kolomankraslan
17.06.11,14:00
Dobry den chcel by som sa spytat za aku cenu by som mohol predat firmu .
Ako sa to pocita .
myslim tym obrat za mesiac a to 3 nasobok alebo ako ?
kolomankraslan
17.06.11,12:54
To nikto nevie ja len predpokladam ze my date napad za kolko by som mohol predavat.
dakujem
afrikan
17.06.11,14:50
To nikto nevie ja len predpokladam ze my date napad za kolko by som mohol predavat.
dakujem

predaj za 1 €.
kolomankraslan
17.06.11,15:09
Ja som myslel na nejaku realnu cenu nie 1 euro
Dantess
17.06.11,15:10
Predávaš celú SRO, alebo len web stránku S kontaktmi ? Aký sú denné návštevy, pozície vo vyhľadávačoch, atd, atd. Nestačí povedať len, že máš obrat 8000eur za rok. To je nulová informácia
kolomankraslan
17.06.11,15:13
vo vyhladavacoch som na prvych miestach a nie platenych. dennu navstevnost stranky je podla sezonny a to je priblizne okolo 400 ludi a viac za den. a predamvam stranku aj s kontaktmy a aj oboznamim dodavatelov a zoznamym ich.
a to nie je s.r.o som len zivnostnik a mam stranku co tolko to zaraba a chcel by som ju niekomu predat.
vyssie som uz uviedol dovod
Dantess
17.06.11,15:23
a čo sa predáva ? sezónny tovar, alebo nejaký spotrebný tovar ? Podla mna možeš dat kludne link na stránku a premenuj si názov témy, lebo nepredávaš firmu, ale eshop
retistut
17.06.11,16:42
vo vyhladavacoch som na prvych miestach a nie platenych. dennu navstevnost stranky je podla sezonny a to je priblizne okolo 400 ludi a viac za den. a predamvam stranku aj s kontaktmy a aj oboznamim dodavatelov a zoznamym ich.
a to nie je s.r.o som len zivnostnik a mam stranku co tolko to zaraba a chcel by som ju niekomu predat.
vyssie som uz uviedol dovod
mozete sa mi ozvat ? mozno sa nejako dohodneme dakujem
uverovyanalytik
22.06.11,06:12
Ako sa to pocita .
myslim tym obrat za mesiac a to 3 nasobok alebo ako ?

takto jednoducho to nefunguje. ocenovanie biznisu je jedna z najnarocnejsich oblasti financii. Zjednodusene biznis mozes predavat za 1euro aj za 100mil.euro, ale v prvom pripade prichadzas o peniaze a v druhom pripade ti firmu nikto nekupi. Najlepsi a najviac pouzivany pristup je vypocitat hodnotu firmy cez diskontovany cash-flow. Tato metoda by mala dat najrealnejsiu cenu a da sa pouzit aj na eshopy. Ina metoda ja napr. tu:
http://www.ocenovanie-firiem.sk/?page_id=81
Ale nie je natolko presna lebo neberie do uvahy specifika konkreteho biznisu. Ale pre predstavu by to malo stacit.
Samantha
23.06.11,05:38
Tak k tomuto by som sa rada pridala.. znamy ma poprosil, aby som mu pomohla s predajom firmy. Kedze som to este nikdy nerobila, prosim vas o nejake rady ako na to. Pracuje ako zivnostnik a vyraba od zaciatku ten isty druh a znacku potravin - uz 18 rokov. Kedze uz je v dochodku a ma zdravotne problemy, firmu chce predat lebo nema ju velmi komu nechat. A teraz:

1. ako ohodnotit tuto firmu? Uverovyanalytik, mozes prosim ta troska rozviest tu metodu diskontovaneho cashflowu? Zvyknu investori akceptovat takto ohodnotenu firmu alebo si budu pytat aj nejake vykazy z minulosti?

Ked sa nad tym zamyslim, tak investor da tolko penazi, aby sa mu to v nejakom casovom horizonte vratilo. Aku dlhu navratnost investicie zvyknu investori cakat? samozrejme ze co najkratsiu, ale aka doba je este prijatelna podla vasho nazoru?

2. zverejnit na internete nejaky inzerat ze sa dana firma predava? to by sme skor nechceli, kedze by to mohlo spravit zle meno..

3. vyuzit sluzby nejakej internetovej spolocnosti, ktora zverejnuje tieto inzeraty alebo sa to vobec neoplati? ma s tym niekto skusenosti?

4. neviem ci je to realne, ale nedaju sa oslovit tie velke spolocnosti typu Penta ci JT? alebo ine, ktore skupuju firmy? mate s tym niekto skusenosti?

Vrela vdaka za vsetky napady a akekolvek myslienky. Je to naozaj pre mna uplne nova vec a netusim ktorym smerom sa ubrat.
uverovyanalytik
04.07.11,08:06
Ad 1. Metoda DCF spociva v tom ze na zaklade historickych vykazov napr. posledne 3 roky sa pripravi realisticky biznis plan. Z biznis planu vieme vypočitat cash flow za kazdy dalsi rok, teda odcerpatelne zdroje a hodnota cash flow sa potom v kazdom roku diskontuje naspat ku dnesnemu dnu. (vieme ze hodnota eura o 5 rokov je ina ako dnes). Tato metoda je najcastejsie pouzivana, v niektorych specificky pripadoch sa pouzivaju aj ine metody (napr. ak firma nebude existovat, potom sa pouzije likvidacna metoda), zavisi to od danej firmy. K navratnosti sa neda jednoznacne povedat kolko, pretoze kazdy kupujuci ma svoje vlastne motivy.
Ad 2-3. Sposob predaja treba zvolit podla typu firmy, velkosti, ci o firmu uz bol zaujem, atd., tych faktorov je vela. Pre inspiraciu sa pozrite na standardny proces predaj u vacsich firiem:
http://www.predaj-firmy.sk/?p=1
3. S predajom malej firmy je zbytocne oslovovat Pentu, J&T. Je to pod ich rozlisovacou schopnostou.
newyorikan
06.07.11,21:12
Mila Samantha zaujal ma tvoj príspevok, mohla by si mi povedať viac o firme ktorá je napredaj? Rád by som kúpil už zabehnutú firmu.


Ďakujem