú. Keď to mača leží kľudne veľkému hafanovi pod nosom´.;):---
arizona
20.04.08,05:16
Arizona, dokonalá ZOO.Krásne zvieratka.
ďakujeme za pochvalu:):):)
Miru
21.04.08,05:51
Mate strašne krásnych miláčikov ,ale aj ja ,bez nich si už neviem svoj život ani predstaviť.
Simonab
21.04.08,06:06
Mate strašne krásnych miláčikov ,ale aj ja ,bez nich si už neviem svoj život ani predstaviť.
Tak nám ich predstav.:---;)
Dav
21.04.08,06:06
Miru, tak ich odfoť a ukáž, alebo napíš o nich niečo viac.
Dav
21.04.08,06:07
Tak nám ich predstav.:---;)
Zase som s niekým na jednej vlnovej dĺžke?:D
arizona
21.04.08,06:30
A najviac sa mi páči, ako spolu dobre vychádzajú. Keď to mača leží kľudne veľkému hafanovi pod nosom´.;):---
To bol úžasný pár! Tú mačičku nechala stará mačka, keď mala asi dva týždne.Bolo nám jej ľúto, tak sme ju nejako"vypiplali".A naša pitbulka, ktorá inak mačky neznáša, si ju doslova adoptovala. Učila ju všetko podľa seba, mača všetko opakovalo. Keď štekal pes pri bráne,mačka vedľa(aj keď štekať sa nenaučila:---, pózu mala rovnakú), keď pes žral trávu na trávenie, žrala aj mačka, do akej pohohy lahol pes, tak aj mačka. Dokonca aj jedávali z jednej misy, psie konzervy , svoju misku si ani nevšimla. Chodili stále spolu, bolo to krásne divadlo, dokázali sme ich pozorovať celé hodiny.Ale žiaľ, pred pol rokom nám ju zrazilo auto. Strašne nám bolo smutno...no, ale doterz ju spomíname a stále sa smejeme nad jej "kúskami".Teraz máme iba tie dve biele.
Už si neviem ani život bez zvierat predstaviť. V tomto dnešnom uponáhľanom a pretechnizovanom svete je pohľad na tie bezstarostné,hrajúce sa zvieratká najlepším relaxom:):):)
Miru
21.04.08,16:04
Tak vy ste to chceli,ale ja ich mám viac ,tak to bude chvíľu trvať ,idem postupne :toto je BONY ale šéf celého dvora je trošku menší ARY
Dav
21.04.08,16:15
Miru, bol by hriech neukázať takých fešákov:).
Miru
21.04.08,17:31
kocúr MAX je strašný žmochlo má 2 roky ,
Semi má 8 a je to pohoďák
arizona
21.04.08,18:03
Tak vy ste to chceli,ale ja ich mám viac ,tak to bude chvíľu trvať ,idem postupne :toto je BONY ale šéf celého dvora je trošku menší ARY
zlaté sú všetky, no ten čierno-biely je nááádherný;)
Miru
21.04.08,18:07
Dvaja Čerti
LAURA na okne a občas trma vrma na jednom vankúši
Eulalia
22.04.08,03:15
Dvaja Čerti
LAURA na okne a občas trma vrma na jednom vankúši
Miru - koľko ich je celkom? A sú nádherné, to by bol hriech, nechať si to pre seba:)
Simonab
22.04.08,06:04
No dnes som si povedala, že na Poradu len nakuknem a tu ho máš musela som sa prihlásiť nedalo mi. Sú krásne tie tvoje zvieratká. A znášajú sa psíkovia s mačičkami? Tá doga je nádherná, musím ukázať kamoške, o takej sníva.
Miru
22.04.08,08:40
Sú v pohode dogu sme doniesli a už sme mali mačky takže je zvyknutá a oni si z nej spravia aj vankúš
Dav
23.04.08,11:47
Prikladám svojho jediného miláčika, aby sa skamarátila s ostatnými:)
VladoaKatka
02.05.08,07:44
Syn hovoril večer:
Otec mám pre Teba dve správy - jednu dobrú a jednu zlú, ktorú chceš počúť ako prvú?
tak tá dobrá - nechal si otvorený skleník, ale ja som zatvoril dvere.

a tá zlá - ale ešte predtým Tvôj miláčik DAX /náš 6-ročný vlčiak/ si ľahol do šalátu.:eek:
ludmila12
02.05.08,08:53
Mne sa stalo že som prišla do práce a išla som si vytiahnuť okuliare z kabelky a vytiahla som si žuvaciu kostičku krásne klzkú pretože moja Dorotka /pudel/ si ju potrebovala niekde bezpečne schovať.:)
Adkah
02.05.08,12:45
Ahojte, vsetky zvieratka su tak nadherne. Aj moj priatel mal psika vlciaka ale uz nie je medzi nami 1.rok a 4 mesiace.Nemozem najst nejaku fotku ale vsetci sme ho mali velmi radi. Ale teraz si chcu obstarat noveho. Nejake steniatko. Nema alebo nebude mat niekto steniatka vlciaka? A pripadne aj kolko by stalo?
Dav
02.05.08,14:54
Ahojte, vsetky zvieratka su tak nadherne. Aj moj priatel mal psika vlciaka ale uz nie je medzi nami 1.rok a 4 mesiace.Nemozem najst nejaku fotku ale vsetci sme ho mali velmi radi. Ale teraz si chcu obstarat noveho. Nejake steniatko. Nema alebo nebude mat niekto steniatka vlciaka? A pripadne aj kolko by stalo?Skús poprezerať aj www stránky útulkov.
vema
05.05.08,07:11
Má niekto skúsenosti so strihaním psíka doma? Chcela by som si kúpiť mašinku na strihanie a strihať môjho psíka sama. Nemám s tým však žiadne skúsenosti. Je to náročné, alebo to zvládne aj neodborník. Môj psík nemusí byť ostrihaný odborne, stačí na nizku srsť, lebo kliešte a bodliaky robia svoje. Nechce sa mi ju objednávať u kaderničky a mám aj zlé skúsenosti. Na posledy bola strihačka nervózna a aj jej capla po hlavičke a mňe nebolo viac treba. Bola som dosť nahnevaná, pritom psík nevystrájal až tak, aby ho bila.
mirpo
05.05.08,07:51
Má niekto skúsenosti so strihaním psíka doma? Chcela by som si kúpiť mašinku na strihanie a strihať môjho psíka sama. Nemám s tým však žiadne skúsenosti. Je to náročné, alebo to zvládne aj neodborník. Môj psík nemusí byť ostrihaný odborne, stačí na nizku srsť, lebo kliešte a bodliaky robia svoje. Nechce sa mi ju objednávať u kaderničky a mám aj zlé skúsenosti. Na posledy bola strihačka nervózna a aj jej capla po hlavičke a mňe nebolo viac treba. Bola som dosť nahnevaná, pritom psík nevystrájal až tak, aby ho bila.
Ja som skracovala srsť mojej kokerke, lebo sme boli v lese a nedal sa jej bordelík zo srsti vyčesať... tak som ju "ošmikala" :eek: chúďatko moje /asi sa aj hanbiť na prechádzke musela :mee:/ ale šťastie je, že jej to rýchlo dorástlo.
Tiež si plánujem kúpiť mašinku - na výstave v BA. Tam som už čosi odpozerala:) a ešte som predbežne dohodnutá s jedným pánom v psom salóne, že ma trochu zaučí :--- :)
ludmila12
05.05.08,08:09
Má niekto skúsenosti so strihaním psíka doma? Chcela by som si kúpiť mašinku na strihanie a strihať môjho psíka sama. Nemám s tým však žiadne skúsenosti. Je to náročné, alebo to zvládne aj neodborník. Môj psík nemusí byť ostrihaný odborne, stačí na nizku srsť, lebo kliešte a bodliaky robia svoje. Nechce sa mi ju objednávať u kaderničky a mám aj zlé skúsenosti. Na posledy bola strihačka nervózna a aj jej capla po hlavičke a mňe nebolo viac treba. Bola som dosť nahnevaná, pritom psík nevystrájal až tak, aby ho bila.

Asi záleží od zručnosti, ja by som si netrúfla moju Dorotku strihať ani za nič na svete. Tiež som hľadala kaderníčku ktorá má trpezlivosť a nevyvezuje a hlavne nebije psíkov lebo to by som nezniesla. Zo začiatku som bola celý čas pri strihaní ale nerobili mi dobre tie psie oči čo po mne hádzala. Od určitej doby ju čakám vonku a je oveľa kľudnejšia pri strihaní.Máme stálu kaderníčku ktorá je veľmi trpezlivá, sem tam len počujem von, Dorota drž sa veď si už dospelá, nesprávaj sa ako šteňa. A potom víde von moja malá hrdá krásavica.
:)
vema
05.05.08,08:16
Asi záleží od zručnosti, ja by som si netrúfla moju Dorotku strihať ani za nič na svete. Tiež som hľadala kaderníčku ktorá má trpezlivosť a nevyvezuje a hlavne nebije psíkov lebo to by som nezniesla. Zo začiatku som bola celý čas pri strihaní ale nerobili mi dobre tie psie oči čo po mne hádzala. Od určitej doby ju čakám vonku a je oveľa kľudnejšia pri strihaní.Máme stálu kaderníčku ktorá je veľmi trpezlivá, sem tam len počujem von, Dorota drž sa veď si už dospelá, nesprávaj sa ako šteňa. A potom víde von moja malá hrdá krásavica.:)No, budem ešte o tom uvažovať, lebo taký strojček na strihanie nestojí 5 korún, skúsim zohnať inú kaderníčku. Na túto sa už sťažovalo veľa ľudí, len neviem prečo to robí, keď je z toho nervózna. Mám taký dojem, že si veľa objedna a potom nevládze. Vždy sa sťažuje, že ju bolia nohy aj ruky. Ďakujem za radu a názor.
ludmila12
05.05.08,10:20
V Bratislave by som vedela poradiť teda BA-Lamač tiež má veľa zákazníkov a verím, že ju musia bolieť nielen ruky ale aj celé telo ale v prvom rade musí mať dobrý vzťah k zvieratám a brať si len toľko práce koľko vládze. Prajem veľa šťastia
mirpo
06.05.08,09:59
Mne sa tá moja doma drží pekne pri fénovaní, aj pri trimovaní, či strihaní. :--- Ale v salóne sme ešte neboli, len sa nechávame poučovať... No teraz sa chystám tú moju krásavicu objednať. Na salón aj kaderníčku sú veľmi dobré ohlasy, pekne strihá a hafani ju majú radi.... tak som zvedavá.
PS: Keďže mám dve amer. kokeršpanielky, chcela by som si ich strihať sama.:)
ludmila12
07.05.08,04:07
Obdivujem ludí ktorý to dokážu, moja Dorotka je pudel a strašne hysterický. Držíme vám palce a pazúriky aby ste mali dobrú kaderníčku a veľa sa naučili. Tí naši lumpáci psíkovia vedia kedy sú krásny. :) Ludka
Dav
07.05.08,16:04
"Vrrr, ja ten dezert len strážim. Presnejšie, strážim gazdinú, či by sa mi náhodou predsa len niečo neušlo do môjho zvedavého psieho ňufáku. A vidíte dobre, že mi ten tanier položili presne tam, kde už labkou nedosiahnem?"
arizona
07.05.08,17:44
Dav, máte kráásneho havinka,čo je to za rasu?
Dav
07.05.08,18:07
Dav, máte kráásneho havinka,čo je to za rasu?Mamička dalmatínec, ocinko vipet. Tak nám povedali v útulku. Môže to byť aj pravda - povaha, srsť, rýchlosť:)
Maminku identifikovali podľa kontajnera, kde našli vyhodené živé šteňatá...
arizona
07.05.08,19:40
Mamička dalmatínec, ocinko vipet. Tak nám povedali v útulku. Môže to byť aj pravda - povaha, srsť, rýchlosť:)
Maminku identifikovali podľa kontajnera, kde našli vyhodené živé šteňatá...
-za také čosi by som dokázala niekoho riadne nakopať!!!:mad:
Ste zlatí, že ste mu dali domov a lásku.Ale psík je krásny,určite Vám robí veľa radosti:):):)
Páčilo sa mi to s tým tanierom...my máme pitbulku, ale je naučená,že okrem svojej misy nesmie! Je občas sranda, keď v lete grilujeme a potrebujem odbehnúť pre niečo dovnútra. Tak jej kážem sadnúť a stážiť mäso v mise,pripravené na gril. Nozdry síce podskakujú, ale tvári sa nenormááálne vážne:D:D:D,nikoho okrem mńa nepustí k mäsu nikoho:D.Až keď jej dám povel,že netreba stážiť... je hrozne zlatá:)
Dav
07.05.08,20:13
S Wendynkinou výchovou to bolo trochu komplikované. Ovláda akurát tak Fuj! a Sadni!, K nohe! z tých klasických psích povelov. Učíme ju na Ticho!, lebo oproti sa prisťahoval pes, tak sa zlostí...Ovláda Popros,Dones, ale to je skôr pre zábavu. V útulku mi padla do oka, klasická láska na prvý pohľad:), tak som ju zobrala na pár dní, aby taká nepresrstená v -20 nezmrzla...Je z toho doživotie...Mala asi 8 mesiacov, a keď sme to dobre porátali, tak som bola asi 8 majiteľ... Bola priateľská, apatická, nič žrať-ona si zmyslela, že uhynie, lebo k nikomu nepatrí, ja som si zmyslela, že ani Bo...i, keď sa mám o ňu starať ja. Keď zlyhali vývary do krku, lieky, bežná starostlivosť, tak som použila lásku, vodu, šampón na psy, fén, a deku, v ktorej som si pôvodne doniesla synčeka...Milá pes šla ku mne do spálne vedľa postele...akonáhle pochopila, že ju máme radi, a bude naša, vrátila sa jej chuť do jedla, apatia sa kdesi vyparila...na jednej fotke je, ako na mňa hľadí, a na druhej, ako nespí, ale stráži moju obľúbenú šatku, ktorá je tým pádom De Facto aj De Jure pod psa...
Toto je tuším trojbodkový príspevok, ale ako ináč skrátim príbeh:)
arizona
07.05.08,20:39
Je hrozne zlatučká, ten oddaný psí kukuč:)Obdivujem, ako ste to perfektne a s láskou zvládli.Všetka česť! Ani sa tej psej dušičke nečudujem, že sa jej nechcelo žiť, keď putovala po toľkých rodinách. Ja som mala zvieratá rada od malička, ale tak normálne, na diaľku. Ale odkedy mám doma psa (7r.) a 2 mačky(2r.), tak vidím aké sú to citlivé,oddané a rozumné tvory. Niet väčšieho balzamu na dušu, keď sa vraciam vyšťavená z práce a oni traja ma pekne čakajú a vítajú pri bráne.Hneď je po únave a úsmev na tvári:D:D:D,však?
Eulalia
08.05.08,06:28
S Wendynkinou výchovou to bolo trochu komplikované. Ovláda akurát tak Fuj! a Sadni!, K nohe! z tých klasických psích povelov. Učíme ju na Ticho!, lebo oproti sa prisťahoval pes, tak sa zlostí...Ovláda Popros,Dones, ale to je skôr pre zábavu. V útulku mi padla do oka, klasická láska na prvý pohľad:), tak som ju zobrala na pár dní, aby taká nepresrstená v -20 nezmrzla...Je z toho doživotie...Mala asi 8 mesiacov, a keď sme to dobre porátali, tak som bola asi 8 majiteľ... Bola priateľská, apatická, nič žrať-ona si zmyslela, že uhynie, lebo k nikomu nepatrí, ja som si zmyslela, že ani Bo...i, keď sa mám o ňu starať ja. Keď zlyhali vývary do krku, lieky, bežná starostlivosť, tak som použila lásku, vodu, šampón na psy, fén, a deku, v ktorej som si pôvodne doniesla synčeka...Milá pes šla ku mne do spálne vedľa postele...akonáhle pochopila, že ju máme radi, a bude naša, vrátila sa jej chuť do jedla, apatia sa kdesi vyparila...na jednej fotke je, ako na mňa hľadí, a na druhej, ako nespí, ale stráži moju obľúbenú šatku, ktorá je tým pádom De Facto aj De Jure pod psa...
Toto je tuším trojbodkový príspevok, ale ako ináč skrátim príbeh:)

