karol.za
11.01.06,17:04
Nakoľko mnoho z nás majú domáce zvieratká,ktoré sú vlastne ako ďalší člen domácnosti tak ja predstavujem
môjho vlastne najmadšieho člena rodiny
hoci podľa ich veku je už vlastne dôchodkyňa,dúfam že ešte dlho bude domáci miláčik
s pozdravom Karol
Ak majú priateľia s porady takýchto miláčikov nech sa s nimi pochavália,viem že na porade je mnoho obrázkov o našich miláčikoch ale tie treba hľadať

:):):):):)
DanielaSL
11.01.06,16:12
Aj ja mám.....
Tweety
11.01.06,16:13
Krása, prezraďte osobný údaj miláčikov.:o :) :)
Daska
11.01.06,16:17
toto je nas uz bohuzial nebohy Gulko...
rada
11.01.06,16:19
Aj mi máme rodinného miláčika. Je to dlhosrstý jazvečík, otca má nemca a mamu talianku. Naozaj máme niekedy problémy s ním sa dohovoriť. Vždy si vynúti svoje. Ale aj tak je strašne zlatý. Len nemám fotku v počítači. Niekedy na budúce.
Džek
11.01.06,17:37
Tak toto je môj Šónik. Dúfam, že ho vidíte. Neviem ako sa mi podarilo vložiť obrázok, skúšala som ešte jeden a nepodarilo sa mi ho. Mačky sú moja srdcová záležitosť. "Džek" to bol môj perský kocúr, ktorý my uhynul a Šónik" na obrázku je náhrada za neho. Rada sa podelím o skúsenosti s nejakým chovateľom. Momentálne mám účtovania plné zuby. Super téma.
Tweety
11.01.06,17:40
Tak toto je môj Šónik. Dúfam, že ho vidíte.
Krásny, to naschvál zapózoval?;)
Džek
11.01.06,17:48
Tweety on relaxuje - pozerá televízor, len to nie je vidieť.
Tweety
11.01.06,17:49
Tweety on relaxuje - pozerá televízor, len to nie je vidieť.
Niet nad kvalitný relax po ťažkej práci.:p
ajacik
11.01.06,18:10
Môj yorkshirský teriér.
foto 1: účtujeme spolu v "letnom zostrihu" :)
foto 2: oddych po náročnej práci
foto 3: a takto nás stráži ešte aj v posteli :D
ajacik
11.01.06,18:29
džek, a to ten holub (alebo ak to je niečo iné, tak sa ospravedlňujem) je živý??
Džek
11.01.06,18:37
Šak to je andulka a je živá. Náš Šón je dobrák od kosti, on by ani muche neublížil. A takto si nažíva s našou Šelou - boxerkou.
Ten tvoj psík je véééľmi chutný, vidieť, že je tiež miláčik - maznáčik.
Bibika22
11.01.06,18:40
Aj ja mám.....
Danka vyzerá, že ho máte len chvíľku. Tiež sme sa z takéhoto krásavca vytešovali. Keďže sme nechceli byť tyrania zvierat, často sme ho púštali von z klietky. To, že sem tam nabobkoval (neskôr to robil už len v klietke) mi nevadilo. Ale keď nám začal obžierať káble lino a koberce, to bola silná káva. Musel ísť z domu. ;)
Beba
11.01.06,18:44
Toto je moje čierne zlatíčko Meggie s kamarátkou Micou a po kúpeli :D
ajacik
11.01.06,18:47
Šak to je andulka a je živá. Náš Šón je dobrák od kosti, on by ani muche neublížil. A takto si nažíva s našou Šelou - boxerkou.
Ten tvoj psík je véééľmi chutný, vidieť, že je tiež miláčik - maznáčik.

tak to teda je miláčik - maznáčik.

ja sa ospravedlňujem za toho holuba, ale vyzeralo to väčšie.
ten tvoj kocúrik - ved to snad ani macka nie je: so psom si rozumie, vtáčikovi neublíži :D:D:D
ajacik
11.01.06,18:50
Skúste další tie fotky trošku zmenšiť. Ono sa to lepšie pozerá a viac vyniknú tí naši miláčikovia.

Beba: také okúpané poznám aj ja. je to také iné, ak suché, že?? :D:D
Džek
11.01.06,18:56
Mne to tiež niekedy pripadá ako psík. Teraz mi leží pri nohách a keď sa zdvihnem hneď ho mám v pätách. A zistila som, že by sa dal aj cvičiť, keby som sa mu venovala. Keď ma už (v noci) otravuje svojim mňoukaním, tak plesknem novinami a on vie kam má vyskočiť, roztiahne nohy ako ropucha a mám na chvíľu od neho pokoj.
ajacik
11.01.06,19:07
roztiahne nohy ako ropucha a mám na chvíľu od neho pokoj.

a aj ho škrabkáš? Lebo ten môj psík má strašne rád, ked ho škrabkáme po "stehienkach". ešte sa ho len chytíš a ..............."roztiahne nohy ako ropucha" :D
Džek
11.01.06,19:12
a aj ho škrabkáš? Lebo ten môj psík má strašne rád, ked ho škrabkáme po "stehienkach". ešte sa ho len chytíš a ..............."roztiahne nohy ako ropucha" :D
no jasne boxerka tak isto. Vedia si ten život vychutnať
Beba
11.01.06,19:13
Skúste další tie fotky trošku zmenšiť. Ono sa to lepšie pozerá a viac vyniknú tí naši miláčikovia.

Beba: také okúpané poznám aj ja. je to také iné, ak suché, že?? :D:D
Je to rozkošný zmok. Len som nevedela fotky zmenšiť. Nabudúce možno.
DanielaSL
12.01.06,05:42
Danka vyzerá, že ho máte len chvíľku. Tiež sme sa z takéhoto krásavca vytešovali. Keďže sme nechceli byť tyrania zvierat, často sme ho púštali von z klietky. To, že sem tam nabobkoval (neskôr to robil už len v klietke) mi nevadilo. Ale keď nám začal obžierať káble lino a koberce, to bola silná káva. Musel ísť z domu. ;)
Tak náš sa naučil len na dcérinu izbu , kde má všetky takéto veci zlikvidované , odtiaľ nepôjde a maximálne obžiera krabicu a kúsok koberca - čo má v izbe k tomuto účelu. Ináč keď ho púšťam , tak ho mám aj vždy pod dohľadom...pre istotu. A už ho máme rok a pol, ale foto je ešte z obdobia keď bol malý.
pyton
03.02.06,19:05
Tu môžete hlasovať za najkrajšieho havinka /súťaž/:

:) http://www.pejsek.cz/index2.htm

/My sme hlasovali za Huga :p /
luebchenko
06.02.06,09:53
Chlapi si vedia vychutnať život, však?
HUPKA64
05.03.06,15:49
Krásni miláčikvovia.
montina
05.03.06,16:46
Aj ja pripájam mojich miláčikov. Pre vlčiaka teraz hladáme nejakú kočku na krytie. Má 3,5 s papiermi a bez skúšok, keby ste o niečom vedeli, dajte vedieť. Okolie Banskej Bystrice.
DanielaSL
05.03.06,17:32
Aj ja pripájam mojich miláčikov. Pre vlčiaka teraz hladáme nejakú kočku na krytie. Má 3,5 s papiermi a bez skúšok, keby ste o niečom vedeli, dajte vedieť. Okolie Banskej Bystrice.


A kde sú? Nikde nič nevidím.
Erika Mravcová
05.03.06,18:51
Takeho pomocneho uctovnika mam aj ja. Vola sa Bady je to Cavalier king
Charles spaniel. Jeho pracovna napln je skartovacka - ovlada perfektne.
Prajem vela radosti s domacimi milacikmi.
anet
06.03.06,13:46
Tak teda aj ja sa pochvalim ak mozem.:o
Rhodo - RR je taky pan kral. No a v sobotu nam pribudla do rodiny Pyza - polsky nizinny ovciak.
ajacik
06.03.06,13:57
Takeho pomocneho uctovnika mam aj ja. Vola sa Bady je to Cavalier king
Charles spaniel. Jeho pracovna napln je skartovacka - ovlada perfektne.
Prajem vela radosti s domacimi milacikmi.

nakoľko ten môj je pomenší (3 kg aj s topánkami :D), tak neplní úlohu plnohodnotnej skartovačky. Skôr by som povedala, že úlohu "lízačky". Ale zasa vylíže tak, že po ňom ostane diera........ale papier je znehodnotený. To je dôležité. Úloha splnená :D:D:D
ajacik
06.03.06,14:01
no, a ešte pridám fotky z minulého týždňa. tak to vyzerá, ked nedám pozor a zabudnem zasunúť kreslo.........a potom nech mi niekto povie, že mám lenivého psa. ved on by robil od rána do večera.

ale poviem vám, ked nemám na stole veľa papierov, tak si ho vždy nechám pri sebe. on sa po mne tak krásne díva..........
JAJA11
06.03.06,14:12
A toto je zas náš miláčik Max. Keď účtujem, robí mi spoločníka, aby mi nebolo smutno.
Eulalia
02.04.06,02:57
No, keďže je teraz aspoň na pár dní relatívny kľud (okrem mzdárov), predpokladám, že si viacerí nájdete čas aj na tieto stránky. Tak niečo na zasmiatie:
Mala som 14 rokov fenku, ktorá bola mojou rodinou. Keď sa pobrala do psieho neba, povedala som si dosť, stačilo, že som oplakala jedného psíka, druhý krát to už nechcem zažiť. A okrem toho, Ťapka bola len jedna. Ale polroka na to, ako som raz večer otvorila okno, zbadala som v tráve pod oknom mačku. No samozrejme, že som sa jej prihovorila a už som ju mala na okne a vzápäti na pohovke pod oknom. Okamžite ma adoptovala, priadla, obtierala sa o mňa. Nič som o mačkách nevedela, videla som len, že je to také trochu odrastené mača. Okamžite som žhavila telefóny kamoškám, ktoré majú mačky. Tak som zistila, že je to kocúrik a dostala som základné informácie, ako sa o neho starať. Prvý mesiac sme nažívali asi tak, že ma vždy ráno a večer prišiel pozrieť, pošmajchloval sa, nažral sa a išiel ďalej. Keď vydržal chodiť mesiac, povedala som si, že asi nemá gazdu a že si ho nechám. Išli sme veterinárke a dostal kompletný servis - odčervavenie, kastrácia, očkovanie, vitamínové pasty, atď, atď. (Ako povedal jeden môj známy - bola to hotová STKačka). Celú zimu sme si krásne nažívali, večer a ráno sa chodil vybehať a pekne sa vrátil domov. Tak raz do týždňa sa stalo, že sa Muro nestihol vrátiť domov, kým som išla do roboty, alebo večer, kým som sa chystala spať. Keď pred 3 týždňami napadol v Blave posledný sneh, Muro sa ráno nevrátil, tak som sa z roboty ponáhľala, ešte šťastie, že neboli po ceste žiadne radary, len aby ten môj miláčik nemusel na tom snehu mrznúť. Prídem domov, Muro pred dverami nečakal! Chodila som okolo domu, obzeral, z ktorého smeru ho uvidím pelášiť. Pretože sused bol na dvore, tak som sa ho išla spýtať, či im nevadí, že môj kocúr behá cez ich plot. Ľudia, ten môj Muro sedel u susedov pod takým letným altánkom na dvore a vôbec to nebol môj Muro, ale práve týchto susedov Mišo. Tak som zistila, že som nechala vykastrovať susedovie kocúra!!!!!! Našťastie, sused sa len zasmial a navrhol, že teda dobre, že kocúr môže byť spoločný. Muro bol aj tak celú zimu prakticky u mňa. A určite chodil na stravu nielen ku mne ale aj k tým susedom. Tak som sa presvedčila, že nielen psy sú múdre, ale dokážu to aj mačky.:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
AGRO
02.04.06,06:34
Rada by som poslať nášho miláčika , ale nevidím tlačitko prílohy.
lenkak
02.04.06,06:50
To vidíš až keď odpovedáš, ale nie cez rýchlu odpoveď. Takže dáš tlačítko odpovedať - vľavo dole, otvorí sa Ti tabuľka, napíšeš text, potom máš ikonu poslať odpoveď, ale až pod touto máš ikonu - Prílohy (pridať/odobrať)
Potom si dáš prochádzet, zadáš cestu kde máš svoj obrázok, dáš stiahnuť, zobrazí sa Ti priložený súbor, zavrieš okno, dáš poslať odpoveď.
AGRO
02.04.06,06:58
Skúsim to poslať
AGRO
02.04.06,08:01
Ešte znova skúšam. Ak sa mi podari prilepiť prílohu nápišem aj text.
Nepodarilo.
Išla som na to takto :
- odpoveď
- prílohy
- priložiť súbor z počítača
- prehľadať - nájdem čo chcem prilepiť
- stiahnuť
- zatvoriť okno
- poslať
co tam nie je ?
A čo je - Browse ?
helas
02.04.06,09:31
Browse / prehladac,hladat
lenkak
02.04.06,10:33
Ono keď sťahuje prílohu, treba aj chvíľu počkať. U Teba je to krok č.5.
Paula
03.04.06,15:43
A toto čudo s prečudesným menom Bernie ,sa od piatku stane členom synovej domácnosti.
P.S. pre Karola: pridala som Ti mamičku čuda pre predstavu smerovania k maxipsovi. Inak je to vraj bernský salašnícky pes.
Pridala som foto, čudo už je "doma".
karol.za
03.04.06,15:55
Ahoj Paula
to čudo na obrázku je psík- šteniatko,ale neviem jeho ,,typa,, môžno z neho narastie maxipes Bernie

