zk24
17.06.11,19:20
Ahojte,

podali sme vypoved zmluvy o pripojeni internetu Orange doma listom, cez podaci listok. Dnes nam dosla odpoved, citujem:

Vázený p.XXX

dovolujeme si Vas informovat ze vasa ziadost o ukoncenie paltnosti zmluvy o pripojení bola zamietnutá, nakolko na Vasej ziadosti chybali potrebné overovacie udaje.
V prípade, ak si zeláte vypovedat sluzbu Orange Doma, je potrebné na ziadosti uviest Vase meno, rodné cislo a Vás podpis.

Tak toto nam dnes doslo z Orangu. Na vypovedi sme uviedli adresu (kedze nam odpisali, tak je jasne ze tam adresa bola), vypoved bola podpisana a nebolo sice uvedene rodne cislo, ale bolo uvedene cislo zmluvy o pripojeni.

Chcela by som sa spytat aky je Vas nazor na toto. Citala som VZP aby som vedela, dokedy treba dat vypoved. Nic o tom ze treba uviest rodne cislo som sa nedocitala. Vypoved bola jasna, adresna, presna, s cislom zmluvy a riadne podpisana. Je podla Vas rodne cislo udaj, ktory musi obsahovat vypoved o pripojeni internetu? Je na to nejaky zakon?

Dakujem,

Zuzana
zk24
17.06.11,17:29
Este dodam, ze ak by aj podla nejakeho zakona bolo rodne cislo povinny udaj, mohli odpisat hned, alebo nas telefonicky kontaktovat, a nie cakat od 12.5. do 16.6 kym nam napisu ze to zamietaju, cim prepadla nasa vypovedacia lehota.
camozzi
17.06.11,17:59
zk24
17.06.11,18:10
Ďakujem.

Potrebovala by som vsak vediet, ake vsetky udaje su povinne, ked posielate vypoved postou. Vypoved je mozne predsa dat postou, a aj vo VZP maju ze vypoved sa posiela postou.

Mozu zamietnut vypoved ak neuvediem rodne cislo?
camozzi
17.06.11,18:21
Ved zavolaj na 905.
zk24
17.06.11,18:25
Ved zavolaj na 905.

Ti mi povedia to co maju v manuali, alebo co vidi na formulari o vypovedi. Ja by som potrebovala vediet nejaky paragraf podla ktoreho je jasne, ze rodne cislo je povinny udaj. Pripadne kde to mam hladat. Vo vseobecnych podmienkach to nie je.

Potrebujem nazor niekoho kto nie je z orangu, preto volat do orangu nebudem, ti si budu tvrdit iba svoje.
zk24
18.06.11,05:32
....posuvam
Gina Er
18.06.11,16:18
ja by som do výpovede dala všetky údaje,ktoré sú na zmluve o pripojení.ak tam nie je rodné číslo,tak na výpovedi im je rodné číslo nanič.podľa mňa len špekulujú,aby dosiahli dlhšiu viazanosť a vytiahli z Teba ďalšie prachy....zaujímavé,že keď som dávala výpoveď osobne v predajni,tak tam žiadne caviky nerobili,stačila jedna veta,ktorú som len podpísala (tmobil)
avalik
18.06.11,16:53
Pises, ze ste podali "vypoved zmluvy" ... odpoved je ale na "ziadost o ukoncenie paltnosti zmluvy"

Vypoved sa neziada ale oznamuje - podla mna :)

Ak ste teda naozaj podali vypoved a nie ziadost, mam za to, ze orange porusil vseobecne podmienky k tejto sluzbe. V tychto podmienkach nie je nikde uvedene aka ma byt pisomna forma vypovede. A formular vypovede nemaju zverejneny na svojich strankach.

Mam za to, ze ak na oznacenie ucastnikov sudneho konania postaci ich meno, priezvisko a bydlisko, tak v pripade vypovede akejkolvek zmluvy ak sa identifikujem tymito udajmi + uvediem cislo zmluvy a tuto vypoved podpisem a dorucim postou druhej strane, tak tato vypoved je v poriadku a moze zacat plynut vypovedna lehota podla zmluvy (resp. zakona).
alla66
18.06.11,17:05
Ahojte,

podali sme vypoved zmluvy o pripojeni internetu Orange doma listom, cez podaci listok. Dnes nam dosla odpoved, citujem:

Vázený p.XXX

dovolujeme si Vas informovat ze vasa ziadost o ukoncenie paltnosti zmluvy o pripojení bola zamietnutá, nakolko na Vasej ziadosti chybali potrebné overovacie udaje.
V prípade, ak si zeláte vypovedat sluzbu Orange Doma, je potrebné na ziadosti uviest Vase meno, rodné cislo a Vás podpis.

