problemik
18.06.11,08:37
Dobry den,

Chcem sa opytat, či ak poskytnem moj bankovy učet na vyplatu mzdy partnerovi (nie manzelovi a nemá ani nahlaseny pobyt v mojom byte), môže v prípade, že ma moj partner na krku exekutora siahnut exekutor na moj bankovy učet?
v pripade, že by mal zrazky zo mzdy a na učet by mi prichadzala uz len určita suma penazi, tak to by som chapala...ale ide mi o to, že či už ked su tie peniaze na učte ich moze exekutor vymahat, alebo zablokovat učet.

dakujem
Ajk&
18.06.11,06:59
Založ na tento účel úplne nový účet pod svojim menom a tak ho sprístupni komu chceš. Zamestnávateľovi sa dáva predsa len číslo účtu a pokiaľ sa partner neozve že nedostáva výplatu tak asi to zamestnávateľ nebude riešiť. Vyberať peniaze si môže partner bankovou kartou, ktorá bude tiež pod tvojim menom. Účet ktorý patrí inému ako povinnému predsa nemôže exekútor použiť na vymoženie dlhu.
Akosi mi tvoje zadanie nepripadá ako problém alebo som to zle pochopila? Musí zamestnávateľ poznať aj meno majiteľa účtu, veď to nie je jeho vec kam si zamestnanec dá posielať výplatu nie?
Gina Er
18.06.11,07:01
Založ na tento účel úplne nový účet pod svojim menom a tak ho sprístupni komu chceš. Zamestnávateľovi sa dáva predsa len číslo účtu a pokiaľ sa partner neozve že nedostáva výplatu tak asi to zamestnávateľ nebude riešiť. Vyberať peniaze si môže partner bankovou kartou, ktorá bude tiež pod tvojim menom. Účet ktorý patrí inému ako povinnému predsa nemôže exekútor použiť na vymoženie dlhu.
Akosi mi tvoje zadanie nepripadá ako problém alebo som to zle pochopila? Musí zamestnávateľ poznať aj meno majiteľa účtu, veď to nie je jeho vec kam si zamestnanec dá posielať výplatu nie?
a čo keď zamestnávateľ oznámi exekútorovi,kam posiela zamestnancovi výplatu?
problemik
18.06.11,07:17
presne toho sa bojim, ze by zamestnavatel povedal exekutorovi kam zasiela jeho vyplatu...a tak sa dostanu ku mne
bubkoch
18.06.11,07:23
na tvoj ucet exekutor siahnut nemoze ...
moze nariadit vykonavat zrazky zo mzdy este pred tym ako peniaze pridu na tvoj ucet ...
prip. este pred vykonanim exekucie moze nariadit povinnému, aby sa zdrzal konania ktore by mohlo marit vykonanie exekucie, t.j. moze mu zakazat posielanie vyplaty na cudzi učet
problemik
18.06.11,07:31
dakujem, chcem si to overit, kym sa do niečoho takeho pustim, posledne čo potrebujem je sa dostat do nejakych problemov kvoli tomu
veronikasad
18.06.11,08:16
presne toho sa bojim, ze by zamestnavatel povedal exekutorovi kam zasiela jeho vyplatu...a tak sa dostanu ku mne
Exekútori sú prepojení so sociálnou poisťovňou a veľmi rýchlo zistia kde tvoj priatel pracuje a exekučný príkaz čoskoro dostane jeho zamestnávatel ...
misoft
18.06.11,11:54
A pokiaľ by exekútor siahol na tvoj účet (nie si účastníkom exekúcie), toto by sa považovalo za neoprávnenú exekúciu.
danushka
18.06.11,12:56
dakujem, chcem si to overit, kym sa do niečoho takeho pustim, posledne čo potrebujem je sa dostat do nejakych problemov kvoli tomu

Ale ak bude oslovený zamestnávateľ na zrážky zo mzdy, tak ich bude musieť vykonať a Tvojmu priateľovi pustí /je jedno na aký po účet/ len toľko, koľko po zrážke ostane. Zrážky môžu byť vykonávané max. do výšky živ. minima a špekulácie okolo účtov sú úplne zbytočné.