s pozdravom karol
:):):):):)
janasv
03.04.06,19:33
Ešte znova skúšam. Ak sa mi podari prilepiť prílohu nápišem aj text.
Nepodarilo.
Išla som na to takto :
- odpoveď
- prílohy
- priložiť súbor z počítača
- prehľadať - nájdem čo chcem prilepiť
- stiahnuť
- zatvoriť okno
- poslať
co tam nie je ?
A čo je - Browse ?

Mozno je ta priloha velka. Aj mne sa to stava. VYDRZAT!!!!:p
Tweety
04.04.06,05:42
Toto je naša Lara, lepšie povedené, psík mojej dcéry.
DanielaSL
04.04.06,06:19
Toto je naša Lara, lepšie povedené, psík mojej dcéry.

Aké smutné očká má... ale krásna.
Tweety
04.04.06,06:21
Aké smutné očká má... ale krásna.
Ona vie urobiť zo seba takého utýreného psíka. Takto často machruje. :cool:
Barbara
04.04.06,06:49
a aj ho škrabkáš? Lebo ten môj psík má strašne rád, ked ho škrabkáme po "stehienkach". ešte sa ho len chytíš a ..............."roztiahne nohy ako ropucha" :D


:D :D :D náš pes tiež má rád to škrabkanie po "stehienkách" aj po chrbte aj po "..........." proste všade.je to hnedý trpazličí pudlík. má 8 mesiacov.
a máme ešte 2 morčatá, 2 kanáriky proste celú zoo.:D :D :D
DanielaSL
04.04.06,07:37
Ona vie urobiť zo seba takého utýreného psíka. Takto často machruje. :cool:

To poznám , naša kokršpanielka to tiež tak vedela, volali sme ju herečka. Aj Oscara by si bola niekedy zaslúžila ako to na nás vedela zahrať.:)
Tweety
04.04.06,07:40
To poznám , naša kokršpanielka to tiež tak vedela, volali sme ju herečka. Aj Oscara by si bola niekedy zaslúžila ako to na nás vedela zahrať.:) Takže oni si v podstate s nami dospelými zahrávajú. Kto by to bol povedal. :cool:
ZuzanaA
04.04.06,09:02
A toto je môj miláčik, v lete bude mať už 11 rokov..
Barbara
04.04.06,09:11
A toto je môj miláčik, v lete bude mať už 11 rokov..




Ježiši, to je ale krása!!!!!!!!! to je toy????????? my máme hnedého trpazličieho:D :D má 8 mesiacov
zbožňujem pudlíkov, mali sme aj stredného čierneho, ale keď mal 11 rokov, tak nám umrel :mee: :mee: :mee: :mee: v r. 2001:mee: :mee: :mee:
som rada, že teraz máme jeho huncúta, on je taký huncút:D :p :D :p :D :p
ZuzanaA
04.04.06,09:47
Nie Anika, je to trpaslík :) Aj ja som do pudlov blázon. Je mi ľúto toho vášho, aj mne môjho prvého zrazilo auto :mee: A môj sen je veľký biely pudel, raz si ho určite zaobstarám ;)
Paula
04.04.06,11:18
A toto je môj miláčik, v lete bude mať už 11 rokov..Presne takého krásavca som mala Zuzka. Akoby ich jedna mater mala:)
ZuzanaA
04.04.06,11:24
Fakt? Nemáš foto, nech kuknem :o A dík za toho krásavca, odkážem doma :D
endrju
04.04.06,11:56
Takže oni si v podstate s nami dospelými zahrávajú. Kto by to bol povedal. :cool:

Predsa psi a iní maznáčikovia sú chovaní "pre radosť"... :cool:

...ich vlastnú :D
Paula
04.04.06,11:59
Fakt? Nemáš foto, nech kuknem :o A dík za toho krásavca, odkážem doma :D
Zuzka, mám, ale nie v PC-íkovi.
Chobot
04.04.06,12:15
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
Všetkým chovateľom domácich maznáčikom dávam do pozornosti anketu o domácich zvieratkách, kde zároveň môžete pokračovať vo svojich chválospevoch na svojich obľúbencov.;)

http://www.porada.sk/showthread.php?p=221568#post221568
willma
07.04.06,06:00
5005

5012

Tá čierna pôvodom z útulku je už u nového majiteľa- snímka je od neho a stafáčik (6) (patrí síce bratovi) náš liebling, ktorý žije s nami v spoločnej domácnosti a najviac miluje svoju 4 ročnú gazdinku - moje mladšie dítko. Okrem neho máme ešte fenku pouličnú, tá u nás zakotvila pred 14 rokmi. A pred nimi kocúr (+16), krížený jazvečík (+13), doberman so siedmimi šteniatkami a jazvečík (+5), a na chvíľu doga zachránená od smrti hladom ešte ako šteniatko, ktorej sme našli nového majiteľa - mäsiara (nehovoriac o tom, že má u neho kopy chutného papánička a vlastný gauč) Chcela by som byť u nás psom:D :D :D
Barbara
07.04.06,06:22
Nie Anika, je to trpaslík :) Aj ja som do pudlov blázon. Je mi ľúto toho vášho, aj mne môjho prvého zrazilo auto :mee: A môj sen je veľký biely pudel, raz si ho určite zaobstarám ;)


Ahoj Zuzi, tu v Blave chovajú bielych stredných pudlíkov s PP--- stojí 10000,- uff:cool:
Zita5
07.04.06,12:08
Špeciálne pre PORADU ...BRUNO a ALAN......strážcovia firmy , podnikajúci na psí živnostenský list ........za sladkú odmenu ....:)
Tweety
07.04.06,12:10
Špeciálne pre PORADU ...BRUNO a ALAN......strážcovia firmy , podnikajúci na psí živnostenský list ........za sladkú odmenu ....:)
Pekní, pekní, len či za nich odvádzaš odvody súvisiace s podnikaním?.
Zita5
07.04.06,12:13
Pekní, pekní, len či za nich odvádzaš odvody súvisiace s podnikaním?.

Daň za psa ...............odvody do SP a ZP .......:) a potom sa vytešujú , že majú náklady na potravu ......teraz budú dostávať aj stravné poukážky v hodnote 55% z ....no však to poznáš ....;) len neviem či budú mať nárok aj cez dni pracovného pokoja ....:p
Tweety
07.04.06,12:17
Daň za psa ...............odvody do SP a ZP .......:) a potom sa vytešujú , že majú náklady na potravu ......teraz budú dostávať aj stravné poukážky v hodnote 55% z ....no však to poznáš ....;) len neviem či budú mať nárok aj cez dni pracovného pokoja ....:pDeň pracovného pokoja, vtedy nepracujú, nemajú nárok papať.:p
Zita5
07.04.06,12:20
Deň pracovného pokoja, vtedy nepracujú, nemajú nárok papať.:p

Ale strážia , a to považujem za psiu prácu , inak nezarobia nič .....:) :p :p Och Twetty , dobrý humor na záver týždňa , nie ......:) ;)
malina
08.04.06,18:18
Tiež sa pochválim našimi zvieratkami.
Zita5
08.04.06,18:24
To je krása ......:)
malina
08.04.06,18:58
Páčia sa Vám? Tak ešte pre potešenie pridám zo štyri obrázky. :)
Zita5
08.04.06,19:01
Malina sú podarené a to prostredie , tie hory, spoň kúsok ....úžas , pre mňa je to vzácne ......:)
malina
08.04.06,19:14
Zitka, vďaka tomu prostrediu tu máme ešte ďalších miláčikov, len sa mi ich nedarí odfotiť, lebo prichádzajú k nášmu domu až za šera. Také krásne jelene veru v žiadnej zoo nemajú. (Sorry,mimotemy!)
Zita5
08.04.06,19:16
Zitka, vďaka tomu prostrediu tu máme ešte ďalších miláčikov, len sa mi ich nedarí odfotiť, lebo prichádzajú k nášmu domu až za tmy. Také krásne jelene veru v žiadnej zoo nemajú. :)

Však máš blesk , nie ?Vyčkaj ich ....:)
medulina
08.04.06,19:29
...predstavte si, že takéto niečo úžasné niekto vyhodil na ulicu...mala problémy s chôdzou... po RTG sme zistili, že mala zlomený stavec. Dnes je úplne OK, miluje "bicyklovanie" a je vášnivá aportérka.
Máme ju už 2 roky...z útulku...a milujeme ju!
malina
08.04.06,19:58
Je nádherná!
elena47
11.04.06,18:24
..aj ja mam doma svojho milacka ,4 rocneho yorka
Geryho, ktory mi naplna zivot :-))
elena47
11.04.06,18:26
..sorry zabudla som pridat obrqazok :-(
Deamonds
13.04.06,07:38
no a toto je zase moj poklad denny.8-mesačný.
erybka
13.04.06,07:43
My mame doma takehoto: Huga. A ešte jedného čierneho kokršpaniela, a aby nám málo nebolo tak päť mačiek a čakáme ďalší prírastok.
janasv
14.04.06,19:53
Naša Peguška. Vidíte ten igeligentný pohľad?
karol.za
15.04.06,17:03
nakoľko sú sviatky aj naša slečna mačka sa vyparádila,
zmenila farbu svojho kožúška,
nie neprefarbili sme ju,ale podľa intenzity svetla a jeho dopadu na jej kožúšok mení farby,chvíľu bola modrá
s pozdravom karol
:):):):):)
vema
15.04.06,17:43
Pozdravuje Vás naša 2-ročná yorka Cilka.Je to hrozná nezbednica.
anet
02.05.06,07:19
No,v marci som si konecne doviezla z PL moju vytuzenu polsku ovciacku. Takze teraz mame dvoch "coklikov".:)
Barbara
02.05.06,08:18
je tu niekto z okolia Veľkej Mače? a pozná tam chovateľku psov?:mad: zabudla som jako sa volá, ale idem jej robiť reklamu:mad:
v októbri min. roka sme sa vybrali , že si kúpime toypudlíka, nakoľko mala inzerát v Avize, že ponúka na predaj šteniatká.no ništ, sme sa teda vybrali aj sme došli v pohode, ale bohužiaľ toyka už nemala, ale hovorí, že ešte má 1 šteniatko trpazličiehopudlíka, nakoľko sme chceli buď toya, alebo trpazličieho, tak sme si to šteniatko aj zobrali, ale nepýtajte sa za koľko.Prosím Vás pekne za 4500,-,/ sa mi zdalo byť tá cena trošku prehnané, ale čo už./
no ale až teraz príde to prekvapko:mad: predstavte si, že sme teda chceli toya, zobrali sme trpazličieho a 8. zázrak sveta je z neho STREDNÝ.:mad:
nepýtajte sa ma jak som nahnevaná, keby som neľutovala peniaze na benzin, tak rozhodne pôjdem za ňou a vypýtam si aspoň 2500,- Sk a dobre jej vynadam.
Psa by som jej už naspäť nedala, lebo je náš Libling, ale poriadne by som jej vyčistila žalúdok za ten podvod.
ZuzanaA
02.05.06,08:51
No vieš, to je ťažko. Keď sa kupuje psík bez PP, nikdy nemáš istotu, že ti z neho vyrastie to, čo predávajúci sľubuje. Tým nechcem vôbec povedať, že psíky bez PP su nejaké druhoradé alebo tak...Len proste keď ti veľmi záleží na tom, aby psík bol toy alebo trpaslík, asi je lepšie vybrať si sťeňa z papierového chovu. Ja mám tiež pudla, je bez PP a náhodou aj vyrástol len tak ako mal :o Takže kašli na to, peniaze už späť nezískaš a ako píšeš, aj napriek tomu že je trochu väčší ako by sa vám páčilo, už by ste ho nedali preč za nič na svete :D.
anet
02.05.06,08:57
No, to je dan za kupu psov bez PP. Mozes byt rada ze z toho ozaj vyrastol pudlik. Ono totiz aby sa zvysila pocetnost tychto modnych plemien, za ktore ludia rady a dost zaplatia tak napr. skrizia Toy pudlika so strednym, cim sa zvysi pocetnost vrhov. No a vide z toho toy, stredny alebo nieco medzi tym.:D
Za ozajstneho toy pudlika s PP z kvalitnej CHS by si zaplatila o hoodne viac. :cool:
Barbara
02.05.06,09:05
No vieš, to je ťažko. Keď sa kupuje psík bez PP, nikdy nemáš istotu, že ti z neho vyrastie to, čo predávajúci sľubuje. Tým nechcem vôbec povedať, že psíky bez PP su nejaké druhoradé alebo tak...Len proste keď ti veľmi záleží na tom, aby psík bol toy alebo trpaslík, asi je lepšie vybrať si sťeňa z papierového chovu. Ja mám tiež pudla, je bez PP a náhodou aj vyrástol len tak ako mal :o Takže kašli na to, peniaze už späť nezískaš a ako píšeš, aj napriek tomu že je trochu väčší ako by sa vám páčilo, už by ste ho nedali preč za nič na svete :D.

