82 timka
17.06.11,12:32
Dobry Den ,vie mi niekto poradit.Este v januari,tohto roka som mala nehodu.Pri ceste auto s mojimi 2 detmi nam vosiel do protismeru vodic osobneho auta ktory mal vyse 2 promile alkoholu v krvi.nemal pri sebe doklady a bol odmerany.dokonca sa pokusil aj nastartovat vozidlo asi v umysle odist prec.bola privolana policia a ja som s detmi sla k lekarke.vsetci sme boli osetreny aj sme marodovali.auto nam bolo odvezene na srotovisko.dlho sa to tahalo na policii a dnes po 5 mesiacoch som dostala list s prokuratury,ze polo zastavene trestne stihanie voci pachatelovi a ze dostal len 0semnastmesacnu skusobnu dobu.co to znamena?????????a je to vobec normalne?aby clovek ,ktory jazdil pod vplyvom alkoholu,sposobil nehodu,zranil 5 ludi a nepykal za svoje ciny?znicil nam auto,narusil nam uplne sposob zivota ,nakolko moje dietatko malo 2 mesiace a ja som pri nehode prisla o mlieko,a dodnes som nesedela za volantom,mam strach.co mam robit,nechat to tak.Prosim poradte mam na to len 3 dni na odvolanie.Dakujem To uz neexistuje na tomto svete spravodlivost.
Barbara
17.06.11,10:44
Prosím ťa, tak sa rozhodni, či si muž či žena, lebo vo februári si bol muž podľa tvojích príspevkov.... téma "" ako sa zbaviť darovaného domu......."""
zk24
17.06.11,10:56
@Barbara:
A nie je to jedno? V zaciatkoch sa pod mojim nickom pytal na porade aj moj priatel, kvoli dvom otazkam sa nechcel registrovat a pytal sa pod mojim nickom. Je to celkom jedno, ci ani nie? Mozno je to rovnaky pripad
82 timka
17.06.11,10:59
Mi s manzelom,piseme pod jednym prihlasovacim menom,nechceme vytvarat novy ucet,je to tak jednoduchsie.
82 timka
17.06.11,11:01
ci sa to nesmie??????????
aktaK
17.06.11,11:30
je mi luto, co sa ti stalo, aspon ťa posuniem...
snad sa dovolas spravodlivosti...
Ice dive
17.06.11,11:54
Dobry Den ,vie mi niekto poradit.Este v januari,tohto roka som mala nehodu.Pri ceste auto s mojimi 2 detmi nam vosiel do protismeru vodic osobneho auta ktory mal vyse 2 promile alkoholu v krvi.nemal pri sebe doklady a bol odmerany.dokonca sa pokusil aj nastartovat vozidlo asi v umysle odist prec.bola privolana policia a ja som s detmi sla k lekarke.vsetci sme boli osetreny aj sme marodovali.auto nam bolo odvezene na srotovisko.dlho sa to tahalo na policii a dnes po 5 mesiacoch som dostala list s prokuratury,ze polo zastavene trestne stihanie voci pachatelovi a ze dostal len 0semnastmesacnu skusobnu dobu.co to znamena?????????a je to vobec normalne?aby clovek ,ktory jazdil pod vplyvom alkoholu,sposobil nehodu,zranil 5 ludi a nepykal za svoje ciny?znicil nam auto,narusil nam uplne sposob zivota ,nakolko moje dietatko malo 2 mesiace a ja som pri nehode prisla o mlieko,a dodnes som nesedela za volantom,mam strach.co mam robit,nechat to tak.Prosim poradte mam na to len 3 dni na odvolanie.Dakujem To uz neexistuje na tomto svete spravodlivost.
je to dosť málo informácií na to aby sa dalo kvalifikovane odpovedať, avšak ak bolo zastavené trestné stíhanie, môže to byť aj z dôvodu, že prokurátor dospel k záveru, že sa nejednalo o trestný čin (napr. ako dlho ste maródovali? ak to bolo viac ako 7 dňová práceneschopnosť jednalo by sa o trestný čin ublíženia na zdravý, ak menej, jednalo sa len o priestupok...) ďalšia vec, aký trest dostal za nehodu? (napr. zákaz činnosti viesť vozidlo + pokuta...)