Dav, ja by som Ti za tento príbeh a najmä za Wendy dala minimálne 100 bodov.
Dav
08.05.08,08:08
Dav, ja by som Ti za tento príbeh a najmä za Wendy dala minimálne 100 bodov.
Ďakujeme:). Chválim sa s Wendy, lebo ju mám rada, ale zároveň chcem ukázať, že aj bezpapierový hafan z útulku má verné psie srdiečko. Kade chodím, tade hlásam Adoptujte si psíka z útulku. Ak tým pomôžem hoci len jednému psovi k domovu, aj tak to má význam.
kukučka
21.06.08,17:51
DanielaSL
21.06.08,20:06
V mojom príspevku bola tuším fotka môjho podedeného zaja...a nie je :confused:...
Tak ju dávam sem.
kukurička
21.06.08,21:43
Nášho zajka sme tiež podedili. Kúpili sme ho dcére a ona išla robiť do zahraničia a my sa o neho staráme. Nie je to náročné, no pár káblikov už rozhryzol...
Meggi 1
21.06.08,21:59
Daniela a Kukurička: akí sú tí vaši zajkovia milučkí :)
DanielaSL
22.06.08,05:51
Nášho zajka sme tiež podedili. Kúpili sme ho dcére a ona išla robiť do zahraničia a my sa o neho staráme. Nie je to náročné, no pár káblikov už rozhryzol...
Takto presne to bolo aj u nás, lenže dcéra ho dostala od fešáka...odišli do zahraničia obaja a zajo ostal mne. Lenže náš našťastie káble nerozhrýza,lebo sme mu všetky v jeho okolí zlikvidovali.
kukurička
22.06.08,06:00
Takto presne to bolo aj u nás, lenže dcéra ho dostala od fešáka...odišli do zahraničia obaja a zajo ostal mne. Lenže náš našťastie káble nerozhrýza,lebo sme mu všetky v jeho okolí zlikvidovali.
To sa stalo len vtedy, keď sme zabudli urobiť bezpečnostné opatrenia. Teraz už máme za sedačkou vankúš, pri chladničke šlapky, kde je počítač, tam ho nepúšťame, len keď sme v izbe my. Večer máva také výjazdy, musí sa prebehnúť a to sa riadne nasmejeme, lebo on tak behá ako o dušu. Občas ho chytí pobehovanie z obývačky do kuchyne a naspäť, brzdí na koberčeku, ktorý sa stále pri tom posúva, no sranda. Niekedy nechce vyliezť z klietky ani večer, hoci má otvorené dvierka. Cez deň ho mávame zatvoreného, lebo on aj tak len pospáva.
Ten váš je krásny, bielučký. Náš mal menej fliačikov, keď bol malinký, tiež sme chceli bieleho.
plavčík
22.06.08,06:12
Aj ja sa chcem pochváliť;) už 9 rokov je v mojom srdci fenočka LILI/ biely psík na foto/, a teraz sme našli vyhodenú malú fenočku , ktorej sme dali meno Lara/ čierny psík na foto/. Najsprv si ju zobral taký chlapec no za 4 dni ju vrátil, že vraj mu ju rodičia nedovolili, potom bola 2 dni u nás a zas si ju zobrala malá slečna, krorej vraj dovolili rodičia mat psíka, ale na druhý deď ráno nám ju doniesla, lebo vraj jej rodičia chcú iba "čistokrvného"...takže je zase u nás. Aj by sme si ju nechali ale tá naša staršia ju nie a nie prijať...a v malom petržálskom byte mať 2 psíkov to tiež nie je bohvie čo. Do útulku ju nechceme dať a tak hľadáme dobrých ľudí ktorí majú miesto vo svojom náručí pre tohto najdúšika. Je veľmi roztomilá, na všetko zvedavá a začína chápať, že cikať sa má na noviny i keď občas havaruje:D
Neviem pochopiť ľudí, ako môžu žiť s vedomím, že takto vyhodia a nechajú na pospas nevinného a bezbranného tvora... My sme plakali všetci len pri tom , keď nám ju opäť vrátili, lebo nie je to dobré keď je stále u iných ľudí musí sa to psíča cítiť opustené a nechcené- je nám jej veľmi ľúto a tak sa snažíme jej dať lásku a radosť.No pevne dúfame, že si aj najdúšik nájde rodinu do ktorej bude patriť a ktorá ju bude milovať.
Dav
22.06.08,07:46
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=20223&d=1210194812http://http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=20223&d=1210194812
Takto oddane pozerá ešte po 7 rokoch od adoptovania na svoju gazdinú bezpapierový kríženec z útulku, ktorého predo mnou mali za 8 mesiacov 8 ľudia... Vie ma poriadne naštvať, keď niekto chce iba čistokrvného psa, a nepozerá na to, že môže poskytnúť domov a lásku zlatému zvieratku, ktoré mu láskou a oddanosťou ten nepapierový pôvod vynahradí. A to už ani nevravím o tých, ktorý psa vyhodia, alebo týrajú. Vždy mi príde na rozum výrok "Stávaš sa navždy zodpovedný za to, čo si si k sebe pripútal." (Exupery) Prajem Lare novú, milujúcu svorku.
plavčík
22.06.08,13:37
Oznamujem že Lara má nový domov........ Vyzerá to , že sa navzájom zaľúbili. Držím im palčeky.
Viera Klimentová
30.06.08,10:16
Aj ja sa Vám pochválim s mojim miláčikom. Keď som sa navždy rozlúčila s 12 ročným kocúrikom Murkom (obrázok č.1) bola som veľmi nešťastná. Odišiel nám vlastne člen rodiny. Vie to pochopiť len ten, kto už niečo také zažil. Moji kolegovia ma pochopili doslova. Jeden krásny májový deň pricestovalo ( myslím to doslova), autobusom z Bratislavy do Banskej Bystrice malé roztomilé mačiatko. Keďže pricestoval sám, dostal meno Samko. (obr.2). V sobotu deti priniesli malé (5-6 týždňové mačiatko) zo sídliska. Bolo špinavé, hladné a ustrašené. Za dva dni je z neho prekásne čisté a spokojné mačiatko. Neviem však čo s ním ďalej. Samko ho veľmi nechce - ani po ňom z misky nezje. Obávam sa, že sa asi neskamarátia. Viete mi niekto poradiť?
Aby som nezabudla, chystám sa s ním samozrejme k veterinárovi, veď ani neviem či je kocúrik, alebo mačička.
calawen
30.06.08,10:50
Aj ja pridávam fotku mojho miláčika, ktorého občas voláme "sviňa malá zrzavá" - samozrejme iba vtedy ak neposlúcha...:---

dokonca má aj svoju vlastnú stránku... http://62454.wz.cz:rolleyes:
Viera Klimentová
30.06.08,10:54
Pomôžte mi, ako mám tie fotografie vložiť?
Zoltán Kovács
30.06.08,11:04
Naše hviezdy:
liviar
30.06.08,11:25
náš kocúr " cez den spíci v noci bdíci " a pes, ktorého niekto ped našou dedinou vyhodil. Najprv sme ho chodili kŕmiť a potom nás zlomil a je u nás dva mesiace a jeho najobľúbenejšie ležoviská sú vo vysadených záhonoch :o
zuveska
03.07.08,11:38
Vierka, my sme mali ten isty problem. Dcera nasla pri kontajneri vyhodene takmer este slepe maciatko, samozrejme, ze ho doniesla domov, vypiplali sme ho. Mali sme vtedy uz doma macku a kocura. Dost dlho im trvalo, kym si zvykli na najducha. Kocur si zacal velmi intenzivne znackovat cely dom, co nas prinutilo k urychleniu kastracie. Ale časom sa velmi pekne znasali. Teraz mame zasa problem, ten isty kocur si nejde zvyknut na noveho clena rodiny- labradorku Auru. Zatial jej nevyskriabal oci, ale najradsej sa na nu pozera z vysky.

http://picasaweb.google.sk/z.veselovska/Aura_MJ_2008
AlaNR
03.07.08,11:45
Pridávam našich čertov - aj výzorom aj povahou...
jozka56
04.07.08,17:48
Mám doma štvorročného maltezáčika. Som vzorná gazdinka, lebo pri venčení nenechávam jeho výkaly v trávičke, ale pekne ich zbieram do sáčiku, ktorý mám uviazaný /aspoň 2 sáčky/ na rúčke vodítka. Jedna pani, staršia odo mňa, vždy keď ma stretne, neodolá a povie mi, že podľa tých sáčkov ma pozná. Aký bude mať pani chaos, keď dve mladé slečny z nášho sídliska využili moju skúsenosť a tiež majú sáčky na rúčke od vodítka. Konečne, už nebudú plápolať iba mne.:---:D
Eulalia
05.07.08,03:42
Mám doma štvorročného maltezáčika. Som vzorná gazdinka, lebo pri venčení nenechávam jeho výkaly v trávičke, ale pekne ich zbieram do sáčiku, ktorý mám uviazaný /aspoň 2 sáčky/ na rúčke vodítka. Jedna pani, staršia odo mňa, vždy keď ma stretne, neodolá a povie mi, že podľa tých sáčkov ma pozná. Aký bude mať pani chaos, keď dve mladé slečny z nášho sídliska využili moju skúsenosť a tiež majú sáčky na rúčke od vodítka. Konečne, už nebudú plápolať iba mne.:---:D
Práve vďaka psíkovi, ktorého som mala 14 rokov, som sa naučila odkladať všetky igelitové sáčky z nákupov:--- A poteší ma, keď z okna vidím, ako sa niekto venčiaci psíka, skláňa do trávy s igelitovým sáčkom.
Meggi 1
05.07.08,11:48
Práve vďaka psíkovi, ktorého som mala 14 rokov, som sa naučila odkladať všetky igelitové sáčky z nákupov:--- A poteší ma, keď z okna vidím, ako sa niekto venčiaci psíka, skláňa do trávy s igelitovým sáčkom.
Na našom sídlisku ešte nie sú ekologicky mysliaci "psíčkári": aspoň ja koľkokrát pozriem von z okna a sú vonku so svojimi miláčikmi, počkajú, kým psík urobí čo potrebuje ;) a s kľudným svedomím odpochodujú ďalej :rolleyes:
Aby som však nekrivdila jednej staršej panej, ktorú som tak pred troma či štyrmi rokmi vídala so psíkom, že nenechala po ňom nič na trávniku - už som ju však dávno nevidela. Kiež by bolo aj v našom meste čo najviac takýchto!
DanielaSL
05.07.08,12:31
To sa stalo len vtedy, keď sme zabudli urobiť bezpečnostné opatrenia. Teraz už máme za sedačkou vankúš, pri chladničke šlapky, kde je počítač, tam ho nepúšťame, len keď sme v izbe my. Večer máva také výjazdy, musí sa prebehnúť a to sa riadne nasmejeme, lebo on tak behá ako o dušu. Občas ho chytí pobehovanie z obývačky do kuchyne a naspäť, brzdí na koberčeku, ktorý sa stále pri tom posúva, no sranda. Niekedy nechce vyliezť z klietky ani večer, hoci má otvorené dvierka. Cez deň ho mávame zatvoreného, lebo on aj tak len pospáva.
Ten váš je krásny, bielučký. Náš mal menej fliačikov, keď bol malinký, tiež sme chceli bieleho.