no veď pravdaže to je jedno, že je trošku väčší, ešteže sa z neho nevyklulo
niečo iné, napr. tiger:D :D
Barbara
02.05.06,09:09
No, to je dan za kupu psov bez PP. Mozes byt rada ze z toho ozaj vyrastol pudlik. Ono totiz aby sa zvysila pocetnost tychto modnych plemien, za ktore ludia rady a dost zaplatia tak napr. skrizia Toy pudlika so strednym, cim sa zvysi pocetnost vrhov. No a vide z toho toy, stredny alebo nieco medzi tym.:D
Za ozajstneho toy pudlika s PP z kvalitnej CHS by si zaplatila o hoodne viac. :cool:



no asi to je tak ako píšeš, skrížila podľa mňa toya so stredným, a myslela si pani, že bude z neho asi fakt trpazličí:D :D :D

ešte že neskrížila zajaza divokého s hadom,že chce mať z toho zajaza domáceho hahahha:D
ZuzanaA
02.05.06,09:11
no veď pravdaže to je jedno, že je trošku väčší, ešteže sa z neho nevyklulo
niečo iné, napr. tiger:D :D
Nemáš foto?? Mohla by si ho dať sem, som zvedavá, pudle sú moja srdcovka :D
Barbara
02.05.06,09:16
Nemáš foto?? Mohla by si ho dať sem, som zvedavá, pudle sú moja srdcovka :D


mám foto ale len v mobile, keby si chcela tak mi napíš SS a pošlem TI ho.
Je hnedý a pekne ostrihaný, má len ponožky, aby mu nebolo moc teplo a chochol. Je veľmi zlatý. má 8 mesiacov,
raz sme už mali pudlíka stredného 11 rokov, ale potom zlatino naše nám umrel.
bohužiaľ do PC neviem ako treba dať foto, v PC ho nemám.
Simonab
03.05.06,11:21
No a toto sú naši krásavci.
5449 5450
Agor a Sinduška A ešte raz Sindica je to veľká opica a simulantka

Sindušku sme si priniesli z útulku. Deň predtým sa ju spolu s ďalšími dvomi psíkmi pokúšal niekto utopiť. Hrôza. No a Agor má podobný smutný osud. Je to vlastne syn našej Sindy. Mali sme osem šteniatok všetky sme darovali aj Agora mysleli sme že do dobrých rúk. No a nakoniec sme ho našli priviazaného za dedinou pri lese. Ešte že nás upozornili všímaví ľudia a odtvtedy je zasa u nás. Tomu dotyčnému otec riadne vyčistil žalúdok.
tanti
03.05.06,12:00
Zdravim tak aj ja pridam svojho milacika kedze psy mam velmi rada a vzdy ked nejakeho zbadam tak od neho neviem odtrhnut oci som rada, ze je tu aj tato tema.Aj macky su fajn len psy su mi milsi. :) ;) no tak to je Duffy Stredoazijsky ovciak.
kukučka
03.05.06,18:48
nevedela som do ktorej témy prilepiť túto slečnu, lebo to koluje po nete pod názvom
môj pán je debil...
Lucy
08.05.06,13:33
nevedela som do ktorej témy prilepiť túto slečnu, lebo to koluje po nete pod názvom
môj pán je debil...

tak to nemá chybu :D:D:D
AGRO
13.05.06,18:44
Aké meno pre kocúrika ?
Melnick
13.05.06,18:49
Aké meno pre kocúrika ?

Tiger. :) :) :) :)
Sašena123
13.05.06,19:49
Aj ja pridam svoju Denynku :p je to pudlík s kokeršpanielom a má 5 rokov :)
Livia2
15.05.06,09:28
Aké meno pre kocúrika ?

My máme Elvisa :-))
JAJA11
15.05.06,10:05
My máme Elvisa :-))

my sme mali Toma, Černocha, ďalej: Filip, Šebo, Kubo, klasický Muro, to sú všetko mená, ktoré boli v našej rodine, ale krásne ryšavého máme aj Garfielda - ako vystrihnutý z filmu tučný a lenivý, zato veľký miláčik - hlavne domácej panej (Aj jej manžel vždy hovorí, že by chcel byť jej kocúrom.) Myslím, že to treba vidieť to zviera a hneď Vás napadne aj meno pre neho príznačné.:) :rolleyes:
brm
15.05.06,11:39
ja mám dve mačence...a adekvátne mená majú...lemra a psycho
Tweety
15.05.06,11:42
ja mám dve mačence...a adekvátne mená majú...lemra a psycho Jedna je brutálne kľudná, druhá brutálne brutálná?:p
brm
15.05.06,14:52
že váhaš...a psycho je ešte aj dojížďák...zákerák...skrátka nevinnosť sama
Tweety
15.05.06,14:56
že váhaš...a psycho je ešte aj dojížďák...zákerák...skrátka nevinnosť sama
Nemáš to potom ľahké. Naše mačičky sú pohodové. Ale keď sa im nechce, tak nechce. Jedna je Riško, druhá Dodo, a kocúr je čertík.:p
brm
25.05.06,07:11
:D máčik:D :D :D :D
brm
25.05.06,07:14
:D nevinnosť sama:D :D :D dá sa na také dačo hnevať?:D
brm
25.05.06,07:19
hééérečky:D
luebchenko
25.05.06,07:30
dones ukázať na krahule :D
brm
25.05.06,10:04
tá šelma mala v čase fotenia 6 týždňov...mám sa na čo tešiť:D
brm
25.05.06,10:08
životom uťahaní betmeni
ALDA
25.05.06,10:54
:D nevinnosť sama:D :D :D dá sa na také dačo hnevať?:D

Úplne sa podobá na majiteľku aj s tým textom:)
ALBO
28.05.06,16:35
Pre Krahulcanov, co si myslia, ze bigel nevie prosit.
http://www.bigl.baddy.szm.sk/pics/baddy23.jpg
Toto je nas Bady.
http://www.bigl.baddy.szm.sk/pics/baddy22.jpg
Inge,nakukni,bigel s kaukazskym ovciakom.
http://www.bigl.baddy.szm.sk/pics/baddy05.jpg
ingi
28.05.06,17:06
Alenka, Tvoj Bady je nádherný hafko. Som zvedavá, čo by na takého drobca povedali naši kaukazáci (Asta a Dara).
ingi
28.05.06,17:27
Prikladám kaukazských ovčiakov Astu a Daru (spolu cca 120 kg:confused: ).
luebchenko
01.06.06,08:16
Ufoni na obrázkoch budú tak za 2-3 týždne k odberu. Pohlavie zatiaľ neurčené. Cena: Novým majiteľom pribalím aj konzervu mačacieho žrádla :D, do okolia Bratislavy dodám aj osobne. Berte, neváhajte! :D:D:D Prípadne ponúknite svojim známym, len ma ich preboha zbavte :eek: Viete jak to mňačí len čo výjdem na terasu :eek:
luebchenko
01.06.06,11:03
Ufoni na obrázkoch budú tak za 2-3 týždne k odberu. Pohlavie zatiaľ neurčené. Cena: Novým majiteľom pribalím aj konzervu mačacieho žrádla :D, do okolia Bratislavy dodám aj osobne. Berte, neváhajte! :D:D:D Prípadne ponúknite svojim známym, len ma ich preboha zbavte :eek: Viete jak to mňačí len čo výjdem na terasu :eek:

Posúvam http://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif
press
01.06.06,12:04
Tu je moj milacik... :D

ak si niekto chce adoptovat maciatka, kocurikov... skuste http://www.mackysos.sk/
Moja oblubena macacia SK stranka.:)
McMarti
01.06.06,14:52
skusim to moje TELA pricapit.. vola sa ALBO.. Alenka prepac ale netusila som ze tvoj nick ponesie meno moj pes.. a druhy votrelec je MAFIA to v pripade ochrany pred nepovolanymi:D :D
dadika
01.06.06,15:04
Toto je náš rodiiný miláčik - škrečok a volá sa Ogy :D
luebchenko
07.06.06,13:30
Ufoni na obrázkoch budú tak za 2-3 týždne k odberu. Pohlavie zatiaľ neurčené. Cena: Novým majiteľom pribalím aj konzervu mačacieho žrádla :D, do okolia Bratislavy dodám aj osobne. Berte, neváhajte! :D:D:D Prípadne ponúknite svojim známym, len ma ich preboha zbavte :eek: Viete jak to mňačí len čo výjdem na terasu :eek:

zúfalá posúvam - foto je v príspevku 110 - mraučí to čoraz hlasnejšie, pomoooooooc :eek: kdo sce?, najlepšie všetky 4!
McMarti
07.06.06,13:35
Lubka musis to naucit tak ako ja som naucila tu moju len spi a spi .. a jest nepyta..len ked otvorim chladnicku:D :D tak ju radsej neotvaram
luebchenko
07.06.06,14:03
Lubka musis to naucit tak ako ja som naucila tu moju len spi a spi .. a jest nepyta..len ked otvorim chladnicku:D :D tak ju radsej neotvaram
Ivetka, dobrá diéta :D ale na mňa to mňačí akonáhle sa zjavím na terase!!! čo mám byť celé leto zavretá vnútri či čo :eek:? Ponúkaj a neprovokuj tu. A také mňaučadlo pri otvorení chladničky vlastním takisto. Ba táto moja to mňaučanie neviaže len na otvorenie onej potravinovej zásobarne ale na dobu rannú a dobu večernú. Príde za mnou aj na záchod pýtať ked príde "jej čas". :D. Vylezie si na pračku, aby ma mala "vis-á-vis" a aby som sa nemohla tváriť, že ju nevidím a nepočujem, a spustí: "Pozri, už je 18.00, ja viem že si mala ťažký deň a celý deň ťa v robote zákazníci buzerovali, takisto viem že sa blíži termín ročného zúčtovania ZP, ale musíš uznať, že moja trpezlivosť už prekročila medze sebaničenia! Naposledy som mala čosi konzumovateľné ráno o siedmej!!! Vari mám ozaj žrať tie trápne granule?! Tie nech si žerie Mica von Terasa s tými svojimi umraučanými krpcami čo mi lezú na nervy len čo si na malú potrebu vybehnem! Tiež by si s nimi niečo mohla poriešiť, veľké sú už dosť, žerú samé tak ich už kamsi odprac nech tu nevyžierajú MOJE konzervy!!! A vstávaj z toho záchoda, už tu sedíš desať minút, dávno si hotová, len si noviny čítaš! Tak makaj, lebo fakt zgegnem od hladu....
luebchenko
08.06.06,07:33
zúfalá posúvam - foto je v príspevku 110 - mraučí to čoraz hlasnejšie, pomoooooooc :eek: kdo sce?, najlepšie všetky 4!

Posúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú úúúúúvááááááááááááááááááá áááááámmm.
Barbara
08.06.06,07:54
Posúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú úúúúúvááááááááááááááááááá áááááámmm.

Lubi, neviem či si si dala aj do Avíza inzerát:rolleyes: keď nie tak daj a uvidíš že sa Ti nakoniec niegdo ozve:)

sú ozaj nádherné:) :) :)

keby sme nemali psa, tak rozhodne bych si 1 zobrala. si viem predstaviť čo by vyvádzali oni dvaja, určite by bol byt horenohami:D :D
luebchenko
08.06.06,12:39
Barborka, náš slon (rozumej pes - niečo medzi psom baskervilským a mládaťom žirafy) sa im normálne začal venovať, ked sme mu ich v nádeji, že ich zožerie podhodili :D (dúfam že vidíš text medzi riadkami, nie že na mňa poštveš slobodu zvierat :D:D:D ) - opatrne ležal, skoro ani nedýchal, zadnú labu držal hore asi 10 minút kým to to mača neprestalo baviť útočiť na jeho chvost, len aby ho nepripučil, tie ktoré sa mu dostali ku papuli vyoblizoval ako tá najstarostlivejšia mačacia mater..... ak to myslíš vážne že by si jedno chcela, skús a keby to neklaplo ľahko vrátiš :)
kukučka
08.06.06,15:18
zúfalá posúvam - foto je v príspevku 110 - mraučí to čoraz hlasnejšie, pomoooooooc :eek: kdo sce?, najlepšie všetky 4!

Jaaaaa, ale len kocúra, bo sme samé babyyyyy :D
JAJA11
09.06.06,08:17
Barborka, náš slon (rozumej pes - niečo medzi psom baskervilským a mládaťom žirafy) sa im normálne začal venovať, ked sme mu ich v nádeji, že ich zožerie podhodili :D (dúfam že vidíš text medzi riadkami, nie že na mňa poštveš slobodu zvierat :D:D:D ) - opatrne ležal, skoro ani nedýchal, zadnú labu držal hore asi 10 minút kým to to mača neprestalo baviť útočiť na jeho chvost, len aby ho nepripučil, tie ktoré sa mu dostali ku papuli vyoblizoval ako tá najstarostlivejšia mačacia mater..... ak to myslíš vážne že by si jedno chcela, skús a keby to neklaplo ľahko vrátiš :)

Ja by som takého psa chcela, náš nechce pochopiť, že sa má s mačkou kamarátiť, dokonca vyštval aj nášho kocúra, ten sa radšej odsťahoval, alebo možno doplatil životom na svojich vohľadoch, lebo sa nám nevrátil. Ale ten náš mačky zo zásady neznáša, z čoho som nešťastná, lebo ja mačičky milujem.
luebchenko
09.06.06,10:04
Jaaaaa, ale len kocúra, bo sme samé babyyyyy :D

:) Myslíš to vážne? Ja ti jedného aj na Spiš doručím!!! :D
willma
20.06.06,11:14
7050
Nie sú síce moji, ale kde inde by som to mala pripojiť keď nie sem.
McMarti
20.06.06,12:05
LUBI oznamujem super novinku aj u nas budu macence.. takze nebudes v tom sama..
McMarti
05.07.06,19:25
Na znamost sa dava ze nasa domacnost sa rozsirila o 3 macence.. nema nahodou niekto zaujem aspon o jedno.. jedno je uz zajednane a ak bude kocurik .. pohlavie zatial neviem toho si nechavam.. takze ostava uz len jedno..
brm
06.07.06,04:36
pubertálna prvorodička je v poriadku?:D

Na znamost sa dava ze nasa domacnost sa rozsirila o 3 macence.. nema nahodou niekto zaujem aspon o jedno.. jedno je uz zajednane a ak bude kocurik .. pohlavie zatial neviem toho si nechavam.. takze ostava uz len jedno..
McMarti
06.07.06,11:23
pubertálna prvorodička je v poriadku?:D

CHA , ta sa tvari ako zodpovedna mama.. nedovili mi fotit.. takze ked bude mimo drobcov porobim par zaberov.
Elena Navrátilová
06.07.06,18:22
7050
Nie sú síce moji, ale kde inde by som to mala pripojiť keď nie sem.
No tak toto je fakt super.
willma
11.09.06,09:08
opäť prikladám nejaké to polienko. V nasledujúcich záberoch sú naši domáci miláčikovia na druhú. Do srandičiek mi to nie a nie sa vtesnať.
Eulalia
11.09.06,09:15
opäť prikladám nejaké to polienko. V nasledujúcich záberoch sú naši domáci miláčikovia na druhú. Do srandičiek mi to nie a nie sa vtesnať.
Nechce sa mi to otvoriť a neviem prečo, mám Mozillu Firefox. A tak by som si rada pozrela nejake mazlíčka...;)
willma
11.09.06,10:35
Mrzí ma neviem, kde môže byť chyba, je to prezentácia v PowerPoint.
kukučka
11.09.06,17:58
chutné raňajky
Eulalia
12.09.06,05:46
Takú krásnu bielu guličku by som tak chcela mať doma! Ale bohužiaľ, nemám na ňu teraz čas:mee:
LubicaN
19.09.06,04:28
Ahojte. Tak idem sa pochváliť...

Niekedy koncom júna mi moje deti spolu s tatinkom nachystali prekvapenie. Kúpili klietku, piliny a dvoch škrečkov džungarských... to aby mala maminka radosť... No radosť síce bola, ale rýchlo ma prešla, piliny po celom byte, nestíhame vysávať. V nedeľu som im ako obyčajne čistila klietku, preložila som dočasne do škatule jedného, druhého...nevšimla som si nič podozrivé, večer ma manžel volá, že niečo sa mu nezdá, jeden (ako hovoria naše deti) "škrečko" bol nejaký moc tučný. Ráno boli dvaja, po príchode z práce a škôlky naša Dani kričí, že v klietke je čosi malé, ružové...že asi máme škrečky-bábätká. A mala pravdu. Takže okrem rodičov máme ešte osem :o malých škrečulkov, štyria žiaľ svetlo sveta neuzreli - boli mŕtvi:mee: . Tak by som rada pozisťovala či tu má ktosi skúsenosti s chovom džungarských škrečkov, či potrebujú teraz nejakú kvalitnejšiu stravu, špeciálnu starostlivosť, ako dlho musia byť drobce s rodičmi, kedy ich môžem chytiť do ruky a preskúmať... - čo to som si už zistila ale osobná skúsenosť je lepšia ako 3x naštudovaná teória...

Ďakujem za rady... Prikladám foto, aj keď nie drobcov, ale aj to bude...

LubicaN
20.09.06,07:32
...takže asi nikto nemá džungárskych škrečkov...

...som smutná. Včera popoludní sme našli v klietke jedno jediné žijúce mláďatko.:mee: Ostatné nejavili známky života... Ale mamička si ich aj tak chránila...
ZuzanaA
20.09.06,07:39
Milá Ľubka, naozaj ti neodporúčam držať dvoch škrečkov spolu v jednej klietke, keďže ako vidno je to párik. Budú sa Vám neustále kotiť a nebudete vedieť čo s nimi. Verím, že ti je ľúto tých maličkých drobčekov ale na druhej strane môžeš byť rada, že ostalo iba jedno, lebo ver tomu, neskôr by si bola z toho neustáleho množenia bezradná. Takže radím ti, oddeliť ich. A neviem čo plánujete s tým malým, lebo čoskoro dospeje a u škrečkov je "incest" bežná vec.
PS - moje netere mali tiež škrečka, dožil sa u nich skoro 3,5 roka, čo je vzhľadom k tomu, ako krátko tieto potvorky žijú, celkom slušný vek. Tak veľa zdaru :)
Simonab
20.09.06,07:39
Ľubka to je mi ľúto. My máme škrečka, ale len jedného. Takže čo sa týka chovu nepomôžem. Škoda, možno sa ti ešte niekto ozve, aby sa podarilo zachrániť aspoň toho jedného.
camelfly
30.09.06,12:39
tak prikladam aj ja sem nasho milacika : ) Atreya, meno dostal z rozpravky, je to vestik a poriadne zivy, no a este aj morske prasiatko, na to sa chcem opytat, neviete ci sa mu strihaju pazuriky? ak mate s tym skusenosti, napiste mi prosim
je to darcek a je zlaty :D

vazne nikto nema morske prasiatko a nevie poradit? :o
Paula
30.09.06,13:36
Pre Karola zo za :) : Náš, teraz už psí dorastenec z prísp. 39.
Teda, ak sa mi podarí ho prilepiť a hlavne najprv zmenšiť, je taký veľký, že sa sem nechce vteperiť:D .

Podarilo sa, už len naň kliknúť;)
karol.za
30.09.06,14:01
[quote=Paula]: Náš, teraz už psí dorastenec z prísp. 39.
Teda, ak sa mi podarí ho prilepiť a hlavne najprv zmenšiť, je taký veľký, že sa sem nechce vteperiť:D .


Je krásny,dúfam že si zmenšila len foto nie havina,ale neviem či bu mu netrebalo nejake ovce zadovážiť aby nezabudol akej rasy je,lebo inak to bude pes-vegeťák viď.preložené predné labky.
s pozdravom karol
:):):):):)
Marína
30.09.06,14:18
Pauli, je krásny. Vždy sa mi najviac páčil bernský salašnícky pes a akita. Z menších psov sa mi veľmi páči tibetský terier. Priateľka má krásnu fenočku Giu.
Paula
30.09.06,14:51
Peknučkýýýýý havino, tiež "vegeťák" ako ten náš :) (ktorého nič a nikto nerozhádže - rieši situácie flegmou - kto sa mu nepáči, tomu sa vyhne oblúkom.....ovce nehrozia :D ).

Si to zvládla Evi na kliknutie :)
camelfly
30.09.06,16:09
Marina,
mate moc krasneho psika, bars by bol aj ten nas tak kludny, no bohuzial nie je : )))) aspon je s tym sibalom sranda
Marína
30.09.06,18:34
camelfly, to je fenočka mojej priateľky a je veľmi milá a inteligentná.
Dav
09.10.06,16:38
Aj ja mám doma psa. Zmes, fenka. Strážna, lebo ju treba strážiť, aby nezdrhla, kde nemá a do čoho nemá.Tiež preto, lebo stráži, či jej niekto nezabudne dať zo svojho taniera, a ešte stráži, aby nám z postelí neušlo teplo, a tiež, či má najpohodlnejšie miesto na gauči. Hladkosrstá, lebo ju treba hladkať...
Bionda
09.10.06,18:10
Georeo, džungarovia sú veľmi milý dcéra je odborník na chov, mali sme ich niekoľko kúskov (zrejme aj v desiatkach), ona to potom redukovala. AKO uviedla Zuzana u nich incest je normálny, ale horšie je ak sú dve samice spolu a jedna z nich má malé, naša Grigia zjedla svojej dcére deti... no hrôza - to boli začiatky. Takže mať pár je krásne, ale treba potom rátať s tým, že budete mať za krátky čas aj farmu.
Na margo psíkov prikladám aj našich loptošov:D
LubicaN
10.10.06,04:29
...Bionda...

