angela85
17.06.11,17:31
Dobrý deň, tento rok ma vzali na druhý stupeň vysokej školy denneho štúdia, čo je po 4 rokoch od ukončenia Bc. Od vtedy prešli 4 roky a odrobené budem mať v septembri 3 roky a 5 mesiacov (najprv som bola nezamestnaná, potom som robila rok a 4 mesiace v dvoch firmách bez prestávky, potom 3 mesiace nezamestnaná a tento rok v septembri budem mat v terajsej firme odrobene 2 roky a jeden mesiac) a mám 26 rokov a zo socialky som dostávala pol roka príspevok na dochádzanie za zamestnaním. Neviem teraz vôbec aké mám možnosti a či budem mať vlastne nárok na dávku v nezamestnanosti.
veronikasad
17.06.11,15:33
Dobrý deň, tento rok ma vzali na druhý stupeň vysokej školy denneho štúdia, čo je po 4 rokoch od ukončenia Bc. Od vtedy prešli 4 roky a odrobené budem mať v septembri 3 roky a 5 mesiacov (najprv som bola nezamestnaná, potom som robila rok a 4 mesiace v dvoch firmách bez prestávky, potom 3 mesiace nezamestnaná a tento rok v septembri budem mat v terajsej firme odrobene 2 roky a jeden mesiac) a mám 26 rokov a zo socialky som dostávala pol roka príspevok na dochádzanie za zamestnaním. Neviem teraz vôbec aké mám možnosti a či budem mať vlastne nárok na dávku v nezamestnanosti.
ako študenta denného štúdia ťa nezaevidujú na UP ako uchádzača o zamestnanie, preto nemôžeš mať nárok na dávku v nezamestnanosti.

Vzhľadom k tomu, že si už prekročila vek 25 rokov, môžeš požiadať o dávku v hmotnej núdzi.
angela85
17.06.11,15:52
fuuha to neni moc pozbudive
no skusim sa kuknut na davku v hmotnej nudzi, ze kedy mam na to narok
veronikasad
17.06.11,15:55
angela85
17.06.11,16:01
no uz som sa na to kukla, nemam narok ani na davku v hmotnej nudzi, pretoze mam majetok, ale kaslat skusim vyzit z toho co mam plus nejake brigady.
a ako by to bolo keby som nepriznala ze studujem??