Tak tvoj behá po celom byte? Náš sa naučil byť len v dcérinej izbe...vykukuje na chodbu, keď nás hľadá, ale potom sa vráti späť..... našťastie. Tiež je podarený keď tak behá ako víchor a niekedy úplne smiešne sa v skoku otočí a beží inde. Tiež sa nasmejeme. Teraz sme boli na dovolenke, starala sa mi o neho suseda, je tiež milovník zvierat, ale ako sme prišli, tak zajo sa išiel zblázniť...spí za dverami zastrčený, keď sme doma, tak mu nechám otvorenú klietku a tu spí v škatuli alebo za dverami a potom si ide do klietky , naje sa, vyšpiní a potom spí.
mirpo
07.07.08,14:27
Na našom sídlisku ešte nie sú ekologicky mysliaci "psíčkári": aspoň ja koľkokrát pozriem von z okna a sú vonku so svojimi miláčikmi, počkajú, kým psík urobí čo potrebuje ;) a s kľudným svedomím odpochodujú ďalej :rolleyes:
Aby som však nekrivdila jednej staršej panej, ktorú som tak pred troma či štyrmi rokmi vídala so psíkom, že nenechala po ňom nič na trávniku - už som ju však dávno nevidela. Kiež by bolo aj v našom meste čo najviac takýchto!
V našom meste dávajú na MsÚ ekologické sáčky pre psíčkarov - čo majú zaplatený poplatok. Keďže mám dve psie slečny, sáčiky mám v každom vrecku, v každej kabelke - keby náhodou:D Ešte sme nikdy nič po sebe nenechali...
Mňa vie poriadne rozčúliť, keď ide mamička s dieťatkom a s havinkom na prechádzku na detské ihrisko a vôbec jej neprekáža, že jej havo sa vyšpiní hneď vedľa jej dieťaťa do piesku /alebo na ihrisku/, kde sa hrajú aj ostatné deti... a to najhoršie?! Nechá to tak a ide preč:mad::eek: Zatiaľ nemám deti, tak by mi to nemuselo prekážať, ale jednej som už viac razy vynadala... Veď v takom piesku sa majú deti hrať?! :mad: Samozrejme, to sú tie horšie prípady.
Podľa mňa pes do pieskoviska nepatrí... takže moji na ihrisko nesmú...:)
filmuska
08.07.08,13:35
ahoj, nikdy neodnaucis psika utekat. A privazovat? To ho mozes dat zrovna do utulku. Treba sa dobre postarat o oplotenie. Aby ani preliezol, a ani sa nepodhrabal.
filmuska
08.07.08,13:48
Ahoj, je velmi vela salonov, kde psikov biju, alebo terorizuju. Mam s tym aj ja zle skusenosti. Dokonca je salon, kde psikovi pouvazuju vsetky labky a vyzera ako na bitunku. Nikdy psika nenechavajte sameho v salone. Budte vzdy s nim. Aj ked vas budu vyhanat. Nenechajte sa.
Co sa tyka strihania doma, treba mat zrucnost, ale hlavne sa toho nesmiete bat, lebo pes to citi. Mam doma utyranu maltezacku. Asi rok a pol nenechala na seba siahnut, no teraz jej v klude ostriham pazuriky a a dokonca aj srst.
Tak drzim palce.
Simmi
08.07.08,16:21
Aj ja sa chcem pochváliť svojimi chrobáčikmi. Mám dvoch anglických kokeršpanielov. Prvý sa volá Kerry a má už 6 rokov. No a druhého máme doma len asi tri týždne - náš malý čierny miláčik Hugo.
DanielaSL
08.07.08,17:56
Aj ja sa chcem pochváliť svojimi chrobáčikmi. Mám dvoch anglických kokeršpanielov. Prvý sa volá Kerry a má už 6 rokov. No a druhého máme doma len asi tri týždne - náš malý čierny miláčik Hugo.

Tí sú krásni.....:)
arizona
08.07.08,19:05
Aj ja sa chcem pochváliť našimi novými prírastkami. Pred 10.timi dňami sa nám narodili 4 krásne snehulienky:)
DanielaSL
08.07.08,19:11
Snehové skoro ako môj podedenec.:)
kukurička
10.07.08,15:14
Aj ja sa chcem pochváliť našimi novými prírastkami. Pred 10.timi dňami sa nám narodili 4 krásne snehulienky:)
Jééj, krásny pohľad na mamičku mačičku, aká je len spokojná. Sú peknučké:).
Maya
16.07.08,18:55
Moja panicka je detailistka, parkety vyberala tak, aby ladili k mojej srsti.:)
stankakac
16.07.08,20:18
Asi málokto mal šancu vidieť šteniatka 5 min po narodení a hneď si ich pohladiť...My sme si to zažili a bol to nezabudnuteľný zážitok, aj napriek komplikáciám s našou psou mamičkou....
jaja37
17.07.08,18:40
Milí poraďáci! Dobrý večer, neviem, či túto tému môžem dať sem, ale skúsim....už dávnejšie ma trápi jeden problém. Na našej chalupe, kam chodíme cez víkend mám suseda, ktorý chová bernardína - fenku. Už dávno mi veľmi prirástla k srdcu, hlavne preto, že je značne podvyživená, teda " sused šetrí na jej strave" a ja ju preto už pár rokov cez víkendy prikrmujem a ona ma za to miluje. Sused dal fenku nabrať, má dve šteniatka - sú krásne, psíci, majú už osem týždňov a chce ich predať. Avšak kupci sa akosi nehlásia... Je to na smolu fenky, pretože stravu nemá pridanú a šteniatka rastú a chcú tiež papkať. A tak sa teraz na mňa teší nielen fenka, ale aj jej šteniatka,ktoré by si zaslúžili lepší život. Nenájde sa tu nejaká dobrá dušička, ktorá by si kúpila také malé krásne šteniatko? Ja si ich kúpiť nemôžem, bývam v paneláku a mám takého malinkého 3-kilového miláčika - ratlíka.
Petra Nová
29.07.08,07:35
Pred pár dňami som sa náhodne, a nie veľmi nadšene, stala majiteľkou malého bieleho klbôčka - šteniatka bišona. Doteraz boli pre mňa domáci miláčikovia tabu, naviac chovaní v byte, ale už je všetko inak. Pretože nemám s nimi žiadne praktické skúsenosti, okrem tých najčerstvejších, ktoré mi prevrátili život naruby, potrebujem literatúru na rýchle doučenie. V jenom kníhkupectve mi sľúbili, že mi skúsia niečo zohnať, ale nechcem sa na to jediné spoliehať. Na nete nie je veľa informácií o bišonoch , len také všeobecné charakteristiky a tie mi veľmi nepomôžu. Zatiaľ čerpám zo všeobecných informácií o šteniatkach. Existuje jedna publikácia Bišon Frise (Jarmila Křečková, Jana Křečková), ale tá je vypredaná. Ak by niekto z Porady poznal inú dostupnú literatúru o bišonoch , veľmi by som ocenila, keby mi poskytol info.
moniqua
29.07.08,07:50
Tak našich pár chlupáčů a nechlupáčů :)
Petra Nová
31.07.08,04:29
To ozaj nikto nič nevie? Asi nie. No nič, musíme si poradiť samé.
mirpo
31.07.08,04:59
To ozaj nikto nič nevie? Asi nie. No nič, musíme si poradiť samé.
Skús kontaktovať chovateľa bišónikov v tvojom okolí, určite ti poradí. Ja mám síce 2 kokeršpanielky bez PP, ale skúsení chovatelia mi vždy ochotne poradili. :)Prípadne ak bude v okolí výstava psov /teraz bude 16. - 17. 8.08 v BA/, môžeš sa informovať aj tam...
PS: Cez SS ti zasielam pár kontaktov na chovateľov, ktorí by ti mohli pomocť, aby som tu nerobila reklamu.
Barbara
31.07.08,05:02
To ozaj nikto nič nevie? Asi nie. No nič, musíme si poradiť samé.


ahoj Petra, toto som ti našla, hádam ti to pomôže kým si zoženieš nejakú knihu

http://www.dogspsy.estranky.cz/clanky/plemena/bisonik
Petra Nová
31.07.08,16:57
ahoj Petra, toto som ti našla, hádam ti to pomôže kým si zoženieš nejakú knihu

http://www.dogspsy.estranky.cz/clanky/plemena/bisonik


Skús kontaktovať chovateľa bišónikov v tvojom okolí, určite ti poradí. Ja mám síce 2 kokeršpanielky bez PP, ale skúsení chovatelia mi vždy ochotne poradili. :)Prípadne ak bude v okolí výstava psov /teraz bude 16. - 17. 8.08 v BA/, môžeš sa informovať aj tam...
PS: Cez SS ti zasielam pár kontaktov na chovateľov, ktorí by ti mohli pomocť, aby som tu nerobila reklamu.
Mirpo a Barbara ďakujem Vám za ochotu poradiť. Posunuli ste ma o kus ďalej a keďže sa má šteniatko k svetu, moja nevedomosť mu zatiaľ neublížila.
Adkah
13.08.08,08:29
Ahojte, poraďaci.
Dnes si priateľovi rodičia kúpili šteniatko. Nemecký ovčiak. Je to sučka a má 3. mesiace. Zaujímave je na tom to, že najskôr chceli len psa a teraz majú doma sučku :D Už som to tu síce písala ale keď nám odišiel náš Dinko, tak po roku a pol máme nového psíka.Píšem v množnom čísle lebo celá rodinka sa naň tešíme. Ešte neviem ako sa bude volať. Skúste mi napísať nejaké mená. Potom neskôr pridám nejaké fotky. :D Takže som sa aj s Vami podelia o veľkú radosť. :D
hanelie
13.08.08,08:59
nech sa páči - je z čoho vyberať:D
http://www.efauna.sk/pes/jmena/index.php?sex=feny
Adkah
13.08.08,09:27
nech sa páči - je z čoho vyberať:D
http://www.efauna.sk/pes/jmena/index.php?sex=feny


Ďakujem. Už sa začínam trošku orientovať a selektovať mena. :D
Adkah
13.08.08,10:59
Ďakujem. Už sa začínam trošku orientovať a selektovať mena. :D

Uf, to je fuška vybrať nejaké. Napíšte ako sa volajú vaše psie slečny. Ďakujem
hanelie
13.08.08,11:09
Fifinka - :D / malinký špicik
Dav
13.08.08,11:17
Naša psia dáma sa volá Wendy. Voláme ju Wendynka, Dinka, Dinuška, Neskáčpomnetypotvora:D:---
Zoltán Kovács
13.08.08,12:02
Pes - Black (oficiálne meno v jeho "veterinárnej knihe"), Bleky, Blöki, Blekuš
Fena - Benji (oficiálne), Bendžina, Bendžidži.

:mee: S Blackym sme sa práve vrátili od veterinárky. Chudák si natrhol kolenný väz. Zatiaľ to nie je na operáciu podľa veterinárky.
mirpo
13.08.08,12:27
Uf, to je fuška vybrať nejaké. Napíšte ako sa volajú vaše psie slečny. Ďakujem
Doma mám Nelku a Angie, voláme ich aj Niška, Angela, ....potvorky jedny ušaté:D:)
a potom Betty /Betka, Betina/ je u rodičov


Naša psia dáma sa volá Wendy. Voláme ju Wendynka, Dinka, Dinuška, Neskáčpomnetypotvora:D:---
aj takto na ne kričím, alebo aj kdesitypotvora:D:D
arizona
13.08.08,19:43
My máme Merry. Voláme je Merynka,Niňuška...
Adkah
14.08.08,06:43
Ďakujem Všetkým za vaše krásne mena psíkov. U nás sa včera rozhodlo. :) Slečna je pokrstená a volá sa Brita. Má 3 mesiace a hryzie všetko čo vidí :D
hanelie
14.08.08,06:49
treba nakúpiť hračky, a hlavne hryzacie kosti, / tie z byvolej kože - aj voňajú aj psíkom veľmi chutia / pozor hlavne na topánky,
ak je šteniatko niekdy aj vnútri, pozor na všetky káble
Zoltán Kovács
14.08.08,06:53
treba nakúpiť hračky, a hlavne hryzacie kosti, / tie z byvolej kože - aj voňajú aj psíkom veľmi chutia / pozor hlavne na topánky,
ak je šteniatko niekdy aj vnútri, pozor na všetky káble

My sme takto prišlo o asi 20 cm telefónného káblu, ešte vtedy keď Blacky bol malý a stavba nebola dokončená. Jednoducho zjedol. Našťastie žiadne následky to nemalo na jeho zdraví.
AlaNR
14.08.08,07:17
My sme tiež prišli kvôli zúbkom nášho Tina o rožtek na opierke na novej sedačke. Ani nie dve minúty zostal sám a ... Ale čo už človek spraví s dvojmesačným šťeňaťom, tak sme mu len pohrozili, čo aj tak ignoroval.
Papuče roznáša doteraz - to už má 10 rokov. Asi má pocit bezpečia, keď má hlavu strčenú v papuči....:D

No a k menám: teraz sme ho začali volať KUBO - lebo keď sa mu dá žrádielko, najskôr počká, kým sa nažerú mačky, až potom ide hľadať po mačkách zvyšky:cool:.
Adkah
15.08.08,05:23
Naša šibalka dostala včera novú misku na vodu a nové hračky. Kúpili sme jej aj šľapku zo žúvacej kože, pretože priateľovi stále obhrýzala a vláčila jeho. Mimochodom tiež papuču :D
pankratz
17.08.08,16:24
špekulant - canis domesticus panalakus26277

26278
plavčík
22.08.08,06:10
Ja mám tiež doma miláčika -9 ročnú fenočku-LILI
Za ten čas si nás dokonale vycvičila a teraz sme v telepatickom spojení... ona len na nás kukne a my hneď vieme čo "milostivá " chce....už aj sa obliekame a letíme von venčiť či vybrať z chladničky čosi jej pod zub.
Len akosi nevie pochopiť, že keď chce ísť ráno von, ja sa musím aj obliecť aj učesať aby som mohla výsť medzi ľudí, lebo ona sa len otrase a je pekná...
Dokonca si nás v posteli uloží na požadovaný tvar a veľkosť...:D
No život bez nej si ani neviem predstaviť. MILUJEM JU. http://i179.photobucket.com/albums/w315/jojikova_2007/gify%20zviratka/p128.gif

Ona asi tajne surfuje na internete, lebo sa riadi presne podľa tohto návodu:
Zákony psího vlastnictví:

Jestli se mi to líbí, je to moje.
Pokud to mám v tlamě, je to moje.
Pokud ti to můžu sebrat, je to moje.
Pokud jsem to měl před chvílí, je to moje.
Pokud je to moje, nesmí se to podobat ničemu z tvých věcí.
Pokud to rozkoušu na kousky, všechny kousky jsou moje.
Pokud to jen vypadá jako moje, je to moje.
Pokud jsem to viděl první, je to moje.
Pokud si s něčím hraješ a položíš to, je to moje.
Když se to rozbije, je to tvoje.



