Renata Reinová
17.06.11,21:59
chcela by som sa opýtať niekoho kto prevádzkuje maloobchodný predaj
Mám kvetinárstvo a dozvedela som sa od rôznych podnikateľov , že už nesmú byť na otváracích hodinách otváracie hodiny ale prevádzkové hodiny .
Dostali pokutu lebo už nie sú otváracie hodiny ale prevázkové hodiny/ bože prečo ma trestáš ja teraz velˇmi ľutujem , že som do toho išla lebo toto už nepredýcham ..../ za túto zmenu . Kde sa môžem dozvedieť zmeny v prevádzkovaní priestorov a hlavne čo musí byť na tejto prevádzke aby sa predišlo týmto neskutočným pokutám .
blavaciko
17.06.11,20:04
v podstate si treba zistit vo VZN obce, mesta alebo mestskej casti ci su to otvaracie hodiny, prevadzkove hodiny, i ked spravne by to mala byt prevadzkova doba...
Gina Er
18.06.11,06:58
mimotemyto som netušila,to fakt už nemajú za čo udeľovať malým živnostníkom pokuty???!!! OMG:mad::mad:
Aljok
18.06.11,10:23
chcela by som sa opýtať niekoho kto prevádzkuje maloobchodný predaj
Mám kvetinárstvo a dozvedela som sa od rôznych podnikateľov , že už nesmú byť na otváracích hodinách otváracie hodiny ale prevádzkové hodiny .
Dostali pokutu lebo už nie sú otváracie hodiny ale prevázkové hodiny/ bože prečo ma trestáš ja teraz velˇmi ľutujem , že som do toho išla lebo toto už nepredýcham ..../ za túto zmenu . Kde sa môžem dozvedieť zmeny v prevádzkovaní priestorov a hlavne čo musí byť na tejto prevádzke aby sa predišlo týmto neskutočným pokutám .

Pozri Zákon o ochrane spotrebiteľa č. 250/2007 :
http://ec.europa.eu/consumers/cons_int/safe_shop/fair_bus_pract/transposition_laws_slovakia.pdf


§ 15

(1) Na vhodnom a trvale viditeľnom mieste prevádzkarne19) musí byť uvedené

a) obchodné meno a sídlo predávajúceho alebo miesto podnikania fyzickej osoby,
b) meno a priezvisko osoby zodpovednej za činnosť prevádzkarne,
c) prevádzková doba určená pre spotrebiteľa,
d) kategória a trieda ubytovacieho zariadenia, ak ide o ubytovacie zariadenie.
veronikasad
18.06.11,11:30
aký je rozdiel medzi otváracími a prevádzkovými hodinami ?
blavaciko
18.06.11,12:46
len v slove otvaraci a prevadzkovy, oba pojmy definuju to iste...
len zalezi ci si obec potrpi na slovickach...
dasa.hlasna
28.06.11,06:47
Ak to niekomu pomôže v Prievidzi máme a aj sme mali "prevádzkový čas"- dnes som volala na MU. Hlavne, že sme mali z MU pred rokom kontrolu a nikto na pojem otváracie hodiny nič nenamietal.
Na pokutu som sa radšej nepýtala:) ale info že bola uložená pokuta 100€ mám.
akina
28.06.11,10:07
Ak to niekomu pomôže v Prievidzi máme a aj sme mali "prevádzkový čas"- dnes som volala na MU. Hlavne, že sme mali z MU pred rokom kontrolu a nikto na pojem otváracie hodiny nič nenamietal.
Na pokutu som sa radšej nepýtala:) ale info že bola uložená pokuta 100€ mám.
Otváracie hodiny, prevádzkové hodiny a prevádzková doba vystihujú to isté, tak by ma zaujímalo, na základe akého paragrafu by mohli uložiť pokutu ( žiadneho ).