Tak toto nam dnes doslo z Orangu. Na vypovedi sme uviedli adresu (kedze nam odpisali, tak je jasne ze tam adresa bola), vypoved bola podpisana a nebolo sice uvedene rodne cislo, ale bolo uvedene cislo zmluvy o pripojeni.

Chcela by som sa spytat aky je Vas nazor na toto. Citala som VZP aby som vedela, dokedy treba dat vypoved. Nic o tom ze treba uviest rodne cislo som sa nedocitala. Vypoved bola jasna, adresna, presna, s cislom zmluvy a riadne podpisana. Je podla Vas rodne cislo udaj, ktory musi obsahovat vypoved o pripojeni internetu? Je na to nejaky zakon?

Dakujem,

Zuzana
Preštudovala si Spoločné podmienky poskytovania verejných služieb Orange Doma
prostredníctvom pevnej optickej siete spoločnosti Orange Slovensko, a.s. ......nie je tam odpoveď na Tvoju otázku?
http://img.orange.sk/orange_sk/data/pravne/spolocne_OrangeDoma_2009.pdf

Myslím si, že rodné číslo je nutné kvôli overeniu totožnosti ...žiadajú ho i pri tel. hovore
zk24
18.06.11,18:09
Preštudovala si Spoločné podmienky poskytovania verejných služieb Orange Doma
prostredníctvom pevnej optickej siete spoločnosti Orange Slovensko, a.s. ......nie je tam odpoveď na Tvoju otázku?
http://img.orange.sk/orange_sk/data/pravne/spolocne_OrangeDoma_2009.pdf

Myslím si, že rodné číslo je nutné kvôli overeniu totožnosti ...žiadajú ho i pri tel. hovore

Ahoj,

dakujem za reakciu. Citala som tieto podmienky, ale nenasla som tam nic, o rodnom cisle sa tam pise iba v suvislosti ze ucastnik dava suhlas Orangu ze moze spracovavat jeho osobne udaje.

Myslim ze vypoved tym, ze je v nej uvedene cislo zmluvy o pripoji, je identifikovatelna. Mozno je rodne cislo povinny udaj a Orange ma pravdu, chcela by som k tomu ale paragraf kde to hladat.

Davala som vypovede PZP, HV aj piostenie domacnosti pred mesiacom a nikto nemal problem s tym ze uvadzam iba cislo zmluvy bez rodneho cisla.

A ak neakceptuju moju vypoved, su povinni mi dat vediet do nejakeho casu, alebo to ze napisali list je dobra vola?
zk24
18.06.11,18:23
Ja budem rada ked mi niekto da paragraf a presvedci ma o tom ze bez rodneho cisla je vypoved neplatna.

1) pisali sme vypoved a oni odpisali ze nasa "ziadost o zrusenie pripojenie zamietaju".

2) Po uplynuti 30 dni sme im telefonovali a zistovali preco stale ide internet, ze ci je problem s nasou vypovedou - povedali ze o ziadnej vypovedi nevedia, ze ziadnu nedostali, ze sa asi stratila na poste

3) dosiel list, ktory ma peciatku na obalke 14.6.2011 ale na liste je datum ze napisane 10.6.2011 - este spätny datum od toho kedy sme im volali.

Oni 10.6.2011 nevedeli ze sme dali vypoved este. Ale napisali list so spatnym datumom a dali ze nam zamietaju vypoved kvoli rodnemu cislu. Mne to skor pride take, ze prepasli datum vypovede tak napisali list so spätnym datumom a s nejakym nasilu vymyslenym dovodom, kedze nam strhli dalsie inkaso. My ich internet uz nepouzivame, uz mame od UPC.
avalik
18.06.11,18:36
Ja by som im odpisala, ze na povodnej vypovedi trvam a zaroven davam podnet na presetrenie SOI :)

A dufam, ze prva vypoved isla doporucene a podaci listok mas odlozeny

To ze pri tel. kontakte pozaduju rod, cislo, prip. ID kod je pochopitelne, ale nechapem tuto buzeraciu v pripade vypovede. Ak im to tak velmi chyba, mali oni poslat ziadost o doplnenie udajov :)
zk24
18.06.11,18:56
Ja by som im odpisala, ze na povodnej vypovedi trvam a zaroven davam podnet na presetrenie SOI :)

