dragonfly
17.06.11,11:50
Dobrý deň, od septembra začínam pracovať ako lektorka v jazykovej škole, pričom prácu je možné vykonávať na dohodu alebo ako szčo. keďže momentálne som szčo, zvolila by som si radšej túto možnosť s tým, že si budem musieť predmet živnosti doplniť v rámci oprávnenia. chcela by som sa spýtať aké náležitosti by mala obsahovať zmluva o spolupráci, keďže viem, že tu neplatí ZP, ale OZ, čo by tam malo byť uvedené, čo všetko je možné do zmluvy zaradiť a na čo si mám dať prípadne pozor.
ďakujem za všetky rady :)
Economic
19.06.11,13:24
Dobrý deň, od septembra začínam pracovať ako lektorka v jazykovej škole, pričom prácu je možné vykonávať na dohodu alebo ako szčo. keďže momentálne som szčo, zvolila by som si radšej túto možnosť s tým, že si budem musieť predmet živnosti doplniť v rámci oprávnenia. chcela by som sa spýtať aké náležitosti by mala obsahovať zmluva o spolupráci, keďže viem, že tu neplatí ZP, ale OZ, čo by tam malo byť uvedené, čo všetko je možné do zmluvy zaradiť a na čo si mám dať prípadne pozor.
ďakujem za všetky rady :)

Tie dohody bývajú veľmi jednoduché. Sú to jednoduché vzory - predtlače. Človeku väčšinou záleží na cene v takomto prípade ako na samotnom texte. Jasné v tomto prípade neplatí žiadny ZP.
dragonfly
20.06.11,11:38
ďakujem za odpoveď, ale neviem pod akým názvom mám hľadať nejaký vzor zmluvy. rada by som vopred mala premyslené, čo by bolo vhodné dohodnúť na papieri. ak by ma niekto mohol odkázať buď iba na názov zmluvy, aby som mohla nájsť nejaký vzor, prípadne na konkrétny link.
ďakujem
Economic
20.06.11,12:12
Možno že by to mohla mandátna zmluva, možno príkazná. Môže to byť dohoda o vykonaní činnosti... Neviem na čo sa dohodnete....
adi11
20.06.11,12:42
mozno pomoze tato zmluva..treba upravit..
http://www.cvzv.sk/zmluvy/2011/Markus.pdf
dragonfly
21.06.11,09:12
Ďakujem veľmi pekne za odpovede, pozriem sa na tie typy zmlúv.