ZuzuF
11.01.06,18:58
Dobrý večer, som začínajúci účtovník v JU a potrebovala by som poradiť, ako zaúčtovať takúto faktúru. Vystavila som faktúru s variabilným symbolom napr: 1012, ale firma pri zadavaní platby uviedla nesprávny variabilny symbol napr: 1112. Tým pádom mi to nesedí. Prosím o radu, ako to zaúčtovať, čo s tým spraviť!!!!!!! Ďakujem:o
Tweety
11.01.06,18:00
Dobrý večer, som začínajúci účtovník v JU a potrebovala by som poradiť, ako zaúčtovať takúto faktúru. Vystavila som faktúru s variabilným symbolom napr: 1012, ale firma pri zadavaní platby uviedla nesprávny variabilny symbol napr: 1112. Tým pádom mi to nesedí. Prosím o radu, ako to zaúčtovať, čo s tým spraviť!!!!!!! Ďakujem:o
A máš peniaze na účte?, pretože ak ich máš ,tak VS je nepodstatný.;)
Ak to nevieš spárovať, tak tam prepíš VS a máš to.
ZuzuF
11.01.06,18:16
Peniaze už mám na účte, len na výpise z účtu mám uvedený nesprávny VS. Nebude to vadiť daňovníkom?

Zuzu
Tweety
11.01.06,18:18
Peniaze už mám na účte, len na výpise z účtu mám uvedený nesprávny VS. Nebude to vadiť daňovníkom?
Zuzu

Určite nie, pretože ostatné máš podľa faktúry. VS nie je až taký dôležitý. Nerob si z toho zbytočné starosti.;) :eek:
ZuzuF
11.01.06,18:21
Ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď.
Prajem pekný večer.:p
Tweety
11.01.06,18:23
Ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď.
Prajem pekný večer.:p
Pekný večer aj Tebe.
;)
Jana Acsová
11.01.06,18:36
Vystavila som faktúru s variabilným symbolom napr: 1012, ale firma pri zadavaní platby uviedla nesprávny variabilny symbol napr: 1112. Tým pádom mi to nesedí. Prosím o radu, ako to zaúčtovať, čo s tým spraviť!!!!!!! Ďakujem:oOsobne mám za to, že nesprávny VS by mal zaujímať osobu, ktorá urobila nesprávnu úhradu. Doporučujem v týchto prípadoch list s textom:

Obraciame sa na vás so žiadosťou o započítanie našej úhrady, ktorú sme previedli prevodným príkazom
dňa:
vo výške:
z účtu:
na účet:
VS:
na úhradu faktúry VS: ...

Uvedené však doporučujem najmä v prípadoch, keď sa jedná o výdavok. Je to veľmi vhodné najmä v prípadoch, že úhrady sú viacnásobné, t.j. jedná sa o pravidelné odbery a dodávky.

Doporučujem však zvážiť túto možnosť aj z vašej strany, nakoľko sa môže stať, že DÚ pri kontrole začne pátrať, či náhodou v účtovníctve nemáte "čierne faktúry", keď prijímate platby na iné VS. Viem, že je to robota navyše, ale také mám skúsenosti ... V tomto prípade, by ste oznamovali, že ich úhradu započítavate na faktúru s VS ...

Vyberte si .-)