Marian8226
17.06.11,19:14
Zdravím,

Potreboval by som zistiť komu patrí určitý pozemok. Problém je v tom že pozemok sa nachádza hlboko v horách a v okruhu niekoľko kilometrov sa nenachádza žiadna cesta, dom atď. skrátka nič podľa čoho by som sa na online mape katastrálneho portálu mohol orientovať. Katastrálna mapa je totižto len veľký čierny kus niečoho na čom sú zelenými čiarami oddelené jednotlivé pozemky. Nemám ako získať číslo parcely alebo výpis vlastníctva okolitých pozemkov (od nejakého suseda či susedného objektu) lebo proste nikoho nikde neni.

Mám však presné GPS súradnice toho miesta tak sa chcem opýtať či by mi podľa nich nevedeli na KP odčítať komu to tam patrí.
Erzebeth
18.06.11,20:17
Ak niečo nájdeš, tak na katastri.
Marian8226
19.06.11,11:18
To čo je za odpoveď? Nejaký vtip?
Erzebeth
19.06.11,13:12
No nemyslela som si, že píšem vtip. Prepáč, ak to tak vyznelo. Na katastri by mali mať mapy, podľa ktorých by si mohol určiť, ktorá parcela je tá o ktorú máš záujem. Ak by to nevyšlo, pomôže geodet, ktorý je schopný uvedený pozemok zakresliť na mapu a teda aj indentifikovať, ktorá parcela to je podľa parcelného čísla.
Marian8226
20.06.11,06:52
Aha. No to už je lepšie diki.
Akurát že ak si ten geodet zapýta od 200-300 euro za zameranie pozemku ako to bežne robia, tak to nieje kto vie čo. Oveľa radšej by som kúpil celú parcelu aby sa len zmenilo meno vlastníka a nemusel by som kŕmiť toho darmožráča.
Keďže také odľahlé pozemky sa kupujú za 50 centov/m2 geodet by ma vyšiel drahšie ako samotný pozemok. Preto ich skúsim požiadať či by to nevyhľadali podľa GPS súradníc.

Koniec koncov aj geodet to robí rovnako že príde na neznáme miesto so snímačom a zistí kde je akurát že si zapýta spomínanú sumu.
Tie GPS sú zo satelitnej turistickej mapy slovenska takže sú totálne presné a sú zadarmo.

A presne z tohoto dôvodu si myslím že z princípu nebudú spolupracovať ale nevadí skúsim.
Mihi
20.06.11,07:00
Geodet to určite nebude chcieť spraviť zadarmo. Kataster takúto službu neposkytuje, odkáže každého na geodeta. Ale kaster to vie zistiť, len nie oficiálne. Takže treba nájsť niekoho známeho na katastri a dohodnúť sa s ním, nech hodí súradnice do počítača, aj keď to nie je v náplni jeho práce, a zistí parcelu.