Prosím Ťa a nevieš náhodou, ako dlho musí byť malé s rodičmi? Kedy ho môžeme chytiť do ruky? Doteraz sme sa ho báli chytať, aby mu rodičia potom neublížili... Všimla som si, že keď je malý/á (nevieme čo to je lebo sme to ešte nemali vonku) vonku z domčeka a dám ruku do klietky (napr. keď vyberám misku, že im dosypem tú ich zmesku zrniečok) tak "mama" začne biť "tatina" alebo začne do mňa skákať, hrýzť - predpokladám že si malé bránia... Ale teraz je nádherný. Už behá po celej klietke, šplhá sa, lozí po rebríkoch...no a keď príde k miske so žrádlom...tak chutne sa napcháva. Veľkosťou je približne polovica z rodičov, maličké očká, kožúštek svetlosivý... A ešte mám otázku. Na nejakej stránke o škrečkoch (tuším hamster.sk) som čítala, že škrečky nemôžu jesť kapustu, lebo ich nadúva a budú mať zdravotné problémy. V chovprodukte mi zas spomínali že im môžem dávať akúkoľvek surovú zeleninu vrátane kapusty...

...ak nezabudnem, zajtra donesiem fotky...
andreaS
10.10.06,05:42
Bionda: tak tí tvoji hafkaci su prekrasni, hlavne to male chutnucke klbecko (ako sa vedia schulit a spinkat, vid tvoja foto 2) To je Russel alebo Parson terier? Ale urcite to je sidlo, vsak?

Ja mam americkeho kokrika, fotiek je neurekom, tak ked dofrcim domov, tak prilepim aj ja fotku mojho gaucaka :D
MiaP
10.10.06,05:49
toto je naša Mia ma 16.mes 1,Moja večera
Chobot
10.10.06,06:23
...Bionda...

Prosím Ťa a nevieš náhodou, ako dlho musí byť malé s rodičmi? Kedy ho môžeme chytiť do ruky? Doteraz sme sa ho báli chytať, aby mu rodičia potom neublížili... Všimla som si, že keď je malý/á (nevieme čo to je lebo sme to ešte nemali vonku) vonku z domčeka a dám ruku do klietky (napr. keď vyberám misku, že im dosypem tú ich zmesku zrniečok) tak "mama" začne biť "tatina" alebo začne do mňa skákať, hrýzť - predpokladám že si malé bránia... Ale teraz je nádherný. Už behá po celej klietke, šplhá sa, lozí po rebríkoch...no a keď príde k miske so žrádlom...tak chutne sa napcháva. Veľkosťou je približne polovica z rodičov, maličké očká, kožúštek svetlosivý... A ešte mám otázku. Na nejakej stránke o škrečkoch (tuším hamster.sk) som čítala, že škrečky nemôžu jesť kapustu, lebo ich nadúva a budú mať zdravotné problémy. V chovprodukte mi zas spomínali že im môžem dávať akúkoľvek surovú zeleninu vrátane kapusty...

...ak nezabudnem, zajtra donesiem fotky...

Dlhšie som nepozeral túto tému, tak píšem až teraz.

Kedysi som choval škrečky vo veľkom, mal som cca 25 chovných samíc, takže mám s nimi skúsenosti. Mal som aj zopár džungarských, ale tie sú náročnejšie na chov.

Hlavný rozdiel medzi bežným a džungarským (okrem veľkosti) je ten, že obyčajných je najlepšie chovať samostatne - oddelene, kým džungarské sa chovajú v pároch. Inak v kŕmení rozdiel nie je, treba im dávať aj tvrdú stravu (tvrdé zrnká napr. pšenice, kukurice, naťuknutý orech), aby si brúsili zuby, ktoré im neustále dorastajú a aj čerstvú stravu (zeleninu, ovocie, púpavové listy, ďatelinu alebo inú trávu), aby mali prísun vody. Ja som im vodu v tekutom stave vôbec nedával, v čerstvej zelenine jej majú dostatok.

Mláďatá sa rodia po 18 dňoch od párenia. U bežných škrečkov nie je problém spáriť dvoch jedincov, džungarský sú oveľa "hanblivejší" preto je lepšie ich nechať spolu. Po pôrode je lepšie samicu nerušiť, lebo stáva sa, že požerie mladé (v tomto období jej treba dávať veľa čerstvej zeleniny). Toto nebezpečie už nehrozí, keď sa im otvoria oči a začnú loziť po klietke (cca po 12 dňoch). Vtedy je aj dobré začať ich brávať na ruky, aby si na ruky zvykli. Treba však dávať pozor, mláďatá sú "hlúpe" a ľahko vyskočia z ruky aj z výšky.

Obyčajné škrečky mávajú bežne 6 - 12 mladých, džungarské odchovajú menej kusov, v priemere 3-4. Stáva sa, že aj napriek starostlivosti samica zabije svoje mladé. Pri prvom vrhu to nie je nezvyčajné. Ak by sa to však opakovalo aj pri druhom a treťom vrhu, takáto samica nie je vhodná na chov mladých.

Škrečky sú samostatné už po 3 týždňoch od narodenia, ja som ich však nechával s matkou 4 týždne. Vo veku 2 mesiacov sú už schopné ďalšieho množenia.
Chobot
10.10.06,06:26
tak prikladam aj ja sem nasho milacika : ) Atreya, meno dostal z rozpravky, je to vestik a poriadne zivy, no a este aj morske prasiatko, na to sa chcem opytat, neviete ci sa mu strihaju pazuriky? ak mate s tym skusenosti, napiste mi prosim
je to darcek a je zlaty :D

vazne nikto nema morske prasiatko a nevie poradit? :o

Morskému prasiatku nemusíš strihať pazúriky. Okrem čerstvej zeleniny však potrebuje tvrdú stravu, aby si mohol brúsiť zuby, lebo je to hlodavec. Môžeš mu aj dať kúsok drievka, ktoré bude obhrýzať.
camelfly
10.10.06,06:34
Morskému prasiatku nemusíš strihať pazúriky. Okrem čerstvej zeleniny však potrebuje tvrdú stravu, aby si mohol brúsiť zuby, lebo je to hlodavec. Môžeš mu aj dať kúsok drievka, ktoré bude obhrýzať.
dakujeeem ze si sa ohlasil, vsak nikto mi nevedel poradit ;)
takze aj ked sa mi zdaju byt jeho pazuriky velke a oni sa mu
trosku tak zahynaju, nevadi to??

a ano, drievko ma, vsak si brusi a brusi tie zubiska :D
Chobot
10.10.06,07:06
dakujeeem ze si sa ohlasil, vsak nikto mi nevedel poradit ;)
takze aj ked sa mi zdaju byt jeho pazuriky velke a oni sa mu
trosku tak zahynaju, nevadi to??

a ano, drievko ma, vsak si brusi a brusi tie zubiska :D

čo som poznach chovateľov, ani jeden im nestrihal pazúre. Morské prasiatka majú bežne také dlhé pazúre (dlhšie ako škrečky), lebo v prírode sú to hrabavé hlodavce.

Neviem, v akej nádobe ich máš, ale ak to je akvárium tak tam nemá možnosť si ich obrúsiť. V drevenej bedničke si hrabaním obrusovali sami. Ak sa ti však zdajú príliš dlhé, stačí mu aj drevená búdka s dreveným spodkom, tam si ich obrúsi. Ale peknú manikúru nebude mať nikdy, lebo si ich nevie schovávať ako mačka.
danielik
10.10.06,07:42
Aj ja pripájam fotky našho "malého" maznáčika. Je síce svojhlavá - poslúcha kedy ona chce, ale je veľmi verná a prítulná. Preto by sme ju nevymenili za nič na svete.
Evaman
10.10.06,12:20
Po pôrode je lepšie samicu nerušiť, lebo stáva sa, že požerie mladé .

Stáva sa, že aj napriek starostlivosti samica zabije svoje mladé. Pri prvom vrhu to nie je nezvyčajné. Ak by sa to však opakovalo aj pri druhom a treťom vrhu, takáto samica nie je vhodná na chov mladých.


Presne toto sa stalo mojej známej , ktorá mala párik. Samica dva krát vrhla a dvakrát "zožrala" svoje mladé. Nechcela som jej to veriť nakoľko som sa chovom škrečkov nikdy nezaoberala ale teraz vidím , že ako píše Chobot aj to je možné. Chudák samica potom vypadla z balkóna a ostal len samček. Ach jaj.
andreaS
10.10.06,14:02
Ako som slubila, tak pripajam fotku nasho gaucaka. Je to americky kokrik, vola sa Casey. Kto pozna toto plemeno, tak vie, ze maju prekrasnu dlhu srst. Ja som sa pokusala dva roky udrzat mu ju, ale vzdala som to. Pretoze ked vonku pokosili, tak vsetko co mohol doniesol domov na srsti, takze sme vysavali skoro denne. No a kedze ma aj velmi hustu srst, tak v lete velmi trpel, tak som ho odniesla do salonu a mame kratkosrsteho americana :D
Dav
15.10.06,16:38
Nerozumiem ľudskej reči...

Milujem víkendové rána. Uvarím si kávu, nachystám raňajky a vleziem späť do postele. Moji priatelia vychádzajú spolu dobre. Mám na mysli psa, posteľ a knihu. Natiahnem sa po knihu a raňajky a okamžite sa ku mne pridá zvedavý psí ňufák, nad ním prosiace hnedé očká . Vzápätí nasleduje natiahnutá labka a komentár „Gazdiná , daj mi.“ Viem, najjednoduchšie je odolať, prípadne prosebníka odohnať. Ale dokážte to, keď viete, že váš miláčik si v duchu opakuje číslo telefónu slobody zvierat a navonok vás presviedča, že uhynie od hladu, lebo za posledných n rokov nežral. Pre číslo n platí , že je vek psa plus 1 rok. Spočiatku odolávam, čítam si knihu. Môj pes mi však dôrazne pripomenie, že so svojimi priateľmi zaobchádzam nepekne. Pri čítaní sa neje, v posteli už dupľom. Jeho nesúhlas má dva prejavy . Natiahnutá labka zavrie knihu a cestou späť potiahne chutné sústo k ňufáčiku. Pravdaže aj s mojou rukou. Psík chňapne korisť, ja si otvorím knihu... Vzdám to prvá. Slušne sa podelím o jedlo a potom v pohode trávim čas s priateľmi. Ležiac v posteli čítam knihu a hladkám svojho sýteho psa. Na moje výčitky, že teraz som kvôli nemu hladná, sa tie prekrásne verné očká na mňa pozrú a v nich je celá psia oddanosť : „ Ľúbim ťa z celého srdca, strážim, bránim, život dám za teba, ale ... nerozumiem ľudskej reči .“
andreaS
16.10.06,05:54
DAV: tak presne takto to robi aj ten moj :D az som sa pri citani usmievala ako to sedi ... ale tiez ked nieco zasusti tak sa prihrnie a caka kym sa mu ujde a ked si ho nevsimame zacne hrabkat s labkou, ked stale nic tak prida aj "spievanie" /neviem to opisat ale on vtedy nezavija ale fakat spieva, vyludi vseliake tony/ a ked ani to tak sedi na zadnych a oboma prednymi labkami na nas mava. Vtedy neodola naozaj nikto a z kazdej pochutky sa ujde aj jemu :)
Dav
16.10.06,10:50
Pri každom jedle (okrem popísaného v posteli) naša hovorí HAUUU, ale s prízvukom mačky, hlavička nabok, sedí na zadku, predné labky vo vzduchu, prípadne si labkou pretrie očko...Potom zvrčí, štekne, podpchá hlavu ...
andreaS
16.10.06,13:39
ako sa vedia liskat, pokial ide o jedlo!! Vtedy urobia aj nemozne. Ten moj vie "spievat" uz aj na pokyn. A kazdemu sa to tak velmi paci, ze to predvadzame pomaly denne :D

