morrigan
18.06.11,11:50
Som študentka VŠ a momentálne mám tri brigády - z čoho dve sú stále a jedna je len jednorázová na pár dní. Chcem sa však opýtať ako je to so zdaňovaním. V jednej mám podpísané vyhlásenie a v ďalších dvoch mi budú mzdu zdaňovať. Budú mi potom všetky strhnuté dane vrátené budúci rok? Alebo aj pri študentoch je to nejako limitované, napríklad výškou mesačného alebo ročného zárobku?
Za odpoveď vopred ďakujem.
veronikasad
18.06.11,10:00
aký je tvoj mesačný príjem u zamestnávatela, u ktorého máš podpísané vyhlásenie ?
Mila123
18.06.11,10:17
žiaden problém......ani s množstvom brigád, ani v peniazmi.....
Tweety
18.06.11,12:18
Som študentka VŠ a momentálne mám tri brigády - z čoho dve sú stále a jedna je len jednorázová na pár dní. Chcem sa však opýtať ako je to so zdaňovaním. V jednej mám podpísané vyhlásenie a v ďalších dvoch mi budú mzdu zdaňovať. Budú mi potom všetky strhnuté dane vrátené budúci rok? Alebo aj pri študentoch je to nejako limitované, napríklad výškou mesačného alebo ročného zárobku?
Za odpoveď vopred ďakujem.
Príjem nie je limitovaný. Po skončení roka sii buď podáš DP alebo požiadaš zamestnáv. o RZD, uplatníš si NČ, a ak tvoje príjmy budú nižšie ako je NČ, dane Ti budú vrátené.
morrigan
18.06.11,19:31
aha lebo niekde som uz pocula ze prijem nesmie prekrocit napr. 400eur mesacne alebo 4000eur rocne a pod. tak preto sa pytam:Dten mesacny si totiz niesom ista,ale rocny urcite nedosiahnem:)
cize mi staci podat si danove a vsetky dane mi vratia bez ohladu na vysku zarobku hej?
Dakujem za odpoved aj za radu!
zk24
18.06.11,19:46
aha lebo niekde som uz pocula ze prijem nesmie prekrocit napr. 400eur mesacne alebo 4000eur rocne a pod. tak preto sa pytam:Dten mesacny si totiz niesom ista,ale rocny urcite nedosiahnem:)
cize mi staci podat si danove a vsetky dane mi vratia bez ohladu na vysku zarobku hej?
Dakujem za odpoved aj za radu!

To je trosku skresleny pohlad...

Odpocitatelna polozka na danovnika na rok 2011 je 3 559,30 €. To znamena, ze ak tvoj celkovy prijem bude nizsi ako tato suma, tak plati co hovoris, vratia sa ti zaplatene dane bez ohladu na vysku tvojho zarobku. Ak tvoj zaklad dane celorocny prekroci tuto sumu, tak z toho o co to prekroci, dane zaplatis. Laicky povedane.
morrigan
18.06.11,19:55
ah. DAKUJEM velmi pekne! toto som potrebovala vediet.