a takto spinká...
alaya1
22.08.08,06:18
Dobry den. Kupili sme v nedelu dcerke 12 rocnej po dlhom proseni a modlikani psika- bischonika. je nadherny, ako z rozpravky, ma 11 tyzdnov. Este sme zvieratko nemali, tak mame pramalo skusenosti. Psika pravidelne vodime na prechadzky, aby si vykonal co treba, velmi malokrat to urobil v byte.Na noviny ho nevieme dostat.
Problem je len v tom, ze nam nechce lezat v pelechu, ani nikde, kde mu pripravime spanie. V noci chodi po izbe, vyskakuje na dceru pri posteli, dnes ho manzel o pol tretej rano vzal von, no ani to nepomohlo. Neviete nam poradit, ako postupovat? Mozno je nejaky figel na to, aby oddychoval na mieste pre neho urcenom. Citam rozne stranky na nete, nic nenachadzam a literatury o bischonikoch vobec niet. Budem vdacna zza kazdu aj inu radu o bischonikoch a steniatkach vobec.dakujem.
Viera Klimentová
22.08.08,06:35
Moji dvaja miláčikovia. Kocúrik Samko - trojročný a malý nezbedný KUKO "najdúšik". Je s nimi neskutočná zábava, ale aj starosti. Malému Kukovi sa nie vždy chce isť na svoj záchodík, musím dávať pozor ktorý, čo papá. Samko má obličkovú dietu. Som však veľmi rada, že malého najdúšika prijal a zatiaľ ho "vychováva". Čo bude neskôr, keď vyrastie to si neviem predstaviť. Všetci, ktorí ste prispeli do tejto témy viete o čom hovorím.
plavčík
22.08.08,06:37
Milá alaya1... u nás to bolo tak, že ja som chcela vždy psíka a naši mi ho nedovolili a tak som si ho kúpila až keď som mala 35 rokov a moja LILI je moje a naše slniečko. Je to maltezák čo je dosť podobné plemeno bišónikom.
Naša tiež nechcela chodiť na noviny, lebo bola naučená od "svojej maminky" cikať na handru a tak dodnes / už má 9 rokov/ mám v kuchyni ušitú dečku a keď som náhodou dlho v práci - viac ako 10-11 hodín, tak sa vyciká na dečku a tú potom operem.
Ono záleží asi aj na tom či ste si psíka zobrali od chovateľa z bytu, alebo ich mal vo výbehu, lebo psíkovia z výbehu sa ťažšie učia. Chce to trpezlivosť a hlavne ak sa mu to podarí urobiť vonku, treba ho pochváliť , že je taký šikovný.
Daj aj pozor, lebo psíkovia keď sú väčší začnú dvíhať nožičku pri cikaní a s obľubou cikajú v byte do kvetináčov a narohy steny...Toto fenky nerobia, lebo cikajú zásadne pod seba.
Takisto psík na rozdiel od fenky potrebuje dlhé prechádzky, lebo psík si tu cvrkn, tam cvrkne a takto cvrká vonku kade tade....fenky sa vycikajú zväčša naraz a potom už len chodia.Pretro je dôležité byť so psíkom aspoň 3/4 hodinku vonku aby si vypráznil mechúr, lebo aj keď si cvrkne - preňho to nie je koniec a tak keď ho zoberieš domov, tak sa ešte aj doma pociká.


Verím, že sa aj ten Váš psíček naučí všetkému čo sa patrí a bude Vám robiť dlhé roky radosť.

inak link sú:
http://www.najlepsipriatel.estranky.cz/clanky/bisonik/bisonik
http://www.e-pes.sk/plemena/plemeno/39
http://efauna.sk/pes/vycvik/index.php
http://www.eukanuba.sk/starostlivost.html
http://pekarikova.szm.sk/omne3.html

a vygóoglí ti to ešte kopec iných
plavčík
22.08.08,06:48
A ešte čo sa týka toho, že chce ísť do postele...tu máš v zásade 2 možnosti:

1/ ...toto som si zo začiatku povedala aj ja...PES MÁ SPAŤ VO SVOJOM BRLOŽKU A NIE V POSTELI.....!
Ak si sa rozhodla pre túto variantu, dá sa to docieliť tak, že vždy ALE ÚPLNE VŽDY!!! budeš si stáť za svojim a ak psík príde k posteli dáš mu povel...napr.: MIESTO!.... a odvedieš ho tam kde by mal spinkať.

PS: takto som to robila prvé 3 dni aj ja,...dokonca som stávala a odviedla LILI do brlôžku, a čakala kým sa ukľudní a ľahne.... no nezabralo tak som si ten brlôžok zobrala k posteli a držala som ďalšie dni ruku v noci na nej aby nebehala...ALE moja LILI je "silná" osobnosť a tak som sa dopracovala k variante :

č.2 - pes spinká v posteli.....tí ktorí majú v byte malých psov isto vedia o čom je reč;)

Teraz som na tom dokonca tak, že keď večer sedím pri PC a potom idem spať tak si ju sama zoberiem do postele...
Viera Klimentová
22.08.08,07:14
Myslím si, že so psíkom je to oveľa jednoduchšie, ako s mojimi "cicami". Mačky sú individualistky, ale tiež sa dajú naučiť určitým návykom. Je k tomu treba nesmierna trpezlivosť. A že chcú naše zvieratká spať v posteli ? Na tom nie je nič čudné - je tam pohodlne a teplo. Ale myslím si, že ich správanie je nevyspytateľné, preto by nemali spať s deťmi, najmä nie cicušky. Prečo ? Keď sme priniesli malého Kuka - mal asi 6 týždňov a bol zvyknutý na prirodzený sací reflex. Aj keď dostal mliečko z fľašky s cumlíkom, v noci si mi ľahol na krk ako malý upír. Mala som problémy, kým s tým prestal. Dnes má tri mesiace a namiesto krku mi cmúľa prst. :---
alaya1
22.08.08,12:17
dakujem velmi pekne za rady, no ako to vidim ja, bude to poriadne rozmaznany pes-)), lietame s nim von, na potrebu, on si sadne a pozera na nas s tymi jeho ockami a nic-)), prideme domovv a pusti, kde chce.
So spankom uvidime, ako bude, kupili sme muu vela veci, myslim, ze zbytocne. Ak je tu niekto, kto ma bischonika a poil frise, rada by som sa poducila a ziskala urcite skusenosti
arizona
23.08.08,12:30
Dobry den. Kupili sme v nedelu dcerke 12 rocnej po dlhom proseni a modlikani psika- bischonika. je nadherny, ako z rozpravky, ma 11 tyzdnov. Este sme zvieratko nemali, tak mame pramalo skusenosti. Psika pravidelne vodime na prechadzky, aby si vykonal co treba, velmi malokrat to urobil v byte.Na noviny ho nevieme dostat.
Problem je len v tom, ze nam nechce lezat v pelechu, ani nikde, kde mu pripravime spanie. V noci chodi po izbe, vyskakuje na dceru pri posteli, dnes ho manzel o pol tretej rano vzal von, no ani to nepomohlo. Neviete nam poradit, ako postupovat? Mozno je nejaky figel na to, aby oddychoval na mieste pre neho urcenom. Citam rozne stranky na nete, nic nenachadzam a literatury o bischonikoch vobec niet. Budem vdacna zza kazdu aj inu radu o bischonikoch a steniatkach vobec.dakujem.


http://www.hafici.cz/encyklopedie-psu/bisonek-p45/
Llívia
25.08.08,18:07
Ja mám tiež domáceho miláčika, teda troch. Sú to džungári (škrečkovia): Mucinka, Šašík a Dakota. Sú fakt zlatí, pravda, ak sa vám Mucinka nesnaží ukusnúť prst a ešte si vás pri tom aj pridrží :D (No, už ma kusla 4x až do krvi a stále som tu. A Šašík včera kusol až do krvi segru, keď ho kŕmila dyňovými semienkami, no musím ho ísť za to pochváliť :D ) Inak, ona má tiež škrečka - džungára, volá ho Mucko. Ten je tiež super. Naučil sa pýtať von z klietky (chápte tak, že uprostred noci sa postaví k mriežkam a snaží sa ich prehryznúť. Vydáva pri tom zvuky, ako keby ich pílil. Fakt to účinkuje, pri tom škrípaní sa nedá spať, tak ho segra musí vybrať von).
PS: Škrečkovia asi majú niečo proti foteniu, vždy mi ukážu zadok, keď ich fotím.
PPS: Ak je táto téma len o psoch a mačkách, tak sorry, nechcelo sa mi čítať všetkých tých XYZ strán :-)
arizona
25.08.08,18:09
Ja mám tiež domáceho miláčika, teda troch. Sú to džungári (škrečkovia): Mucinka, Šašík a Dakota. (Ak zistím, ako sa prikladajú fotky, tak pridám foto).
PS: Ak je táto téma len o psoch a mačkách, tak sorry, nechcelo sa mi čítať všetkých tých XYZ strán :-)

Téma je "domáci miláčikovia", takže si tu dobre so svojimi miláčikmi:)
Llívia
25.08.08,19:39
A ešte jeden miláčik. Toto je Džodžo. Patrí mojej druhej sestre a je tiež strašne zlatunký. Raz, keď išli s manželom na výlet a ja som im dávala pozor na dom, tak ma celú noc strážil. Ľahol si ku mne za môj chrbát a vždy, keď som sa pohla, tak sa posunul ku mne. A ležal pri mne až do rána. Mimochodom, aj vaše mačky s obľubou vyhrabávajú kvety a nosia si ich v papuľke, napr. taký kaktus? Príp. sa v noci prechádzajú po horných skrinkách kuchynskej linky?
Eulalia
26.08.08,03:36
... Mimochodom, aj vaše mačky s obľubou vyhrabávajú kvety a nosia si ich v papuľke, napr. taký kaktus? Príp. sa v noci prechádzajú po horných skrinkách kuchynskej linky?
Milujem kvety, ale odkedy mám kocúra, nemám kvety:):D A na hornej skrinke kuchynskej linky sa predsa tak dobre spí:--- Celý svet je zhora iný, taký maličký:--- A kocúr veľký:---
Viera Klimentová
26.08.08,04:40
Skutočne, nie len z kuchynskej linky, ale z každého kusa vyššieho nábytku. Kto sa rozhodne pre mačičku, odporúčam zabezpečiť preliezku. Je dosť drahá, ale stojí zato. Je tam všetko- stĺpiky na brúsenie pazúrikov, búdka, hojdačka a najvyššie miesto, kde najradšej sedávajú moji dvaja šarvanci. Pozerajú cez okno na svet a ten, ktorý z nich si toto miesto vydobyje tam aj pokojne zaspí. S kvetmi som mala aj ja problémy, ale keďže ich mám veľmi rada, nakládla som na zem kamene a mám pokoj.
Dav
26.08.08,09:29
Posledný prírastok v širšom rodinnom kruhu - mačiatko synovej priateľky.
Spôsob zaobstarania : chytenie za chvost ( "Mamííí, ja viem, že sa to nemá robiť, ale keď ono chcelo vletieť pod kamión!)
Meno : Perla , vyslov "Cica"
Spôsob zaobchádzania : 1. Odblšenie,
2. veterinárna prehliadka,
3. rozmaznávanie
Eulalia
26.08.08,12:28
Skutočne, nie len z kuchynskej linky, ale z každého kusa vyššieho nábytku. Kto sa rozhodne pre mačičku, odporúčam zabezpečiť preliezku. Je dosť drahá, ale stojí zato. Je tam všetko- stĺpiky na brúsenie pazúrikov, búdka, hojdačka a najvyššie miesto, kde najradšej sedávajú moji dvaja šarvanci. Pozerajú cez okno na svet a ten, ktorý z nich si toto miesto vydobyje tam aj pokojne zaspí. S kvetmi som mala aj ja problémy, ale keďže ich mám veľmi rada, nakládla som na zem kamene a mám pokoj.

Vierka, a ako si miláčikom zabránila, aby kvietky zhadzovali z okna alebo iného miesta? Ja som mala na všetkých oknách kvety, na skrinkách, okrem toho samostatný kvetinový stolík a postupne všetko odišlo.... s Mickovou výdatnou pomocou;)
Llívia
27.08.08,19:53
Inak, ona má tiež škrečka - džungára, volá ho Mucko. Ten je tiež super. Naučil sa pýtať von z klietky (chápte tak, že uprostred noci sa postaví k mriežkam a snaží sa ich prehryznúť. Vydáva pri tom zvuky, ako keby ich pílil. Fakt to účinkuje, pri tom škrípaní sa nedá spať, tak ho segra musí vybrať von).

No uznajte, mohli by ste pri takomto zvuku pokojne spať?!
arizona
28.08.08,03:54
Vierka, a ako si miláčikom zabránila, aby kvietky zhadzovali z okna alebo iného miesta? Ja som mala na všetkých oknách kvety, na skrinkách, okrem toho samostatný kvetinový stolík a postupne všetko odišlo.... s Mickovou výdatnou pomocou;)