Inak aj vasi hafkaci pozeraju telku? Nas ma najradsej zvieracie dokumenty a samozrejme zvieracie bodky v TV spravach. Vzdy uprene sleduje obrazovku a vtedy musime byt maximalne ticho, lebo staci maly suchot a on vystreli rovno k telke a steka alebo tak zvlastne vrci akoby sa rozculoval. Ale pokial sme ticho, tak pekne lezi a sleduje akoby tomu naozaj rozumel. :)
Dav
16.10.06,16:12
Naša je z útulku, tak reaguje jedine na originálne nahrávky z útulkov- vtedy pribehne ku mne a začne sa ani nie líškať, ale skôr ďakovať- vyskočí na kolená, snaží sa mi dať "pusu". Keď leží priamo pri mne, len si položí hlávku na nohy- nenamýšľam si, ale aj po 5 rokoch mi nezabudne dať najavo, že je rada, že je s nami. Ináč ju telka necháva ľahostajnou. Aby to nebolo do plaču, dodám, že spievala do Eamonovho "F*ck ...".Hneď by ju brali do zboru k nemu, aj im hlasy ladili. Ešte má rada čiPSY, piškótky namočené v PESkafe.Aj kostičky, odležané asi mesiac na dvore medzi panelákmi. Vyzerajú a voňajú ako by boli z dinosaura.Onehdy som jej jednu takú vypáčila z ňufáku, tak hádam cez dva bloky ma totálne ignorovala.Ešteže som bola aj s dcérou, ináč neviem, ako by som ju dostala dnu.
Inuška
17.10.06,06:43
Tak toto je náš miláčik anglický kokrík Felix v jeho obľúbenej polohe. Ráno sa k nám priplichtí do postele najprv takto nenápadne k nohám, potom už začne dôraznejšie /podávaním labky, škrabkaním a olizovaním/ naznačovať: ja už chcem ísť von!!! Je hrozne zlatý, má nás kompletne pod kontrolou celú rodinku. A aké sme mali predsavzatia, že ho musíme naučiť poslúchať. Ešte aj žobrať o pamlsky sme ho sami naučili. Napriek tomu mám niekedy pocit, že mi rozumie všetko aj bez toho aby som to povedala a každý deň sa teším ako ma bude vítať keď sa vrátim z práce. Jednoducho je to úžasná zvieracia dušička a už by sme ho nedali ani za svet, hoci vysávame každý deň ako šialenci. :)
kukučka
25.10.06,21:01
najkrajšie " no, prepáč " na svete :) :) :)
Paula
25.10.06,21:20
"chceš aj odpoveď, alebo ma tvoja otázka mala iba vyrušiť zo spánku?"
Dav
26.10.06,08:54
"chceš aj odpoveď, alebo ma tvoja otázka mala iba vyrušiť zo spánku?"


Absolúúúútne presné !!!!!!!!!!!:) :) :D :D :D
Dav
26.10.06,16:13
najkrajšie " no, prepáč " na svete :) :) :)


A za čo sa ospravedlňuje, chúďatko malé bezbranné?
kukučka
26.10.06,16:59
neviem, nie je môj, je mejlíkový :)
kukučka
26.10.06,19:04
Prečo psi občas napadnú svojho pána ?! :eek:
willma
26.10.06,19:06
Tá moja ma asi zajtra milovať nebude. Ideme pozrieť MVDr. a mám obavu, že naposledy.
kukučka
23.02.07,23:26
brm
01.03.07,13:32
moje mačkátko
brm
01.03.07,13:33
a tu je druhé
dosi
22.03.07,14:06
Ahojte aj ja mám domáceho miláčika, dúfam sa mi podarilo pripnúť prílohu.


11556
ludmilla
22.03.07,15:40
by tu tie mačičky neboli také same, tak aj ja Vám predstavím našu blchu.
Marína
22.03.07,21:11
Že blchu?:D:D:D Je rozkošný/á/.
petovsan
22.03.07,21:46
tak pridám aj ja foto toho nášho chlpáčika-miláčika (až sa mi to podarí), voláme ho Bruno a jeho "najotravnejší" zvyk je, že pije vodu zásadne z vodovodného kohútika v kúpeľni - nemôže žiadne odstáte žbrndy!!! Bože, keby ste vedeli, ako nás tým terorizuje!!! Prikladám dôkazový materiál.
No ale čo by človek nespravil pre tú krásnu nemú tvár, že??? ... veď to poznáte...
ludmilla
22.03.07,22:02
Že blchu?:D:D:D Je rozkošný/á/.

Je to zaslúžilá mamina, mimochodom váži do 70kg.:D :D :D
Kolodejka
23.03.07,08:25
aj my máme psikov, jedneho cavaliera a zdedili sme dobre tvrdohlavu sucku jazvecika, ale mame ich velmi radi a najradsej sa pozerame ako sa hraju spolu na trave, ako male deti. Je to perfektny relax.
renatka.zem
20.04.07,09:41
Zdravím milovníkov zvieratiek a na ukážku tu je náš psík Tina.
Vicki
28.04.07,11:53
Síce tie Čivavy sú mojej sestry, ale stoja za to aby som ich sem dala... Len pre zaujímavosť: čierná čivava má okolo 6 kíl, a svetlá okolo 4 kíl...
Paula
28.04.07,16:47
pre karola.za :): náš drobček :D :D dorastenec so svojim starším "príbuzným"

(ak sa mi podarí prilepiť)
karol.za
28.04.07,18:49
pre karola.za :): náš drobček :D :D dorastenec so svojim starším "príbuzným"

(ak sa mi podarí prilepiť)

ak som dobre pozeral tak drobček je ten na pravej strane ??? :D :D :D
Alexa.k
29.04.07,00:19
Aj ja mam domacich milacikov mam 8 shih - tzu / 4 dievcata a 4 chlapcov/ najstarsi su Alex a Medy maju 6 rokov, Lili a Ketty maju 5, Endy a Danny 3.5, Denisko 1.5, a nasa najmladsia je Pipina/neoficialne meno/ ma 5 mesiacov je to take male blaznive deco.
janulinka
30.04.07,11:36
Prikladám foto nášho domáceho miláčika, Benyho, je to írsky seter a je milučký.
tiny77
08.05.07,09:04
maltezak - ricky...
bez komentara...
Meggi 1
08.05.07,21:39
Ten je ale zlatučký, taká plyšová hračka :)
som sa nezdržala smiechu na prvej fotke :D
JAJA11
09.05.07,04:42
maltezak - ricky...
bez komentara...

je krásny, my máme takú istú "susedu" Holy, aj nášmu kokršpanielovi Maxovi sa páči :) :) :)
wayan
10.05.07,15:37
Ahojte milovnici zvierat.prosim o radu.mam krasneho yorkshira Maxa,je nadherny,foto sa pokusim poslat neskor.je na mna a manzela strasne naviazany,berie nas ako svorku.,to vsak ovplyvnuje aj jeho spravanie a nase problemy.ma 2 roky.niekedy si znackuje byt,sme z toho zufali,obcas sa dokonca aj vycura na chodbe.von chodime casto,aj pred spanim.niekedy akoby to robil z trucu,ked ho necakane nechame na par hodin doma.presne vie,ze urobil zle,skryva sa pod postelou,trasie sa.skusali sme krik aj bitky novinami...nic nepomaha.znackuje nase veci,ktore ostanu na zemi ako ruksak pripraveny do prace.rano vstanete a mate ho ocvrkany.je to clen rodiny,milujeme ho...ale takto sa to neda.poradte ak mate skusenost.veterinar povedal,ze je to v jeho nature a prilisnej lasky k nam.co ja viem???
judita1971
10.05.07,17:00
čo sa týka značkovania vecí - v obchodoch dostať granule alebo spray - volá sa stop pes - môžeš to nájsť aj na internete - ak zadáš hľadať - stop pes - ja to kupujem v záhradkárskych potrebách. ja to používam na môjho miláčika / 50 kg/ rhodészkeho ridgebacka, ktorý značkuje vonku. Vo vnútri by to malo mať lepší efekt. Skús.
Skúste preštudovať literatúru o psoch, o tom ako sa majú vychovávať.Mne to veľmi pomohlo, už len preto, že viem ako sa pes správa. Pes je tvor spoločenský a žije vo svorke - rodine. Možno si poviete, že drastické, ale aj keď bývate v byte, doporučuje sa aby pes mal svoju klietku.Klietka má byť pre neho miestom odpočinku - cez deň ale aj v noci /vyhnete sa nočnému očurávaniu -značkovaniu teritória/.. Tam bude, keď vy nebudete doma, Ale keď ho budete / v dvoch rokoch / učiť
buďte dôsledná, odolajte krásnemu psiemu pohľadu. Ak tam má spať, tak vždy.Ak ho budete učiť na klietku, nikdy ho nedávajte tam za trest, keď niečo vyvedie. Dajte mu tam obľúbenú hračku , dajte ho na chvíľku, a každý deň nech tam bude dlhšie, ak ho budete púšťať tak ho pochválte.
Musí to považovať za svoje útočište, kde bude chránené pred okolím.
Bože, končím, lebo nakoniec budem písať román.Tak je to so mnou - psičkárkou.:)
wayan
10.05.07,17:38
dakujem pekne za cenne rady,skusim ten prostriedok zohnat.nas pes ma pelech,ale zdrziava sa tam malokedy,neviem,ci docielim aby v nom spal alebo bol ked to budem vyzadovat.pes s nami spi a to je obrovska chyba,ale teraz je uz strasne tazke to menit po 2 rokoch,neviem,ci by to pochopil.myslis, ze ho mam postupne ucit tam zstavat a predlzovat casove intervaly?mala som uz v zivote nejakych psov, nikdy mi to v byte nerobili.tak zatial vdaka
Visa
10.05.07,17:49
Aj ja sa chcem pochvalit, toto su moje steniatka Pekineza, len ich nejak nevieme predat, tak nam asi zostanu...
judita1971
10.05.07,18:26
wayan, preto sa doporučuje tá klietka, lebo klietka má dvierka, ktoré sa dajú zatvoriť, a pes tam musí byť, ale pelech - on tam zaspí, ty tiež a ráno sa zobudíte obaja v tvojej posteli, poznám to, teraz to rieši môj brat so svojim psom. keď som svojho miláčika učila aby spal vonku v búde/ hneď od začiatku/- v noci tak plakal,že som ho brávala na kus noci k nám do spálne, lebo ani muž to nemohol vydržať, potom som ho chodila utišovať, a akosi si zvykol. musel. na čo som prišla pri vychovávaní svojho psa:
pes za odmenu urobí všetko. to platí doteraz aj u nášho psa - keď uvidí piškótku /nedostáva ju často - len keď ho cvičím/ sám si sadne, ľahne, príde k nohe, nájde rýchlo loptu a donesie mu - no proste všetko, len aby ju dostal. :)
najprv treba porozumieť ako pes myslí, psa netreba obviňovať z nedostatku komunikácie, musíš spoznať povahu svojho psa, a mať kopu trpezlivosti,ale kopu a byť dôsledná, nepovoľovať, trvať na svojom.
wayan
11.05.07,09:15
no skusim nieco vymysliet,vdaka.ta klietka znie hrozivo...neviem ci sa nam to podari,asi neviem byt dost tvrda,urcite by mal z klietky stres a myslel si,ze je to za trest.zakladom pre mna je aby neznackoval byt...vcera som s nim bola o 22:OO, manzel siel rano o pol6 do prace a bolo ciknute v kuchyni pri linke.vzal ho rozospateho a dal mu na zadok s novinami.neviem,ci to ma nejaky efekt....lebo Max to urobi znova a znova.
tiny77
11.05.07,09:21
nas pes mal 2,5 roka ked sme mu kupili pruteny kos (dovtedy som mu ho nekupovala, lebo kamosky mi radili, ze aj tak v nom nebude spavat)
ale uz ma mrzelo, ked som rano vstala a nas milacik bol vyvaleny na gauci. vid foto hore. najprv sa ho bal, pretoze je pruteny a pri vstupe don kos vrzgal. ale zvykol si. a teraz je to jeho kralovske miesto.
a k tomu spreju - stop dog - pozor - smrdi to jak fras (cesnakovo ale neskutocne)
doma som to vyskusala len raz :D
vonku to funguje (okolo branicky, pri schodoch) (avsak na rastliny, stromceky, dreviny sa neodporuca striekat, iba na handricku a nechat ju tam)
kebyze sa pri kupe maltezaka rozhodujem este raz - namiesto psa si vyberiem fenku. ta nemusi znackovat nic...
tiny77
11.05.07,09:26
a este nieco: existuje kopa literatury, aj webovych stranok ako cvicit psikov.

zo zaciatku je najpodstatnejsie: po kazdom prebudeni, papani, pití - vyniest ho na travu.. a nezabudnut pochvalit.
inak - neobmakcit sa pri pohlade do jeho utyranych oci ked obedujete pri stole, a on na vas civí. - neslobodno ho krmit od stola ani keby ako zobral.

