mr.arsenal
17.06.11,16:22
Dobry den, chcel by som Vas poprosit o radu ako prebieha samozdanenie, nakolko som uplny zaciatocnik. Planujeme nakup stroja z Polska. Aj my aj polska strana sme platcovia DPH. Za vsetky rady vopred dakujem
Tweety
17.06.11,14:49
Dobry den, chcel by som Vas poprosit o radu ako prebieha samozdanenie, nakolko som uplny zaciatocnik. Planujeme nakup stroja z Polska. Aj my aj polska strana sme platcovia DPH. Za vsetky rady vopred dakujem
Z faktúry za stroj bez dph vypočítaš 20% a samozdaníš, t.zn., že zaúčtuješ na vstupe-uplatníš odpočet a výstupe, 3430AE,/343AE výsledok zo samozdanenia bude 0.
mr.arsenal
17.06.11,15:21
Dakujem za odpoved, avsak nerozumiem ci hovoris o jednoduchom, alebo podvojnom uctovnictve. Dajme tomu ze cena stroja bude 10,000 Eur bez DPH takze tych 20% najprv zauctujem ako odpocet DPH? Prosim o trpezlivost nadomnou, lebo mam v tom ozaj bordel...
veronikasad
17.06.11,15:28
Dakujem za odpoved, avsak nerozumiem ci hovoris o jednoduchom, alebo podvojnom uctovnictve. Dajme tomu ze cena stroja bude 10,000 Eur bez DPH takze tych 20% najprv zauctujem ako odpocet DPH? Prosim o trpezlivost nadomnou, lebo mam v tom ozaj bordel...
evidenciu DPH robíš "ručne" alebo v nejakom účtovnom SW ?
mr.arsenal
17.06.11,15:31
Prave zacinam s alfou, ale ozaj som len v zaciatkoch, lebo podnikat sme zacali len prednedavnom. Potrebujem pochopit podstatu, ze co robit dalej ked uz mam fakturu v rukach. Dakujem pekne za odpovede aj za Vasu snahu
veronikasad
17.06.11,15:35
Prave zacinam s alfou, ale ozaj som len v zaciatkoch, lebo podnikat sme zacali len prednedavnom. Potrebujem pochopit podstatu, ze co robit dalej ked uz mam fakturu v rukach. Dakujem pekne za odpovede aj za Vasu snahu
Robím s Alfou - žiadny problém. Pri zaradení faktúry do knihy záväzkov si zvol faktúra tovar EU. ostatné len klikaj - SW ti samozdanenie urobí sám.
Samozdanenie sa prejaví len v evidencii DPH (odpočítanie dane aj zdanitelné obchody). Pri úhrade faktúry (v hotovosti alebo cez banku), bude uhrada bez DPH v členení majetok.

Sumu zadávaš do kolonky suma (CM) a klikni na políčko EUR. (nezadávaj sumu do žltého políčka, tam sa ti prevedie po kliku na EUR)
veronikasad
17.06.11,15:41
Podrobný návod nájdeš tu

http://www.kros.sk/31565
mr.arsenal
17.06.11,15:44
Dakujem pekne za radu, dost mi to pomohlo.mozem polnohospodarsky stroj evidovat ako tovar?AK spravne chapem tak ziadne osobitne povinnosti voci ziadnemu organu nemam(ako napr. DU a pod.)a vlastne ani v stvrtrocnom vykaze DPH to nijako neovplyvni DPH?este pekne dakujem...
veronikasad
17.06.11,15:45
Dakujem pekne za radu, dost mi to pomohlo.mozem polnohospodarsky stroj evidovat ako tovar?AK spravne chapem tak ziadne osobitne povinnosti voci ziadnemu organu nemam(ako napr. DU a pod.)a vlastne ani v stvrtrocnom vykaze DPH to nijako neovplyvni DPH?este pekne dakujem...
z pohladu DPH je to tovar. V stlpci peňažného denníka - ak presiahne sumu 1700€ - je to hmotný majetok, ktorý budeš odpisovať.
mr.arsenal
17.06.11,15:50
Dakujem.V tom penaznom denniku sa uz ako tak zorientujem, len som nevedel co si mam pod samozdanenim predstavovat, teraz to uz je jasnejsie, celkova DPH sa teda rovna 0.
veronikasad
17.06.11,15:51
Dakujem.V tom penaznom denniku sa uz ako tak zorientujem, len som nevedel co si mam pod samozdanenim predstavovat, teraz to uz je jasnejsie, celkova DPH sa teda rovna 0.
Postupuj presne podla návodu v prísp. č. 7
mr.arsenal
17.06.11,15:58
Snazim sa ale nejako mi to stale vykazuje to DPH...stale tam nie je 0 ako by podla nazoru mnohych malo byt.....kazdopadne dakujem za rady a cas...:)
veronikasad
17.06.11,16:34
Snazim sa ale nejako mi to stale vykazuje to DPH...stale tam nie je 0 ako by podla nazoru mnohych malo byt.....kazdopadne dakujem za rady a cas...:)
pýtaš sa na evidenciu DPH ?
mr.arsenal
17.06.11,16:37
ano v evidencii DPH mi naskocila suma 335,47 Eur. Je to v poriadku?
veronikasad
17.06.11,16:39
ano v evidencii DPH mi naskocila suma 335,47 Eur. Je to v poriadku?
porovnaj si svoj postup s postupom od krosu. Či je 335,47 v poriadku - neviem, na čo sa pýtaš a kde ju máš uvedenú. Nepoznám ani hodnotu stroja.
mr.arsenal
17.06.11,16:43
HOdnota stroja je 10,000 Eur bez DPH. V Alfe som v casti zaväzky vybral ako mi bolo poradene faktura za tovar z EU, uviedol som vsetky nalezitosti, potom mi nabehlo par okien, vsetko som odklikal OK a teraz mam v evidencii DPH tuto sumu...nema byt suma nahodou 0?
veronikasad
17.06.11,16:45
HOdnota stroja je 10,000 Eur bez DPH. V Alfe som v casti zaväzky vybral ako mi bolo poradene faktura za tovar z EU, uviedol som vsetky nalezitosti, potom mi nabehlo par okien, vsetko som odklikal OK a teraz mam v evidencii DPH tuto sumu...nema byt suma nahodou 0?
V evidencii DPH nemôže byť nula, inak by to nebolo samozdanenie. Pozri si tie dve tabulky v príklade.
veronikasad
17.06.11,16:49
Aký kurz a menu máš zadaný pri nahrávaní záväzku ?
mr.arsenal
17.06.11,16:52
mena PLN(zloty) a kurz aktualny 3,97290. A ak mas na mysli tie prednastavene priklady v alfe tak tam je to nejak nejasne urobene....:(
veronikasad
17.06.11,16:54
mena PLN(zloty) a kurz aktualny 3,97290. A ak mas na mysli tie prednastavene priklady v alfe tak tam je to nejak nejasne urobene....:(
a toto je čo ?

HOdnota stroja je 10,000 Eur bez DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2011-a.html)
mr.arsenal
17.06.11,17:51
to je cena za ktoru bude kupeny stroj v prepocte na eura....