Náš Cico má dve obľúbené parapety,tak som ustúpila a nechala mu ich voľné.Na ostatných mám kvety, tie nezhadzuje,lebo ide na tie "svoje bezproblémové";):D
Viera Klimentová
28.08.08,04:43
Mám doma len tri veľké kvety na zemi a tie som obložila kameňmi. Na balkóne sú na parapetách muškáty,ale tak nahusto, že sa k nim nedostanú, nemajú si tam kde sadnúť. No a samozrejme nikdy nie sú na balkóne bez dozoru. Mám veľký strach, že skočia za vtáčikom - bývame na 10-tom poschodí. Kvety vo váze mať nemôžem. Najprv ich ovoniavajú a potom skúšajú labkami. Ak donesiem pri nejekej príležitosti kyticu, musím ju "zatvoriť " do izby. Nedá sa tomu nijako zabrániť. Keď som zabudla kvety odložiť, do rána boli rozhádzané a samozrejme voda rozliata. Teraz mám problém s malým Kukom, ktorého keď chytí "rapeľ" tak všetko, čo je na stole pozhadzuje a nedovolí dať naň ani obrus. našťastie. trvá to len chvíľu - večer , keď mu ožijú mušky. Potom ich musím rozdeliť, povedať dobrú noc a šup každý do inej izby.
alaya1
28.08.08,05:09
Dobre ranko. Poprosila by som vas o radu. Mame doma bischonika a poil frise- psika. Dnes ma 3 mesiace, chceli by sme ho dat do poriadku- upravit mu srst.
Poznate niekoho v PO? pripadne okoli, co to robi a ma skusenosti. Volala som do 2 salonov, no ked som povedala, ze je to bishonik, ostali ticho. Dakujem pekne.
Petra Nová
30.08.08,18:09
Dobre ranko. Poprosila by som vas o radu. Mame doma bischonika a poil frise- psika. Dnes ma 3 mesiace, chceli by sme ho dat do poriadku- upravit mu srst.
Poznate niekoho v PO? pripadne okoli, co to robi a ma skusenosti. Volala som do 2 salonov, no ked som povedala, ze je to bishonik, ostali ticho. Dakujem pekne.
Asi Ti neporadím s miláčikovským salónom v PO. Mám prvého psíka, trojmesačnú bišoniu slečnu. Aj mne sa zdalo, že v tomto veku šteniatka už dĺžka srsti začína byť problém a psík začína pripomínať prachovku. Mám najčerstvejší poznatok od skúseného chovateľa, že bišoniky sa nestrihajú, pričom ich srsť dosiahne dĺžku asi 10 cm. Inak, že vraj to nie je srsť, ale vlas. Ak má chovateľ pravdu, budem sa musieť zmieriť s tým, že doma sa mi bude motkať malý huňáčik:). No potešilo by ma, keby sa mýlil, pretože na prechádzkach, s 10 cm srsťou a krátkymi nôžkami, by sme ďaleko kvalitnejšie vyzametali sídlisko, než doteraz. Prosím Ťa, daj vedieť, ak budeš vedieť viac.
arizona
30.08.08,19:39
Uhádnete ktorý je živý a ktorý plyšový?
Paula
30.08.08,19:46
Keby bol ten omašličkovaný živý, mohol by ísť na olympiádu čoby gymnasta, keď udrží v tej polohe zadné labky v pozore;)
arizona
30.08.08,19:50
Keby bol ten omašličkovaný živý, mohol by ísť na olympiádu čoby gymnasta, keď udrží v tej polohe zadné labky v pozore;)
:D:D:D
alaya1
31.08.08,04:59
Asi Ti neporadím s miláčikovským salónom v PO. Mám prvého psíka, trojmesačnú bišoniu slečnu. Aj mne sa zdalo, že v tomto veku šteniatka už dĺžka srsti začína byť problém a psík začína pripomínať prachovku. Mám najčerstvejší poznatok od skúseného chovateľa, že bišoniky sa nestrihajú, pričom ich srsť dosiahne dĺžku asi 10 cm. Inak, že vraj to nie je srsť, ale vlas. Ak má chovateľ pravdu, budem sa musieť zmieriť s tým, že doma sa mi bude motkať malý huňáčik:). No potešilo by ma, keby sa mýlil, pretože na prechádzkach, s 10 cm srsťou a krátkymi nôžkami, by sme ďaleko kvalitnejšie vyzametali sídlisko, než doteraz. Prosím Ťa, daj vedieť, ak budeš vedieť viac.
Dakujem za radu, no nasla som na nete vybornu stranku, www.bisonek.cz, je tam vela dobrych info...
Pisu tam, ze sa ma strihat v 6. mesiaci. My sme nasmu kupili v DM kefu na ludske vlasy, celu drevenu, aj rucka, aj stetiny, s tym sa chce dat cesat a vyzera to dobre.
Kontaktovala som jednu chovatelku v Cechach, je velmi ochotna, poradila mi komplet kozmetiku pre bisonika, ak chces napisem ti tie znacky kozmetiky, krmiva a pod.
Kde byvas? Ci by sme potom nasich milacikov nezoznamili, mozno by z toho aj nieco bolo. Nas je cistokrvny, no nema PP.
Petra Nová
31.08.08,10:30
Dakujem za radu, no nasla som na nete vybornu stranku, www.bisonek.cz (http://www.bisonek.cz), je tam vela dobrych info...
Pisu tam, ze sa ma strihat v 6. mesiaci. My sme nasmu kupili v DM kefu na ludske vlasy, celu drevenu, aj rucka, aj stetiny, s tym sa chce dat cesat a vyzera to dobre.
Kontaktovala som jednu chovatelku v Cechach, je velmi ochotna, poradila mi komplet kozmetiku pre bisonika, ak chces napisem ti tie znacky kozmetiky, krmiva a pod.
Kde byvas? Ci by sme potom nasich milacikov nezoznamili, mozno by z toho aj nieco bolo. Nas je cistokrvny, no nema PP.
Vo veciach zvieratiek by som si netrúfla nikomu radiť. Len som posunula info, ktoré som získala. A ako u mnoho iných vecí zisťujem, že sa naň nedá spoľahnúť. Takže informácie sú dobrá vec, ale treba ich preverovať. Ja som tak na internete vyčítala, že psíkov treba buď kŕmiť výlučne granuliami alebo domácou stravou, nikdy nie kombinovať. Môjmu šteniatku granuly síce chutia, ale žalúdok sa proti ním búril tak, že sme museli navštíviť veterinára. No a ten mi na tú vyčítanú múdrosť povedal, že ani ľudia by nechceli jesť celý život samé rezne, tak ani psíci granule, aj keď sú dobré. :rolleyes:
Kozmetika pre bišonika by ma zaujímala, aj krmivo, ale asi značky by sme tu nemohli uviesť, aby to nebola reklama. Tak by som Ťa chcela poprosiť, keby si mohla cez SS.
Moja bišonička je tiež vraj čistokrvná a bez PP. Je tým najúžasnejším stvorením, aké poznám. Celkom určite aj Tvoj bišonik. No, ale od PO je vzdialená niečo vyše pár sto km, takže možno by si aj padli do oka, ale je to predsa len príliš veľká vzdialenosť. Aj pre psiu lásku.:):)
Za stránku o bišonikoch ďakujem.
alaya1
02.09.08,14:06
Dnes sme kupili nasmu bisonikovi toaletu- puppy, aj s podlozkami a tym sprejom na pachy.
A nic.
Pride, olizuje, potom si na to lahne a nic. Kto poradi?
hanelie
02.09.08,14:13
to je ako s malým dieťatkom - tiež ho treba učiť čo a ako na šerblíku :D
arizona
02.09.08,14:16
Dnes sme kupili nasmu bisonikovi toaletu- puppy, aj s podlozkami a tym sprejom na pachy.
A nic.
Pride, olizuje, potom si na to lahne a nic. Kto poradi?
asi mu to treba ukázať:D:D:Dako to funguje:D;)
Petra Nová
03.09.08,17:54
asi mu to treba ukázať:D:D:Dako to funguje:D;)
Arizona, Ty si ukazovala svojim miláčikom ako to funguje?:D Tuším, že v ktoromsi príspevku si písala, že ich máš plný dvor a dom. To si sa asi natrápila:mee:. Súdim tak podľa toho, že to moje šteniatko ešte nie vždy trafí správne miesto, hoci mu ho už mesiac usilovne ukazujem.;):)
arizona
03.09.08,18:42
Arizona, Ty si ukazovala svojim miláčikom ako to funguje?:D Tuším, že v ktoromsi príspevku si písala, že ich máš plný dvor a dom. To si sa asi natrápila:mee:. Súdim tak podľa toho, že to moje šteniatko ešte nie vždy trafí správne miesto, hoci mu ho už mesiac usilovne ukazujem.
;):)
Šak sa hneď neurážaj,ja som srandovala:D:D:DDobre si pamätáš,že som písala,že ich mám plný dvor-aj dom.Bolo to v odpovedi na tvoj príspevok,kde si sa sťažovala, že vaša babka nechce spať so psíkom v jednej posteli...:rolleyes:

No,ale už vážne.
Nášho hafana a mačky sme učili tak, že me ich sledovali,kedy urobili"nehodu".Zistili sme,že predtým buď kňučia,škrabkajú o zem, alebo idú k dverám.Tak sme ich zdvihli a zaniesli "tam,kde treba".Zo začiatku sa to nie vždy podarilo,tak sme vyhrešili a položili "tam kde trebalo" aj potom.
Netrvalo to dlho,stačilo nejaké asi dva týždne.
Vôbec som sa nenatrápila.
So psom sme to praktizovali iba ked bol malinké šteniatko,potom už bol zvyknutý von.
Ale mačky sú na takéto veci šikovnejšie. Hoci bývame na dedine, majú svoju bedničku, aby nešpinili do skleníka,či do záhrady.
Mali sme teraz malé mačičky, včera si boli zobrať posledné.Mali 8 týždňov,všetky boli naučené na záchodík. Neučili sme ich,naučili sa od rodičov. Všetky šli do činžiaku, takže sa im to zíde a noví majitelia si to pochvalovali.
Dokonca ich mama,keď zbadá otvorené WC ide tam.Tak ako to občas vidieť v telke. Neviem, kde sa to naučila, mňa z toho poráža!
Ale každé zvieratko je asi individuálne...
Prajem veľa šťastia a úspechov pri výcviku;):)
Petra Nová
03.09.08,20:02
Šak sa hneď neurážaj,ja som srandovala:D:D:DDobre si pamätáš,že som písala,že ich mám plný dvor-aj dom.Bolo to v odpovedi na tvoj príspevok,kde si sa sťažovala, že vaša babka nechce spať so psíkom v jednej posteli...:rolleyes:

No,ale už vážne.
Nášho hafana a mačky sme učili tak, že me ich sledovali,kedy urobili"nehodu".Zistili sme,že predtým buď kňučia,škrabkajú o zem, alebo idú k dverám.Tak sme ich zdvihli a zaniesli "tam,kde treba".Zo začiatku sa to nie vždy podarilo,tak sme vyhrešili a položili "tam kde trebalo" aj potom.
Netrvalo to dlho,stačilo nejaké asi dva týždne.
Vôbec som sa nenatrápila.
So psom sme to praktizovali iba ked bol malinké šteniatko,potom už bol zvyknutý von.
Ale mačky sú na takéto veci šikovnejšie. Hoci bývame na dedine, majú svoju bedničku, aby nešpinili do skleníka,či do záhrady.
Mali sme teraz malé mačičky, včera si boli zobrať posledné.Mali 8 týždňov,všetky boli naučené na záchodík. Neučili sme ich,naučili sa od rodičov. Všetky šli do činžiaku, takže sa im to zíde a noví majitelia si to pochvalovali.
Dokonca ich mama,keď zbadá otvorené WC ide tam.Tak ako to občas vidieť v telke. Neviem, kde sa to naučila, mňa z toho poráža!
Ale každé zvieratko je asi individuálne...
Prajem veľa šťastia a úspechov pri výcviku;):)
Však sa neurážam, prečo aj. :D:D:D Len som Ťa chcela poľutovať. Plný dom a dvor! No, predsa si len niečo pamätám, aj pri mojej deravej hlave. Len neviem, či aj to, s tou babkou.;)
Ako správny psíčkar som si myslela, že mám toho najúžasnejšieho , najmúdrejšieho, proste naj... psíka. A Ty mi napíšeš, že mačičky za 8 týždňov!!! Ale aspoň sa utešujem tým, že psík je osobnosť. Nedá sa len tak ľahko zlomiť. A dúfam, že o čo dlhšie mu bude trvať učenie, o to si to bude dlhšie pamätať. Takže ďalej sa učíme hľadať to správne miesto.;):)
arizona
03.09.08,20:45
Arizona, Ty si ukazovala svojim miláčikom ako to funguje?:D Tuším, že v ktoromsi príspevku si písala, že ich máš plný dvor a dom. To si sa asi natrápila:mee:. Súdim tak podľa toho, že to moje šteniatko ešte nie vždy trafí správne miesto, hoci mu ho už mesiac usilovne ukazujem.;):)
Ahoj,nemusíš ma ľutovať,nie je prečo. Naše zverky sú všetky slušne naučené,čistotné a poslúchajú. Oni vlastne žijú na dvore, každý má svoje miestočko.Dnu idú iba keď dovolím.
Hafanko-pitbulka má dnu svoje kresielko,kde ju púšťame za odmenu. Tam ľahne a ani nemukne,aby ju niekto nenašiel a neposlal von:D.
A cicušky púšťam do domu,keď čakajú ráno pokým im naložím papať,potom idú von. Večer ich tiež niekedy púšťam, sedia vedľa mňa na gauči,pokým ja pracujem na PC. Ak sa rozkokošia,idú von.
Našťastie, všetci poslúchajú na slovo, takže nie je problém ich zvládnuť.
Preto som písala, že ich mám plný dom a plný dvor,lebo my chodia všetci stále za pätami:D.

S tými dom. miláčikmi je to asi tak ako s deťmi. Všetci si myslíme, že máme doma to najkrajšie,namúdrejšie...

Neboj aj tvoj hafanko sa to onedlho naučí.Želám veľa úspechov!:):):)
jozka56
03.09.08,20:58
Ja som sa viac ako pred 4-rokmi snažila naučiť svojho maltezáčika používať psiu toaletu, ale moje zlato ju používalo ako doskočište. Toaletu som zrušila. Zatiaľ bez problémov riešim jeho potreby venčením 3-krát denne. Spájam dobré s užitočným. j:---
Chobot
03.09.08,21:28
Všetci tu spomínate takých klasickým domácich miláčikov. Ja mám asi 2 týždne nové zvieratko - na balkón nám priletela modlivka, tak som ju párkrát nakŕmil a zdá sa, že sa jej tu zapáčilo. Zostala tu a pravidelne je kŕmená (kostné červy, muchy, ucháne, kobylky,...). A aj pekne pribrala, takže zapadne do našej rodiny.:D:D:D
andreaS
04.09.08,07:44
petranova: chces aby psik sa naucil robit potrebu vonku a toaletu len ked treba doma a nebude toho kto by s nim mal ist von (teda ked je sam doma a rodina je mimo domacnosti)?

mne sa podarilo naucit nasho hafana pytat sa von priblizne za mesiac ale to som bola celu dobu s nim doma a vzdy ked sa zobudil som ho zobrala a isli sme von... lebo vzdy ked sa zobudi urobil mlacku alebo kopku... cize von sme chodili aj niekolkokrat za den, kym nepochopil, ze potreba sa robi vonku a treba sa pytat... teraz staci ked ideme von 3x... a dolezite je hresit psika priamo pri cine, lebo potom uz chuda nevie, zaco to bolo a naopak ak urobi co sme chceli tak velmi chvalit... este co sme dorziavali pri uceni potreby vonku bolo ze sme niekolkokrat (nie nervozne) hovorili "cikaj" a ak urobil potrebu vonku tak sme chvalili :) mozno je to smiesne ale u nas to teda zaberalo velmi rychlo....
willma
04.09.08,07:49
Všetci tu spomínate takých klasickým domácich miláčikov. Ja mám asi 2 týždne nové zvieratko - na balkón nám priletela modlivka, tak som ju párkrát nakŕmil a zdá sa, že sa jej tu zapáčilo. Zostala tu a pravidelne je kŕmená (kostné červy, muchy, ucháne, kobylky,...). A aj pekne pribrala, takže zapadne do našej rodiny.:D:D:D myslíš že to od toho kŕmenia? Len pozor aby ste ich tam nemali zrazu plný balkón :D
Chobot
04.09.08,08:43
myslíš že to od toho kŕmenia?