Vyzerá to tak, že s prokurátorom sa dohodli na podmienečnom zastavení trestného stíhania, kde sa k skutku priznal, oľutoval ho, vzniknutú škodu uhradila jeho poisťovňa z PZP, mal čistý register trestov...

a úprimne čo by si odvolaním dosiahla? vzniknutú škodu ti uhradili z PZP, sudca musí pri udeľovaní trestu zvážiť aj jednotlivé okolnosti prípadu a taktiež nemôže udeliť väčší/vyšší trest ako už bol v minulosti za niečo podobné udelený... (pri odvolaní na vyšší súd by sa týmto mohol oháňať..) zas aj keď ten človek spravil takýto hrozný skutok - (zapáľ sviečku v kostole, že ste to prežili mohlo to dopadnúť aj horšie...) ak si vstúpi do svedomia tiež to nebude mať ľahké... žiť s týmto pocitom... pri odvolaní možno docieliš to, že stratíš kopec nervov a jemu možno predĺžia podmienku a možno aj skrátia...
darca79
17.06.11,11:56
Dobry den, mne sa stala podobna zalezitost a radsej som si zohnala pravnika pripadne sa poradila s neakou poistovnou, v ktorej poistuju auta a zivotne poistenie, tam Vam poradia. Od nehody som behala stale po lekaroch a nechala si vypracovat posudok o stazeni spolocenskeho uplatnenia. Medzi lekarov som samozrejme navstivila aj psychosa na podnet pravnikov.
82 timka
17.06.11,12:53
Marodovala som mesiac a desat dni.no s ramenom mam problem doteraz.mna najviac trapi to ,ze si od tej nehody nedokazem sadnut za volant a to som si vodicak robila hlavne koli tomu.a co nahrada za auto je uplne rozbyte a bolo nasim zivobytim,ved manzel je sice cez zimu v Holandsku ale cez leto na nom jazdil kazdz den do prace a nie je to blizsko,od poistovne sme dostali smiesne peniaze za ktore auto nekupim.pri nehode som prisla o mlieko a moj ľ mesacny syncek od vtedy pije umele mlieko.a starsieho som kojila dve roky ,Adamko uz tu moznost koli nemu nemal.a on ako trest dostal osemnastmesacnu skusobnu dobu.co mi bolo vysvetlene ,ze je to vlastne doba pocas ,ktorej ak spravy pruser ,zoberu mu vodicak.ja si myslim ,ze mu ho mali vziat hned ak bol opity.
Ice dive
17.06.11,13:00
Marodovala som mesiac a desat dni.no s ramenom mam problem doteraz.mna najviac trapi to ,ze si od tej nehody nedokazem sadnut za volant a to som si vodicak robila hlavne koli tomu.a co nahrada za auto je uplne rozbyte a bolo nasim zivobytim,ved manzel je sice cez zimu v Holandsku ale cez leto na nom jazdil kazdz den do prace a nie je to blizsko,od poistovne sme dostali smiesne peniaze za ktore auto nekupim.pri nehode som prisla o mlieko a moj ľ mesacny syncek od vtedy pije umele mlieko.a starsieho som kojila dve roky ,Adamko uz tu moznost koli nemu nemal.a on ako trest dostal osemnastmesacnu skusobnu dobu.co mi bolo vysvetlene ,ze je to vlastne doba pocas ,ktorej ak spravy pruser ,zoberu mu vodicak.ja si myslim ,ze mu ho mali vziat hned ak bol opity.
no a nie je to riešené v dvoch rovinách?