vzdy je dolezite stanovit vo vychove presne pravidla: najprv sa naobeduje pan, po schodoch najprv vychadza pan, az potom jeho pes, na gauci, posteli -pes nema co robit. pes a jeho pan nie su rovnocenni.

za vsetko dobre ho pochvalit, za vsetko zle pokarhat.
staci - ak mi rozhryzol nejake sandale - prestala som si ho vsimat, ignorovala som ho, neozvala som sa k nemu - bolo to pren horsie ako bitka novinami.

teraz sa topanok ani nedotkne. (ale uz ma skoro 3 roky).

vela stastia.
ludmilla
12.05.07,07:44
dakujem pekne za cenne rady,skusim ten prostriedok zohnat.nas pes ma pelech,ale zdrziava sa tam malokedy,neviem,ci docielim aby v nom spal alebo bol ked to budem vyzadovat.pes s nami spi a to je obrovska chyba,ale teraz je uz strasne tazke to menit po 2 rokoch,neviem,ci by to pochopil.myslis, ze ho mam postupne ucit tam zstavat a predlzovat casove intervaly?mala som uz v zivote nejakych psov, nikdy mi to v byte nerobili.tak zatial vdaka

Wayan, ideálne je, keď psíka učíš od malička, naše novofundlandské šteniatko tiež veľmi v noci plakalo a kolegyňa - psíčkarka mi poradila dať do pelechu starú deku a pod ňu schovať budíky. Vraj tikot budíka pripomína šteniatku tlkot srdca mamy a zázračne to zabralo.
zuveska
23.05.07,18:48
Tiny, nemas kontakt na nejakého chovateľa maltézskych pinčov? Mali by sme záujem o fenku.
tiny77
24.05.07,04:31
Tiny, nemas kontakt na nejakého chovateľa maltézskych pinčov? Mali by sme záujem o fenku.

ej veru, kontakt nemam, my sme ho tiez len skrz inzerat kupili. Kamoska chova psikov na export do zahranicia, ale maltezakov teraz nema.
Fenku by som chcela aj ja :cool:
joooooooooj ale pre rickyho :D :D :D
brm
11.06.07,12:18
takto sa ksichtia moje dve živelné pohromy keď chcem aby sa chovali slušne....
beatap
11.06.07,13:06
aj Bobby (11 mesačný westík, tvrdohlavec) chce pozdraviť všetkých zvieracích kamarátov a všetkých "človečákov", ktorí s nimi majú trpezlivosť a majú aj pre nich dosť lásky...
Orchidea1
12.06.07,08:47
Takto sa usmieva náš psí miláčik
MIRKA111
13.06.07,04:25
Ja mám štvormesačnú fenku, je to kríženec nemeckého ovčiaka a malamuta, už mesiac vie na povel sadnúť, a na prechádzke príde k nohe. Mám problém, odučiť ju hrýzť do rúk. je už dosť veľká, ale stále keď sa hráme po chvíli ju nezaujíma nič iné len ako ma uhryznúť do ruky, aj keď ju napríklad len hladkám, alebo jej hádžem loptu.
mirpo
27.08.07,12:11
Aj ja mám pár foto mojich miláčikov amer. koker (malá ušatá - foto) - má 3 mesiace, kocúrik (cicúch, ako povedal veterinár:D :D :D) a labradorku mám u rodičov:mee: Taký sú milučký, keď sú spolu:---
PS: Neskôr priložím viac foto, ale musím zmeniť veľkosť - nezmestia sa:mee:
andreaS
27.08.07,12:25
mirpo: jeeeeej taa je prekraasna. Aj nas bol taky "usaty" a neviem sa dockat kedy si zaobstarame dalsieho "americana"... oni su tak neskutocne kraaasny a mudrucky. Tym nechcem osidit ine plemena ale ja proste nedam dopustit na to "moje" plemeno :)
anklar
27.08.07,12:46
Neviem pridať tému. Preto to píšem sem.
Je mi veľmi smutno. Takmer by som sa rozplakala. Je mi ľúto tých psov.
Nemám auto, preto cestujem Takmer v každej obci alebo jej okrajoch vidím, ako pobehujú vyhodené psy. VYHODENÉ. Už ich nechcú. Tie trpiace zvieratá netrpezlivo pobehujú pri okraji ciest alebo sedia a čakajú. Niektoré z nich majú aj obojok s príveskom Sú hladné a smädné. Čakajú, kedy sa ich "rodina" pre nich vráti. Opatrne sa približujú k ľuďom v nádeji, že ich niekto bude chcieť. Ovoniavajú, či to náhodou nie je niekto známy. V očiach niektorých, keď sú dosť blízko, vidím otázky a traumu a strach.
Vždy sme mali len takých psov, ktorých sme pozbierali z ulice. Iných asi mať ani nebudeme. Ich vďačnosť a psia láska je bezhaničná. Ale nemôžeme mať veľa psov. Nemôžeme prichýliť všetky tie milé vyhodené či už šteniatka alebo dospelé psy. Nekompromisne a neľútostne odsudzujem všetkých, ktorým sa ten živý tvor zunoval a riešia to tak, že ho vyložia z auto v niektorej dedine. Aj vyhodia, doslova, auto len pribrzdilo.
Keď nám, ľudom je ublížené, tak to vykrikujeme do sveta a sťažujeme sa na všetky svetové strany.
Je mi tých psov tak ľúto, že by som ich bývalých majiteľov hádam postrieľala.
vema
27.08.07,13:18
Anklár, úplne s Tebou súhlasím.Mne je tiež ľúto takých psíkov a vždy, keď to vidím je mi do plaču a mám pokazenú náladu. Som tým psíkom cudzia a zle to prežívam, tak neviem pochopiť ako môže majiteľ psíka také niečo spraviť.Keď idem autom a vidím pobehovať psíka, vždy pozerám do zadu, aby ho neprešlo auto, raz zbehnem do jarku. No, je to smutné, ale asi musia byť na svete aj takí ľudia, lebo inak by nebol svet svetom.
ivka7
27.08.07,14:23
Je to asi tak, že každý človek sa môže rozhodnúť čo zvolí,čo uprednostní.Pohodlie, alebo zodpovednosť,lásku a súcit. Niekedy sa naozaj z lásky načas zriekneme pohodlia, vedia to určite všetci ktorí majú v opatere zvieratko.Určite mnohí, ktorí sem písali pritúlili najdúcha z ulice, stálo ich to čas aj peniaze a teraz sú spolu a my sa vytešujeme z fotografií a príbehov, ktoré sem poslali.Ja som tohoto roku, presne posledný deň odovzdávania daňových priznaní našla rano na ceste pred kanceláriou malého psíka s prerezaným hrdlom. Až mi bolo do plaču, hneď som ho zobrala do auta, odviezla k veterinárovi a podarilo sa ho zachrániť. Dlho trvalo, kým sa mu rany zahojili, nechcel papať a všetkého sa bál. Nemám chuť riešiť, čo a kto a prečo mu to urobil,veď sú ľudia, ktorí bez problémov podrežú iného človeka, tak čo už zviera...Dala som mu meno Happy a nechala som si ho.Je to môj najkrajší psík a verím, že mu bude so mnou dobre,tak si hovorím, že si ma našiel.
Uvedomujem si, že nie je v mojich schopnostiach zabrániť iným ľuďom, aby konali kruto, oni si na to nájdu vysvetlenie a prehovárať im do svedomia je ako hádzať perly sviniam.Ale na druhej strane môžem ja urobiť to, čo pokladám za správne, aj keď je to len jeden psík, alebo mačička, ktorej dám domov a starostlivosť. Takže moje milé poraďáčky a poraďáci, viem, že sa vás bolesť a utrpenie tuláčikov dotýka,ale asi nemá zmysel sa preto trápiť, súcit sa tým, ktorí ich týrajú nedá prikázať.A legislatívu poznáme...Takže nakoniec je to vždy len o tom, ako sa zachová samotný človek.Prajem vám a všetkým vašim "nemým" tváričkám všetko dobré.:)
stankakac
27.08.07,20:33
A toto je dôkaz, že aj psy sa dokážu rozosmiať nad ľudskou hlúposťou.:)
anklar
28.08.07,12:16
Áno, Stankakac, aj ja tvrdim, že psy sa vedia smiať. Náš Artúr - ako inak, najdúch (a urcite streetmix) sa vie "poriadne smiať", keď s nami vybabre a podarí sa mu obsadiť napohodlnejšie miesto na pohovke. Zdá sa nám, že sa krúti od smiechu. Je s ním obrovská zábava.
mirpo
30.08.07,06:35
:rolleyes: Pripájam ďalšie foto mojich chlpáčikov - tá veľká /macko/ je labradorka; tá malá ušatá /plyšáčik/ je amer. koker. a potom kocúrik /cicúšik/
:DLabradorka je z nich najkľudnejšia. Tí dvaja huncúti zničia všetko k čomu sa dostanú, ale hnevať sa na nich dlho aj tak nedá:eek:
chiarca
01.09.07,22:15
Aj my máme maltézáčku.Neviem ako sem vložit foto volakto poradí? Dakujem
chiarca
01.09.07,22:22
1471914718 tak toto je náš miláčik.
kitky
01.09.07,23:44
Naš westíček Scottie :--- . No nie je krasny?
Zoltán Kovács
02.09.07,08:39
Náš strážca, oriešok Black, keď ešte bol šteňa.
seda
14.09.07,06:10
Dobrý deň, mám otázočku na tých ktorý vedia niečo o mačkách v bytoch. Dnes ráno sme na našom balkóne na 2. poschodí našli mačku. Utekali sme k susedom na 3. poschodí, vieme, že oni mačku majú a myslíme, že je ich, no neboli doma. Je možné, že tá mačka nejak spadla z 3. na 2. poschodie? Nechali sme im náš kontakt vo dverách a ju sme nechali v pracovni, no teraz sedím v práci a premýšľam, čo nás bude čakať keď prídeme domov. Dali sme jej len vaničku, do nej staré handry a vodu. Na jedenie sme jej nedali nič, v chladničke mám len špagety s omáčkou. Vydrží mačka o hlade celý deň? Ja len dúfam, že sa susedia dnes ozvú, lebo si neviem predstaviť čo s ňou potom budeme robiť. Neporadíte, čo jej kúpiť na žranie?
mysimis
14.09.07,06:13
Kolegyni vypadla mačka z 5-teho poschodia a po týždni sa aj vrátila. Bola síce o hlade a smäde, ale ináč sa jej nič nestalo. Prespala 3 dni a teraz je fit.
tiny77
14.09.07,06:36
Kolegyni vypadla mačka z 5-teho poschodia a po týždni sa aj vrátila. Bola síce o hlade a smäde, ale ináč sa jej nič nestalo. Prespala 3 dni a teraz je fit.
jemine... tomu sa hovori psia vernost ;) alebo koho vyhodia oknom, vrati sa dverami, alebo tretia variacia: chcela si vyhodit z kopytka, tak sa vyhodila von oknom a tyzden flamovala a pak prespala 3 dni a tri noci :D

pripajam nejake fotecky z prveho vyletu maciatok na slnko... to jedno co liezlo cez skatulu, v polovici cesty zaspalo :) :D takto nejako mohlo vyzerat ta "poflamovana" macka :rolleyes:
hanelie
14.09.07,06:37
Neporadíte, čo jej kúpiť na žranie?
v obchode /teraz už hociktorom /kúpiš rôzne krmivo pre mačičky, ako záchodík môžeš použiť provizórne starý pekáč/kým nekúpiš plastové wecko, dostať v chovateľských potrebách/ do ktorého dáš piesok, alebo jemnučké kamienky, takmer všetky mačičky sú od prírody čistotné a špinia výlučne do týchto weciek.
na pitie môžeš dávať aj mliečko
:)
irma1
14.09.07,06:50
v obchode /teraz už hociktorom /kúpiš rôzne krmivo pre mačičky, ako záchodík môžeš použiť provizórne starý pekáč/kým nekúpiš plastové wecko, dostať v chovateľských potrebách/ do ktorého dáš piesok, alebo jemnučké kamienky, takmer všetky mačičky sú od prírody čistotné a špinia výlučne do týchto weciek.
na pitie môžeš dávať aj mliečko
:)

So všetkým súhlasím, len mlieko radšej nedávaj. Väčšina mačiek je alergická na laktózu, podobne ako ľudia a psi. Mohla by mať hnačku, čo by príjemné nebolo.
seda
14.09.07,06:58
Ďakujem Vám za rady, nechceme si ju udomácniť no provizórne ak by náhodou susedia odišli na celý víkend, čo sa dúfam nestane aspoň viem čo robiť. Dúfam, že kúpim žrádlo, ktoré bude chcieť.
irma1
14.09.07,07:27
Surovú rybu alebo hovädzie si určite dá.
Chobot
14.09.07,08:04
Surovú rybu alebo hovädzie si určite dá.