Určite z kŕmenia. V prírode nebývajú také "bruchaté".


Len pozor aby ste ich tam nemali zrazu plný balkón :D

Ja viem, ono keď sa to rozmnoží, tak z jedného hniezda môže vyliezť aj 200 malých modliviek...:rolleyes:
willma
04.09.08,08:59
Ja viem, ono keď sa to rozmnoží, tak z jedného hniezda môže vyliezť aj 200 malých modliviek...:rolleyes: presne to som myslela .:D
Petra Nová
04.09.08,09:31
Myslím, že toto je tak trochu aj oddychová téma, tak si môžem dovoliť napísať, že zvieratkomili sú strašne zlatí pri výmene skúseností.:) Ako psíčkar - začiatočník, skúsim pridať svoje. Moje šteniatko skoro od začiatku začalo mať problémy s črievkami a popri tom aj s mechúrikom. Prakticky to znamenalo, že v priebehu dňa bez akýchkoľvek náznakov dokázalo urobiť mláčku na hociktorom mieste v byte, aj pri šantení. Možno aj 15x za deň. Takže v častiach, kde sa pohybovalo, zmizlo všetko savé, napriek tomu, že milujem koberce. Dnes je šteniatko zdravšie, aj zdržiačiky lepšie fungujú, a aj v tom zacieľovaní na toaletu v byte sme riadne pokročili. Ale ešte sa stane. Určite je veľmi dôležité, aby šteniatko si vedelo poradiť aj v čase, keď je samo doma a prechádzka sa nemôže konať. Tak, ako to napísala AndreaS. Preto trénujeme, chválim, uplácam a paradoxom je , že šteniatko si už samo vyžaduje pochvalu. Na prechádzkach nemá problém vykonať potrebu, keď ono chce. Ešte sa musím naučiť ho presvedčiť, aby chcelo vtedy, keď ja chcem, aby to urobilo. Asi všetko chce čas a trpezlivosť. Spolieham na skúsenosti starších psíčkarov a verím, že časom budú stačiť tri vychádzky za deň. Tiež verím, že šteniatko sa mi podarí vychovať podľa mojich predstáv, a že ono prestane vychovávať mňa.
A ešte mám jednu otázku. Umývate psíkom zuby?:D:D:D
Barbara
04.09.08,09:44
A ešte mám jednu otázku. Umývate psíkom zuby?:D:D:D


:D:DPetra, niekde som čítala, že veru by sa malo. mali by mať svoju zubnú kefku. ja som mu raz chcela umyť, ale ostalo to pri tom chcení:D my mu neumývame, teda nášmu pudlovi, jedine tie zuby cerí, keď odvráva:D

ale však sa dostať kúpiť všelijaké tie čistiace kostičky, tak tie mu kupujeme.

jááj , ešte som zabudla, keď som išla s ním von, tak som mu opakovala aspoň 1000x , že """no čúraj """" a keď už konečne to urobil, tak dostal maškrtu.
má 2roky.
Olice
04.09.08,09:48
Umývate psíkom zuby?:D:D:D


:D:DPetra, niekde som čítala, že veru by sa malo. mali by mať svoju zubnú kefku. ja som mu raz chcela umyť, ale ostalo to pri tom chcení:D my mu neumývame, teda nášmu pudlovi, jedine tie zuby cerí, keď odvráva:D

ale však sa dostať kúpiť všelijaké tie čistiace kostičky, tak tie mu kupujeme.

Rada odborníka:
http://www.veterinar-vrakuna.sk/clanok02.php
Barbara
04.09.08,09:57
že to moje šteniatko ešte nie vždy trafí správne miesto, hoci mu ho už mesiac usilovne ukazujem.;):)


:D Petra, ale to jej musíš aj pekne hovoriť, že čo od nej chceš, aby urobila, takže ako som tu vyššie spomínala, tak jej hovor, že """" no čúraj pekne"""":D a pritom ju aj hladkať a pekne ju potom pochváliť a dať jej maškrtu:---


ešte 1 vec, väčšinou oni cikajú, keď sa napíjú, alebo najedia, takže keď sa napije, alebo naje, friško ju daj na to miesto, alebo utekaj s ňou von a uvidíš , že sa to naučí 1 2;)
Dav
04.09.08,10:10
... šteniatko si už samo vyžaduje pochvalu.

Aj psík(fenka) si vyžaduje pochvalu, a najhoršie je, keď sa chce zavďačiť :D:D:D. Wendy na výstave orieškov dostala nápad, že ako ju vždy chválim, keď sa pekne zohne, tak to iste zaberie aj na výstave. Zabralo. :mad::eek::confused::D:D:D:D. Tak ju zohlo, že sme mali potlesk. Ona si spokojne vrtela chvostikom, a ja som si pohundrávala želanie Zem, prepadni sa podo mnou....:---
Petra Nová
04.09.08,10:19
:D:DPetra, niekde som čítala, že veru by sa malo. mali by mať svoju zubnú kefku. ja som mu raz chcela umyť, ale ostalo to pri tom chcení:D my mu neumývame, teda nášmu pudlovi, jedine tie zuby cerí, keď odvráva:D

ale však sa dostať kúpiť všelijaké tie čistiace kostičky, tak tie mu kupujeme.

jááj , ešte som zabudla, keď som išla s ním von, tak som mu opakovala aspoň 1000x , že """no čúraj """" a keď už konečne to urobil, tak dostal maškrtu.
má 2roky.
Barbarka, ja sa o to tiež pokúšam každý deň. A musím priznať, že sa natrápime. Aj som sa mu kefkou do úst dostala, a keď sa mi to podarí, je mi smiešne, aké zúbky mu to mám čistiť, keď vidieť len štyri z nich. A pastu míňam rýchlym tempom, lebo šteniatku evidentne chutí. Takže sa mi darí trochu vymasírovať mu ďasná, osviežiť mu dych, ale či zúbky aj vyčistíme, to som si nie celkom istá. Ešte , že sa chce kúpať, celé sa trasie, ale vo vode vydrží hocičo. Len vraj sa nemajú psíci často kúpať. A to je problém.

No, Barbarka, ak si Ty musela 1000x, tak ja budem musieť aspoň dvakrát toľko, ako poznám moju slečnu.:D:D
Petra Nová
04.09.08,10:25
:D Petra, ale to jej musíš aj pekne hovoriť, že čo od nej chceš, aby urobila, takže ako som tu vyššie spomínala, tak jej hovor, že """" no čúraj pekne"""":D a pritom ju aj hladkať a pekne ju potom pochváliť a dať jej maškrtu:---

ešte 1 vec, väčšinou oni cikajú, keď sa napíjú, alebo najedia, takže keď sa napije, alebo naje, friško ju daj na to miesto, alebo utekaj s ňou von a uvidíš , že sa to naučí 1 2;)
Veď to aj presne tak robím, a tiež chválim a chválim.Nuž nebude veľmi chápavá, až sa čudujem, čo to vôbec mám. Ale inak nedám na ňu dopustiť.
Petra Nová
04.09.08,10:26
Rada odborníka:
http://www.veterinar-vrakuna.sk/clanok02.php
Pozrela som. Je to dobrá stránka. Ďakujem.
Petra Nová
04.09.08,10:31
Aj psík(fenka) si vyžaduje pochvalu, a najhoršie je, keď sa chce zavďačiť :D:D:D. Wendy na výstave orieškov dostala nápad, že ako ju vždy chválim, keď sa pekne zohne, tak to iste zaberie aj na výstave. Zabralo. :mad::eek::confused::D:D:D:D. Tak ju zohlo, že sme mali potlesk. Ona si spokojne vrtela chvostikom, a ja som si pohundrávala želanie Zem, prepadni sa podo mnou....:---
Ešte šťastie, že tá moja, nemá PP, takže na výstavu by nemohla. Pri tom, ako to má usporiadané v hlave, by som asi z hanby nevychádzala. Ale hovorím si "však je to len psík". Ale zlatý psík.
Dav
04.09.08,10:41
Ešte šťastie, že tá moja, nemá PP, takže na výstavu by nemohla. Pri tom, ako to má usporiadané v hlave, by som asi z hanby nevychádzala. Ale hovorím si "však je to len psík". Ale zlatý psík.
Každý psík je zlatý.:--- A na výstavu "bezpapierových " psíkov môže ísť.:D Sú tam kategórie malý, stredný, veľký pes, a majú sa len prejsť s majiteľom. Aj preto som si myslela, že mi nič zlé nehrozí...:eek::D
Petra Nová
04.09.08,17:48
Každý psík je zlatý.:--- A na výstavu "bezpapierových " psíkov môže ísť.:D Sú tam kategórie malý, stredný, veľký pes, a majú sa len prejsť s majiteľom. Aj preto som si myslela, že mi nič zlé nehrozí...:eek::D
Tak to som nevedela, že aj neurodzený psík sa môže ísť vystavovať. Ale ani na takej výstave by to nedopadlo dobre, pretože prechádzky sú pre nás vždy veľkým dobrodružstvom. Na nich sa psíček predvádza tak, že sa zastarie do každého nablízku. No, a to by nebola asi žiadna sláva.
andreaS
04.09.08,19:26
petra: ale inak ti steniatko doma uprimne zavidim a dufam, ze na novy rok pribudne v nasej domacnosti novy hafan... u nas to bude ale stazene tym, ze kamaratka zalozila chovnu stanicu a mne chce dat do spoluvlastnictva najkrajsieho psika vrhu (este nevedno ci psika alebo fenku) a kedze ide o americkeho kokrika, kt. treba dalej vystavovat, tak budeme mat dost "zabavy" aj s upravou a udrzbou strihu dlhokanskej srsti.... ale aj nato sa tesim :)

dnes som bola v jednom obchodiku, kde mali malicke steniatko v klietke (zrejme majitelkin psik a klietka preto, aby nebehal po predajni ale mohli ho mat so sebou)... tak som sa vytesila s nou (fenka)... take krasne male hebucke klbko a potom mi povedali ako k nej prisli... ze daka pani bola so svojou dospelou fenkou von a stale ju tahala ku kosom az knucala a pistala, tak to panicke nedalo a isla sa pozriet, co ju tam taha a tam bolo toto male stvorenie este slepucke!!!! tak sa jej ujali a zacali si ju piplat... keby ste videli tie krasne ocicka, mne sa az tazko odchadzalo... tak spolu s kamaratkou sme sa s nou poriadne pohrali, vyblaznili a ked sme odchadzali tak sa rozbehla za nami :) ale potom si to rozmyslela... nikdy nepochopim ako niekto moze vyhodit maleho krasneho psicka :(
Dav
04.09.08,19:54
... take krasne male hebucke klbko a potom mi povedali ako k nej prisli... ze daka pani bola so svojou dospelou fenkou von a stale ju tahala ku kosom az knucala a pistala, tak to panicke nedalo a isla sa pozriet, co ju tam taha a tam bolo toto male stvorenie este slepucke!!!! tak sa jej ujali a zacali si ju piplat... keby ste videli tie krasne ocicka, mne sa az tazko odchadzalo... tak spolu s kamaratkou sme sa s nou poriadne pohrali, vyblaznili a ked sme odchadzali tak sa rozbehla za nami :) ale potom si to rozmyslela... nikdy nepochopim ako niekto moze vyhodit maleho krasneho psicka :(

Aj moja fenka je z "kontajnerového chovu"- tiež ju našli v kontajneri. Tá musela byť ako šteniatko neskonale zlatulinká, a predsa ju niekto vyhodil. K nám prišla už ako mladá dáma, nie šteňacie klbko. Nedokážem pochopiť takých ľudí.:mad: Ani ich nikdy chápať nebudem.
Petra Nová
05.09.08,08:39
petra: ale inak ti steniatko doma uprimne zavidim a dufam, ze na novy rok pribudne v nasej domacnosti novy hafan... u nas to bude ale stazene tym, ze kamaratka zalozila chovnu stanicu a mne chce dat do spoluvlastnictva najkrajsieho psika vrhu (este nevedno ci psika alebo fenku) a kedze ide o americkeho kokrika, kt. treba dalej vystavovat, tak budeme mat dost "zabavy" aj s upravou a udrzbou strihu dlhokanskej srsti.... ale aj nato sa tesim :)

... nikdy nepochopim ako niekto moze vyhodit maleho krasneho psicka :(
Andrejka nesmúť, nový rok tu bude raz dva. Ja zas závidím Tvoje psíčkarske skúsenosti, ktoré by mi zjednodušili život. Prajem Tebe aj kamarátke, aby sa Vám podarilo vybrať toho najkrajšieho a najušľachtilejšieho psíka, aby Vám robil radosť na výstavách a priniesol domov veľa ocenení. A aby Ti poskytol toľko lásky, koľko len psík dokáže darovať. :)
Keď sa dozviem o takom príbehu, aký si zažila, vždy rozmýšľam, ... čo sú to za ľudia ...?! :(
andreaS
06.09.08,19:16
Petra: zrovna dnes som skypovala s tou kamaratkou a steniatka sa odsuvaju na buduci rok... lebo uz sa jej teraz hara jej fenka, ale ze teraz je dost vela suk nakrytych, tak sa boji, ze by nebol zaujem o psickov, tak bude kryt buduci rok priblizne v maji... aj nam to viac vyhovuje, lebo zda sa, ze sa nam naplni sen o domceku :)

a k tomu smutnemu pribehu... esteze su aj ludia, kt. neni takyto osud zvieratiek lahostajny a pomozu :)

prikladam fotku toho krasneho steniatka, kt. nazvali jednoducho "bejby" :)
Eulalia
07.09.08,04:41
Petra: zrovna dnes som skypovala s tou kamaratkou a steniatka sa odsuvaju na buduci rok... lebo uz sa jej teraz hara jej fenka, ale ze teraz je dost vela suk nakrytych, tak sa boji, ze by nebol zaujem o psickov, tak bude kryt buduci rok priblizne v maji... aj nam to viac vyhovuje, lebo zda sa, ze sa nam naplni sen o domceku :)

a k tomu smutnemu pribehu... esteze su aj ludia, kt. neni takyto osud zvieratiek lahostajny a pomozu :)

prikladam fotku toho krasneho steniatka, kt. nazvali jednoducho "bejby" :)
A niečo takto milé a prítulné hodí nejaký oplan do kontajnera:eek::mad::eek::mad::eek::mad:
Toto nepochopím, aj keby som žila 100 rokov.:mad:

Ale, bohužiaľ, v kontajneri dnes nájde človek už kadečo, občas dokonca aj žijúceho novorodenca a to už je čo o druhu "homo sapiens" čo povedať:mad:
beba13
09.09.08,13:51
Prajem pekný deň, chcem sa spýtať všetkých majiteľov psíkov stretli ste sa už niekto s tými zelenými muchami čo ohryzú psíkovi ucho alebo na chrbte kúsok a nakladú tam také čierne vajíčka. Asi pred 2 týždňami to dávali aj v správach tá mucha k nám priletela odniekiaľ z afriky alebo odkiaľ presne si to nepamätám, ale nášho psa stále napádajú tieto muchy, každý deň mu musím čistiť končeky uší od tých vajíčok. Neviete niekto ako mu to správne ošetriť, aby sa mu to zahojilo?
Zoltán Kovács
09.09.08,14:10
Prajem pekný deň, chcem sa spýtať všetkých majiteľov psíkov stretli ste sa už niekto s tými zelenými muchami čo ohryzú psíkovi ucho alebo na chrbte kúsok a nakladú tam také čierne vajíčka. Asi pred 2 týždňami to dávali aj v správach tá mucha k nám priletela odniekiaľ z afriky alebo odkiaľ presne si to nepamätám, ale nášho psa stále napádajú tieto muchy, každý deň mu musím čistiť končeky uší od tých vajíčok. Neviete niekto ako mu to správne ošetriť, aby sa mu to zahojilo?