1. s políciou alkohol za volantom a nehoda = pokuta a zákaz činnosti
2. s prokurátorom za ublíženie na zdravý a pod... a že tých 8 mesiacov je skúšobná doba, za ktorú ak spraví akýkoľvek prúser môže ísť sedieť na xy rokov?

nakoľko neverím, že by dostal len skúšobnú dobu, a vodičák by mu zostal... veď za to, že sa len nafúka (bez spôsobenej nehody) sa platila pokuta a bol zákaz činnosti na pol roka... tu bol aj alkohol aj nehoda... t.j. vodičák by sa bral minimalne na dva roky (pričom po polovici trestu môže požiadať o odpustenie... )
82 timka
17.06.11,13:08
Na policii ,nam povedali ,ze oni s tym uz nic nemaju,ze je to na prokurature a ze oni rozhodnu a v papieri co mi dnes prisiel je napisane"Uznesenie v tresnej veci stihaneho za precin "Ohrozovanie pod vplyvom navykovej latky.dalej tam aj pisu ye je to bezuhonny clovek a ze doposiel nebol tresne stihani tak prihliadaju aj na to.inak je to sef jednej firmy,ktora spolupracuje aj s policiou ,tak neviem a je to riadny kvietok
82 timka
17.06.11,13:27
a ako vam to dopadlo_
darca79
18.06.11,18:05
Trvalo to strasne dlho lez bolo pojednavanie. Na mieste povedali policajti ze som vinna ja no po presetreni uznali moju nevinu. Nikto u nas nenafukal a ja bola 3 a pol mesiaca PN z toho mesiac lezala na posteli bez pohybu. Sud naparil obvinenemu rok podmienku, pol roka basy ak porusi podmienku a odskodnenie socialky a zdravotnej. Jeho poistovna mi dodnes preplaca naklady spojene s lieckou.

Policia ake dala vyjadrenie ze kto je vinny? Pokial uznala jeho a to aj samozrejme mala tak vsetko dajte preplatit cez jeho poistku (navstevy u lekarov, cestu k lekarom, lieky, pomocky...)
Pocitam ze sudou cestou nic nezmozete pokial nebudete mat pravnika a aj tak boh vie kedze ako pisete je s policiou prava ruka. Hlavne aby Vam preplatil naklady spojene s lieckou.
Podla obcianskeho zakona by pravnici podali na sud ublizenie na zdravi.
preboha
21.06.11,14:06
Dobry Den ,vie mi niekto poradit.Este v januari,tohto roka som mala nehodu.Pri ceste auto s mojimi 2 detmi nam vosiel do protismeru vodic osobneho auta ktory mal vyse 2 promile alkoholu v krvi.nemal pri sebe doklady a bol odmerany.dokonca sa pokusil aj nastartovat vozidlo asi v umysle odist prec.bola privolana policia a ja som s detmi sla k lekarke.vsetci sme boli osetreny aj sme marodovali.auto nam bolo odvezene na srotovisko.dlho sa to tahalo na policii a dnes po 5 mesiacoch som dostala list s prokuratury,ze polo zastavene trestne stihanie voci pachatelovi a ze dostal len 0semnastmesacnu skusobnu dobu.co to znamena?????????a je to vobec normalne?aby clovek ,ktory jazdil pod vplyvom alkoholu,sposobil nehodu,zranil 5 ludi a nepykal za svoje ciny?znicil nam auto,narusil nam uplne sposob zivota ,nakolko moje dietatko malo 2 mesiace a ja som pri nehode prisla o mlieko,a dodnes som nesedela za volantom,mam strach.co mam robit,nechat to tak.Prosim poradte mam na to len 3 dni na odvolanie.Dakujem To uz neexistuje na tomto svete spravodlivost.
doporučujem PÍSOMNÝ podnet na inšpekciu min. vnútra - postup polície, kvalifikácia činu atp.