A dufam, ze prva vypoved isla doporucene a podaci listok mas odlozeny

To ze pri tel. kontakte pozaduju rod, cislo, prip. ID kod je pochopitelne, ale nechapem tuto buzeraciu v pripade vypovede. Ak im to tak velmi chyba, mali oni poslat ziadost o doplnenie udajov :)

Ahoj,

jasne, podaci listok mam odlozeny :)

Chystam sa im napisat, ze "zamietam ich zamietnutie" ... btw nechapem ako sa zamietnut vypoved. To je ake slovne spojenie? existuje to vobec? ja davam vypoved a oni ju zamietaju... mozu ju akurat tak neakceptovat z nejakeho dovodu, ale zamietnut? Ja som neni pravnik, ale toto mi nejde do usi ako laikovi vobec.
avalik
18.06.11,19:12
Spoločné podmienky poskytovania verejných služieb Orange Doma
prostredníctvom pevnej optickej siete spoločnosti Orange Slovensko, a.s.

Článok 6
Zánik Zmluvy o pripojení
1. Platnosť Zmluvy o pripojení sa môže skončiť na základe úkonov spoločnosti Orange alebo Účastníka, alebo aj v dôsledku právnej skutočnosti, ktorej dôsledkom je ukončenie platnosti Zmluvy o pripojení na základe ustanovení Podmienok, inej časti Zmluvy o pripojení alebo na základe ustanovení platných právnych predpisov. Pokiaľ sa na základe Zmluvy o pripojení
poskytujú Služby vo viacerých Odberných jednotkách zánikom dohody o poskytovaní Služieb len v niektorej alebo niektorých Odberných jednotkách, nezaniká platnosť Zmluvy o pripojení. Prípad podľa predchádzajúcej vety sa považuje za zmenu Zmluvy o pripojení.
2. Zmluva o pripojení môže zaniknúť na základe:
a) výpovede,
b) odstúpením od Zmluvy o pripojení, alebo
c) dohody spoločnosti Orange a Účastníka.
3. Každá zo strán Zmluvy o pripojení je oprávnená skončiť jej platnosť výpoveďou (s výnimkou podľa nasledujúcej vety) alebo odstúpením
od nej. Pokiaľ je však Zmluva o pripojení uzavretá na dobu určitú, nie je možné ukončiť jej platnosť výpoveďou, kým neuplynie doba,
na ktorú sa Zmluva o pripojení uzavrela.
4. Vypovedať Zmluvu o pripojení je Účastník oprávnený len v prípade, že je táto uzavretá na dobu neurčitú. V prípade Zmluvy o pripojení
uzavretej na dobu neurčitú je účastník oprávnený ukončiť platnosť Zmluvy o pripojení výpoveďou kedykoľvek, a to aj bez uvedenia dôvodov.
...

Článok 22
Oznamovanie
1. Informácie, oznámenia, výpoveď Zmluvy o pripojení, odstúpenie od Zmluvy o pripojení, nároky, požiadavky a iné úkony Účastníka
(resp. informácia o nich a ich obsahu), u ktorých sa vyžaduje, aby boli oznámené podľa Zákona o elektronických komunikáciách alebo
iných právnych predpisov alebo Zmluvy o pripojení, sa považujú za oznámené spoločnosti Orange:
a) dňom doručenia písomnej výpovede Zmluvy o pripojení, resp. písomného odstúpenia od Zmluvy o pripojení zo strany Účastníka
v sídle spoločnosti Orange;

-------

nikde tam nie je uvedene, ze to musi mat nejaku predpisanu formu
zk24
18.06.11,19:18
nikde tam nie je uvedene, ze to musi mat nejaku predpisanu formu

Presne, o to sa opieram. Nikde nemaju napisane ze co vsetko musi obsahovat vypoved, ake udaje. Iba ze musi byt dana pisomne a vypovedna lehota je. Preto sa mi zda z ich strany ziadanie o uvedenie rodneho cisla ako snaha o to, aby natiahli cas, kedze prepasli termin vypovede (po uplynuti lehoty o ziadnej vypovedi ani nevedeli).

Hladala som aj v Obcianskom zakonniku, ci niekde nie je uvedene ze zo zakona vypoved musi obsahovat rodne cislo alebo cosi. Ale nic som sa nedocitala.