Čo tak navštíviť veterinára. Poctivý veterinár ti poradí, a za radu si nevypýta nič.
beba13
10.09.08,14:43
No práve a kde takého poctivého nájdem.
willma
10.09.08,16:36
jedna rada priamo od veterinára, keď sú vytvorené chrastičky, treba ich zmäkčiť a odstrániť, natierať rany masťou, kľudne aj indulonou s antirepelentným účinkom. Jedna moja neveterinárna rada- ja osobne by som pred natretím mastičkou uško ešte dezinfikovala.
alaya1
10.09.08,18:13
Ak by moj psik mal prezivat take utrpenie, urcite by mi nebolo luto zaplatit veterinarovi, aby mu pomohol.
Llívia
14.09.08,15:31
Téma je "domáci miláčikovia", takže si tu dobre so svojimi miláčikmi:)

ale keď všetci majú len psov a mačky a modlivku :mee: :mee: :mee:
Petra Nová
14.09.08,16:46
ale keď všetci majú len psov a mačky a modlivku :mee: :mee: :mee:
Mýliš sa. Na Porade majú všetci len psíkov, mačičky a prípadne aj modlivku.
arizona
14.09.08,16:52
Mýliš sa. Na Porade majú všetci len psíkov, mačičky a prípadne aj modlivku.
To bolo milé:):):)
iriska
14.09.08,17:08
Ja mám psíka, rybičky, teraz momentálne malú mačičku, ktorá sa nám pokúša votrieť do priazne a teraz práve ju náš pes 2x vynaháňal po dvore a ... zlatý klinec ... burunduka (malá zemná veverička). Máte ešte niekto burunduka? Žeby ste sa podelili o strastiplné zážitky...
bonita
17.09.08,10:08
Davam do pozornosti aukciu v prospech zvierat na www.psiadusa.sk
maca.tt
22.09.08,06:21
Chcela by som velmi pekne poprosiť ,nevie niekto kde by som mohla kupiť IRSKEHO VLKODAVA.Mňa zaujíma či niekto nechce predať alebo aj darovať tohto nádherného psíka bez papierov.Vopred dakujem
Zoltán Kovács
22.09.08,06:27
No práve a kde takého poctivého nájdem.

Ja jednu takú veterinárku poznám, kotrá za rady nepýta nič. A práve preto k nej aj chodíme s našími psami. A platené úkony nie sú u nej premrštene drahé.
zahorcakova
22.09.08,08:29
Ahoj,
aj ja sa hnevám na takýchto nezodpovedných ľudí. Sama som majiteľka psíka, je to dlhosrstý jazvečík. Už parkrát som bola svedkom, že napríklad bezdomovci vybrali zo smetnej bedne knučiaceho psíka. Keby som mala rodinný dom, vzala by som tam všetkých opusterných psíkov, teda podľa možnosti a hlavne dávam za vinu nezodpovedným rodičom "kúpia deťom psíka a potom.....
JM1968
22.09.08,08:48
Ahoj,
aj ja sa hnevám na takýchto nezodpovedných ľudí. Sama som majiteľka psíka, je to dlhosrstý jazvečík. Už parkrát som bola svedkom, že napríklad bezdomovci vybrali zo smetnej bedne knučiaceho psíka. Keby som mala rodinný dom, vzala by som tam všetkých opusterných psíkov, teda podľa možnosti a hlavne dávam za vinu nezodpovedným rodičom "kúpia deťom psíka a potom.....
My bývame v rod.dome a máme 3 psov....v podstate každý sa u nás ocitol ako nechcený...Keď priniesli vlčiaka, mal cca 5 mesiacov a nevedel chodiť po tráve, lebo nikdy nebol pustený z betónového koterca. Kokrík mal dobrého majiteľa, ktorý psov predával, tento mal 7 mesiacov a jeho nikto nechcel, tak nám ho dal sa vreco granúl.A leonbergera odvrhla ako šteňa matka, mal parvovirózu či čo, majiteľ ho dal s tým, že keď prežije dodatočne vybavíme papiere,vypiplali sme....papiere nechceme.Píšem to preto, lebo fakt máme radi zvieratá, ale všetky si domov zobrať nemôžeme. Celý minulý mesiac sme hľadali niekoho kto by sa ujal mladej sučky hasky,ktorá sa nám usadila pred domom, dcéra urobila plagáty, do obchodu...na stĺpy, či ju niekto nehľadá, alebo nechce, pýtali sme sa kde koho, v útulku nemali miesto a po mesiaci, sme zaplatili smrtiacu injekciu, lebo sme nechceli aby ju poľovníci odstrelili a mala na sebe už veľa kliešťov. Totižto postarať sa riadne o psa stojí nemalé peniaze...vlastne o všetko sa poriadne starať stojí niečo. A ak to nemá byť poriadna starostlivosť...Dúfam, že peklo je pre tých, čo sa nestarajú a týrajú bytosť, ktorá je na nich plne závislá.
Barbara
22.09.08,10:27
írsky vlkodav tu:

http://www.irskyvlkodav.sk/
Petra Nová
24.09.08,18:58
Dnes sme kupili nasmu bisonikovi toaletu- puppy......
A nic.
Pride, olizuje, potom si na to lahne a nic. .....
Alaya1,chcem sa spýtať, ako s má Tvoj bišonik? Zvykol si na toaletu? Stále -a nič ? Alebo - a už? Podeľ sa so skúsenosťami, prosím.
jozka56
24.09.08,19:24
Už som chcela dávnejšie odpovedať ohľadne toalety pre psíkov. Môj maltezáčik ju používal ako doskočište, veľmi rýchlo som ju zrušila. Ešte ohľadne našich miláčikov. Dnes mi jedna majiteľka bytu v našom SVB na margo mojej požiadavky, aby si vyprázdnili balkón/ideme zateplovať/ povedala, že by chcela mať také starosti ako ja. T.j. venčenie psa a vyhuľovanie. Joj veď by som jej plesla.
Petra Nová
24.09.08,20:14
.... Dnes mi jedna majiteľka bytu v našom SVB na margo mojej požiadavky, aby si vyprázdnili balkón/ideme zateplovať/ povedala, že by chcela mať také starosti ako ja. T.j. venčenie psa a vyhuľovanie. Joj veď by som jej plesla.
Tuším, že tá Tvoja suseda sa netrafila v ničom. :rolleyes: Starosti s vyhuľovaním, nie sú nič moc:eek:, osobne by som ich nechcela mať. A naopak, prechádzky so psíkom sú OK. Vidíš, aj to je jeden z pohľadov na život psíčkara a jeho psíka. Možno by aj zaslúžila jednu.:D
kukučka
24.09.08,20:21
Už som chcela dávnejšie odpovedať ohľadne toalety pre psíkov. Môj maltezáčik ju používal ako doskočište, veľmi rýchlo som ju zrušila. Ešte ohľadne našich miláčikov. Dnes mi jedna majiteľka bytu v našom SVB na margo mojej požiadavky, aby si vyprázdnili balkón/ideme zateplovať/ povedala, že by chcela mať také starosti ako ja. T.j. venčenie psa a vyhuľovanie. Joj veď by som jej plesla.

ja by som jej neplesla, ale nazateplila :D:D:D
alaya1
25.09.08,06:42
Alaya1,chcem sa spýtať, ako s má Tvoj bišonik? Zvykol si na toaletu? Stále -a nič ? Alebo - a už? Podeľ sa so skúsenosťami, prosím.
Nasa toaleta je zabalena a odlozena, keby niekto potreboval, rada ju ponuknem aj s tymi kvapkami a podlozkami. Nezvykol si na to, takze ci prsi, ci svieti slnko, chodime vonku, tak 4,5krat denne.Tam je vsetko v poho...doma to nerobi, ani nic neocurava, ani nekaka doma. Takze som rada, ze as pon doma nam nesmrdi.-))....Vcera sme ho boli ostrihat v jednom salone v PO, no vobec nie som spokojna, takze tam uz nevstupime. Budeme hladat nieco ine.
Petra Nová
26.09.08,08:07
Nasa toaleta je zabalena a odlozena, keby niekto potreboval, rada ju ponuknem aj s tymi kvapkami a podlozkami. Nezvykol si na to, takze ci prsi, ci svieti slnko, chodime vonku, tak 4,5krat denne.Tam je vsetko v poho...doma to nerobi, ani nic neocurava, ani nekaka doma. Takze som rada, ze as pon doma nam nesmrdi.-))....Vcera sme ho boli ostrihat v jednom salone v PO, no vobec nie som spokojna, takze tam uz nevstupime. Budeme hladat nieco ine.
Tým toaletám bude niečo chýbať. Aj aj tuším čo, keď ho psíci o odmietajú. Asi stĺpik. Psím slečnám je to jedno.:) A nebude psíkovi zima, keď je ostrihaný? Čo s ním v tom salóne dorobili? Asi ho ostrihali na čivavu. Ja dám moju slečnu ostrihať až na jar.
alaya1
10.10.08,12:03
Odpovedam neskor, ale predsa-).

Ostrihali ho asi ako strihaju bisonov, skratili mu srst, mne sa ostrihany nepaci, tak uz mu necham narast dlhu srst.
Museli sme ho ostrihat, vyskbal si srst pod krkom, pravdepodobne z krmiva. Davali sme mu pro plan Purinu kuracie maso, asi mu to kura nerobilo dobre, zmenili sme na senzitive- losos a ryza a je vseko v pohode, Srst ma nadhernu bielu a lesklu, takze uz je to dobre. zachod je blbost, myslim, ze super reklama bez uzitku. Ak ma niekto chut, tak mu ho predam za polovicu ceny.
Mam avsak problem s nezostupenym varlatkom, vie mi niekto dat par rad?
Deppo
12.10.08,17:34
Tak ukážem vám aj ja jedného z mojich miláčikov dúfam, že sa ho nenalakáte;) Spolu ich mám piatich, toto je najmladší jeho meno je Fidži:D
Petra Nová
12.10.08,19:08
Tak ukážem vám aj ja jedného z mojich miláčikov dúfam, že sa ho nenalakáte;) Spolu ich mám piatich, toto je najmladší jeho meno je Fidži:D
A to je myška alebo potkan? Tak to je aj domáce zvieratko, ale neviem, či miláčik:D
Nadaj
13.10.08,09:06
Chyba mi tu odkaz na tych, vdaka ktorym niektori z nas este dokazu normalne v tomto hektickom case existovat ;-)

Myslim na tych co nas v kazdu dennu i nocnu hodinu cakaju, tesia sa na nas, neodvravaju, maznaju sa, lubia nas ci sme neupravene nenamalovane alebo nemoderne oblecene, stihli alebo gulatejsi...

Nie, nemyslim teraz na nase uzasne deti a uzasnych partnerov, ale na zvacsa chlpatych, stvornohych [su aj vynimky ;-) ] clenov nasich domacnosti, ktori si zasluzia podakovanie ze nam je potesenim s nimi zdielat nas zivot ;-)

V nasej domacnosti su to hluchy kokrik Ulan a nase macicky, povodne obycajne poulicky.