...tak ten náš je taký fajnový, že rybu ani hovädzei nechce. Horko ťažko si dá trochu bravčového a kuracie tiež len čisté mäso.
Melnick
04.10.07,11:19
Prosím o radu.
Kúpila som ročného psíka,ktorý svoj život pravdepodobne prežil v skleníku s dvomi ďalšími psami . Trápi ma ,že uteká preč. Síce sa vždy vráti, ale nepozná nebezpečenstvo na ceste, skoro ho prešlo auto,keď sa vracal domov.
Existuje spôsob ,ako ho od utekania odnaučiť ?
Uväzovanie k búde beriem ako poslednú možnosť.:mee:
willma
04.10.07,11:24
Majka, len vysoký plot a vždy zavretá bránička. Keď ho beriete von, tak len na vodítku. Zatiaľ inú radu dať neviem.
Melnick
04.10.07,12:05
Áno , von chodí na vodítku ,vtedy sa bojí každého auta,ktoré prejde okolo ,doslova sa prilepí k zemi. A keď je vo dvore - s dobrým výbehom, neváži si to. Plot sa nechystáme zvyšovať, ale susedia sú myslím z neho nervózni, že im behá po dvoroch a záhradách.A mimochodom :zožral mi moju luxusnú vychádzkovú topánku,:D tá sezónna od tinťana mu nechutila.:confused:
Simonab
04.10.07,12:10
Majka skús zadať svoju otázku ešte sem: http://www.dogs.wz.sk/
Občas tam nakuknú aj odborníci a celkom dobre poradia.:)
Eulalia
05.10.07,04:13
Majka, kúp si odbornú literatúru o výcviku psíkov - nemusí byť pre šampiónov - vždy, keď budeš mať trochu času, ho v záhrade začni cvičiť.
A viac sa dosiahne pochvalou, ako nadávaním. Vždy, keď spraví niečo dobre, nezabudni ho vychváliť do neba. A piškótky do vrecka - po kúsočku ako odmenu:) Pre Tvoju lásku a pochvalu psík spraví aj nemožné:---
willma
05.10.07,05:39
aj keď som dala súhlas, s tými piškótami by som to nepreháňala, radšej kúpiť nejakú tú psačiu mlsnotku, alebo granulky, ktoré nemá ako bežné krmivo.
Eulalia
06.10.07,06:47
aj keď som dala súhlas, s tými piškótami by som to nepreháňala, radšej kúpiť nejakú tú psačiu mlsnotku, alebo granulky, ktoré nemá ako bežné krmivo.
Nero nie je taký veľký, tomu by mala stačiť štvrťka piškótky:--- , tá mu neuškodí. A vo všeobecnosti psí miláčikovia milujú piškótky. Alebo ešte tie malé červené krúžky - psie krmivo, už som zabudla, ako sa volá, ale to asi všetky psi milujú.A je to drahé, takže to väčšinou každý kupuje len ako maškrtku.:)
Melnick
06.10.07,07:10
Evi , Nero má iba rok,ale je dosť veľký ,no vidieť na ňom ,že je to ešte šteňa. Hryzie čo mu príde pod zub a môžem Ti povedať ,že topánky si vyberá zásadne tie lepšie:mee: .
Piškóty mu zjavne chutia a keď ich za pochvalu aj dostane vzápätí po malom pootočení sa , urobí odpich a už je fuč.Skoky má ako gazela.
Ako to vidím do budúcna? Ak chcem aby neutekal, musím s ním pobehovať po dvore.:D To som ale dopadla na 17 ročné kolená.
Eulalia
06.10.07,07:21
Evi , Nero má iba rok,ale je dosť veľký ,no vidieť na ňom ,že je to ešte šteňa. Hryzie čo mu príde pod zub a môžem Ti povedať ,že topánky si vyberá zásadne tie lepšie:mee: .
Piškóty mu zjavne chutia a keď ich za pochvalu aj dostane vzápätí po malom pootočení sa , urobí odpich a už je fuč.Skoky má ako gazela.
Ako to vidím do budúcna? Ak chcem aby neutekal, musím s ním pobehovať po dvore.:D To som ale dopadla na 17 ročné kolená.
Neboj Majka, veď už teraz Ťa miluje, on o chvíľu zistí, že je lepšie pri paničke. Chce to len trpezlivosť a dôslednosť.:)
Melnick
06.10.07,07:29
Neboj Majka, veď už teraz Ťa miluje, on o chvíľu zistí, že je lepšie pri paničke. Chce to len trpezlivosť a dôslednosť.:)
:mee: :mee: :mee: :mee: A vraj verný priateľ, aj teraz utiekol. Sused je naň zjavne nahnevaný. Aspoň že na mňa sa usmial.:confused:

PADÁM BEHAŤ PO DVORE :D :D :D :D :D
Eulalia
06.10.07,18:43
:mee: :mee: :mee: :mee: A vraj verný priateľ, aj teraz utiekol. Sused je naň zjavne nahnevaný. Aspoň že na mňa sa usmial.:confused:

PADÁM BEHAŤ PO DVORE :D :D :D :D :D
Vyzerá to tak, že musíš po susedoch pozisťovať, ktorý z nich má fenku. Možno sa práve hára a ak je to tak, Nera neudržíš ani na reťazi:D Už potom ozaj len ten vyšší plot:D
jež
19.10.07,15:30
Idem si kúpiť psíka schitzu a neviem aké meno by som mu dala. Poradite ?
ekopo
19.10.07,15:36
Mám shit-tzu a volá sa Twister.
džino
19.10.07,15:43
- zlatý am.koker - džino - 4,5 roka -
jež
20.10.07,14:48
a kde by som našla čo -to o malých šteniatkach ? zajtra ho už donesiem..
našla som aj pár mien - Marlyn ( číta sa Merlyn / Timmy, Sigi, Sony ...len ktoré
mysimis
20.10.07,14:53
aké šteniatko si ideš doniesť?
jež
20.10.07,16:35
bude to schitzu / šicu /
mysimis
20.10.07,17:51
jež
06.11.07,13:28
šteniatko už mám doma, je to maltézky a vola sa Timmy,no len by som chcela vedieť ako naňho aby som ho naučila vykonať svoju potrebu vonku. Codíme po vonku dosť dlhu dobu , tam nespaví nič a v byte tak za pol hodinky už je nacikane. Viem že to nepôjde na prvý krát, trpezlivosť mám, ale možno neviem ako na to. Ďakujem za každú radu.
andreaS
07.11.07,06:56
ked sme si zadovazili my psika, tak som mala zrejme vyhodu, ze prave vtedy som nemala vela roboty, takze som so psikom bola doma tak cca 3 mesiace... A uz behom prveho mesiaca sa zacal pytat von...

Ja som to robila tak, ze von sme chodili v pravidelnom intervale kazde dve hodiny. Pripadne vzdy hned ako sa zobudil... a pritom som zdoraznovala ze "ideme von" a vonku som mu hovorila "cikaj" a vzdy ked urobil co mal tak som ho vychvalila... A po mesiaci sa zacal von pytat sam... zacne ma hypnotizovat, knuckat a chodi odo mna ku dveram hore dole a viem, ze ideme von :)

Co sa tyka konkretne maltezakov, tak v mojom okoli neni ani jeden, kt. by sa naucil vykonavat potrebu vylucne vonku... kazdy jeden ma s nim problem, ze vzdy vykona potrebu doma ked pridu z vonku.
Tanče
07.11.07,23:54
EVOLUCIA I.[/CO[ATTACH]

zostavila som chronologicky taky mini album mojho jedneho z milacikov,ktori sa mi zachoval. 2 kocurikov pred nim mi "clovekovia" surovo zabili. tento cierno-biely p(preto ma meno ČIBI) sa mi zachoval dodnes a je to celkom zaujimavy exemplar, nakolko este ako pubertak sa mi staral o malilinke maciatka, ktore stara macka odvrhla. Nekojil ich samozrejme (to som musela robit ja - a bola to teda robota na plny uvazok, ak niekto potrebuje radu ako kojit maciatka nech sa paci.) ale cistil ich vylizoval a tak. Odraststlo pri nom uz niekolko generacii ako na zaberoch vidno a dokonca mal dvojnika! No a ako s dospievajuceho sa z neho vyklul homous. Neuveritelne vsak? Na predposlednom obrazku je dokaz ako mi pre.... jeho polovicneho o generaciu mladsieho BRATA! Brat menom PUTAŠO to este v ako pubescent bral ako hru, ale ked uz zacal citit o co ide tak svojho starsieho brata Čibiho jednoducho vyfackal a odvtedy je pokoj. Čibi pochopil a nadalej sa o Putasa stara, oblizuje ho ked sa mu Putašo na drzovku vopcha pod nufak a nazivaju spolu ako najlepsi surodenci (vid posledny zaber).

[COLOR=Red]:mee::mee::mee: Tak bohuzial ešte pred pár dňami to bola živá realita, ale uz su to len spomienky, vcera 13.11. 07 som mojho milaCika Čibiho nasla mrtveho na chalupe v pivnici. ??????
Je mi smutnooooooo, dúfam že je mu v nebíčku fajn. :mee::mee::mee::mee::mee::mee:
Melnick
14.11.07,17:34
Tanče bol to prirodzený úhyn, alebo mu niekto pomohol? :mee:
Sú to krásne fotografie. :)
Tanče
14.11.07,18:10
Prirodzeny uhyn u trojrocneho kocurika sa mi nezda prirodzeny. Minuly tyzden som na nom pobadala, ze nie je s nim nieco v poriadku, kaslal, stále len sedel alebo chodil za mnou ... lenže zviera nepovie, boli ma to alebo hento. Nechcem si vycitat ze som mohla nieco spravit a nespravila, lebo som to nevedela a budem z toho len smutnejsia... Len ma máta, že moja "milovaná" suseda vždy brblala na ne, ale tiež to neviem dokázať. Ale ak bude niečo aj s tami ďalšími - s tým čiernym čo je na fotkach a jeho matke, tak už je to na podozrenie. Ale čo možem? Len si poplakať...
Chcela som sem dať aj druhu seriu fotiek toho čierneho, ten je nádherný, ale sa normalne bojím aby mi o pár dní neodišiel aj ten.
willma
16.11.07,12:04
tak tieto ufá síce nie sú domáce, len sídliskové, ale celkom sa s nimi dá :D
bv_alexandra
16.11.07,12:36
pripojím aj ja nášho "kancelárskeho" miláčika:D
irma1
16.11.07,13:07
pripojím aj ja nášho "kancelárskeho" miláčika:D

Krásavec. Rozpráva?
irma1
16.11.07,13:09
Prirodzeny uhyn u trojrocneho kocurika sa mi nezda prirodzeny. Minuly tyzden som na nom pobadala, ze nie je s nim nieco v poriadku, kaslal, stále len sedel alebo chodil za mnou ... lenže zviera nepovie, boli ma to alebo hento. Nechcem si vycitat ze som mohla nieco spravit a nespravila, lebo som to nevedela a budem z toho len smutnejsia... Len ma máta, že moja "milovaná" suseda vždy brblala na ne, ale tiež to neviem dokázať. Ale ak bude niečo aj s tami ďalšími - s tým čiernym čo je na fotkach a jeho matke, tak už je to na podozrenie. Ale čo možem? Len si poplakať...
Chcela som sem dať aj druhu seriu fotiek toho čierneho, ten je nádherný, ale sa normalne bojím aby mi o pár dní neodišiel aj ten.


Ten kašeľ sa mi nepáči. Nebol chorý?
Gabi03
16.11.07,13:12
Krásavec. Rozpráva?

A ako zdraví klientov? :D