Kto, aky domaci milacik, dobija baterku vam?
hanelie
13.10.08,09:14
Nadaj
13.10.08,09:34
Tak sa ospravedlnujem - ze som nenasla Vas, milovnikov zvierat - uz som tu a idem citat vase mile prispevky. Vela pozdravom vasim chlpacikom ;-)
Dav
13.10.08,09:47
A to je myška alebo potkan? Tak to je aj domáce zvieratko, ale neviem, či miláčik:D
Je to miláčik. Keď to budeš chovať a pozorovať, s prekvapením zistíš, aké je to milé zvieratko.:---
Nadaj
13.10.08,10:16
Verim, ze moze byt aj potkan [nei kanalovy...] pre niekoho milacik.
Petra Nová
13.10.08,10:22
Verim, ze moze byt aj potkan [nei kanalovy...] pre niekoho milacik.
Súhlasím s Tebou, že pre niekoho áno, ale vo všeobecnosti - skôr nie.:D
Barbara
13.10.08,10:29
Moja kolegyňa mala bieleho potkana a hovorila, že je to veľmi inteligentné zvieratko.
ja jedine hada nemmusím:---
Petra Nová
13.10.08,14:13
Je to miláčik. Keď to budeš:--- chovať a pozorovať, s prekvapením zistíš, aké je to milé zvieratko.
Ale hádam Ty, Oľga, nemáš mix miláčkov,teda ďalšie okrem psíka?:) Ale dokážem uveriť, že skoro všetko živé si človek dokáže obľúbiť, keď zvieratko je na neho odkázané a stará sa oň. Ja som živým príkladom. Ale hady, krokodíly,pavúky, škorpióny a pod. by mi určite nechýbali ku šťastiu.
Rozmýšľam, či tomu potkaniemu miláčkovi nebude chýbať prirodzené prostredie - kanál.:---
Dav
13.10.08,14:49
Ale hádam Ty, Oľga, nemáš mix miláčkov,teda ďalšie okrem psíka?:) Ale dokážem uveriť, že skoro všetko živé si človek dokáže obľúbiť, keď zvieratko je na neho odkázané a stará sa oň. Ja som živým príkladom. Ale hady, krokodíly,pavúky, škorpióny a pod. by mi určite nechýbali ku šťastiu.
Rozmýšľam, či tomu potkaniemu miláčkovi nebude chýbať prirodzené prostredie - kanál.:---
Moja srdcová záležitosť sú psy. Ale chovala som rybičky, vodnú korytnačku, myšky, morča.Deti mali aj pavúky, slepúchy. Potom prišlo vééééľa psov a mačky, a teraz je už iba Wendy. Nebyť toho, že naša psina chytala myši tak dobre ako mačka, tak aj teraz si nejakého hlodavca zadovážim. Kanál mu chýbať nebude:---.
Misicka21
13.10.08,15:31
Aj ja sa pochválim mojim yorkom, tiež so mnou ťažko pracuje v kancli;)
Eulalia
13.10.08,15:33
Aj ja sa pochválim mojim yorkom, tiež so mnou ťažko pracuje v kancli;)
Najmä na tej poslednej fotke vidno, ako ťažko pracuje:---:D Ale čo už by sme pre tie naše zlatíčka nespravili, že?;):)
Misicka21
13.10.08,15:43
:);)asi tak nejak, ale strašný model to je a rád sa fotí
Deppo
13.10.08,17:02
Súhlasím s Tebou, že pre niekoho áno, ale vo všeobecnosti - skôr nie.:D


Je to potkaník:DA ver mi je jedno aj druhé , aj domáce zvieratko a aj domáci miláčik:cool: Bola by si moc moc prekvapená koľko ľudí potkanov v poslednej dobe chová ako miláčikov, lebo im toto inteligentné, milé malé a čistotné zvieratko učarovalo:)
A s tou všeobecnosťou by som si taký istý nebol:---Ale to je už iná téma:)
Petra len pre upresnenie, toto je potkan laboratórny, domestikovaný druh už niekoľko desiatok rokov, je to práve to zvieratko, ktoré zachraňuje veľa veľa ľudských životov vo výskumných laboratóriach, a postupne sa dostal aj do domácnosti ľudí. V kanále by neprežil, keďže to pre neho nie je prirodzené prostredie, ale to si aj tak nemyslela myslím vážne, že:??:P:)
Petra Nová
13.10.08,17:49
Je to potkaník:DA ver mi je jedno aj druhé , aj domáce zvieratko a aj domáci miláčik:cool: Bola by si moc moc prekvapená koľko ľudí potkanov v poslednej dobe chová ako miláčikov, lebo im toto inteligentné, milé malé a čistotné zvieratko učarovalo:)
A s tou všeobecnosťou by som si taký istý nebol:---Ale to je už iná téma:)
Petra len pre upresnenie, toto je potkan laboratórny, domestikovaný druh už niekoľko desiatok rokov, je to práve to zvieratko, ktoré zachraňuje veľa veľa ľudských životov vo výskumných laboratóriach, a postupne sa dostal aj do domácnosti ľudí. V kanále by neprežil, keďže to pre neho nie je prirodzené prostredie, ale to si aj tak nemyslela myslím vážne, že:??:P:)
Verím každému, kto mi čo o zvieratkách povie.:) Pri rozsahu mojich vedomostí, si ani nemôžem dovoliť neveriť. Potkana mám zafixovaného, že žije v stokách a kanáloch, tak som to aj tak napísala. A vážne myslela. Keď ich vidím ako sa mrvia večer na sídlisku, tak v tom momente nie sú mojimi miláčikmi.:--- Tak, ale Ty máš potkaníkov fajnových, tak verím, že sú to miláčikovia. Vieš, to len tých predsudkov sa neviem zbaviť. Donedávna som si tiež nevedela predstaviť život so psíkom pod jednou strechou. A dnes je to realita. Ktohovie, čo bude zajtra?:D
Deppo
14.10.08,17:21
Tak rodičia majú troch psíkov a mamka si tiež nevedela predstaviť život so psíkom v paneláku /tomu je už 14rokov/ , lebo predtým bývali na dedine a pes bol proste vždy pri dome - nie v dome. Teraz sú to však najväčší maznáci dokonca spia aj v posteli:)Krátko po prvom psíkovi , pribudol druhý a nakoniec aj tretí /bývajú v 3 izbovom byte/. Myslím, že teraz by si už bez havinov nevedela život predstaviť.
Ěšte sa vrátim k tým potkaníkom, ano ano sú taký " fajnovejší". Troch mám dokonca aj z Čiech, s chovných staniíc,ktoré sa zaoberajú chovom potkanov s preukazom pôvodu. Sú už aj nejaké chovné stanice ale aj na Slovensku a dokonca už vznikla aj základná organizácia chovu drobných hlodavco. Dúfajm, že aj tento chovateľský smer, sa pekne rozšíri na Slovensku.
Snáď ešte taká perlička, že v zahraničí dokonca existuje aj potkanie agillity a dokocna aj rattenterapia, niečo ako obdoba canis - abo hypoterapie ale s potkaníkmi;)
Podľa mňa jediná nevýhoda týchto zvieratiek je, že sa dožívajú krátkeho veku. Ale už som sa rozkecal až moc, zastavte ma:D
Eulalia
15.10.08,15:29
A prečo by sme Ťa mali zastavovať?:) Mňa by napríklad veľmi zaujímala tá rattenterapia. Načo sa potkany pritom využívajú? Čo je ich úlohou?
Deppo
15.10.08,16:26
A prečo by sme Ťa mali zastavovať?:) Mňa by napríklad veľmi zaujímala tá rattenterapia. Načo sa potkany pritom využívajú? Čo je ich úlohou?


Rattenterapia, podobne ako napríklad u canisterapia je vlastne forma terapie, ktorej sa využíva pozítivne pôsobenie zvieratka na fyzickú , psychickú a socialnu pohodu. Sú rôzne formy, buď je potkaník dlhodobo začlenený do terapeutického procesu /čili starajú sa o neho v nejakých domovoch socialnych služieb, učia sa zvieratkom vychádzať , krmia ho a podobne - príklad/ alebo potom sa pracuje individuálne s homogennou skupinou alebo jedincami. No ale vážne to nejde zovšeobecniť, používa sa hlavne k posilneniu žiaduceho alebo utlmeniu nežiaduceho správania (napr. drogovej závislosti, liečenie fóbii, pri depresiach, pri poruchách komunikácie a podobne). Zvieratko vlastne nerobí žiadne cirkusy, len to, čo mu je prirodzené. Preto sa používajú zvieratá len vhodnej povahy, zvykuneté na kontakt s ľudmi , bez známok agresivity.
Nadaj
16.10.08,14:27
Vsimla som si ze je tu dost aj milovnikov maciek - poznate obc. zdruzenie MackySOS? Ma aj websranku. Kto hlada mileho chlpacika, isto si tam vyberie medzi monozstvom krasnych cicuch - odcervenych, ockovanych, sterilizovanych...
Najdete tam aj dost potrebnych rad. Aj veterinarna poradna tam je.

Pre pobavenie prikladam foto nasej Lindusky - bez komentara :D
Nadaj
16.10.08,14:27
Teda nema WEBSRANKU ale WEBSTRANKU :-))))))))))
arizona
16.10.08,16:27
:)V júni sa nám narodili 4 malé mačičky. Všetky boli krásnučké.Jedno po čase začali ostatné odstrkovať.Keď sme sa vrátili z dovolenky,čakali nás 3 milé mačiata a jedno chudé,špatné čudo.Asi bolo prírodou odsúdené na zánik.Ale energie malo za všetkých.Tak sme ho zobrali k veterinárovi,kúpili mastičky na očká a špeciálne mliečko na pribratie.Prikrmovali sme ju aj krupicou.Nevedela sa dojesť,vždy jedávala tak, že stála uprostred misy a jedla "celým telom".

Bola veľký bojovník a zo dňa na deň väčší miláčik. Ostatné mačiatka sme rozdali dobrým ľudom, ale toto malé čudo sme sa rozhodli si nechať.Veď kto by ho chcel? Chudé telíčko, vypúkle oči.No ,chúďa:mee:
Dnes má 4 mesiace a zo škaredého káčatka nám rastie pekná "labuťka"

Pre milovníkov zvieratiek dávam do pozornosti stránku: www.hafici.cz (http://www.hafici.cz)
Stretávajú sa tam milovníci nielen psov a mačiek, ale aj iných zvieratiek.
Nadaj
16.10.08,17:54
Ano, uz je krasna kocka. Niekedy staci naozaj malo - ATB a dobru starsotlivost.
Zial, viem o tom dost, vypiplala som nejedno chore drobciatko.
Teda nie svoje, lebo moje macky su sterilizovane, lebo maciatok i maciek je u nas bezprizornych dost. Odporucam aj ostatnym, ak miluju zvieratka - pokial nemaju chovatelsku stanicu cistokrvnych zvierat, tak nemnozit. A pokial budu tuzit po dalsom - v utulkoch i u sukromnych zachranarov je toho vzdy dost "na sklade", zial.
Dokonca aj to, ze sa dakedy hovorilo, ze ma mat macka, sucka, aspon raz male, je uz prekonane a povera. A coraz viac ludi si zvieratka, zvlast pokial sa nedaju ustrazit, dava sterilizovat. predidu tym aj uteku, zatulaniu, zrazeniu autom na potulkach, nakazeniu sa chorobami pri pareni alebo bitkach s inymi samcami o teritorium...
Pripajam tiez rozkosnu fotecku - Imani co caka u mna caka na laskavy domov. Ma amputovanu jednu nozku, no chodi bez problemov, je mco mila, pritulna a ma prekrasne ocka. Je aj odcervena, ockovana, sterilizovana. Proste kocka :)
Llívia
16.10.08,19:29
Ěšte sa vrátim k tým potkaníkom, ano ano sú taký " fajnovejší"... Podľa mňa jediná nevýhoda týchto zvieratiek je, že sa dožívajú krátkeho veku. Ale už som sa rozkecal až moc, zastavte ma:D

K tvojim potkaníkom by som mala 2 otázky:

1.Je potkan a potkaník to isté?

2. Ako moc to bolí, keď ťa pohryzú (teda ak to robia)? Na vysvetlenie, ja mám škrečkov - džungárov, hryze síce len Mucina (v priemere 1x za dva mesiace :) až do krvi) a bolí to dosť. Neviem si predstaviť, keby ma pohrýzol potkan/potkaník.
(Mucinka bol môj prvý škrečok a vôbec prvé zvieratko, aké som kedy mala a bolo to najkrajšie, čo som v živote dostala.) Mimochodom, teraz majú hodinu telesnej výchovy: Mucinka trénuje v kolotoči beh, Šašík v klietke trénuje šplh a Dakota sa momentálne venčí, t.j. behá mi tu niekde po izbe.
arizona
16.10.08,19:34
Vsimla som si ze je tu dost aj milovnikov maciek - poznate obc. zdruzenie MackySOS? Ma aj websranku. Kto hlada mileho chlpacika, isto si tam vyberie medzi monozstvom krasnych cicuch - odcervenych, ockovanych, sterilizovanych...
Najdete tam aj dost potrebnych rad. Aj veterinarna poradna tam je.

Pre pobavenie prikladam foto nasej Lindusky - bez komentara :D
Tá tvoja cicuš je bohovská:):D.Uplný bufeťák...
Prilož prosím ťa ešte nejaké foto.Dík
Llívia
16.10.08,19:34
Kto, aky domaci milacik, dobija baterku vam?

Mne ich moji škrečkovia skôr vybíjajú. Neviem, prečo si zvykli vstávať po 22.00 hod. Keď sa chcem s nimi pomaznať, alebo ich vyvenčiť (=nechať prebehnúť sa po izbe), tak idem neskoro spať. A ráno sú zase hore o 5.00 - zase všetci naraz a všetci chcú ísť von z klietky bez ohľadu na to, že musím ísť do práce zarábať na ich krmvio :)
Deppo
16.10.08,19:36
ano ano potkan - potkaník to isté akúrat je taká zdrobnelina. A hrýzť nehryzú aspoň tí moji vôbec, pokiaľ si ho domestikuješ, na ruku si zvykne a absolútne ani nepokúša:)
Slavena
16.10.08,21:17
Aj ja mám doma zvieracích pomocníkov. Tento psík je môj miláčik, je veľmi čiperný a je slniečkom v našej domácnosti. Všetci v rodine si ho obľúbili. Páči sa vám?
Eulalia
17.10.08,04:01
Rattenterapia, podobne ako napríklad u canisterapia je vlastne forma terapie, ktorej sa využíva pozítivne pôsobenie zvieratka na fyzickú , psychickú a socialnu pohodu. Sú rôzne formy, buď je potkaník dlhodobo začlenený do terapeutického procesu /čili starajú sa o neho v nejakých domovoch socialnych služieb, učia sa zvieratkom vychádzať , krmia ho a podobne - príklad/ alebo potom sa pracuje individuálne s homogennou skupinou alebo jedincami. No ale vážne to nejde zovšeobecniť, používa sa hlavne k posilneniu žiaduceho alebo utlmeniu nežiaduceho správania (napr. drogovej závislosti, liečenie fóbii, pri depresiach, pri poruchách komunikácie a podobne). Zvieratko vlastne nerobí žiadne cirkusy, len to, čo mu je prirodzené. Preto sa používajú zvieratá len vhodnej povahy, zvykuneté na kontakt s ľudmi , bez známok agresivity.
Ďakujem za vysvetlenie. Vidíš, dobre, že si neprestal, zase som o niečo múdrejšia. :) Aký má potkan kožúšok? Je jemný alebo drsný? Ja by som si ho síce ako domáceho miláčika nevybrala, ale keď sa niekomu páči, prečo nie. :)